|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 9:13:35   
meme27
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Zene, svaka vasm cast na hrabrosti da iznesete javno svoje stanje, koje mnogi imaju, ali ne prepoznaju i cesto ga se stide...kao ja. Iz vasih prica i stranice koju ste predlozili, postavla sam sebi dijagnozu, imenovala sam stanje u kojem se nalazim vec neko vrijeme.
Mislim da je to pocelo s udajom i prvim "okrsajem" sa svekrvom, pa nerazumjevanjem muza....Ma ne znam vam sve to potanko objasniti, ali mislim da je to sve vezano s cinjenicom da neke stvari nisam ocekivala u zivotu koje su mi se desile, da sam perfekcionist. Normalno, odnos sa svekrvom je sada puno bolji, ali smo se obje puno trudile da dobijemo ono sto sada imamo. Medjutim, kod mene je uvijek prisutan strah da ce se to sve vratiti.
Muz i ja sada imamo zaista super odnos, ali se uvijek sjecam onih trenutaka kada je mislio da lazem kada kazem sta mi je njegova mati radila, sjecam se svih onih njegovih "faca" i rijeci koje mi je upucivao....I to me koci. To mi ne da da se opustim, ne da mi da mu se predam kako sam to nekad radila..... Pa ta moja nezaposlenost...Joj. To je mozda opet nesto najgore. Stalna potraga za poslom, stalno odbijanje ili lazna obecanja. Omalovazavanje moje struke...a koliko sam znoja ostavila na tom fakultetu.Najsretnija sam kad smo same ja i moja malena. U svom svijetu. Mastam ili se prisjecam svega onog sto mi tjera zeludac na preskakanje i sto me preznojava.
Uvijek sam bila drustvena, uvijek vesela, nasmijana, puna ideja, radoznalosti...sada je to samo jedano lijepo sjecanje. Svega me strah. Eto strah me sada nekog posla koji je tu, na dohvat ruke, bojim se kako cu se snaci na tom poslu, hocu li znati to raditi, kako cu se uklopiti, sta ce mi biti s malenom, kako ce bez mene, hoce li u vrticu pokupiti svu virozu ovog svijeta, hocu li sve stizati....?????sada bih najradije sve to odbila i bila opet u tom zacaranom krugu, umjesto da se radujem sto sam napokon u stanju da se poslovno afirmisem.
Eto od ponedjeljka idem i na casove  iz voznje, ali ja se ne radujem. Panika me hvata od svega toga.  Hocu li ja to moci, kako cu, pa previse sam bila mama domacica, da sam jednostavno zaboravila kako to sve funkcionise tamo "vani"....Uh, tacno me stid sta sam sve napisala o svom stanju, ali eto zelim to s vama podijeliti, pomoci nekoj od vas, ako je u takvom stanju, da zna da nije sama, jer vi ste pomogle meni. Hvala vam.
PS. Izvinite na konfuznom piskaranju, ali tako su mi misli navirale, pa sam ih samo tako "hvatala" za vas....

Jos jedan PS: Nisam navela da sam non stop hronicno umorna, da nemam volje ni za sto, da sam postala pesimista, da nista ne vidim pozitivno, nikome ne vjerujem, sve uzimam s rezervom...ma sama se sebe stidim, ali eto  postadoh takva. ali necu se tome tek ako vise prepustati. Hocu da se borim protiv toga. Hocu da budem ona stara, i jos bolja.



pozdrav Pahuljice
ee mi smo zene vrlo osjetljive
dobila si muza svoji snova zivis sa njim imas porodicu ali tu si ipak dobila i problem jer mjesala vam se njegova mati
a on kada god da te pogledao ruzno i ne povjerovao povrijedio  te kako moze neko koga volim najvise na svijetu od muskaraca da me povrijedi da mi ne vjeruje i tako je mozda tebi samopouzdanje pocelo da se gubi  jer u pocetku braka si samo htjela da budes potvrdita od covijeka, da te primjeti pazi stiti i gleda i da ti vjeruje ali nije bilo potpuno tako
i sada ti imas strah i nemas totalno povjerenje da se to nece ponoviti
ali ipak ima jos ljudi koji on voli
zar on prema meni ne osjeca toliko jako kao ja prema njemu mozda si sebi ova pitanja postavljala kada udzes u brak onda se sve vrti oko covijeka u kojeg si zeljubljenja i ako te povrijedi pomislis da nisi u pravu da nevljas ali on tebe voli i sigurno samo nije htjeo da zna za probleme imozda se nije znao snositi sa njima
 kada si u braku zena vecinom bude ta koja sebe unese u brak skrojz emocijonalno i na kraju se iscrpi a muskraci po mom misljenju nisu tako osjecajni nego znaju uci u brak ima ljubavi naravno i vole ali su hladniji ne daju se 100 posto nego imaju zivot i izvan braka posao, veze prijateljske trening itd
sada prolazis kroz takve stvari vjerovatno si i osjecala to prije ali za tvoje osjecaje nije bilo toliko vremena jer imas muza imas stan imas ljubav dijete a sebe zaboravis, doce ti vrijeme kada budes gledala na sve ovo sa strane i malo hladnije i onda ces krenuti biti i aktivnija malo izades na izlet sa drustvom na trening  kada ti se vrati samopuzdanje u tebe nece ti toliko biti vazna okolina neces misliti da je na tebi greska sto nemas posao mislices da si ti u redu ali da je jednostavno takva okolina da sada trenutno nemozes naci posao
nadam se da sam barem malo pomogla pozdrav
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 10:16:01   
Rabi
Ja cu prvo da pozelim dobrodoslicu nasim  pahuljici farah, ledy blue, dadada,meme 27user posted image I naravno svima ostalimuser posted image
Ja sam standardno umisljena i zamisljena! Bez razloga nasikiranauser posted image sto je najgore, vidite da sam ja svjesna svog problema, a ne mogu nikako da mozak iskljucim da prestanem misliti o glupostimauser posted image user posted image user posted image Uzas!!! bice dobro ako Bog da!!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 10:26:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rabi

Ja cu prvo da pozelim dobrodoslicu nasim  pahuljici farah, ledy blue, dadada,meme 27user posted image I naravno svima ostalimuser posted image
Ja sam standardno umisljena i zamisljena! Bez razloga nasikiranauser posted image sto je najgore, vidite da sam ja svjesna svog problema, a ne mogu nikako da mozak iskljucim da prestanem misliti o glupostimauser posted image user posted image user posted image Uzas!!! bice dobro ako Bog da!!!!


mozes, mozes...lakse zvuci nego sto jeste - znam ali i to je trening kao i sve drugo...odbacivanje negativnih misli i koncentracija na nesto ljepse...100 puta neces uspjeti 101 hocesuser posted image

< Poruku je uredio dadada -- 19.6.2009 10:27:36 >

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 10:30:52   
Rabi
joj draga dadada....ja se iskreno nadam da ce sto prije prociuser posted image Smori me i psihicki i fizicki!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 10:36:24   
dinaa
Hoce ,hoce vidis ti se ipak nadas da ce to proci sto znaci da i mislis pozitivno a to je jako bitno.
Ja sam sebe bila ubijedila da to nikad nece proci sve dok nisam pocela pozitivno razmisljati.

< Poruku je uredio dinaa -- 19.6.2009 10:37:41 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 15:01:07   
Anoniman
Hvala vam, drage, na dobrodosliciuser posted image iako mi je zao da smo na ovoj temi, ali sta je tu je....Dobro je pa se sve to moze reci i izbaciti iz sebe.
Moram Meme 27 ispraviti.
ja kod muza nisam izgubila samopouzdanje, nje meni kod muza problem. Imamo SAVRSEN brak.samo sto se ja znam prisjecati nekih gluposti koje su se desile prije gotovo 4 godine, sto nije reagovao kad je trebao, sto mi nije stao u odbranu, sto mi nije "na prvu" vjerovao. Iako sada razumijem njegove razloge, ali  nakon toliko vremena, ja  jos uvijek prevrcem te situacije i mucim se do bola s tim. Samo su mi crnjaci u mislima....
Strah me Boga zbog svih tih mojih neg. misli,
jer, realno, sve mi je kakvo se samo pozeljeti moze osim sto ne radim i sto smo podstanari. Okruzena sam ljudima koji me vole, lijepo zivimo, muz i ja se svaki dan bolje razumijemo i vise volimo, sex nam je odlican, i sto mi je najbitnije, dijete mi je zdravo. Ali sve je to kod mene tamo negdje na dnu mozga, samo mislim o tome sto sam ruzno prozivjela, sto ne radim, sto ovo, sto ono...I STALNO sam u tom filmu. Mucim se da to promjnim, ali tesko mi ide.
I tek kad vidim nekog ko je bolestan i ko nema sta jesti, dodjem "tobe" na nekoliko trenutaka i shvatim da imam razloga da budem happy.
To je moj problem.
problem je sto sam postala frustirana zbog nepronalazenja posla, sto osjecam da "zatupljujem", pa svaki dan nesto uzmem citati, traziti neke informacije da budem u toku...Opterecena sam previse tom cinjenicom da evo vec 2 godine trazim posao. Tesko je prihvatiti stvari da stoje tako kako stoje, tj. da te niko ne zeli zaposliti!da drustvo savrseno funkcionise i bez mene. I onda me to ubija. Zatvaram se u neki svoj svijet u kojem ili mastam ili se patim sa neugodnim mislima, da me to toliko umara i onesposobljava za normalno funkcionisanje.

Ali eto moram sada da vam se pohvalim. Izgleda da pocinjem raditi.
U ponedjeljak...
Ne radujem se, jer sve to nekako uzimam s rezervom, ne vjerujem u sve to.  Vidjecemo sta ce biti.
Javim vam.
Inace, to je posao mojih snova(ako bi bilo), posao u novinarstvu....uh, dao mi lijepi Allah!

Zelim vam da i vas snadje uspjeh, da budete sretne i da znate da uzivate u zivotu.

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 19.6.2009 15:09:47 >

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 15:20:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: meme27
zar on prema meni ne osjeca toliko jako kao ja prema njemu mozda si sebi ova pitanja postavljala kada udzes u brak onda se sve vrti oko covijeka u kojeg si zeljubljenja i ako te povrijedi pomislis da nisi u pravu da nevljas






Nikad nisam pomislila da ne valjam ako sam imala nesuglasicu sa svekrvom ili muzem,
samo me bole neke stvrai koje nije uradio, koje nije rekao...
Znam ja da sam ja ljubav njegovog zivota, da mu niko nije ni drazi, ni ljepsi, ni bolji od mene. U to nikad nisam sumnjala i to me nikad niije mucilo!

< Poruku je uredio pahuljica farah -- 19.6.2009 15:22:39 >

(odgovor članu meme27)
  Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 15:34:12   
ena23
Kao prvo pozdrav svima.

Ja hvala Bogu nisam imala slicnih problema kao so ih vi imate ali zato... Ne znam odakle da pocnem... rjec je o mojoj svekrvi. ja je ne znam dugo (manje od godinu kako smo se ja i muz uzeli) ali kada sada sagledam sve sto vi zene pricate ja mislim da je anksioznost bila pocetno stanje a da je sada preraslo u depresiju ili sta vec... ma ovako samo da ispricam par detalja: kad nam je bila svadba svima je bilo dobro osim njoj, nasla je hiljadu i jednu mahanu, zatim, nista u zivotu joj ne donosi radost, skoro joj se kcerka porodila i ona citav dan nije rjeci progovorila samo je spominjala kako joj je zao njenog prvog djeteta jer sad nece imati svu paznju rodittelja... zatim, ni u cemu ne vidi dobro, uvijek trazi neku sitnicu i nesto sto ce nam svima s... raspolozenje... cesto po citav dan nista ne radi (kuca joj je zapustena uzasno) samo sjedi u tamnoj sobi, pusi i razmislja nesto, ne govori... inace pusi tri kutije dnevno a nije ni svjesna toga... da skratim, jednostavno je izgubila volju za zivotom. Muz joj nije od neke pomoci jer nije taj tip, uvijek suti i nikad ne prica nesto posebno, pogotovo ne o osjecajima... bilo je doslo do toga da cuje kako je mrtvi ljudi zovu, da ih vidi kako hodaju po sobi... onda je pocela ici hodzama... od toga je sebi jos vise umislila da ona ima nadprirodne moci i da vidi sto niko ostali ne vidi i da zato treba da bude sama... para i para je pobacala "hodzi" da je izlijeci ali se nije vidjelo pomaka... pravo lijecenje usljedilo nakon terapije koju je propiso psihijatar... i dan danas je na lijekovima...
Sada je malo bolje nego sto je bilo zimus (kad joj se prividjalo).
Moje pitanje: ako ima neka koja je prosla kroz slicnu situaciju ili zna nekoga ko je prosao, ja vas molim da mi kazete STA je njoj u stvari? Niko nam jos nije rekao nista konkretno, hodza kaze svoju teoriju, doktor svoju, a zena i dalje izgubljena... je li moguce d joj je stvanro neko naudio sihirom ili je ona u depresiji ili je mozda pocela oboljevati od neke druge dusevne bolesti? I jos nesto... KAKO da se jja postavim? Kada sam ja snaha i ja bilo sta da kazem ona ce misliti da joj ja zelim zlo (nazalost oni zive u sredini i takvi su da svaki dusevni problem karakterisu kao "fza kreke" i to je kao velika sramota)

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 15:36:57   
meme27
pa bojala sam se da cu nesto napiasati jer mi je mala visila nad glavom....
 
pa naravno da zivite lijepo u to nisam ni sumnjala znam sta je brak i kako muz voli svoju zenu....u to nemam sumnjeuser posted image
pozdrav i sretno!
 
 
 
 
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 15:39:36   
teta berta
ja mislim da bi njoj najbolje bilo ići na neku psihoterapiju ako već nije išla ili ići psihologu. a neki ovdje spominju i homeopatiju. ne znam baš puno o tome ali voljela bi vas koji ste bili zamoliti da objasnite kako to sve izgleda. hvala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 16:28:32   
Anoniman
Moja svkrva ide na lijecenje kod homopatice vec tri godine. Otisla je njoj, jer je kod svakog dr. pokucala na vrata, a svi do jednog joj nisu znali pomoci ili su govorili da je sve OK, da je to klimaks i da je to stanje normalno za te godine itd, itd, itd.
i onda je cula za jednu zenu koja ljude lijeci od raznoraznih bolesti homeopatijom.
I bez ikakvog preuvelicavanja ta zena je sada druga osoba. Spava normalno ( a prije bi u citavoj noci odspavala po 1-2h), ima redovne cikluse, zna savladati osjecaj panike, nije cangrizava, smirena je, drustvenija...
Prvi pregled je 100 KM, a svaki drugi je 50Km s tim da su tu i lijekovi. ne moras ici cesto, moja svekrva ode godisnje 3-4X, ali je uvijek mozes nazvati tel. i objasniti joj svoj problem,  a ona ti posalje lijekove, ako je neophodno. Lijekovi su na prirodnoj bazi, od biljaka i zivotinja, i spravlja ih jos tu dok kod nje sjedis. I sta se meni posebno dopalo, kad ode kodnje pita te kako pijes caj, kako places(da li se grcas, da li glasno places ili tiho), sta te uzbudi, unervozi, koliko puta si pod stresom...ma sve te pita nesto sto nikad na to ni ne pomislis. Okrece te prema samoj sebi, da se upoznas, da znas kada ces se nasekirati, unervoziti i da djelujes meditacijom i terapijom.
Zena kaze da cak lijeci i dijabetes, rak,a da ne govorimo o dusevnim problemima.
Ako kome treba broj homeopatice, mogu dati.

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 18:06:45   
slono
Drage moje, malo sam bila odsutna, puno sam razmisljala o ovoj temi, cak onu prvu noc sanjala forum i ove nase price. U svemu tome poceo me boliti i zeludac i neka nervoza, pa mozda i mala doza straha, ni sama ne znam zbog cega. Trebamo na put, pa sam nervozna, sve je neka briga i sekiracija i kad je nema.
Rekla sam i ranije da bih mogla svaku koja je prosla ovo isto citirati u pojedinim dijelovima posta. To me tjesi da nisam sama.
Ja sam sad, moglo bi se reci ok, kao da sam sazrila u svemu ovome, naucila kontolisati svoje tijelo i naucila se izboriti sama da prođe ta nelagoda koja tako naiđe,nepozvana.

Nerviram se sad sto ce se pokvariti vrijeme, a mi hocemo na more, ako nekoga nesto boli, odmah je strah sta ako i jednostavno ne mogu podnijeti price tipa da je neki mlad covjek, ili mlada zena umrla od ovoga ili onoga jer pomislim sta ako se to meni desi, ili MM, sta cu onda ja???????

Posto me nece biti neko vrijeme, zelim samo da vas sve pozdravim i javim se cim dođem kuci.
Mene cak i losa vremenska prognoza cini nikakvom i ne znam se opustiti i uzivati u zivotu, pa makar i ćuskije padale. user posted image user posted image user posted image user posted image

Valjda cu se znati opustiti i ne dozvoliti da mi vrijeme pokvari odmor.
To je greska odgoja, sve mora biti savrseno, a ne mora. Samo to treba nauciti, ali kako????

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 22:18:08   
almai
slono zelim ti ugodan odmor da se sto bolje opustis i odmorisuser posted image ,pahuljice farah tebi saljem pozitivne vibre i uspjesan prvi radni danuser posted image ,a sigurna sam da ce proteci u najboljem redu samo misli pozitivno svaka cast pa si napokon uspjela da nades posaouser posted image user posted image .
-mogu vam reci da se i ja nalazim u pojedinim vasim clancima.Naime ja nemam strah ali samu sebe spustam u zanje vrijeme na dno.Mislim da su svi bolji,ljepsi i pametniji od mene.Moje samopouzdanje iz dana u dan sve vise tone.Osjecam se debelo i samo u sebi vidim ono sto nebi trebala.Kad stanem pred ogledalo necu na sebi nista vijedet pozitivno samo vidim strije,debeo stomak,podbradak i sl.Prija sam maximalno uzivala u zivot a sadauser posted image Zaista sam sretna sto imam pravu i zdravu djecu i Bogu sam zahvalana na tome ali ima nesto sto me koci i daje neko bezvoljno stanjeuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 22:50:02   
teta berta
Draga nemoj misliti loše o sebi, samo pomisli da si jedinstvena, da na svijetu nema nitko kao ti. Da imaš one koji te vole i poštuju user posted image  a i sama sam ovih dana nikakva, jednostavno iscrpljena, preumorna, svekrva čak pomišlja da sam trudna a znam da nisam. željezo mi je nisko, ništa mi nije prepisala zbog mlijeka, a ja ne jedem skoro ništa jer nemam apetit... morat ću kupiti sok od cikle da bar malo popravim ks. još mi je najgore kad mi je muž druga smjena kao sada a meni se opet manta, ništa me ne boli a opet mi nije dobro... Ma da je meni moja mama sada ovdje...

a to za homeopatu je li može dati nešto i za željezo?????? joj ja bi otišla ali me sve nešto strah, paničar, hipohondar ma sve sam to...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 23:05:13   
dinaa
Teta berta a da napravis sebi onu mjesavinu cvekla,jabuke i mrkva pa da probas to bas popravi zeljezo.znam jos jedan recept ali ti dojis jos uvijek pa nebi smjela jer se pravi sa vinom.
Almai i ja sam malo deblja nego sto bi trebala biti ali glavu gore Boze moj pa ne mogu se sad popoloviti a iskreno i ja bi voljela da sam mrsavija ali sta je tu je,ti se opusti ne misli o sebi tako ti si svojoj djecici i muzu najljepsa i najboljauser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 23:26:56   
Anoniman
pozdrav za moje drage zenice...
uh sta mi se sve mota po glavi, ali kad bih to mogla sve safatati pa vam napisati... hajd probacu makar nesto a ostatak cu ostaviti za neki drugi put...
Rabi, draga, pokusaj odagnati te tvoje negativne misli... da probas misliti na neke lijepe stvari koje su ti se desile i koje bi mogle da ti se dese... makar probaj...
pahuljice, taj problem zbog posla, jedan je od kljucnih problema mm... kazes dvije godine si bez posla... eh sad pokusaj zamisliti muza, oca, koji 7 godina nema posla... a gdje god je predavao papire, samo odbijenice... ali uvijek mu kazem kakve to veze ima, neka je on meni zdrav i ziv i neka me nasmijan doceka kada ja dodjem kuci, meni je to bitnije nego da ima milione... poznajem ljude koji imaju i posao i kucu i auto i svasta nesta, ali nemaju osmijeh u kuci... zato nemoj da se osjecas manje vazno ako nemas posla, jer sigurno svojim osmijehom usrecujes ukucane mnogo vise nego da si vlasnica Microsoft-a...
u svakom slucaju sretno ti u ponedjeljak...
ena, draga, taj slucaj se slucaj sam za sebe... meni to nekako sve lici na klasicnu sizofreniju, ali opet ne znam, mozda grijesim...
slono, pusti ti vrijeme neka bude kakvo god hoce, ti kontaj kako ces se lijepo provesti sa porodicom i zelim ti od srca sretan i ugodan odmor...
almai, nemas razloga da se osjecas tako kao sto si opisala... svaka zena je lijepa na svoj nacin, pa i ona malo deblja isto kao i ona mrsavija... ja sam cijeli zivot mrsava i svi su me gledali ono jao kako je mrsava... ali uvijek sam mislila samo na to da sam ja zdrava, hvala Bogu, a to sto sam mrsava to je samo genetika, jer mi je i otac uvijek bio mrsaviji... zato misli na to da budes zdrava, a sto bi rekli stari bolje da ljulja nego da zulja... nemoj se opterecavati i nipodistavati zbog kilograma viska... slijedeci put kad stanes pred ogledalo i "primjetis" taj kg viska, ti reci samoj sebi da si upravo zbog toga ljepsa od one stiglice Olive... user posted image
toliko sad za sad od vaseg filozofa... ljubim vas sve... i saljem dosta pozitivnih vibracija user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 23:42:52   
teta berta
evo žene mene sad stvarno hvata napad panike. je li vam se ikad desilo kao da vam nešto stišće glavu tako se ja sada osjećam. Ovaj manjak željeza me doista iscrpi i tako se uznemireno osjećam. Ne znam je li i to napad panike ali sam sada jako uznemirena, i imam ojsjećaj kao da mi se grlo skuplja. ima li iko kakav pametan savjet please

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 23:55:49   
slono
Draga Berta, pokusaj disati pravilno na nos, kao u jogi ili kod trudnikih vjezbi, napravi si caj koji ce te smiriti i popij jedan apaurin od 2mg ako imas.
Opusti se koliko mozes i samo disi!!!
Znam ljubice da nije lako, ali probaj.
Ne boj se otici homeopati, molim te, meni je tako pomoglo. To je nesto sjajno, kao i joga. Zasto su ti ljudi, koji to rade, tako opusteni??? Sve ima svoje.

Krvnu sliku podigni prirodnim preparatima, kao sto ti je dinaa govorila. Sok od cvekle je zakon, sta sam ga samo popila. Ocisti cveklu, ne rezi vrhove i ispeci je u rerni. Onda je oguli, poseceri i jedi. U njoj ce sve ostati, nista nece iscuriti, a sa secerom je super.

Ne daj se, proci ce i biti bolje. Vjeruj mi!!!
Sretno!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Anksioznost??
19.6.2009 23:58:56   
slono
Moram na spavanje, sutra rano putujemo!!!!!
Svima nama sretno i da se ne ponovi niti jednoj od nas STRAH, a ako i da, da se borimo s njim i budemo jace od njega. Strah os slobode se gubi i nestaje, tada si uistinu slobodan!!!!

Ljubim vas!!!
Javim se kad prihajam kuci!!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 0:00:47   
dinaa
Slono sretan put opusti se i uzivaj i kad se vratis obavezno se javi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 8:48:08   
Anoniman

Ja dok sam bila trudna non stop sam jela izrendanu mrkvu, cvklu i jabuku, malkice posecerenu i pokapanu s limunovim sokom. Super je okusa, a krvna slika se poboljsa.

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 9:04:21   
Happy
user posted image Drage moje,

Dobro jutro....
Puno mi je žao, što se nisam prije javljala, ali ja nisam često za kompjuterom, tako da nisam ni stigla...
Prvo želim da kažem pahuljice čestitam za posao, bice to ako Bog da sve dobro....
Slušam, čitam sve vas, tačno znam o čemu pričate, o čemu se radi, već sam rekla skoro tri godine sam u tome.... Ali nekako kao i sve vi borim se na razno razne načine...
Slono je u pravu potrebno je pozitivno misliti raditi nešto drugo, ali u toj situaciji čovjek ne vidi nista pozitivno.... Meni je mama govorila uvijek  radna terapija... Mogu vam reći da pomaže, ali kada sam baš loša onda ni to ne  može... Onda popiješ tabletu i idemo dalje...
Već sam rekla za homeopatiju, ja sam juce bila kod svoje i dobila sam nove "granule" pa ćemo da vidimo... Mene je stomak boluckao dva dana, 11ta sam sedmicauser posted image  i nikako nisam mogla da se smirim i da bih dobila beku noc napad panike, a nisam ga imala ne pamtim.... Juce sam bila kod nje dobila sam granulice i vidjećemo... Rabi ja sam zadovoljna... Jeste da je na početku jaaakkkoo teško jer u pravu si pojačavaju se simtpomi, jer ustvari mi to sve nosimo u sebi i sada to treba da izađe vani, da se očistimo, da izbacimo.... Na tome se i zasniva homeopatija, samoizlječenje, liječenje slično sličnim....
Meni je OK.... Naši psiholozi ti mogu sasmo dati xanax ili zoloft ili leksilijum, a ja( MI)  leksilijum znamo sami popiti...... I onda se ne rješava problem odn uzrok problema....
VIdim da niste, molim vas posjetite stranicu www.anksioznost.net     nećete se pokajati super je.... Meni je bar koliko toliko pomogla....
Sve smo mi tu negdje, a u srži samoj je strah od smrti, kao što slono reče (to se i meni dešava) čujem da je neko umro mlad, ja ne mislim što je umro, nego gdje je otišao (Raj, Pakao, Džennet ili Džehennem), ja sam nekako time optrećena, gdje cu poslije i to je strah od smrti....
O ovome se može danima.. Moja mama to od svoje 22 godine vuče, čak mislim da je u tokuuser posted image  prenijela i na mene, možda.... I nekako što ona kaže "Nauči živjeti sa tim".... To i jeste to da to prihvatiš kao dio sebe da si to ti.... MOlim vas otiđite na stranicu....
LJUBIM VAS i samo da znate da sam tu

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 10:52:10   
Rabi
UH DRAGE MOJE.....
Teta berta, zao mi je sto ne bi tu da ti samo kazem, da taj osjecaj obruca oko glave i to stiskanjeuser posted image To je sve poslijedica anksioznosti i te silne napetosti! Meni se desava da mi samo neki dijelovi usta kao brideuser posted image Ma fuj! Osjecam se odvratno, i isprepadanouser posted image user posted image user posted image user posted image
Boze dragi pomozi!


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 15:53:52   
Rabi
Ma meni je danas dan katastrofalan biouser posted image Sad sam se malo smirila hvala dragom Bogu!!!Popila sam apaurin! Ma nesto mi se desava u zadnjih 20-ak dana, kao da mi nesto hladno kapa po glavi, kao neki hladni trnci...sta je to, da li je od ove silne napetostiuser posted image Ma ja sam napola luda.... maloprije, kaze mi muz, da se smirim, te kako on na mene ne utice....malo razmisljaj pozitivno....
ma kazem, znaaaaaaaaam sve!!!! Ali kako, kako, kako???? Svjesna sam da sama sebi radim, a  ne mogu da prekinemuser posted image Kako mi se place, a ne mogu suze da pustim!
Kako mi je teskouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 16:15:14   
mnn
mene je počela loviti panika kad sam došla doma iz rodilišta.maleni je stalno plakao a ja sam bila izvan sebe jer sam bila ujako lošem zdravstvenom stanju i teško mi je bilo i pomaknuti se...nisam ni sama znala što bi..bila sam sva u komi...plakala sam..mjenjala raspoloženja stalno mislila sam da ču poluditi od svega...razumjevanja nisam puno imala i onda sam udahnula i rekla sebi moram biti ona stara..puno su mi pomogli prijatelji nikad im to neču zaboraviti..bili su uz mene, muž je isto shvatio da mi treba pomoč njegova i sve se vratilo u normalu.ponekad me zna uloviti panika kako ču sve stiči.ili ako maleni ne zaspi kako ču...opet neču spavati ali jednostavno kad sam umorna da ga mužu da bude sa njim i ja se idem odmoriti.maleni je zadovoljan i sve bude uredu. 

< Poruku je uredio mnn -- 20.6.2009 16:16:00 >


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *