|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:20:29   
lely
IZVORNA PORUKA: mamica

ovi parketi na pocetku su stvarno lijepo uredjeni, a mene zanimaju i ti novi bambusovi parketi kakvi su ima li njih neko?


Evo ti link http://www.smee.hr/bambus-parket/bambusov-parket.html

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:34:35   
meme27
http://www.parkettbutiken.se/parkettgolv-ekparkett.htm

za inspiraciju

< Poruku je uredio meme27 -- 13.6.2009 13:35:20 >


_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:44:46   
enna
meme27 bas su me odusevili parketi nemam rijeci prava inspiracija a kak mi trabaju za kucu i idej je sinulauser posted image .
Mi smo kucu napravili fale nam parketi i kupatila da se urade imamo plocice samo sanitarija jos inaravno namjestaj i kostala je uhhhh nesmijem ni pomisliti vjerujte mi mozda ce neko misliti da pretjerujem ali ko pravi kucu znat ce da je tako.

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:46:53   
mamica
pa, enna, koliko reci mi ako nije tajna? bas me zanima jer sva sam u tome saduser posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:48:01   
mamica
lely, hvala za link i zavjese su super

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 13:53:08   
enna
user posted image
Evo jedna slicica
Draga mamica evo nkih cijena npr. slolariju za sprat i potkrovlje platili smo 8000 maraka + ulazna vrata 1200 km,
pa krov ruke samo kostale su 4500 km s tim da nije dobro radeno pa su jos 2 puta popravljali i to je kostalo neznma tacno,pa kablova za strruje antene interfone itd.ruke 2000 km + materijal 3000 km pa prikljucak struje 1500 km pa nabacivanje izvana i iznutra po 6 km kvadrat a samo vani jebilo 450 m2 + unutra.Ovo sve ti govorim bez ovi dol lokala.


_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Gradite li kucu?
13.6.2009 17:25:44   
mamica
masallah kuca je stvarno velika i jako dobra, cestitam vam zaista, user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
svaka cast
ovo u prizemlju je vjerovatno poslovni prostor, jel da?

blago vama, kad li ce moja biti makar napola zavrsenauser posted image user posted image

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Gradite li kucu?
14.6.2009 17:25:35   
enna
Hvala na cestitkama,ja bi iskreno volila da je manja nikad nisam volila gromne kuce vec prizemnice,ali posto su lokali vec bili gotovi prije moje udeje nisam imala velik izbor.
A aBd naravno i tvoja ce biti i vec i ljepsa od moje ima vremena polako se sve stigneuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Gradite li kucu?
14.6.2009 17:36:39   
Anoniman
Lely baš mi se sviđaju ove zavjese,na znam samo kako ih održavati (pranje i sušenje)user posted image .
Enna čestitke za kuću, mašallah baš je velika, da se naživiš u njoj sa svojom porodicom ako Bog da.

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Gradite li kucu?
14.6.2009 17:56:34   
enna
Hvala Breskva i ti aBd u svojoj da pozivis sa svojom porodicom sto ljepse trenutke fali nam jos malo daok zavrsimo ali polako bt cei to!!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Gradite li kucu?
22.6.2009 12:59:43   
lely
IZVORNA PORUKA: Breskva

Lely baš mi se sviđaju ove zavjese,na znam samo kako ih održavati (pranje i sušenje)user posted image .



Ja koliko sam znam da su one zakacene za vodilice na kojima je cicak,pa se lahko skinu(samo odljepis od cicka).E sad zavisi od kojeg su materijala.
Neki materijali se peru kao i standardne zavjese,neke se brisu.....sve zavisi koji je materijal.
Meni se jako svidja sto se tako lahko skidaju pa ih je lahko i odrzavati.

< Poruku je uredio lely -- 22.6.2009 13:00:08 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Gradite li kucu?
13.9.2009 21:51:31   
mamica
kako dugo nisam bila na ovoj temi....cijelo ljeto radovi obustavljeni zbog nekih privatnih stvariuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , i zato se nisam javljala na ovu temu... ali evo konacno lijepa vijest, radovi su danas ponovo poceli, majstori su zidali cijeli dan... masallah....presretna sam!!!
morala sam ovo podijeliti s vama...


_____________________________

Sve sto je na zemlji prolazno je...
Ostaje samo Gospodar tvoj velicanstveni, plemeniti!

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 1:01:32   
balooon
mamice i ja bih trebala smuzem poceti graditi kucu pa vidim da si iskusnija pa ako mi ti ili bilo ko sforuma ko je upucen koliko ce me novca doci gradnja kuce odtemelja pa do unutrasnjuh radova znaci da bude kljuc u ruke kako ide sa firmam i sistemom kljuc u ruke..hvala

(odgovor članu mamica)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 12:44:06   
milenium
100 000 najmanjeuser posted image

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 17:04:19   
balooon
a jel to iz iskustva ili onako 100000 jer i ja pretpostavljam neke cifre ali ne znam sa sigurnoscu inace i ja mislim da je u sarajevu gdje se ja nalazim i skuplje graditi ne znam odakle je millenium

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 18:12:10   
muby
Ja zivim u stanu ali sanjam svoju kucicu sa dvoristem. ABd nekad cemo je i napraviti.
Evo jedan LINK sa super idejama za kucu.
Ja sam nekad davno skinula katalog sa ove stranice ali sad ne mogu da nadjem direktan link za katalog. Ali i na stranici se ima sta vidjeti.


_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 18:26:26   
milenium
IZVORNA PORUKA: balooon

a jel to iz iskustva ili onako 100000 jer i ja pretpostavljam neke cifre ali ne znam sa sigurnoscu inace i ja mislim da je u sarajevu gdje se ja nalazim i skuplje graditi ne znam odakle je millenium


to ti je onako okvirno,dok sve bude gotovo,namještaj itd iziđe i 200.tu u sarajevu je ja vjerujem jeftinije,jer je i inače tu kod vas sve jeftino.
a sve ovisi kakvu ćeš kuću,koliko prostorija,oće li to biti prizemnica ili ona na kat,kakvi će ti biti otvori na kući(drveni,aluminij ili pvc)itd,razvođenje struje dođe samo oko 20 000.(ja sam iz herc.)
još samo da nadodam da ti sve ovisi kako se nagodiš s majstorima.
(ako budeš stavljala alu.otvore javi mi se,sredim ti popust).user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 15.2.2010 18:32:32 >

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Gradite li kucu?
15.2.2010 19:16:18   
mamabb
Ovo je moja kućica iz snova!
Nadam se da ću je jednog dana i imati :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 8:49:15   
leli§

IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: balooon

a jel to iz iskustva ili onako 100000 jer i ja pretpostavljam neke cifre ali ne znam sa sigurnoscu inace i ja mislim da je u sarajevu gdje se ja nalazim i skuplje graditi ne znam odakle je millenium


to ti je onako okvirno,dok sve bude gotovo,namještaj itd iziđe i 200.tu u sarajevu je ja vjerujem jeftinije,jer je i inače tu kod vas sve jeftino.
a sve ovisi kakvu ćeš kuću,koliko prostorija,oće li to biti prizemnica ili ona na kat,kakvi će ti biti otvori na kući(drveni,aluminij ili pvc)itd,razvođenje struje dođe samo oko 20 000.(ja sam iz herc.)
još samo da nadodam da ti sve ovisi kako se nagodiš s majstorima.
(ako budeš stavljala alu.otvore javi mi se,sredim ti popust).user posted image


vala milenium i ti ga znas lupiti ko maksim po diviziji ponekad... ti znas da si ti meni draga i sve to stoji, ali mila sarajevo nije kiseljak (u kiseljaku je sve jeftino malo si se preracunala)... znas da ti sad na ljeto trebas da nam dodjes u sa u posjetu user posted image

sto se gradnje kuce tice---jedan prijateljki savjet--gradite ali uselite tek kada gradnje bude zavrsena...ja znam par ljudi koji su uselili u kucu koja recimo nije bila omaltana s vana ili gornji sprat nije bio skroz zavrsen i svi su se pokajaliuser posted image

a sto se cijena tice---sve ti to zavisi na koje i kakve majstore naletis, i kakav i odakle materijal nabavljas... tako da i nema bas neke formule. neko ko je nedavno zavrsio kucu ti mozda moze reci kojim su redoslijedom oni, kako i sta pa da vi sami isplanirate i vrijeme i etape gradnje i onda u potragu za materijalom, za majstorima itd...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 11:02:08   
Anoniman
ja kada bih gradila gradila bi ovako nesto

user posted image

problem je jedino (osim naravno novcauser posted image ) sto u Sa. ne znam niti jednu lokaciju gdje ima dovoljno sirine, da nije bogu iza nogu, da je ravno zemljiste (da nije potrebna zicara da dodjes do kuce), da nije uz samu cestu, i da nisi okruzen nakaradnim kucama.

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 14:55:16   
muby
IZVORNA PORUKA: dadada

problem je jedino (osim naravno novcauser posted image ) sto u Sa. ne znam niti jednu lokaciju gdje ima dovoljno sirine, da nije bogu iza nogu, da je ravno zemljiste (da nije potrebna zicara da dodjes do kuce), da nije uz samu cestu, i da nisi okruzen nakaradnim kucama.



Apsolutno se slazem.
Fizicki je nemoguce ispuniti zahtjeve (zelje) koje bih ja imala pri izboru lokacije za kucu:
- da je ravnica
- da nije izvan grada
- da je blizu tramvaja a opet negdje malo zavuceno da nije previse prometno :)
- da je dovoljno veliki plac da komsije nisu preblizu

Vidjela sam da u kasindolskoj ulici ima placeva koji bi ispunjavali zahtjeve ali poprilicno kostaju, pa jos dozvole i prikljucci, pa tek onda troskovi same izgradnje i opremanja kuce.



_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 15:02:53   
Blue rose RR
U suštini, a po iskustvima ljudi koji su mi bliski, najskuplje dođe sama priprema (priključci i ona papirlologija sa opštinom), i unutrašnji radovi (ma koliko mi kontali da tu nema nešto extra izdataka, one sitnice pojedu novca i vremena), a najjeftinije dođu grubi radovi (znači ono do krova i da se zatvore otvori).

Kao što neko reče: najbolje je na papir nabaciti koliku kuću želiš, šta od materijala i fino mužeka pod ruku, pa ili od vrata do vrata građevincima ili pošalješ e-mailom zahtjeve za ponude. 

A preduslov svega toga da ste već obezbijedili plac i doveli priključke i platili porez i dadžbine (ukoliko niste oslobođeni istih).


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 16:21:49   
balooon
ma kod mene su papiri svi gotovi skoro imam sve prikljucke radi se o mojoj staroj kuci pa je sad rusim i pravim novu na istom mjestu ustvari moj muz pa mi zato treba neka cijena imali i ko iskustva sa grad firmama i sistemom kljuc u ruke digli smo kredit 150000 pa sad u tu cijenu se trebam uklopiti oko 130 kvadrata smo milil pa ne znam hoce li biti dovoljno za kljuc u ruke a da enterijer nije ni siromasan a ni extra imali iko sa iskustvom da je napravio kucu nedavno

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 16:27:09   
balooon
nekako bi najvise volila da neko ko ima iskustva stim kaze mi npr po kvadratu koliko dodje gradnja kuce a koliko enterijer culi smo da je oko 700 km po kvadratu e sad ne znam jel to kljuc u ruke ili samo gradnja cista interesujeme da li cu moci npr imati na kraju za kuhinju od npr 3 hiljade za najbolji parket pvc prozore itd ii cu s obzirom na moje mogucnosti na kraju morati uzimati jeftinije

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Gradite li kucu?
16.2.2010 16:39:32   
muby
Moja prijateljica je radila montaznu nadogradnju na kucu svojih roditelja.
U tu svrhu je angazovala firmu "Krivaja" za izradu montaznih kuca. Znam da je sve teklo prilicno brzo. A sto se cijena tice koliko para toliko muzike. Dali su nekoliko razlicitih ponuda sa vise opcija zavisno o vrsti materijala za zidove, prozorima, podovima, krovu i slicno.Pa ti gledas gdje se mozes uklopiti.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu balooon)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *