|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 10:48:08   
mala_beba
nije mi bila namjera dizati paniku, zao mi je. samo sam napisala kako je meni receno, a mislila sam da teta u vrticu ipak ima tacne informacije. jos jednom se izvinjavam

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 11:11:56   
Medić*
Najbitnije je da se nesto poduzelo po pitanju sanacije i uslova u vrticu. Bit ce djecici i roditeljima tesko malo kada se djeca prebace u drugi vrtic ali bit ce to ok svakako. Vjerovatno ce im i tete biti iste i djeca ce biti sa poznatim drustvom.

Ne vjerujem da i tete bas sve znaju do detalja sta i kako. Necemo njih osudjivati, nisu one nadlezne za sve. Bitno je se krenulo u rjesavanje problema vezanih za vrtic, ostalo ce biti aBg u redu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 12:05:16   
M kao Mama
Molim Vas da se vratite temi i da se broj postova sa tematikom polemisanja svede na minimum,

roditelji čija djeca ne idu u Ju Vrtići KS, nema potrebe da ovdje se javljaju i doljevaju vatru na ulje, odnos na situaciju koja je već loša, bitnoje da su djeca izmještena i da su počeli nepto poduzimati.

Ostalo je sve ne bitno.

Kako ne bi došli u situaciju da se tema zaključa, ljubazno Vas još jednom molim da se vratite temi.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 12:09:49   
D_K

IZVORNA PORUKA: Visnja

Raja,
ima li neko od Vas ili znate li nekoga da su mu djeca upisana u vrtic Masnica i to u grupu od 2-3 godine? Bila je neka priredba prosli cetvrtak a ja nisam uspjela otici s posla i tako mi je zao, pa rekoh mozda neko ima slikice?

lp


imas na fejsu Masnicu i imaju slike sa predstave 24-tog..



_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 12:29:33   
hanabanana
Da spustimo svi loptu. Najbolje je.
Nije samo problem u vrtiću Kekec....problem je u svakom vrtiću.
I ne samo u vrtiću.
Škole nam nisu ništa bolje.
Domovi zdravlja
Bolnice....
Samo se treba sjetiti gdje sam djecu rodila.
Ne treba nam bolje, jer šutimo, i prihvatamo, nismo bolje ni zaslužili.

Svoj stav o stanju u vrtiću sam rekla kad sam vidjela slike.
Znam da ne mogu ja kao pojedinac dignuti vrtic na noge, i promijeniti sve, ali mogu zastiti svoje dijete.
I ne da mogu, nego i moram. To je moja obaveza kao roditelja.
Znači, moje dijete sigurno ne bi išlo dalje u vrtić ovakav kakav jeste, i kako sam rekla tražila bih da je prebace u drugi.
E da mi kažu da u drugom nema mjesta, e tada bi me čuli.
Sve i jednu inspekciju bi im dovela da mi kažu da li je takav vrtić uslovan za boravak djece.

Odluku direktorice da zatvori vrtić, taman ni nemali novac za rekontstrukciju, nego da bi zaštitila djecu za mene je jedina ispravna.
I tu ne vidim da se roditelji imaju šta pitati.
Vrtić je neuslovan, djeca ne mogu pohadjati isti, alternativa je premještaj u druge vrtiće.
Niko ne krši ugovor, i zdravo djaci.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 12:38:18   
Mala Selma
Bez potrebe se dize frka i prasina majkemi user posted image
Prije svega sve info koje mene kao roditelja cije dijete ide u drzavni vrtic ide zanimaju,  mogu dobiti od uciteljice ili nazovem upravu i pitam.Sve info sto se tice mog, a i svakog drugog vrtica se nalaze na oglasnoj tabli vrtica ili na ulaznim vratima.ako roditelji zele sastanak to se moze organizovati u roku od 24h jer postoji predstavnik roditelja u svakom vrticu...i nevidim potrebu da se pise bez potrebe i pametujeuser posted image
U nekim vrticima postoji kolektivni godisnji (kao u svrakinom) ali za roditelje postoji rjesenje da djeca idu na mojmilo (2 tole. stanice).Znaci nikada ce roditelji nece dovesti pred zid da nemaju gdje sa djetetom. (kao sto je slucaj u privatnim vrticimauser posted image ).

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 12:42:26   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Mala Selma

JU Djeca sarajeva nema kolegtivni godisnji odmor, a nisam nikada ni cula da ima neka javna ustanova kolektvni godisnji (izuzev suda)?
Kada je vrijeme godisnjih odmora djeca se spajaju u grupe, jer je predpostavka da ce biti manje djece (zbog godisnjeg odmora roditelja).

Ovo je mene i zbunilo user posted image
A evo znam od Ladyblue nadja ne ide mjesec dana u vrtic zbog godisnjeg odmora, znaci da imaju kolektivni odmoruser posted image
Sad mi SelIma ovo objasni user posted image

< Poruku je uredio Lady26 -- 30.5.2012 12:43:07 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: JU " Djeca Sarajeva " - Vrtići
30.5.2012 13:26:45   
Mala Selma
U nekim vrticima postoji kolektivni godisnji (kao u svrakinom) ali za roditelje postoji rjesenje da djeca idu na mojmilo (2 tole. stanice).


Ladyuser posted image ..mada mislim da uciteljice idu u taj drugi vrtic i vrtic gdje je kolektivni je mali (mali broj djece), nikada se nece zatvoriti vrtic sa vecim brojem djece.Znaci roditelju se da mogucnost da dijete ide u drugi vrtic za vrijeme godisnjeg, a vrtic koji je zatvoren se usput i renovira (krecenje, ciscenje i sl.) i ustedi se na rezijama.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 30.5.2012 13:29:27 >


_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 13:30:12   
Mala Selma
Ja sam se ujutro pogresno odrazilauser posted image Znaci zatvori se neki vrtic i djeca i uciteljice, spremacice i kuharice se prebace u drugi vrticuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 14:04:23   
Lady26
Tako vec moze, zahvaljujem user posted image user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 17:13:24   
mama2009

IZVORNA PORUKA: mala_beba

nije mi bila namjera dizati paniku, zao mi je. samo sam napisala kako je meni receno, a mislila sam da teta u vrticu ipak ima tacne informacije. jos jednom se izvinjavam



dugujem ti izvinjenje, kolektivni je zbog "vanredne " situacije i vrtic ne radi od 02.07-28.07 ovo je katastrofa
kad sam pitala tetu, kaze nazovi direkciju i pitaj njih

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu mala_beba)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 18:36:56   
hanabanana
Jesu ti to rekli, i kako misle organizovati svoj rad za to vrijeme?

Naime, vanrednu situaciju ne može proglasiti JU Djeca Sarajeva.
Zna se ko može proglasiti vanrednu situaciju.
Ja sam s njima potpisala Ugovor koji jasno definiše moje pravo da umanjim iznos na ime godišnjeg odmora, te njihovo pravo da mi naplate 90 KM za mjesec februar iako moje dijete u tom mjesecu je pohadjalo vrtić 1 / slovima: jedan / dan, kada je btw bilo proglađeno vanredno stanje.

U tom ugovoru stavka: kolektivni godisnji odmor - ne postoji.

Dakle, oni će se morati znati oraganizovati ili će biti tuženi zbog kršenja ugovora koji su potpisali.
Zato, no sikiriki.

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.5.2012 18:37:59 >

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
30.5.2012 18:58:12   
hanabanana
I još nešto, niko od nas nije sklopio ugovor sa vrtićem Kekec, nego sa ustanovom JU Djeca Sarajeva.


(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
1.6.2012 13:17:18   
Lady26
Evo mama2009 je zvala upravu i oni nemaju rjesenje za djecu za vrijeme kolektivnog godisnjeg odmora u vrticu "Rosica"...
Da je jedno-dvoje djece u pitanju mozda bi se i moglo naci rjesenje ali ovako, puno ih ima i nemaju rjesenje user posted image
I sta raditi, evo ja nemam kome ostaviti dijete niti mogu uzeti godisnji (kojeg ni nemam toliko)...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: JU "Djeca Sarajeva" - Vrtići
1.6.2012 13:21:35   
mala_beba
i ja sam u istoj situaciji, nemam kome ostaviti dijete u periodu njihovog kolektivnog god. odmora, a oni nemaju alt_ernativu....


< Poruku je uredio maja78 RR -- 1.6.2012 13:49:09 >

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: JU "Djeca Sarajeva" - Vrtići
2.6.2012 20:00:57   
M kao Mama
Ovo je strašno, Bože sačuvaj i zakloni,mislim da bi trebao medije organizovati

(odgovor članu mala_beba)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
2.6.2012 20:07:42   
Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Evo mama2009 je zvala upravu i oni nemaju rjesenje za djecu za vrijeme kolektivnog godisnjeg odmora u vrticu "Rosica"...
Da je jedno-dvoje djece u pitanju mozda bi se i moglo naci rjesenje ali ovako, puno ih ima i nemaju rjesenje user posted image
I sta raditi, evo ja nemam kome ostaviti dijete niti mogu uzeti godisnji (kojeg ni nemam toliko)...

Otvori bolovanje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 9:56:51   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

Evo mama2009 je zvala upravu i oni nemaju rjesenje za djecu za vrijeme kolektivnog godisnjeg odmora u vrticu "Rosica"...
Da je jedno-dvoje djece u pitanju mozda bi se i moglo naci rjesenje ali ovako, puno ih ima i nemaju rjesenje user posted image
I sta raditi, evo ja nemam kome ostaviti dijete niti mogu uzeti godisnji (kojeg ni nemam toliko)...

Otvori bolovanje.


Na osnovu čega da otvori bolovanje?!
Zna se na osnovu čega se može otvarati bolovanje.
Da li treba nas 150 roditelja da otvori bolovanje čitav juli i avgust?!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 9:57:47   
veeseelaa
ne kontam 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 10:02:18   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Skvo RR


IZVORNA PORUKA: Lady26

Evo mama2009 je zvala upravu i oni nemaju rjesenje za djecu za vrijeme kolektivnog godisnjeg odmora u vrticu "Rosica"...
Da je jedno-dvoje djece u pitanju mozda bi se i moglo naci rjesenje ali ovako, puno ih ima i nemaju rjesenje user posted image
I sta raditi, evo ja nemam kome ostaviti dijete niti mogu uzeti godisnji (kojeg ni nemam toliko)...

Otvori bolovanje.

Draga Skvo pa nije u pitanju sedmica, nego 4 sedmice, mjesec cijeli....
Da ja otvorim bolovanje, da mi platu smanje za 200KM i vise, a da 140 platim vrticu za taj mjesec?
Ne pada mi na pamet....niti si mogu priustiti taj "luksuz"
Oni su duzni da smjeste djecu i ne zanima me kako...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   [Obrisana poruka]
4.6.2012 10:13:42   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 10:16:09   
Lady26
Iman, ovo sam "lupila" i navela samo kao primjer, a za placanje vrtica taj mjesec cak ni u upravi ne znaju...
Nemoj me hvatati za rijec user posted image
Nista se jos uvijek definitivno ne zna

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 97
   [Obrisana poruka]
4.6.2012 10:19:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 10:20:34   
mala_beba
lady26 znam kako ti je jer sam i ja u istoj situaciji sa svojom curicom. u petak sam otisla u vrtic mojmilo da pitam imaju li ikakvo rijesenje za nasu djecu i uopce da li mogu svoju prebaciti u njihov vrtic. oni nemaju mjesta a kazu da ce biti dezurni vrtici za nasu djecu iz kekeca. ja u to ne vjerujem jer kako sam vec davno pisala kako mi je jadranka rekla za taj kolektivni godisnji i ispalo je tacno iako je bilo za ne povjerovati... da nam dragi bog pomogne...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: JU " djeca sarajeva " - Vrtici
4.6.2012 10:25:06   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Lady26

Iman, ovo sam "lupila" i navela samo kao primjer, a za placanje vrtica taj mjesec cak ni u upravi ne znaju...
Nemoj me hvatati za rijec user posted image
Nista se jos uvijek definitivno ne zna

Ne dao im Bog da vam puknu punu cijenu...bili bi fakat bezobrazni user posted image

Baš mi je žao male dječice user posted image i neugodnosti.


Ne da ne bi smjeli puknuti punu cijenu, nego ne bi smjeli naplatiti uopšte.
U ugovoru nema stavke kolektivni godišnji odmor.
Razlog zbog kojih se plaća vrtić i u vrijeme kada dijete ne ide ali u umanjenom iznosu  ( bolest, godišnji odmor ) ili u punom iznosu ( kad dijete cijelo ljeto ne ide u vrtić, a roditelj ga ne ispiše ) jeste zato što vrtići rade, rad je organizovan, učiteljice rade i moraju za to dobiti platu.
Pa ako je sada kolektivni, onda ni one ne rade.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *