|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kupaći za nase bebe :)
30.5.2010 21:48:45   
leona81
IZVORNA PORUKA: škorpija

zna li neko gdje ima kupiti ovih BAMBINOMIO kupaćih gaćica ali veći broj, za 12 kg, tražila sma u nekoliko DM-ova ali sve maloi brojevi do 9 kg maksimalnouser posted image


i ja ih nigdje ne mogu naci...isto sve do 9 kg


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kupaći za nase bebe :)
6.6.2010 22:15:07   
shejla
mi smo kupili bikini user posted image

user posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 9:57:28   
veeseelaa
a šta da ja radim?????????'' malena ima 16-17 kg, kakve sam kupaće gaće da kupimuser posted image  imal uopće ovih bombino te kilaže?
Ja jedna prošle godine našla ove od 9-12 kg
Šta mi je činiti??? ne bi baš da se ukaki po sred morauser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 15:27:08   
mamina princeza
masala vesela djevojcica bas velika. moja ima oko 14 kg i vjeruj da  ne mogu nigdje nista odgovarajuce naci. imamo nesto od prosel godine sto je bilo jako veliko pa pokusavmo iskoristiti..... mi idemo abd za 5 ili za 12 dana ( ova ili ona tamo subota) tako ako neko nesto vidi nek javne....

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 15:31:30   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a šta da ja radim?????????'' malena ima 1'-17 kg, kakve sam kupaće gaće da kupimuser posted image  imal uopće ovih bombino te kilaže?
Ja jedna prošle godine našla ove od 9-12 kg
Šta mi je činiti??? ne bi baš da se ukaki po sred morauser posted image


Zasto ne kupis obicne kupace, a ne bambino mio i one su ti sasvim okuser posted image
Provjereno ne propustaju kakicu van, kad se popiski obuces druge i gotovo. Imas u turbo limacu i u Zari jako lijepih i svih velicina, mi kupili zute i plaveuser posted image A zene nemojte kupovati pelene za kupanje, to je prava mami parauser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 21:20:06   
teacher75
mi cemo akobogda uskoro na more, pa mi treba savjet od mama koje su isle sa user posted image otprilike lanine starosti. njoj je 8 mjeseci sada. zanima me u cemu je najzgodnije da drzim user posted image na plazi (pelene obicne ili nesto drugo) a u cemu kad se kupa (jel bolje kupaci ili pelene za vodu). da li ste nosili bazencic za brckanje ili ste je povremeno nosili u more?

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 21:53:42   
Hanady RR
teacher ...pedijatri ne preporučuju kupanje u moru bebe prije navršene godine dana.
bazenčić ti treba obavezno...znači vodu u bazen ujutro pa kad se ugrije malo bebu brčkaš. nogice i to ali nemoj dijete kvaisti morskom vodom previše nije preporučljivo.
Drugo najviše bodića ponesi i naravno pelenice obavezno na plaži...ona je mala beba...da se nebi prehladila ili nažuljala ili da je nešto ne ujede...mala je da bi se nosila sa tim.a još je mala da vršiš trenin na tutu na moru za nju.
Ti možeš imati kupaći kostim za foliranje ali da je stalno u njemu nema potrebe...štiti je do sunca...nikako je na sunce ne iznosi bez šešira i zaštićene bodićem...i naravno što manje na sunce ako bude jako...

eto nekako sam ovo ukratko složila da ti kažem najvažnije...
i da još u slučaju da kzupuješ kremu za sunčanje trebaš zanti da se bebe do godinu dana također ne mažu kremama po preporuci pedijatara jer se smatra da i ako ne borave na suncu nego u hladovini...ti ako budeš uzimala kremu...neka ti pedijatar preporuči...jer ja sam malenu vodila sa 4 mjeseca i mazala sam je niveinim 50F po rukama i nogama kada smo šetale po sladoled za seku u kolicima je bila ali da je sunce ne uhvatiuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kupaći za nase bebe :)
7.6.2010 22:04:30   
teacher75
hvala hanady, samo ne kontam zasto da se ne mazu kremama sa zastitnim faktorom user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 0:55:42   
mummy
Prošle godine sam za oboje djece kupila u radnji "Do džaba" predivne Beti gaćice za sina (6 km), a jednodijelni i dvodijelni kostim za curicu (po 10 km). Sad sam vidjela gaćice za curice u Orchestri po 10 km. Ima veliki izbor u Oviesse, oko 20 km.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 10:57:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: teacher75

mi cemo akobogda uskoro na more, pa mi treba savjet od mama koje su isle sa user posted image otprilike lanine starosti. njoj je 8 mjeseci sada. zanima me u cemu je najzgodnije da drzim user posted image na plazi (pelene obicne ili nesto drugo) a u cemu kad se kupa (jel bolje kupaci ili pelene za vodu). da li ste nosili bazencic za brckanje ili ste je povremeno nosili u more?


moja malena je prošle godina upravo imala 8 mjeseci kad smo je prvi put odveli na more
Kupala se u morskoj vodi, nikakvih problema nije bilo
Koristili smo niveu 50F, naravno šeširići obavezni i pamučni bodići
Samo kad bi je kupala u bazenčiću u kojem je prije bila ugrijana morska voda obukla bi joj bambino gaćice
Nakon kupanja u morskoj vodi istuširala bi je običnom vodom (mlakom), posušila i stavila joj pelenu....


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 11:09:40   
mamina princeza
Mi smo prosle godine isli s 11 mjeseci. Nije se kupala u moru jer je bilo prehladno more, al jeste u bazenu s morskom voom sto ti dodje isto. njoj je slana morska voda cak i godila. Naravno da smo je brzo iza tog kupanja uvijek tusirali. Njena koza inace jje osjetljiva ima neke mrlje i ospie po nogama ove godine tad je imala po licu. Najljepsu kozu i bez iakakvih mrlja imal aje upravo poslije mora.
Znam da malu djecu ne treba kupati u moru to sam cula al eto mis mo bili blizu rodjendana pa sam se usudila.

Sto se tice kreme da se ne maze mala beba to prvi put cujem - nama su cak suprotno svi govorili tj - Obavezno mazanje cak i kad smo u hladu. mi smo koristili isto faktor 50 i mazala sam je jos prije ikakvog izlaganja suncu.
Mislim da je sa 8 mjeseci lakse nego s 11 ....
sto se pelena tice mislim da je pametnije da joj oblacis pelene jer je jos mlaa i tesko da ce znati i kada ce kakiti. Mada i ja kazem da su obicne kupace najbolje i one cuvaju kaku :)




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 11:16:47   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

hvala hanady, samo ne kontam zasto da se ne mazu kremama sa zastitnim faktorom user posted image

radi pojave određenih deramtitisa ili alergija...

ti ćeš ionako otići doktoru prije podlaska na more...tražiti recepte za sve što treba ponijeti u slučaju nedaj bože...
pa fino pitaj i za ovo...ja znam šta je meni rečeno a i mnogim mojim kolegicama...i ne vidim svhu rizika za bebu od 7 mjeseci.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 15:24:50   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: teacher75

hvala hanady, samo ne kontam zasto da se ne mazu kremama sa zastitnim faktorom user posted image

radi pojave određenih deramtitisa ili alergija...

ti ćeš ionako otići doktoru prije podlaska na more...tražiti recepte za sve što treba ponijeti u slučaju nedaj bože...
pa fino pitaj i za ovo...ja znam šta je meni rečeno a i mnogim mojim kolegicama...i ne vidim svhu rizika za bebu od 7 mjeseci.


a ja lanu vec danima mazem kremom nivea za suncanje, faktor 30 kadgod idemo u setnju po ovoj vrucini!


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 15:53:35   
leona81
i ja sam mazala svoju sa 50 zastitnim faktorom...mi svi inace imamo alergiju na sunce...ne znam kako bi da je ne mazem jer ipak i kad po gradu set_amo zahvati je sunce


< Poruku je uredio leona81 -- 8.6.2010 15:54:49 >


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 18:34:32   
Sonja
ja bila u Dm-u i kod nas nema tih gacicauser posted image
za li neko gdje ima

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kupaći za nase bebe :)
8.6.2010 18:52:41   
škorpija
ja kupila u bingu dvoje bebi kupaće gaćice, a jedne imaju onu zaštitu protiv kake, sve zajedno 7,5 KMuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kupaći za nase bebe :)
9.6.2010 9:21:18   
mamina princeza
Nama su dati savjeti samo da prvo namazemo malu povrsinu koze da vidimo ima li reakcije.... naravno isprobati kremu prije odlaska na more.

Teacher psto koristis kremu i ovdje mislim da nema problema da je koristis i na moru...
I ja sam isto tako i prosle i ove godine. I ovdje zna biti jako sunce cak i poslijepodne, djete uglavniom drzim u hladu al nekad sama pobjegne i jednostavno me strah da bi izgorila bez kreme.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 20:55:44   
delly
pozdrav  user posted image   procitala sam cjelu temu da vi sto vise  informacija pokupila jer ovo mi je prvo djete  i za dvije sedmice  i prvi odlazak na more sa njome user posted image   . danas  smo se prvi put  kupali u bazencicu sa  obicnom vodom na terasi bilo je odlicno user posted image  kremu koristila nivea kids 50 faktor  koju sam prije 5 dana  isprobala  po malo na nogu i rukicu bas radi mogucih reakcija  i nista user posted image  obavezno bila  u kupacem i sesiricem .

nego moja pitanja su ova : imat ce oko godinu dana  ,tocno puni godinu kad budemo na moru ,pa me zanima  kako je obuci na plazu ?  koliko smije na suncu ???   u cemu je najpametnije  se kupati ( nikako nisam za  bez kupaceg ,) neznamo na tutu a  i necemo jos  uciti . i u koje sate otici na more?? ja sam kontala oko 15 ili 16 dali je to prerano user posted image   

kupaci imamo samo gacice  i ona je nekako malo deblji sad dali je to taj zastitni neznam user posted image  samo je dosta onako deblji od  obicnih . kako izgledaju ti kupaci sto drze kaku user posted image  ??
sta ako nenadem kupaci koji moze da drzi kaku ako to nije taj ,dali mogu obicni ??



ja sam mislila ovako , na plazi dok je  samo pelenica i u hladu naravno , kad  idemo u more  onda skinut pelenicu i obuc kupace i sesircic i max 15  min .  dali je to pogresno user posted image user posted image user posted image user posted image  


_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 21:04:59   
Anoniman
ja delly...ja sad citam...danas se prvi put okupao na balkonu...kontam, da li je ova zena normalna...kisa pada citav dan.. skoro pa snijeg...tek ono skontam-norveskauser posted image user posted image user posted image user posted image



< Poruku je uredio dadada -- 27.6.2010 21:05:30 >

(odgovor članu delly)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 21:09:33   
maja78 RR
ej zene mi bili na moru, imao je dvoje kupacih gacica naravno koje je dobio na poklon
maximalno sam ih izbjegavala, i oblacila kad sjedi na sitnim kamencicima i to samo iz razloga sto je znao vuci guzu po tome pa mu se sva zdrljala pa sam ih pocela oblaciti i to samo za igre i samo tada
pravo je uzivao bez gaca i pelena, jednom smo imali mali kaki incident bas kad je njih imao pa nije bilo sramote

zato djecu pustite da disu bit ce vremena za navlacenje

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 21:10:13   
delly
user posted image user posted image user posted image  kod nas  je  toploooooo user posted image user posted image    

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 22:49:00   
shejla
IZVORNA PORUKA: delly

pozdrav  user posted image   procitala sam cjelu temu da vi sto vise  informacija pokupila jer ovo mi je prvo djete  i za dvije sedmice  i prvi odlazak na more sa njome user posted image   . danas  smo se prvi put  kupali u bazencicu sa  obicnom vodom na terasi bilo je odlicno user posted image  kremu koristila nivea kids 50 faktor  koju sam prije 5 dana  isprobala  po malo na nogu i rukicu bas radi mogucih reakcija  i nista user posted image  obavezno bila  u kupacem i sesiricem .

nego moja pitanja su ova : imat ce oko godinu dana  ,tocno puni godinu kad budemo na moru ,pa me zanima  kako je obuci na plazu ?  koliko smije na suncu ???   u cemu je najpametnije  se kupati ( nikako nisam za  bez kupaceg ,) neznamo na tutu a  i necemo jos  uciti . i u koje sate otici na more?? ja sam kontala oko 15 ili 1' dali je to prerano user posted image   

kupaci imamo samo gacice  i ona je nekako malo deblji sad dali je to taj zastitni neznam user posted image  samo je dosta onako deblji od  obicnih . kako izgledaju ti kupaci sto drze kaku user posted image  ??
sta ako nenadem kupaci koji moze da drzi kaku ako to nije taj ,dali mogu obicni ??



ja sam mislila ovako , na plazi dok je  samo pelenica i u hladu naravno , kad  idemo u more  onda skinut pelenicu i obuc kupace i sesircic i max 15  min .  dali je to pogresno user posted image user posted image user posted image user posted image  



mi smo nosili one pelene za kupanje ili kupace u vodu...znaci ujutru ustanemo, obavimo sve u tutu, dorucak, kafa i negdje oko 10-11 sati na plazu. Obucemo kupace ili pelene za kupanje, gore majicu i seMsir i u vodu...10-15 minuta. Onda izadjemo, obrisemo se i obucemo obicnu pelenu i bodi ili neki lagani kompletic. Posto dijete nece lezati u hladu gdje ga ti posjednes, hehe... mi smo setali, isli na kafu i sl. do spavanjca koji je oko 12. Onda u sobu, spavanje, pravljenje rucka.... kad ustane rucamo...i opet na kupanjac - to bude oko 15  sati. I tako opet hodaj, bacaj kamencice, vozaj bicikl,, kolica.... do spavanja oko 17... Uglavnom, nismo nista namjestali na plazi - ono peskire, lezaljke, suncobrane... jer Lamija sad kako je prohodala nema sance da sjedi samo hoce da hoda, a ne zna sama po kamenju. Tako da je od toga svega sto spominjete, meni se cini, najvaznije da vam je smjestaj odmah uz plazu. Bez svega drugog se moze...i u obicnim pelenama je bilo beba u vodi (moru, bazenu, camcu...)

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 23:20:29   
delly
hvala na odgovorima , moja jos nehoda ,jedino uz namjestaj ,a obozava vodu , imam i krevetac  putni za plazu koji je  protiv sunca  i komaraca ,pa vidjet cemo kako ce nam biti . za  ujutro 11 sati to mi je jakoo rano  i nepreporucljivo bome  . meni skodi kamoli maloj .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 23:27:50   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zato djecu pustite da disu bit ce vremena za navlacenje


Ne bi se slozila....Hm....djecu oblacite!

Prisustvovala sam u ljeto 2006. godine...uzasnom dogadjaju, neki strani turist je slikao golu bebu. Otac je to primjetio i dozivio je "javni linc" na plazi...
Bilo je to uzasno iskustvo i vjerujte veoma mi je svjeze....user posted image
Tako da ne bi bili sumnjicavi ili se zapitkivali da li vam neko gleda i kako vam gleda dijete, oblacite pelene, gacice, sta god.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kupaći za nase bebe :)
27.6.2010 23:44:30   
delly
da definitivno se slazem ,to je nesto tako ruzno za dozivjeti vjerujem ,a bome sve cu napraviti da zastitim djete  i njenu privatnost  pa morala je 100 puta presvuci u drugi kupaci.kako ima svakakvih ljudi nemogu shvatiti

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *