|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 8:52:56   
rose 87
sretna kucanica igrom slucaja,kad sam morala na bolovanje nisu mi odobrili i otkaz,posao cu traziti cim user posted image bude imao godinu ali da mi finansije dopustaju ostala bih puno duze s njim,moja mama je poslije rata ostala bez posla a posto je imala nas troje nije ga vise ni trazila...bilo je tako fino doci kuci,topli rucak i caj,mama te doceka s osmjehom,uvijek vedra i spremna da te saslusa ili se poigra s tobom


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 10:16:57   
malena sharena
IZVORNA PORUKA: Anidae

malena sharena, mamine oci, mamaajna, mala86 Nadala sam se da cu ovdje naici na otpor pojedinih zena medjutim sad vidim da nisam jedina sa ovakvim razmisljanjem i osjecam se jos sretnijom... U svom okruzenju nemam bas podrsku za svoje stavove ali uostalom to opet ne mijenja moje stanje srece, pogotovo zbog dolaska mog sina, akobogda za mjesec i po user posted image Prva moja mama je stava da je zeni bolje biti van kuce, pa makar i za 300 KM radila, ali kad uzmes u obzir da svaki posao zahtjeva odredjenu odjecu, sminku, prevoz, pa placanje za cuvanje djeteta, ja ne vidim koliko se to ustvari isplati... I mene i mog muza su odgojile nene manje vise, mene pomalo i vrtic, i iskreno receno, ostala sam zeljna svoje rodjene matere... Ona je morala raditi jer je bila razvedena ali to ne umanjuje tu moju prazninu... Opet kazem to ne zelim svome djetetu jer ako mogu bolje mi je u obicnoj majci izaci s bebom u setnju u posudjenim kolicima i gledati njegove osmjehe, prve provale i sl. nego da me neko g...i za 300 KM user posted image


Pa ja kad sam rekla svojoj mami da mi je zivotni san da budem domacica ona se posvadjala sa mnom, toliko je bila razocarana u moj nedostatak ambicije. Ona to ne moze da shvati jer je cijeli zivot gradila karijeru i imala " svoje" pare, ali ja MM-ove pare i ne dozivljavam drugacije nego kao svoje user posted image . Oboje smo stava da je njegova duznost izdrzavati porodicu, a moja od kuce napraviti dom. Sve pare koje ja dobijem drugim putem za njega ne postoje, osim ako je kriza pa posudi. Mi skromno zivimo, vozimo renault 5 , ne idemo na more, nemamo velike prohtjeve i hvala Bogu sretni smo.
Ipak, smatram da je pozeljno da zena ima neki vid sigurnosti (nekretnine, dionice user posted image ). Ja imam dobru nekretninu na svom imenu i ne sekiram se za ne daj Boze.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Anidae)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 12:02:36   
Anoniman
Citav zivot sam ulagala u sebe. Odlican djak, Gimnazija, fakultet, posao...
Kad sam postala mama, sve sam user posted image podredila.
Sada sam domacica/kucanica i jako sam sretna zbog toga. Gledam svoju djecu kako rastu, zna im se kad jedu, sta jedu, kad spavaju, kad izadju u park... Niko moje diete ne moze bolje odgojiti od mene.
Kad dodje vrijeme odvajanja, iskreno ne znam kako cu.user posted image
Ipak, ne bih sebe mogla zamisliti da citav zivot budem domacica...Ne znam, nisam to ja.
(Mada nimalo ne umanjujem tu ulogu...cak obratno. To je predivna uloga, gdje se zena mnogo zrtvuje za dobrobit svoje djece i muza).



< Poruku je uredio pahuljica farah -- 1.7.2010 12:03:11 >

(odgovor članu Anidae)
  Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:02:55   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: malena sharena


Pa ja kad sam rekla svojoj mami da mi je zivotni san da budem domacica ona se posvadjala sa mnom, toliko je bila razocarana u moj nedostatak ambicije. Ona to ne moze da shvati jer je cijeli zivot gradila karijeru i imala " svoje" pare, ali ja MM-ove pare i ne dozivljavam drugacije nego kao svoje user posted image . Oboje smo stava da je njegova duznost izdrzavati porodicu, a moja od kuce napraviti dom. Sve pare koje ja dobijem drugim putem za njega ne postoje, osim ako je kriza pa posudi. Mi skromno zivimo, vozimo renault 5 , ne idemo na more, nemamo velike prohtjeve i hvala Bogu sretni smo.
Ipak, smatram da je pozeljno da zena ima neki vid sigurnosti (nekretnine, dionice user posted image ). Ja imam dobru nekretninu na svom imenu i ne sekiram se za ne daj Boze.


i meni je životni san biti domaćica, naravno kad steknem uvjete i budem u mogućnosti da imam mjesečna primanja kao sada kad sam u radnom odnosu... do tada ništa
Naravno opet mislim na svoja lična novčana primanja, jer zaista ne bi da ovisim od muža ili da ne daj Bože dodje do razvoda a ja da nemam ništa svoje
Mislim da o tome treba uvijek razmišljati, nikada neznamo šta nas čeka, ljudi se razvode nakon 20 godina braka..... Samo mi nije jasno kako možete biti ubjedjene da ćete do kraja života biti sretno udane uz računanje na njegov novac kao zajednički??? jako samouvjereno
Ja se ne bi nikad kladila! moje je moje
Imamo primjer naše bebane koja mora "trpiti" muža jer ne radi i nema svoja novčana primanja
Masu je takvih brakova, mene bi bilo strah takvih sutuacija, a ko ne bi bio domaćica???? pa naravno da je ljepše biti uz svoju djecu nego sjediti u neznam kakvom ofisu, da je zlatan, zato mi ne vadite živce dok uživate sa svojom dječicom a ja ovdje sjedim u kancelariji nestrpljivo gledajući na sat kako bi vidjela svoju mazu
Tako da je to bespredmetna priča, svi radimo zbog novca, pa jel?
E sad ima raznih domaćica, respekt za one koje to žele a i za one koje ne žele nego ne mogu naći posao! za one koje ne mogu naći posao a kažu da im je ok biti domaćica e to ne kontamuser posted image  kontradiktorno
Pa zar nije ok napisati rado bi radila i pridonosila al ne mogu naći posao i zato sam se pomirila s tim da budem domaćica


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:11:37   
medi87
Eh da se i ja prijavim, a posto sam user posted image još duže vremena ću biti kućanica, do sada nisam nikako radila, ali ja se nadam da će i to doći kad bude vrijeme - svoje pare su svojeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:11:57   
veeseelaa
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu medi87)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:20:52   
Nedi
Pa kad smo već kod snova...Moj životni san je da imam radno vrijeme 4 sata dnevno i da to što zaradim bude solidna cifra i moj džeparac za šminku, frizuru, kaficu i sl. Za ta 4 sata user posted image da bude u vrtiću i da ga ja pokupim najkasnije u 12 i onda uživamo u zajedničkom vremenu. MM radi 8 sati i zaradi za sve naše potrebe a vikendima uživamo svi zajedno.

Ne bih voljela da sam isključivo domaćica a i ovo kako sad radim mi je zaista puno (8 sati) jer propustim veći dio dana mog dječaka, ali mora se. Najradije bih da imam više vremena za svoje sunce a  da po nekoliko sati radim i zadovoljim svoje društvene potrebe i zaradim platu jer nikada ne znam sta me sutra čeka.

I definitivno ne bih bila sretna kućanica, vjerovatno više depresivna ili razdražljiva jer kuća tako djeluje na mene.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:21:36   
Anoniman
Ja kad bih razmisljala o potencialnom sutrasnjem razvodu, ne bih se ni udavala!
I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image
U slucaju neceg, ne daj Boze, svako moze zagrnuti rukave i raditi. Sa VSS diplomom ili bez nje.
Kad sam ja radila, a muz bio na cekanju ni sec. nisam  razmisljala o nekim mojim parama to mi je bas FUJ.
Ako je sve kako treba..pa zivot bih mu dala, a ne komad papira...kao, uostalom, I ON MENI.
Doduse, svako zna svoje(drugaciji odgoj, iskustva roditelja, okoline...sve to utice na nase stavove koje ovdje zastupamo)user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:26:05   
SailorMoon
Potpisujem veselu.
Znam ejdan stari par. On je u Njemackoj radio 40 godina, puno prijavljen. Ona na malo radno vrjeme, radi djece. Da bi se on sa 65 razveo. On sad ima super penziju, jer je uvjek puno radio. A ona jadna nema ni 200 eura Penzije, jer nije radila toliko. I sta sad. Moraju je djeca i drzava izdrzavati u stare godine.
Zlatan moj dinar, i ako je i kod nas sve NASE

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:27:21   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah


I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:31:00   
mamaajna

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: malena sharena


Pa ja kad sam rekla svojoj mami da mi je zivotni san da budem domacica ona se posvadjala sa mnom, toliko je bila razocarana u moj nedostatak ambicije. Ona to ne moze da shvati jer je cijeli zivot gradila karijeru i imala " svoje" pare, ali ja MM-ove pare i ne dozivljavam drugacije nego kao svoje user posted image . Oboje smo stava da je njegova duznost izdrzavati porodicu, a moja od kuce napraviti dom. Sve pare koje ja dobijem drugim putem za njega ne postoje, osim ako je kriza pa posudi. Mi skromno zivimo, vozimo renault 5 , ne idemo na more, nemamo velike prohtjeve i hvala Bogu sretni smo.
Ipak, smatram da je pozeljno da zena ima neki vid sigurnosti (nekretnine, dionice user posted image ). Ja imam dobru nekretninu na svom imenu i ne sekiram se za ne daj Boze.


i meni je životni san biti domaćica, naravno kad steknem uvjete i budem u mogućnosti da imam mjesečna primanja kao sada kad sam u radnom odnosu... do tada ništa
Naravno opet mislim na svoja lična novčana primanja, jer zaista ne bi da ovisim od muža ili da ne daj Bože dodje do razvoda a ja da nemam ništa svoje
Mislim da o tome treba uvijek razmišljati, nikada neznamo šta nas čeka, ljudi se razvode nakon 20 godina braka..... Samo mi nije jasno kako možete biti ubjedjene da ćete do kraja života biti sretno udane uz računanje na njegov novac kao zajednički??? jako samouvjereno
Ja se ne bi nikad kladila! moje je moje
Imamo primjer naše bebane koja mora "trpiti" muža jer ne radi i nema svoja novčana primanja
Masu je takvih brakova, mene bi bilo strah takvih sutuacija, a ko ne bi bio domaćica???? pa naravno da je ljepše biti uz svoju djecu nego sjediti u neznam kakvom ofisu, da je zlatan, zato mi ne vadite živce dok uživate sa svojom dječicom a ja ovdje sjedim u kancelariji nestrpljivo gledajući na sat kako bi vidjela svoju mazu
Tako da je to bespredmetna priča, svi radimo zbog novca, pa jel?
E sad ima raznih domaćica, respekt za one koje to žele a i za one koje ne žele nego ne mogu naći posao! za one koje ne mogu naći posao a kažu da im je ok biti domaćica e to ne kontamuser posted image  kontradiktorno
Pa zar nije ok napisati rado bi radila i pridonosila al ne mogu naći posao i zato sam se pomirila s tim da budem domaćica


haha vesela nadam se da ce se tvoje finansije popraviti i da ces se pridruziti nama.ma i ja sam od septembra trebala poceti raditi,ali zahvaljujuci mome radnom kolegi koji laze ko konj,i rodzenu mater bi prodao za 100km ja sam od sada s djetetom kuci.a posao cu poceti traziti dok imancica malo odraste a do tada sjedim kuci i muzu pomazem u njegovom studiu tako da sam polu domacica hahaha

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:38:28   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ja kad bih razmisljala o potencialnom sutrasnjem razvodu, ne bih se ni udavala!
I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image
U slucaju neceg, ne daj Boze, svako moze zagrnuti rukave i raditi. Sa VSS diplomom ili bez nje.
Kad sam ja radila, a muz bio na cekanju ni sec. nisam  razmisljala o nekim mojim parama to mi je bas FUJ.
Ako je sve kako treba..pa zivot bih mu dala, a ne komad papira...kao, uostalom, I ON MENI.
Doduse, svako zna svoje(drugaciji odgoj, iskustva roditelja, okoline...sve to utice na nase stavove koje ovdje zastupamo)user posted image



potpisujem ovu lijepu i pametnu zenu user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:39:14   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamaajna


haha vesela nadam se da ce se tvoje finansije popraviti i da ces se pridruziti nama.ma i ja sam od septembra trebala poceti raditi,ali zahvaljujuci mome radnom kolegi koji laze ko konj,i rodzenu mater bi prodao za 100km ja sam od sada s djetetom kuci.a posao cu poceti traziti dok imancica malo odraste a do tada sjedim kuci i muzu pomazem u njegovom studiu tako da sam polu domacica hahaha


user posted image user posted image user posted image  da Bog da mila moja
Ej pa tebi je najbolje i ja bi nešto na par satiuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:40:19   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ja kad bih razmisljala o potencialnom sutrasnjem razvodu, ne bih se ni udavala!
I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image
U slucaju neceg, ne daj Boze, svako moze zagrnuti rukave i raditi. Sa VSS diplomom ili bez nje.
Kad sam ja radila, a muz bio na cekanju ni sec. nisam  razmisljala o nekim mojim parama to mi je bas FUJ.
Ako je sve kako treba..pa zivot bih mu dala, a ne komad papira...kao, uostalom, I ON MENI.
Doduse, svako zna svoje(drugaciji odgoj, iskustva roditelja, okoline...sve to utice na nase stavove koje ovdje zastupamo)user posted image



potpisujem ovu lijepu i pametnu zenu user posted image


I ja ovo potpisujem!!! =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:47:59   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ja kad bih razmisljala o potencialnom sutrasnjem razvodu, ne bih se ni udavala!
I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image
U slucaju neceg, ne daj Boze, svako moze zagrnuti rukave i raditi. Sa VSS diplomom ili bez nje.
Kad sam ja radila, a muz bio na cekanju ni sec. nisam  razmisljala o nekim mojim parama to mi je bas FUJ.
Ako je sve kako treba..pa zivot bih mu dala, a ne komad papira...kao, uostalom, I ON MENI.
Doduse, svako zna svoje(drugaciji odgoj, iskustva roditelja, okoline...sve to utice na nase stavove koje ovdje zastupamo)user posted image



oooo pa ne vjerujem baš, danas ljudi dobivaju otkaze a ne da tako olako nadju posaouser posted image  a tek gdje stanovati????? ev i da zaradiš novac za hranu, energente a stan?????
Imamo slučaj naše bebane! dijete malo, mjesto malo ne perspektivno .... gdje ona da radi i kome da ostavi dijete na čuvanje????
Naravno da nisi razmišljala moje-tvoje jer vam je brak skladan ja govorim o onom kad kola krenu niz brdo
Poznajem jedan par (poznanici) muž je nakon devet godina braka prevario ženu, do tada je brak bio perfektan, ona je vjerovala u to NAŠE ZAJEDNIČKO , nakon što ga je napustila s dvoje male djece u teškoj je materijlanoj situaciji.... neki dan smo skupljali novac za njuuser posted image user posted image user posted image
Tako da ja ne želim da neko nekad za mene prikuplja novac (bez uvrede)
A vjeruj mi da nikad ne bi rekla da će se razidjiuser posted image user posted image user posted image  pa i ona sama je bila ubjedjena u zajednički život zauvijek al nekad te nešto srefi... e zbog tog STREFI najbolje biti u pripravnosti user posted image user posted image user posted image  osim toga ne radimo ništa loše ako smo uposlene i želimo imati svoj dinaruser posted image user posted image  
Vjeruj mi ono što ja znam raje da se razvelo i kašike su dijelili, nije bilo tolerancije ni razumijevanja, rijedak je slučaj da suprug ostavi sve ženi i ode i uz to redovito daje alimentaciju
Što se tiče iskustva mojih roditelja je 40 godina sretnog braka, s puno ljubavi i razumijevanja user posted image  iskustvo okoline me je natjeralo da razmišljam i u ovom pravcu

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.7.2010 13:50:31 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:49:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ja kad bih razmisljala o potencialnom sutrasnjem razvodu, ne bih se ni udavala!
I cuj, moje-tvoje. Kod nas je NASE!user posted image
U slucaju neceg, ne daj Boze, svako moze zagrnuti rukave i raditi. Sa VSS diplomom ili bez nje.
Kad sam ja radila, a muz bio na cekanju ni sec. nisam  razmisljala o nekim mojim parama to mi je bas FUJ.
Ako je sve kako treba..pa zivot bih mu dala, a ne komad papira...kao, uostalom, I ON MENI.
Doduse, svako zna svoje(drugaciji odgoj, iskustva roditelja, okoline...sve to utice na nase stavove koje ovdje zastupamo)user posted image



potpisujem ovu lijepu i pametnu zenu user posted image


I ja ovo potpisujem!!! =)


samo da kažem da je ja ne potpisujem user posted image user posted image user posted image  
pozdrav za pahuljicu, lahko je tebi nas zezati, valja nama rintati po cijele dane user posted image user posted image user posted image  i sve zbog glupog novca user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 141
   [Obrisana poruka]
1.7.2010 13:50:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:55:31   
Anidae
IZVORNA PORUKA: malena sharena

Pa ja kad sam rekla svojoj mami da mi je zivotni san da budem domacica ona se posvadjala sa mnom, toliko je bila razocarana u moj nedostatak ambicije. Ona to ne moze da shvati jer je cijeli zivot gradila karijeru i imala " svoje" pare, ali ja MM-ove pare i ne dozivljavam drugacije nego kao svoje user posted image . Oboje smo stava da je njegova duznost izdrzavati porodicu, a moja od kuce napraviti dom. Sve pare koje ja dobijem drugim putem za njega ne postoje, osim ako je kriza pa posudi. Mi skromno zivimo, vozimo renault 5 , ne idemo na more, nemamo velike prohtjeve i hvala Bogu sretni smo.
Ipak, smatram da je pozeljno da zena ima neki vid sigurnosti (nekretnine, dionice user posted image ). Ja imam dobru nekretninu na svom imenu i ne sekiram se za ne daj Boze.


Svi mi manje-vise imamo nekoga za to "nedaj Boze"... prijatelje, rodbinu koji bi pomogli za prvu ruku u slucaju razvoda a i ne razvodi se niko preko noci jer to i nije moguce uostalom... Ja imam sigurnost u svojoj porodici i oko toga nemam brige a razvod mi je ionako zadnja opcija, jer imao neko "svoje" pare ili ne, uvijek nesto valja presutiti, pretrpiti, nije idealno nigdje ni gdje ima para ni gdje nema... Sto se tice zena koje nadrljaju poput ove ili one oprostite mi ali to je do zena, odnosno njihovog labilnog karaktera, nacina na koji se postave u braku prema muzu, svekrvi i sl... Jer ja poznajem primjere zena koje rade pa im muz isto tako spicka platu na pice, kocku i sl. a one rade pa se opet pate, a da zlo npr. bude vece, on spicka i svoju platu... Moj suprug od svoje plate sebi putem kupi novine i eventualno cigare a plata dodje na sto pa se lijepo izdogovaramo i podijelimo sve obaveze... Naravno, opet kazem, nigdje nije ista situacija i zato treba razumjeti i one zene koje rade i zrtvuju nesto kao i one koje nerade pa imaju manje... Dakle, kako god okrenes, nesto moras izgubiti, samo ja licno mislim da je bolje imati manje para a biti uz svoje dijete, nego obratno user posted image


_____________________________

Mama i tata ocekuju svoga djecaka polovinom avgusta...
Prezivjeli smo sve i svasta i dogurali do 8.-og mjeseca :)

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:58:37   
Hanady RR
e hajd sad mene nešto zanima...

kada bi svakoj od kućanica sada na varat došla osoba i rekla ...nudim ti posao u državnoj firmi sa platom cca.1000 KM....od 8 do 16,00 KM
šta bi vi odgovorile.

jel bi opdbile i ostale kućanice ili prihvatile i bile i kućanice i mame koje se odvajaju od dijece i idu na posao?


ja sam kao kućanica na trudničkom ludila...posla u kući ima dovoljno...ali sam kao žena koja doprinosi i u drugom obliku dosta zadovoljnija. iskerno ja sam možda i radoholičar...ali mislim da meni posao donosi smiraj.

u krajnjoj liniji...ni ja nisma razmišljala o razvodu kad sam se udala...ali kad mi je žao što djecu ostavim 8 sati bez mene...nekada i 12...svjesna sam da će ta djeca ostaviti mene...kao što smo ja i sestra napustile mamu...
i šta onda kada djeca odrastu...sjediš, čekaš...poradiš po kući i skuhaš...i ostatak dana uživaš...al kako i u čemu...djeca u pubertetu...pogotovo curice imat će želje...dok njihove želje sa jednom platom stignem gdje sam tu ja i skrroman vikend u prirodi.

Suviše teška su ova vremena da bih izrazila želju i potajno da budem samo kućanica...
možda sam ja realna i gledam malo unaprijed...ali ja sam ovako zadovoljnija, ne samo radi finansija...mene raduje i put od kuće do posla...i dogovor sa mžem tlefonom...i jutarnje šminkanje i kafa prije posla...sve mene to raduje...ja se kao mama,žena, radnica i kućanica najbolje osjećam...sve u jednom



< Poruku je uredio Hanady RR -- 1.7.2010 14:00:46 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 13:59:07   
medi87
ma nije stvar u tome moje tvoje, logično svi iammo kućni budžet pare se ne troše na gluposti,a li meni LIČNO je draže da ja imam svoj posao i platu koju ću ja zaraditi, ne kazem aj sad u bukvalnom smilsu MOJE, glupost ali je drugačije kad ti imaš platru i ne očekuješ dinar ama baš ni od koga što kaže moja mama moje dijete ne znaš šta nosi dan šta noć - svoj hljeb je svoj, zna to ona jer nije nikad radila, nije joj ni falilo para ne mogu sad lagati ali je drugačije to puno, ne tražim ni ja od svog muža - sam da, ali je lijpo kad se osjećaš korisnom i da doprineses porodici i ti sa svojom paltom

_____________________________

RR porodica :-)))

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 14:00:36   
koka i po
ja sam kao kućanica na trudničkom ludila...posla u kući ima dovoljno...ali sam kao žena koja doprinosi i u drugom obliku dosta zadovoljnija. iskerno ja sam možda i radoholičar...ali mislim da meni posao donosi smiraj.



Rekoh ja da ti je svaka zlatna.

Potpisujem.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 14:06:17   
Anoniman
Za Visnju i Ilhanu user posted image

Tebi Vesela user posted image na tvo razmisljanju, ali ja nisam takva.
Ne zelim razmisljati kad bi bilo kako bi bilo, radije gledam na svjetlije primjere oko sebe...
Ne bih ni da nasu Bebanu potezem sad po nekim lijevim temama, mislim da nam to ne bi bilo fer.
A opet poznajem sebe..i znam da bih se docekala na noge i znam da svako od nas ima svoju nafaku. Tako da uopce ne razmisljam o svom zivotu na takav naci...Jednostavno uzivam u svmu onom sto imam, aono sto nemam...pa neka...slatko je kad se i o necem masta i kad se trudimo oko neceg...pa to je zivot, valjda.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 147
   [Obrisana poruka]
1.7.2010 14:12:07   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 14:56:13   
Anoniman
joooooj, ženaaaa...user posted image
Pa svako ima svoj izbor, šta koga briga kako je ili kako će meni biti.user posted image
Moja situacija je ovakva: studentica sam, vratila sam se predavanjima i spremanju ispita, jer sam upisala još jedan fax koji mi je oduvijek bio veeelika želja, još kao djevojka nisam radila već sam prevodila knjige za izdavačku kuću prijatelja mog oca, čemu sam se vratila nakon što sam se izluftala na početku braka i uhvatila vremena pored uživanja sa bebom i mužem.
Znači svaka dva-tri mjeseca mi kapa i nešto hajd nazovimo ga "mog novca" koji uglavnom ne trošim već ostavljam na račun.
U isto vrijeme nikad nisam osjetila da je ono što trošim "nečiji" novac jer mi je muž civilizovan muškarac koji još uvijek vodi finansijski račun o svoj bližoj i daljoj porodici, što mi je i dokaz da je odgovoran i da mu je zadovoljstvo da pazi svoju porodicu.
Ukoliko bi se promijenio, imam svoju porodicu koja bi uskočila i sa stanom i sa materijalnom pomoći dok se ne bih snašla.
Imala bih pomoć, ušteđevinu, obrazovanje, volju i sposobnost da radim i uzdala se u Boga.
Da mi neko dođe na vrata i ponudi posao (a trenutno mi se čak i nudi), s prve bih ga odbila jer se trenutno ne mogu odreći slobodnog vremena, odmora, čitanja, putovanja, vremena i rasporeda sa kćerkom i prijateljima. A pored sveg slobodnog vremena, ne trošim ga na ribanje, već blagosiljam pomoć sa strane, a ja sa zadovoljstvom izmišljam kakve ću torte ukrašavati i kad smo kući šta fino skuhati jer to volim.
Mi imamo dugoročni plan, a to je završetak mog faxa, prelazak u veći stan, kretanje djevojčice u vrtić sa 3. god. na poludnevni boravak za početak, najvjerovatnije druga beba, vrijeme i navikavanje sa njom, a već radimo na razvijanju ideje o pokretanju privatnog posla koji bih ja nadgledala i vodila i gdje bih naravno mogla biti flexibilna i opuštena, i jednako posvećena porodici.
Na ovom zadnjem u vezi posla insistira moj muž više nego ja, jer se boji da mu se ne daj Bože može nešto desiti i želi da mi budemo obezbjeđene, sa čime se apsolutno slažem. Isto tako, ja sam zadovoljna sa svojim statusom, iako opet moj dragi kaže:) (ne mogu da ga ne spomenem) da to trebamo napraviti jer se može desiti da jednog dana meni dosade i kafice i šetnje i djeca odu, pa čisto da mi ne bude bezveze. Ja bih iz ove perspektive mogla bez razmišljanja potpisati da ostanem ovakva razmažena kućanica, jer to sam ja trenutno i to me ispunjava, iako se ljudi mogu vremenom i promijeniti pa imati druge želje i ciljeve.
Samo ću reći da ženi nije potrebno da se puno brine o sebi, kad ima nekog ko to od srca radi umjesto nje. Tad se prepustiš, uživaš i sretan si, a šta sutra nosi sami Bog zna, i ne mogu da razbijam glavu time.
Hvala Bogu pa imam mogućnost da sebi namaštavam i biram, jer da nemam šutila bih i radila šta god da je potrebno, pa i čistila. Daj Bože samo da budem zadovoljna u duši i da se uvijek pazimo makar s korom hljeba.
Tad se samo mogu nasmijati na sažaljive poglede i pitanje:" Jaoooo, pa ti ništa ne radiiiš?"

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Sretne kućanice prebrojmo se :-)
1.7.2010 15:13:06   
Anoniman
sorry na dužini, tek primijetih, ali tema je škakljiva i morala sam iscrpno da je sa svih strana pogledam.:)

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

posteljina
elmaL

Koliko često mijenjate posteljinu ?

jednom sedmično (50%)

dvaput sedmično (6%)

jednom u 10 dana (44%)


Broj svih glasova: 261

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *