|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako odviknuti djecu od cuce
25.6.2009 21:26:59   
Rina26
Naime moja mala ima 2,pol godine i neće bez cuce,možda bi se i odviknula a imam malog koji doji kada njoj nedam njenu plače i odmah uzima njegovu pri čemu on tada plače

< Poruku je uredio Visnja RR -- 28.2.2011 12:25:34 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 21:30:02   
Mama1
Steta ali mi ti ne mozemo pomoci oko ovoga.
Moja Hana nikada nije htijel cuclu :)

Al cula sam od drugih da stave nesto ljutkaso ili kiselo na cuci i dadnu bebi da se odvikne ...
Koliko je to ok i da li pali pojma nemam :) tako kazu :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 21:32:51   
Rina26
Ja sam njoj stavljala svašta ona proba i odmah ide da je opere

(odgovor članu Mama1)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 21:36:18   
Mama1
Ma jasta pametna su ova djeca sada ....
Ma hajde nemoj se sikirati sama ce prestati ...
Trebala bih ... Ono pokusaj sa pricom da je ubjedis da je ona velika i da je to za male bebe i daces njoj dati nesto drugo sokic i tako to .... Pa valjda ce prestati :))   u svakom slucaju sretno :)


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 21:38:44   
veeseelaa
moja malena od 3 mjeseca ne koristi cuclu, nije nešto bila zainteresirana i ja joj je prestanem davati a takvu sam frku digla kad joj je mm dao cuclu kad se tek rodila
Nije bez nje htjela zaspati, sad sam bar što se toga tiče rahat
Neznam šta bi ti rekla, jednostavno joj uzmi cuclu i ne daj joj, malo će plakati i zaboravit će na nju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 22:08:50   
dinaa
Moja curica nikad nije htjela cucu i nemamo s tim problema.
E stariji je htjeo i odvikla sam ga sa dvije godine tako sto je malo odgrizao ili je cuca pukla ne sjecam se vise uglavnom znam da je bila "poderana" na jednom mjestu i ja mu rekla da je on sam baci u smece kako ona vise nevalja itd... i da ih vise nema kupiti.Tako je on bacio a ja imala rezervnu za svaki slucaj ali mu je nisam pokazala a sreca nije ni trebala,dvije noci se budio i "sjetio"se da je bacio i to je to.
Eh sad tebi je malo teze zbog bebe sto je koristi ali vrijedi pokusati pa ako uspije dobro je.

< Poruku je uredio dinaa -- 25.6.2009 22:09:23 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 22:59:10   
almai
Kaza i kod mene je isti problem samo jos malo goriuser posted image user posted image .Naime mom djecaku je 3 god. a manjem 1,5 god.i kao sto rece dok uzmem vece on otme od brata i nastavi cuclati.Doduse ja dam svojim samo kad trebju spavati.Jos malkice pa cu ih oboicu odviknuti i oba problemcica rijesena.Samo ih sakrijem i kazem da ih je baba odnijela dalekoooouser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 23:05:53   
azraj
Ja sam mislila da moj maleni nece lako bez cuce i vec od prvog pokusaja nam je uspjelo samo sam mu rekla pojeo miso cucu i nema je vise tada nije imao ni pune dvije godine,a on posto ima tog velikog misa igracku dosao do njega i gleda ga i samo kaze eto pojeo miso nema je vise,nisam mogla vjerovati jer on inace kad se na nesto navikne tesko ga je od toga oduciti,kasnije ju je trazio jos par puta al nije pravio neki veliki problem ja sam mu i dalje samo nastavila govoriti da ju je miso pojeo.

_____________________________

Hamza,mamin lav,26.10.2006.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 23:45:00   
Babyy
reci da joj je uzeo dedamraaz i da ce joj je donijeti za novu god i s cuclom neki poklon.. do nove godine ce zaboraviti na cuclu hehehe

_____________________________

ANDINO 03.03.2009 DuSa MoJe DuSe

(odgovor članu azraj)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 23:47:58   
veeseelaa
a zašto uopće davati bebi cucu? bespotrebno skroz

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Babyy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 23:58:10   
milenium
Pametna su djeca,ona će ljuto porati.nego pokušaj je baciti a da djete gleda kako nestaje tako da se i sam uvjeri da je istina da se više neće vratiti,npr,baci je u vatru(hm...nije zima al recimo dok pravite roštilj)ili bacite s mosta urijeku.ovo zadnje je pomoglo mojoj sestri.ona je vidila da je rijeka odnijela cucu i da se više neće vratiti,i nikad više nije pitala za nju,jer je vidjela da je odnijela voda.sretnouser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
25.6.2009 23:59:58   
Ivona

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

a zašto uopće davati bebi cucu? bespotrebno skroz

Upravo sam ovo htjela napisati user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
26.6.2009 0:14:12   
Okarica
Nadam se da mi nećete zamjeriti, ali moram napraviti jednu malu digresiju.  Bila sam protiv toga da se bebi daje cucla. Kako sam prvih par dana nakon poroda bila prikovana za krevet, jer me je rana od epiziotomije užasno boljela, nisam mogla da spriječim svog dragog da joj da cuclu. On je to uradio nakon "konsultacije" sa svojom tetkom i tako su mojoj Iris "začepili" ustašca, odmah drugi dan poslije rođenja. Dijete nije moglo ni zaplakati, a da joj moja sveki  odmah ne začepi usta cuclom. Uvijek se iznerviram kad se toga sjetim.

Da ne odem u "OT", to je trajalo dok nije napunila šest mjeseci. Tada smo joj kupili onu cuclu za bebe iznad šest mjeseci. Čim ju je stavila u usta, sa gađenjem ju je sama izvadila i nikad je više nije tražila. Možda da probaš da joj na neki način zgadiš cuclu. Probaj joj dati onu veliku od NUK-a. Kod nas je "upalilo" iako nam to nije bila namjera.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
26.6.2009 10:09:06   
ena23
E ja nemam licnog iskustva ali sam gledala na tv-u kako to savjetuju strucnjaci i probali su kod jednog djeteta i upalilo je. Naime, bas ta djeca sto imaju male bate i seke "pate" od kompleksa vece vrjednosti, tj da su oni bolji, jaci, pametniji, veci itd, i traze konstantno dokaze toga, pa to treba iskoristiti. ovi strucnjaci zajedno sa rdoiteljima su tako ubjedili dijete da je ono veliko i da nije vise beba kao bato pa mu ne treba cucla i onda su napravili citavu ceremoniju od toga kako veliki bato baca cuclu i flasicu u smece. Ovdje je kazu vazno da dijete nagovoris da ono samo baci cuclu a ne ti umjesto njega, i poslje kad mu naumpadne i trazi cuclu reci ces mu da li se sjeca ceremonije i da ju je bacio i da sada vise nije beba kao bato nego da je velliki djecak koji je bacio cuclu i flasicu.
eto, vrjedi mozda probati, napraviti kao party mali u krugu porodice. ja sam ovo gledala na tvu i stvarno je upalilo...

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
26.6.2009 17:34:02   
aslica
Cuca nije loš opcija u početku i velika je pomoć za majku. Ja sam se bojeći da moja mala ne počne cuclati palac pristala na davanje cuce i danas (11 joj je mjeseci) ima cucu samo na spavanju, ali iskreno se nadam da ćemo se i toga riješiti.
Čitala sam negdje da se cuca može probušiti iglom i da im ˝pokvari ćejf˝, pa probaj.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
26.6.2009 19:03:25   
ljubičica 28
Moja prijateljica se cucle riješila tako da je malo probušila i stavila u nju zrno ispržene kahve...kad je curica zatražila,ona joj je dala ali joj je rekla kako je unutra " baja"...curica se prepala i nikada više nije ni zatražila cuclu...ja nemam svoje dijete, tako da ne znam da li ti ovo iskustvo može pomoći user posted image  sretno u svakom slučaju user posted image

(odgovor članu aslica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
26.6.2009 22:38:54   
Rina26
Ja sam svašta probala a neide obećavala joj brda i doline ona nju baci kada legne tada se probudi u sred noći i počne skičati i probudi mi bebu

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
29.6.2009 8:33:36   
Nedi
Moj djecak ne uzima cucu vec vise od dva mjeseca, naime desilo se da je u dva dana progrizao dvije cuce i mene je bilo strah da ne odgrize skroz i mašta je proradila "moglo bi se dogoditi ovo ili ono....".I mi sklonimo cucu da je ne vidi i uopšte ne spominjemo cucu, i pred spavanje se ushodao nešto traži po kući a mi se pravimo da ne vidimo i kao pitamo jubavi šta je bilo, jesi li izgubio igračku itd. I nakon 2-3 dana je više nije ni spomenuo i bez ijedne suzice se odvikao od cuce.
Da nije bilo ovako vjerovatno bi je probušila ili tražila još savjeta ovdjeuser posted image , u svakom slučaju sretno


_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
29.6.2009 8:51:26   
bebacha
Drage mamice nemojte mi zamjerit al ja ima jednu molbu.Zamolila bi ako nije problem da se na ovu temu ne javljaju mame sa komentarima:
"moke djete nije ni htjelo cuca", "cuca nije ni potrebna" i slicno.Nama na ovoj temi trebaju savketu majki koji znaju kako odviknut djete od dude a da nebude previse bolno.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
29.6.2009 9:28:53   
tweety
Moj Emre je od rođenja bio ovisan o cuci.Bez nje i bez mede nije mogao nigdje,a zaspati ni slučajno Kad smo bili u Crnoj Gori ljeto 2007,njemu bile 2 godine,nosio je i cucu i medu na plažu Pravo nam je bio dosadio sa tim,po čitav dan nije vadio cucu iz usta.Jednog dana moj muž mu je uzme i kao ono baci u more.On ostane sav začuđen i mi mu kažemo otišla cuca da pliva sa ribama i na tome je ostalo.Tu istu večer Emre se razbolio,povraćao i imao temp.E sad vjerovatno ćete me osuđivati što sam tako postupila ali mi ne smeta.Tu noć mu nisam dala cucu iako je bio bolestan i kenjkav.Molili su me da mu dam ali sam rekla ako pregrmi ovu noć,pregmit će svaku.I tako je i bilo,on se smirio bez nje.Od tada je nije koristio,a kad smo mu prošlo ljeto pokazali cucu on se nasmijao i pokušao je staviti ali naopako i samo je bacio.

Ovo sam kopirala sa teme "kada su se vaša djeca odivkla od flašice i cucle"

< Poruku je uredio tweety -- 29.6.2009 9:30:26 >


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
29.6.2009 15:41:52   
NN
Ja iama curicu od 3,5god još koristi cucu pri spavanju,jer ima bracu od 23mj koji je takođe ima.Pokušavali smo je na razne načine ubjediti da je ostavi ali ne ide. Čak ni ti fazoni tipa "ti si velika" ona samo kaže "kad još malo narastem baciću je a sad mi je ostavi" Ja se još lomim da li da ih oboje "natjeram" da se odvoje od cuce,ali zbog naravi malenog i osjećaja da smo mu uskratili dio "bebovanja" (time da je rođen drugi nakon 17mj pa smo više pažnje posvećivali starijoj seki da ne bi bila ljubomorna),sada mu ne želim uskratiti i to malo zadovoljstva.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
29.6.2009 16:12:16   
MELLI
Koliko je moja kćerka bila ovisna o cucli,ja sam mislila da ću joj, kada krene u školu, pored užine, pakovati i cuclu,da joj se u kriznim momentima, nađe.Prije nekoliko mjeseci uspjeli smo riješiti problem(tada je već imala više od dvije godineuser posted image )
Naime,desilo se to da je cuclu probušila zubima,i ja sam kao uzela da pogledam i otkinula kompletan silikonski dio.Odglumila sam šok i kao pokušala da popravim cuclu,nije mi uspjelo,pa sam ponudila njoj da pokuša ona popraviti.Glumili smo da smo razočarani,ljuti na cucu što je pukla i eto što se više ne mogu nabaviti i kupiti druge.
Ona je bila u šoku,ali nije pravila neke burne reakcije.Cuclu nisam htjela baciti,nego sam joj ostavila na vidno mjesto,i kad god bi joj pala na pamet ja sam joj ponudila taj plastični dio što je ostao od cucle,i opet bila ljuta na cuclu što se pokvarila i kao, opet je pokušala popraviti.
Njoj sam ostavila prostor da odluči da je sama baci,što je i uradila nakon dva dana.
Noć smo proveli bez problema ,samo je jednom zatražila, i ja sam rekla da imam samo taj "batrljak" od cucle,a da je to, već bezveze da cucla.Prihvatila je novonastalu situaciju bez problemauser posted image
Nadam se da će nekome uspjeti da iskoristi ovaj naš metoduser posted image

(odgovor članu NN)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
27.7.2009 14:52:15   
harun03
Mi smo to ovako riješili: imao je preko dvije godine, jedan dan sam samo odlučila da
je cuce dosta! Dosadilo mi je svakodnevno zapitkivanje na ulici "Što će ti cucla, ti si veliki"
A dijete se jadno zbuni.
Ja sam sakrila sve cucle u kući na sigurno mjesto, i rekla mu da ih je odnijela baja.
Nekoliko dana ih je tražio, i prestao. user posted image user posted image user posted image user posted image
A isto sam mislila da će u školu sa cuclom.

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
27.7.2009 15:27:03   
Suzana
Ja sam bila fan dude do svoje... haman 4. godine hihihi, šalim se, ali sam već bila navršila 3 godine... Moji mama i tata su je se riješili tako što smo to ljeto bili na moru i bacili dudu ribicama. Dan danas se toga sjećam. user posted image
Moj Mak neće dudu, ali Edi hoće i to samo kada ide spavati preko dana, i naveče.
Ne znam koliko će to trajati, ali to trenutno ne vidim kao problem, pa vidjećemo.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako odviknuti dijecu od cuce
28.7.2009 13:17:29   
amela.srce
Evo i mene na ovu temu,

Mojoj curici je 21 mesec i jos uvek koristi cucu, ali samo kada spava preko dana joj nedajem.

Ali evo vec 5 dana 3 cuce je progrizla, pa neznam najbolje je da joj vse i nekupim, neka ih ona sama baci, mozda ih nece vise trazitiuser posted image

Sta vi mislite dali ce da shvati da nema vise???? Valjda je mucu zubi pa samo njuci i kada joj dam cucu ona ih sve izgrizneuser posted image

pozzzz

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *