|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 22:57:02   
Admiraaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Admiraaa

Drage moje moze li mi koja dati informaciju da li treba najaviti prisustvo muza porodu u Opcoj  bolnici i ako treba koliko ranije i kod koga da najavimo ?
inace MM je izrazio zelju da prisustvuje porodu a ja sam naravno jedva docekalauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

u pravilu bi trebalo da suprug potpiše zahtjev kada se o tome dogovorite sa doktorom onda kada krenu pregledi 9 mjesecu.user posted image
Pitajte kada budete kod doktora u Općoj bolnici.
Mi nismo poršli tu papirologiju ali je suprug bio sa mnom uz dozvolu dežurnoga doktora.
zaista mi je drago da doživiš taj osjećajuser posted image
ja svoj kada sam rodila prvu bebu u prisustvu muža ni za šta nebih mjenjalauser posted image



Hvala Hanady na informaciji. Ma i meni se to svidja pravo jer smatram da taj trenutak donosenja na svijet nase male ljepotice ako Bog da treba da dozivimo i podijelimo zajedno. MM je 100% za to, valjda izdrzi do krajauser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 22:57:04   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja koliko znam muškarci su kao jači spol. Zašto bih ja njega lišila te sreće da vidi kako mu rašam dijete.
da nebi pao u nesvijestuser posted image treba da ga zaštitim jadničkauser posted image

Svašta, pa što nije pao u nesvijet kad je pravio dijete.


Ja sam imala nezabpravno isustvo i odgovorno tvrdim da svaka do vas da je imala muža koji je želio biti na porodu sada nebi pričale priču kako vi to nebi. bi i to sretne i vesele.
ja nisma dala svome da bude...ali kada je ušao u sobu i krenuo sa mnom u salu u tom trenutku bila sam najponosnija žena na svijetu jer je tu. Kada sam rdola našu djevojčicu uz njegovo prisustvo te emocije na papir rječima opisati se ne mogu.
I opet sve bih istouser posted image
Drugi porod sam išla na CR i on i ja plakali smo jer nismo bili zajedno i dočekali dolazak naše druge curice.

Kaže gledao bi još 100 mojih poroda ali da me nikada više u salu ne isprati.user posted image niti iz nje uspavanu pod narkozom dočekauser posted image

Samo kad se doživi znate šta bi porpustili, što doživjela nisi ne znaš dali bi ti krivo bilo.user posted image   a nije stvar da stitim njega jadnicka da ne padne u nesvijest vec sebe zelim postediti dodatne sekiracije i panike


ti govoris iz svog iskustva, ali nisu svi muskarci isti- ja se ne slazem da su jaci pol, mislim da su samo u fizickoj snazi jaci. u svim kriznim situacijama su zene te koje se pokazuju kao jace. takva je situacija i kod nas. ja sam ta koja je u zadnjem mjesecu trudnoce trckarala oko mm, pravila mu cajeve i tetosila mu dok je "umirao" u krevetu od najobicnije prehladeuser posted image znam i kakav je inace panicar i pesimista u svemu dok sam ja sabrana i optimista i uvijek sam ja ta koja nadje izlaz iz problema a on pravi od muhe slona. zato, glasam za veliko: NE za njegovo prisustvo na mom porodu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 22:57:12   
Anoniman
ja kad sam bila trudna govorila sam da mi ne treba na porodu a nije bilo ni mogucnosti u nasem porodilistu pa je mm govorio kako on bi al eto ne dajuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e sad kad sam rodila i prosla sve sama a sad postoji i mogucnost da muzevi budu na poroduuser posted image ako ili kad opet krenem na porod ima da ide sa mnomuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 22:58:40   
aida.
ja 100% tvrdim da ne bih voljela da bude sa mnom na porodu jer ne bih to tako hrabro podnijela nego bi mu se mazila user posted image znam se...heheh.... a i kada smo pricali o tome prije poroda on je reko da bi bio... ali znam ja kakav je on po prirodi i ne bih voljela da je tu... svi smo razliciti..zato ne mozes tvrditi gledajuci na svoj slucaj user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 22:59:31   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: noa

ja kad sam bila trudna govorila sam da mi ne treba na porodu a nije bilo ni mogucnosti u nasem porodilistu pa je mm govorio kako on bi al eto ne dajuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e sad kad sam rodila i prosla sve sama a sad postoji i mogucnost da muzevi budu na poroduuser posted image ako ili kad opet krenem na porod ima da ide sa mnomuser posted image


obavezno. me šitit ga....
a ta veza koju tada uspostavite jača je od bilo koje duge...vjeruj mi na riječ.user posted image

jedan se onesvjestio u sali kada sam ja ležala u bolnici, al neka je vala....
sigurna sam nebi taj ženi više ništa zucnuo...ona dijete od 5 kg rodila prirodno a on se bandači što ga ništa ne bili.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:00:48   
Admiraaa
IZVORNA PORUKA: rose

mm nije izrazio zelju ali ja insistiram user posted image cisto da mi podupre ledja user posted image


Rose, dovedi ga i na vjezbe disanja u Skerlicevu, bude ono nekad i za muzeve, pa moze i oko toga pomoci a i glavu drzati prilikom tiskanja (bolje on nego babice). Vidis da imas argumenata da ga nagovoris..

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:00:56   
aida.
Pravi ce znat cijenit gledao ne gledao porod.

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:01:15   
teacher75
IZVORNA PORUKA: aida.

ja 100% tvrdim da ne bih voljela da bude sa mnom na porodu jer ne bih to tako hrabro podnijela nego bi mu se mazila user posted image znam se...heheh.... a i kada smo pricali o tome prije poroda on je reko da bi bio... ali znam ja kakav je on po prirodi i ne bih voljela da je tu... svi smo razliciti..zato ne mozes tvrditi gledajuci na svoj slucaj user posted image

upravo tako...


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:01:19   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: aida.

ja 100% tvrdim da ne bih voljela da bude sa mnom na porodu jer ne bih to tako hrabro podnijela nego bi mu se mazila user posted image znam se...heheh.... a i kada smo pricali o tome prije poroda on je reko da bi bio... ali znam ja kakav je on po prirodi i ne bih voljela da je tu... svi smo razliciti..zato ne mozes tvrditi gledajuci na svoj slucaj user posted image

sad ispade ja ne  volim da se mazimuser posted image user posted image user posted image user posted image
al ženo kad zaboli maženje mi ne pada na umuser posted image user posted image user posted image
i ja svoga znam kakav je po prirodi, osjetljiv, sramežljiv, strašljiv...baš zato sam se obradovala da je bio tu.user posted image user posted image user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:02:40   
Niina
I meni i mm je jako zao sto mu nisu dali da prisustvuje porodu user posted image user posted image user posted image user posted image bila ona svinjska gripa pa su svima bili zabranili ulaz u porodiliste.
Zeljela sam da bude dio toga, da  prodjemo zajedno tu bol do trenutka radjanja naseg djeteta. Meni on ni u kom slucaju ne bi smetamo...bio bi mi moj oslonac. Jer imala sam prijateljicu samnom na porodu koja je pricala samnom, masirla me kada su mi kontrakcije bile jake...ona mi je PUNO pomogla a mogu samo misliti kako bi mi bilo da je mm mogao biti samnom.
Osjecam, kao da je njemu-nama ukreaden taj trenutak, velicanstven trenutak...iako je bolan bio..bilo je nesto neprocjenjivouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:02:49   
Anoniman
ja sam od 12 pa do 16.30 vristala pod dripom i voljela bi da nisam bila sama mislim da bi manje bolilouser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:03:07   
teacher75
ja sam tokom poroda i povracala i pokakila se (iako su me klistirali) i znojila se, ne bih vala voljela niko da me vidi takvu...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:04:32   
dafri
Hanady slažem se,
mm je prisistvovao porodu od samog početka,bio mi je podrška čitavo vrijeme kada sam imala trudove,disao sa mnom,masirao me,vodio u wc,bodrio me,prvi vidio,uzeo bebicu,ne znam kako bih to pregurala bez njega


_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:04:37   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: aida.

Pravi ce znat cijenit gledao ne gledao porod.

pa ko priča o cjenjenju žene zabogauser posted image
da me nije cjenio nebi me oženio i djete mi napravio.

ja vam pričam o emociji, smažnoj, najsnažnijoj.user posted image

ne govorim da morate niti vas tjeram, smao vam kažem tu emociju ništa zamjeniti ne može.
To je iskutvo koje se ne ponavlja. zaita...
i naravno na vas koje ste to poršle i ne želite njega tu i ne odnosi se...
ja svoje iskustvo prenosim onima za koje ova tema i postoji...
ne koje se hoće supruga kraj sebe...nemojte se pokolebati.
Ljepšeg osjećanja nemauser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:05:21   
teacher75
IZVORNA PORUKA: noa

ja sam od 12 pa do 16.30 vristala pod dripom i voljela bi da nisam bila sama mislim da bi manje bolilouser posted image

koliko sam ja upucena, muzu je dozvoljeno samo da bude u porodjajnoj sali za vrijeme samog poroda, a ne prije, ili se mozda varamuser posted image tako je barem na kosevu. meni ne bi smetalo da je bio sa mnom za vrijeme prvih trudova, da dise sa mnom i masira me ali na samom porodu ne hvala

< Poruku je uredio teacher75 -- 3.11.2010 23:06:35 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:05:36   
Mirkica
pisala sam da je mm bio na prvom porodu uz mene pord je bio prirodan , drugi put je opet bio bio je CR eh tu je nekako bilo s brda s dola ali bilo mi je drago da je neko bio pored mene koga znam uz toliko maskiranih ljudi hahahah bas me bila panika uhvatila , njega su tek uveli kada se sve pripremilo i ja primila anesteziju stojao je kraj mene ja sam ga molila da ne gleda preko zastora jer ipak je to bila OP a virio je virio , kada su malog izvadili dali su ga njemu u ruke meni ga samo pokazali i mali ej otisao s mm u drugu sobu mene  su nastavili siti , tamo se skinuo do pola i stavili su malog njemu na prsa ja sam sve propustila a vjerujte nije mi ni bilo ni do cega sita se isprepadala :(. 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Admiraaa)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:08:00   
Mirkica
i da dodam mm je toliko ponosan sto je bio uz nas i sto je ON malog stavio na prsa itd. 

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:08:06   
Anoniman
meni je glupo sto muzevi ne mogu biti prisutni tokom trudova...e tada mi je trebao...a vala za vrijeme poroda i ne morauser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:08:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: teacher75

IZVORNA PORUKA: noa

ja sam od 12 pa do 16.30 vristala pod dripom i voljela bi da nisam bila sama mislim da bi manje bolilouser posted image

koliko sam ja upucena, muzu je dozvoljeno samo da bude u porodjajnoj sali za vrijeme samog poroda, a ne prije, ili se mozda varamuser posted image tako je barem na kosevu. meni ne bi smetalo da je bio sa mnom za vrijeme prvih trudova, da dise sa mnom i masira me ali na samom porodu ne hvala




ja ne znam kako je ovdje al iskustvo rodice iz Norveske i prijateljice iz Splita i moj porod su me natjerali da mjenjam misljenjeuser posted image s njima su muzevi bili od pocetka do krajauser posted image

(odgovor članu teacher75)
  Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:09:01   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam tokom poroda i povracala i pokakila se (iako su me klistirali) i znojila se, ne bih vala voljela niko da me vidi takvu...

ja mislim teacher da on to nebi ni primjetio kada bi mu lanu u ruke onako gologuzu, malešnu daliuser posted image
uh kad se sjetimuser posted image user posted image user posted image
moj muž ja bio šokiran...
nije mogao da vjeruje očima svojim da mu pokazuju bebu koja je u mojoj pupi bila 9 mjeseci. priča na mobitel i plače...kaže mojoj mami da je vidiš gologuza...reko jjok bolan to su joj prirodne gegice. pa neće iz stomaka obučena izaćiuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:09:29   
dafri
mm je bio za vrijeme trudova,kod nas se može

_____________________________

mišljenje je kao dupe,svako ima po jedno

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:10:30   
aida.

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: noa

ja kad sam bila trudna govorila sam da mi ne treba na porodu a nije bilo ni mogucnosti u nasem porodilistu pa je mm govorio kako on bi al eto ne dajuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
e sad kad sam rodila i prosla sve sama a sad postoji i mogucnost da muzevi budu na poroduuser posted image ako ili kad opet krenem na porod ima da ide sa mnomuser posted image


obavezno. me šitit ga....
a ta veza koju tada uspostavite jača je od bilo koje duge...vjeruj mi na riječ.user posted image

jedan se onesvjestio u sali kada sam ja ležala u bolnici, al neka je vala....
sigurna sam nebi taj ženi više ništa zucnuo...ona dijete od 5 kg rodila prirodno a on se bandači što ga ništa ne bili.user posted image


na ovo sam mislila ... zar bi trebao da zucne i da nije bio tu...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:10:54   
Niina
IZVORNA PORUKA: dafri

Hanady slažem se,
mm je prisistvovao porodu od samog početka,bio mi je podrška čitavo vrijeme kada sam imala trudove,disao sa mnom,masirao me,vodio u wc,bodrio me,prvi vidio,uzeo bebicu,ne znam kako bih to pregurala bez njega



Zavidim vam na tome.. ako Bog da na drugom porodu ce obavezno prisustvovati user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu dafri)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:11:36   
teacher75
IZVORNA PORUKA: dadada

meni je glupo sto muzevi ne mogu biti prisutni tokom trudova...e tada mi je trebao...a vala za vrijeme poroda i ne morauser posted image

upravo tako!!! mada sam ja imala srecu da se porodim za samo 3 sata od kako sam otisla u porodiliste, tako da je sve islo brzinskiuser posted image a do bolnice sam ga pustila da spava iako sam imala pocetne trudove citavu noc, mislila sam da su laznjaci pa nisam htjela da ga bezveze budim, nije me puno boljelouser posted image user posted image user posted image na kraju kad sam ga probudila ujutro, pitao me jel to to- rekoh ne znam, vidjecemo. otisli u porodiliste, kad dr rece da sam otvorena 2 prsta i da ostajem, oboje se iznenadili. a nakon samo 3 sata ja se porodilauser posted image


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Prisustvo oceva na porodima
3.11.2010 23:11:41   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dadada

meni je glupo sto muzevi ne mogu biti prisutni tokom trudova...e tada mi je trebao...a vala za vrijeme poroda i ne morauser posted image

u abdulah nakaš može biti tokom trudova u sobi.
obuku ga fino u zeleni ogrtak, pape i stave masku i kapu zelenu i sve bude u sobi sa vama.
Moj je bio...dok sam ležala u sobi na lijevom boku...masirao mi krsta i kvasio spužvicu da mogu usta da navlažim jer su mi se sušila a nisma smjela ništa piti.

Može biti samo se i to zahjevom rješava.user posted image

I prvo smjset ženu, izvrše prijem i stave je u sobu, pa nakon toga za 20 minuta muž stiže dok njega ''obrade''user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *