|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 18:03:49   
teta berta
svi se mi nekad uspaničimo, a i najmanja panika nije dobra... rabi ja vjerujem da je sve to od ovoga ritma života, posebno mi koje nemamo kome ostaviti bebu da se naspavamo i odmorimo. Nekad sam jednostavno kao sat, moram ovo, moram ono i kao da me neko tjera na to. cijeli dan sam bila super raspoložena, ništa me nije bolilo, a onda uzela peglati po ovoj vrućini ko da me neko tjera... A tjeram zapravo samu sebe, umjesto da sam legla s bebom i mužem i naspavala se. sad sam totalno umorna a ne mogu spavati od bebe. Inače sinoć zapravo jutros u 4h je tek zaspala sigurno zubići nosala je cijelu noć a ko me pita jesam li umorna i pod stresomuser posted image  Muž isto nije spavao još i na posao išao pa mi žao njega opterećivat a inače nema dana slobodnog. najgore mi je kad je druga pa sam sama od 2 do ko zna kojih doba iza ponoći... Tada me i uhvati panika... Ali u kući nemam tablete za smirenje nikakve i nadam se da mi neće ni trebati. a ti ako možeš odmori se i naspavaj...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 18:07:28   
Anoniman
Rabi, draga, placi, to je najbolji vid psihickog rasterecenja... Placi kad god mozes... Nemoj gledati na to da li ce ti ko sta reci zasto places i nemoj plakati, samo odvrni ventile i pusti da negativnosti izadju iz tebe... a to sto kazes da imas osjecaj kao da ti nesto ledeno kapa po glavi, to je samo nagle vremenske promjene i to je malo izvarirao pritisak, jer to osjecam i ja vrlo cesto... sva se najezim kako je ruzan i iznenadan osjecaj... ne brini se nista strasno... ljubim vas sve

(odgovor članu mnn)
  Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 18:12:19   
Anoniman
teta berta, upravo to sto si uradila trebala si ostaviti za neko drugo vrijeme... vjerovali ili ne (sad ce vjerovatno pojedine reci pa kakva si ti to zena), ja ne peglam ves sve dok mi nesto ne zatreba pa tog momenta ispeglam, sude znam ostaviti da mi prenoce, posteljinu ne dizem vikendom uopste, usisavam kad sam raspolozena... mama samo zivka na telefon i govori mi da sam "uhljup", ali ne obracam paznju na to, jer svoje vrijeme volim da provodim sa muzem i djetetom, odmaramo, igramo igrice, gledamo crtice, idemo vani... vjerujte mi, sunce ce izaci i zaci, a poslovi po kuci nikud pobjeci nece... iskoristite vrijeme za sebe, za porodicu, za odmor, a posao ce vas cekati...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 18:59:04   
Rabi
draga bambi, svaka ti cast i u pravu si svaku sto si rekla! Ali mene pojede kad mi je kuca u defektu, stalno sebi govorim da poravnim i da se opustim....mad i ne mogu sve da stignem, ali se nerviram kad nisam oprala sudje, ves ne ispeglan, kupatilo trebam oprati, usisati.... ma pojede me!!!! Znam da grijesim i to mi ne valja!!!
teta berta, ja imam kome dijete ostaviti. Zivimo kod moje mame u prizemlju sebi opremili. Ali ja kad ga ostavim, ja trcim kucu da uradim...umjesto da ko hadzinica legnem i da se naspavamuser posted image
Ma meni je dan bio katastrofa....jedva sam nekako izgurala bez panike...Cijeli dan nisam nista radila po kuci, imam kamaru sudja. Odoh ga prati pa se cujemouser posted image


_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 19:03:30   
djevojčica
i mene nekada nerviraju neke nepravilnosti u kući i sve ih redom popravljam,čistim,vraćam na mjesto a nekad me apsolutno nije briga za prašinu ni za neoprano sudje.........uopšte nemam volje.i slažem se sa bambi-posao neće pobjeći..sve treba raditi u određenoj granici

_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 19:13:52   
mila81
A duso draga ma pusti sudje, peglanje, sve cete to cekat i poslije, jer vjeruj mi ovo sto je rekla Bambi09 ima smisla, ja isto.
   Jer ovo danas sto se zove anksioznost, po meni ima svako ali u razlicite oblike se manifestuje, kod mene je to neko prdosjecanje lose koje se naravno obistini, i kad svaki put to osjetim ja se prepadnem. Manifestuje se u obliku jakog straha, koje ma sta ja radila tu oko mene. I sto je najgore radi se obicno o meni dragim osobama, prijateljima, porodici.
   Ali u zadnje vrijeme najlakse mi je kad se isplacem, sve odagnam od sebe i sve tako do sljedeceg puta.


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 19:27:16   
djevojčica
izgleda da je taj problem postao naša svakodnevnica..........ali ipak mislim da je to normalno da se brinemo za nama bitne stvari u životu....strah je naša urođena emocija koja se nekontrolirano javlja u određenim situacijama.....svako od nas ima strah od nečega.bitno je naučiti kako ga savladati

_____________________________

dok čekaš,iskoristi to vrijeme i radi korisne stvari-čekanje neće biti toliko dugo a i život će biti puno ljepši............

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 19:28:02   
andji
Evo čitam objašnjenje od Anushke na prvoj strani,o terminu 'anksiznost' i mislim da nema žene koja enki period u živozu nije to prošlo,zbog ovog il onog razloga..neko to doživi jače a nego u slabijem intenzitetu...neko šuti,neko vrišti...neko plače..nismo svi isti...

ali svako ima svoje strahove,traume,i to nekad ispliva iz nas(nečim izazvano)a nekad bude i 'šuti' u nama...

ko se ne zna nosit sa tim,preporučujem psihoterapeuta...ja sam imala jedan period u životu...neke svoje 'muve' i imala sam psihoterapeuta on line,jednostavno mi je odgovarao taj način...kroz pisanje


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Anksioznost??
20.6.2009 23:07:28   
almai
IZVORNA PORUKA: Rabi

Ali mene pojede kad mi je kuca u defektu, stalno sebi govorim da poravnim i da se opustim....mad i ne mogu sve da stignem, ali se nerviram kad nisam oprala sudje, ves ne ispeglan, kupatilo trebam oprati, usisati.... ma pojede me!!!! Znam da grijesim i to mi ne valja!!! 

sto god je covijek duze u kuci vise se kuca prlja i vise ima posla u njoj.Ja pocinjem biti upravo ovakva po ovom pitanju sto Rabi rece i KUCA UBIJA!!!Nemam sta onda pametnije razmisljati nego gledati sebe kako sam debela,a sto je najgore u tome jeste da sam prolse god. imala 65kg i bila zadovoljna time ,a sad trenutno imam tacno 60kg i osjecam se debelouser posted image .Nedam se ja i moram sto prije izaci iz ovog zacaranog kruga nego sto udem u njega.Zato i vi drage moje sebi ste najbolji prijatelj i BORITE SE same sa sobom i POBIJEDITE SEBE u svim mogucim situacijamauser posted image Svima vam saljem jedan velikiiiiiiiiuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Anksioznost??
21.6.2009 18:00:25   
teta berta
IZVORNA PORUKA: Rabi

draga bambi, svaka ti cast i u pravu si svaku sto si rekla! Ali mene pojede kad mi je kuca u defektu, stalno sebi govorim da poravnim i da se opustim....mad i ne mogu sve da stignem, ali se nerviram kad nisam oprala sudje, ves ne ispeglan, kupatilo trebam oprati, usisati.... ma pojede me!!!! Znam da grijesim i to mi ne valja!!!
teta berta, ja imam kome dijete ostaviti. Zivimo kod moje mame u prizemlju sebi opremili. Ali ja kad ga ostavim, ja trcim kucu da uradim...umjesto da ko hadzinica legnem i da se naspavamuser posted image
Ma meni je dan bio katastrofa....jedva sam nekako izgurala bez panike...Cijeli dan nisam nista radila po kuci, imam kamaru sudja. Odoh ga prati pa se cujemouser posted image



rabi ista sam ti - ja zbog jedne  čaše ili jedne bočice perem suđe i to me izluđuje. doduše mm usisava kad god treaba ali ostalo sve mora biti u redu igračke kupim sto puta dnevno... umori me sve to.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Anksioznost??
22.6.2009 10:22:09   
Rabi
teta berta, ma moramo malo ohanuti, inace bicemo basuser posted image  ja ne mogu sve da stignem da uradim, pa me sve grize kad nesto stoji ne uradjeno a ja ne mogu da uradim. Ma definitivno se moramo mijenjatiuser posted image
I sinoc sam bila bas nekako lose. Bebonja bio nekakav nervozan, pa se i ja nekako unervozila, pa pocela sama sebi nalaziti neke simptome, pocelo mi srce nekako k'o preskakati, pa nekakav odvratan osjecaj kao da mi jezik hvata grc, i sve na granici panikeuser posted image  popila sam persen, ali me i nije bas nesto smirio. ma jedva sam se nekako savila i zaspala. Jutros se probudila bez ikakvih strahova i kojekakvih simptoma, i ja sama sebi namecem da o glupostima razmisljam i na kraju, zna se sta slijedi.... Danas definitivno idem svom dr. pa polahkouser posted image  Mooram se definitivno rijesiti ovog straha i strepnje, jednom za uvijekuser posted image  Nadam se da cu uspjeti!(kako sam optimisticna, mozete li vjerovati)..... Ja vas sve pozdravljam i da znate da puno mislim na vas! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Anksioznost??
22.6.2009 22:35:46   
Anoniman
draga Rabi,
osjecam vec pomaka i napretka u tvojim rijecima... cim si ti sama primjetila da si optimisticna, to je pomak za 10... samo da podsjetim da imas moju punu podrsku i makar misli pozitivne upucene tebi, isto kao i sve ostale nase forumasice koje imaju hrabrosti podijeliti s nama ovaj problem... pokusaj, potrudi se koliko god mozes, da mislis na neke lijepe stvari, na nesto veselo, na nesto sto ce te nasmijati... ako je bebac nervozan, samo se sjeti da nasa djeca osjecaju svako nase raspolozenje, pa da ne bi i bebac bio nervozan, budi jaka budi vesela...
evo da vas malo nasmijem, ovaj vikend u mom gradu odrzavali se sportski susreti zaposlenika BH Telecom, sad ono raja se pozeljela, nisu se odavno vdijeli, raspolozenje na nivou, razgovaraju dva prijatelja... kaze prvi drugom, de bolan reci mi koji ti je mobitel (misleci na broj telefona), da bi ovaj odgovorio ono tuzno, ma neka stara Nokia, beze majke mi... user posted image

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Anksioznost??
22.6.2009 22:48:13   
dinaa
Bambi svaki tvoj komentar na ovu temu me bas obraduje jer si tako optimisticna i bas takva trebas svom muzu,ti si mu ogromna podrska i uz tebe takvu on ce se izvuciuser posted image user posted image user posted image za tebe.
Rabi javi nam jesi li isla kod dr. i sta je bilo stalno mislim na tebe.
Drage moje sve vi koje prolazite kroz ovo ruzno iskustvo znajte da ce to biti iza vas odlicno vas razumijem i imate moju veliku podrsku,tu sam da pomognem ako ikako mogu jer znam kako vam je.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Anksioznost??
22.6.2009 23:16:08   
Anoniman
dinaa, hvala ti na tako lijepim rijecima... puno mi znaci kada osjetim da nekom mogu pomoci i sa rijecima, a kazu lijepa rijec i gvozdena vrata otvara...
sad nesto kontam, da nisu ne daj Boze celicna kod mog muzica??? ma hajd, kakva god da su, otvoricemo mi njih svi zajedno... i ja vrata svoga muza, a svoja vrata svojim porodicama i prijateljima... ma ljubim vas sve redom...

(odgovor članu dinaa)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Anksioznost??
23.6.2009 10:50:48   
slono
Vratih se s mora, "dugo" je trajao nas odmor, citava dva dana. Pobjegosmo zbog kise i zime, nema vise pravila i nikad ne znas kakvo te vrijeme ceka.
Osjecam se hay, javim vam se opet i zelim svima da budete super!!!!

Rabi, kako se osjecas ovih dana, a ti teta berta?????
Posto je nastupila nagla promjena vremena, mene boli glava, a i put me malo iscrpio........
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Anksioznost??
23.6.2009 11:02:15   
Anoniman
ma mene promjene saltaju k'o tv programuser posted image ...znam uzasna biti pa opet dodjem malo sebi...a grmljavinu tek sto ne podnosim...piiiiiiiuser posted image

(odgovor članu slono)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Anksioznost??
23.6.2009 15:44:37   
teta berta
IZVORNA PORUKA: slono

Vratih se s mora, "dugo" je trajao nas odmor, citava dva dana. Pobjegosmo zbog kise i zime, nema vise pravila i nikad ne znas kakvo te vrijeme ceka.
Osjecam se hay, javim vam se opet i zelim svima da budete super!!!!

Rabi, kako se osjecas ovih dana, a ti teta berta?????
Posto je nastupila nagla promjena vremena, mene boli glava, a i put me malo iscrpio........
user posted image user posted image user posted image


Slono žao mi je zbog vremena, što te potjeralo s mora. Ma ova promjena vremena mi nimalo ne odgovara, imam osjećaj da će mi glava eksplodirat... A i nemam apetita baš nikako nadam se da ste mi vi dobro, puno vas pozdravljam.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Anksioznost??
23.6.2009 17:34:28   
Anoniman
slono, zao mi je sto vam je vrijeme bilo beze, ali popravice se, pa se moze mozda ponoviti?!
teta berta, vrijeme jeste grozno i sto kazes evo nesta ni ja nemam apetita ali zato za slatkom pobudaljeh... evo sam uzela nekakve cokoladice, citavu kutiju i samo zavrnjam... brdo papirica ispred mene... cmokim vas sve redom

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 0:14:51   
teta berta
kako su večeras ženiceuser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 1:21:25   
slono
Ma evo navukoh se na RR i samo grabim priliku da pobjegnem malo cumurati. Boli glava svaki dan i to mi pravo smeta. Prija druzenje sa dragim prijateljima kako ovim virtualnim tako i onim pravim jer tada se opustim i onda sam ja, bas ja.

Ljubim vas sve, pisemo opet svakako!!!  user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 1:25:07   
teta berta
Slono i mene glava boli, ali sam primjetila kad nešto radim ili se zapričam da na to i zaboravim. Gdje tebe boli i kako te boli??'

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu slono)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 22:39:42   
Rabi
Hajte zenice malkice da se druzimo na ovoj temiuser posted image  Vidim sve ste prisutneuser posted image
Bambi, bas sve kontam da uzmem olovku i papir pa da napisem spisak lijepih stvari koje su mi se u zivotu desile, pa kad me uhvati ono moje, da uzmem da se podsjetimuser posted image  Inace drugacije ne mogu!!!
drago mi je i da je slono tuuser posted image  A bas se pitam kad prije s mora...al ja znam da je s nama ljepse, hehehe....
Teta berta i mene glava boli ima deset dana!!! Svaki dan....sta li je ovo? Ma mozda samo nervoza i zivci.... Mene ne boli jako, neko rece kad nesto radi i zaboravi da ga boli...tako i kod meneuser posted image  I bas nekako cudno, samo neki blagi zigovi i stiskanje po glavi...i non stop imam osjecaj kao da sam pijanauser posted image  Evo sad me smori neka muka, uzas.... a i  nemam apetita nikako. Nakanim se da jedem, i fino sve pripremim i sjednem da jedem....i samo mi se nesto okrene u glavi, i gubim apetit....nema sanse da pojedem zalogaj....
Nije lahko, nije lahko uopste!!!!
Bila sam kod dr. user posted image  zakazala sebi termin za 1.7. aBduser posted image  

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 22:43:57   
Anoniman
e draga Rabi, bas mi drago da si tu... vjeruj mi da cesto razmisljam o vama zenama... to bi ti bas dobro bilo da napises i u kriznim situacijama da to imas pri ruci... spisak lijepih stvari... mene da stavis pod broj 1. hahhahaha user posted image user posted image user posted image
sto se tice tog bola u glavi, to ce ti biti samo ovo vrijeme, nagle promjene i ovo hoce kisa nece kisa, hoce sunce nece sunce, hocu piskiti necu piskiti... ups... nije ovo zadnje, to je samo za mene... hocu da kazem i mene boli glava i ono "muti me" ali to je sve do vremena...

(odgovor članu Rabi)
  Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 22:52:10   
slono
Drago mi je da ste tu????? Moramo se drzati zajedno i pomoci koliko mozemo.
Ja se osim povremenih glavobolja osjecam dobro. Istina, kako smo mi sve slicne, i nerviraju nas nebitne stvari, tipa kuca mi ovakva, joj moram uraditi to i to, moramo naci nacina sebi pomoci.

Ranije sam pisala svoje jade, sad sam malo nepovezana, ali tu sam da pomognem.
Ne znam rabi u kojem si gradu, gdje ces kod dr, ali meni je homeopatija puno pomogla, to sam vec spominjala.
Nekome sam obecala objasniti kako izgleda taj pregled i sta je to, ali zaboravih na kojoj tacno temi to bi?????
Da nisam teti berti????
Pusa svima!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Anksioznost??
24.6.2009 22:55:13   
dinaa
Rabi stalno se vracam na ovu temu da vidim jesi li se javila.
Znam za taj osjecaj kad boli glava a u stvari nisam ni sigurna da li me boli,i bas tako kao da sam pijana a opravdanje trazim u vremenskim prilikama samo sto je meni tada sve smetalo i kad je vruce,hladno,oblacno,sparno nikad mi nije odgovaralo.Ionda sam jedva cekala kad ce snijeg i zima da se zatvorim u kucu,pogresno ali meni je to bilo ok.
Drage moje bice to sve dobro vidjecete tesko je povjerovati ali ja kazem kad sam se ja izvukla i ostali ce.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Malo o bojama....
amaniamanic

Najdraza vasa boja:):):)

zuta,, (6%)

crvena..crna (20%)

ljubicas_ta.. (28%)

bijela.. (21%)

roza.. (3%)

plava..zelena (21%)


Broj svih glasova: 95

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *