|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
17.11.2010 9:52:46   
drasan
Moj mužić je bio samnom na prvom porodu (2004. u Državnoj), ali je čekao pred vratima dok nism bila spremna za salu, odnosno dok porod nije krenuo!
Sada sam u 35. nedjelji i naravno da ćemo ponovo zajedno na porod, samo bih baš voljela da odmah može ući samnom, dok još bolovi traju(tada mu nisu dali da uđe u sobu, kao ne može). Zato sada i razmišljamo o porodu u vodi, jer tamo može mužić biti cijelo vrijeme uz tebe...
Negdje pročitah da su muža puštali i u sobi da bude sa tobom...napišite mi na koju foru da i mi znamuser posted image
Mene vodi Nakaš sada u Državnoj, al ne znam dal će biti na porodu (kažu bude doktor koji je dežurni u tom trenu), inače mi izgleda super, pa bi ga ja već sada počela ubjeđivati da mi mužić trebauser posted image
Nama lično je to divno iskustvo...u tom trenu uopšte nije važno ni kako izgledaš ni koliko krvi ima, samo da sve prođe kako treba i ne bih mogla zamisliti porod bez njega.
NARAVNO, UVIJEK IMA ONIH KOJI NE MISLE TAKO I TO JE ISTO O.K.Svi smo različiti!

(odgovor članu Zejnebb)
Neposredna veza do poruke: 326
   RE: Prisustvo oceva na porodima
17.11.2010 9:59:19   
Hanady RR
pa razgovaraj sa svojim doktorom ali nađi sebi i babice fine...
tačnije one koje vam budu u smjeni smuntajte....user posted image
sa mnom je suprug bio u u sobi...istina bile je noć kasno a ja sama u sobi samo tu noć...ujutro je došla druga do mene ali i njoj su muža putili kraj krevetauser posted image

obuku ih u one zelene ogrtače, stave im pape i kapu i masku zelenu i budu tu...
nama je stavrno babica dobra kolegica pa nas možda to poguralno tu noć...
ali ni doktor se nije buniouser posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu drasan)
Neposredna veza do poruke: 327
   RE: Prisustvo oceva na porodima
17.11.2010 10:13:04   
emma.L
E ako drugi porod bude kao prvi (trudovi satima bez pucanja vodenjaka ili krvarenja), ostajem doma što je duže moguće. A onda - mislim da ćemo od početka trudnoće odvajati za privatnu kliniku ili apartman u Općoj bolnici kako bi MM bio cijelo vrijeme tu. Bio je onih zadnjih pola sata i kaže da se ništa s tim mjeriti ne može user posted image , dok su me šivali držao me je za ruku (npr. tada mi je zaista bio potreban kao i za vrijeme trudova kada nije mogao ući user posted image ), uzeo on Emu i donio mi je umotanu da se slikamo da može odmah nositi slike i pokazivati, bio je tu da jedno drugome odmah čestitamo user posted image . A nije bio baš voljan ići na porod na početku trudnoće, nego kako su naši zajednički mjesečni pregledi prolazili, polako se budio osjećaj. Poštujem i da netko ne želi, i da je nekome previše za podnijeti, ali vjerujte, ako ne probaš, nećeš znati.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 328
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.11.2010 17:48:00   
bf
Moj muž nije bio na porodu našeg prvog sina, rodila sam 22 dana ranije, sve se vrlo brzo dogodilo... A sad sam drugi put trudna i jaaako želim da bude na porodu, on kaže da kako ja hoću, ali jedino da osjeća grižnju što nije bio na rođenju prvog sina, a drugog će biti. što mislite o tome?user posted image   

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 329
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.11.2010 21:31:15   
drasan
Da valjda, ćemo skontati nešto, odnosno kako kažeš"smuntati"user posted image
Tad ti je stvarno najpotrebniji! A šivanja ne želim ni da se sjetim!!!user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 330
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.11.2010 22:41:29   
taurus
ja čitam vaša iskustva
mm nije bio na porodu
a ja iskreno ne želim ni da bude na ovom drugom porodu
mislim da mi ne trebauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu drasan)
Neposredna veza do poruke: 331
   RE: Prisustvo oceva na porodima
18.11.2010 23:46:05   
Mona Mohamed
Ovdje je zakonom zabranjeno ali kako sam bila hitan slucaj, imao je cast biti iza vrata i cuti Aishin prvi plac, a sebe da i ne spominjem.
Ne znam kako bi mi pomogao i da je bio uz mene, jer u tom trenutku niko mi nije bio na umu osim Aishe. Muza sam primijetila kada sam prebacena u sobu.

_____________________________

Čovjeka kojeg se naopako vodi, postaje duševno i duhovno sve bolesniji… Odstupi li previše od svojih osnovnih pretpostavki, od uslova za vlastiti razvoj, od plana po kojem je skiciran, naći ce se u nevolji i doživjeće slom.
Aisha..30.7.2010.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 332
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 9:21:06   
Cickolini
Mi nasu curicu ocekujemo za nepuna dva mjeseca. Iako je moj muz rekao da zeli da prisustvuje porodu, ja vidim da ga je strah, a nisam sigurna ni da li to 100% zelim. On kaze da zeli da bude tu i da ce ponjeti pecat jer cim se beba rodi zeli da joj udari pecat na guzu da se zna da je nasa hahahaha Ukoliko bude prisustvovao ja bih voljela da bude uz mene i da mi bude podrska, ali ne i da zaviruje dole i da gleda tu krv i ostalo jer je zaista mucno i meni. Njega je strah bolnicu i na slici vidjeti, a ne sve to.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Mona Mohamed)
Neposredna veza do poruke: 333
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 9:29:53   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Cickolini

Mi nasu curicu ocekujemo za nepuna dva mjeseca. Iako je moj muz rekao da zeli da prisustvuje porodu, ja vidim da ga je strah, a nisam sigurna ni da li to 100% zelim. On kaze da zeli da bude tu i da ce ponjeti pecat jer cim se beba rodi zeli da joj udari pecat na guzu da se zna da je nasa hahahaha Ukoliko bude prisustvovao ja bih voljela da bude uz mene i da mi bude podrska, ali ne i da zaviruje dole i da gleda tu krv i ostalo jer je zaista mucno i meni. Njega je strah bolnicu i na slici vidjeti, a ne sve to.


MM je stajao iza mene i pridržavao mi glavu,  kao da je sva njegova snaga prelazila na mene user posted image . Nikad neću zaboraviti onaj njegov tromi korak kada je izlazio, mislim da mu se ostajalo ali procedura je takva. Meni je prisustvo itekako značilo, nismo mi toliko ni raspravljali hoće li ili neće, jednostavno se on izjasnio da hoće.  Umal ne zakasni, dok sam imala kontrakcije i čekala na porod otišao čovjek na ćevape, ali stigao je munjevitim korakom user posted image

tako da je moj savjet da prisustvuje user posted image , ne mora ništa dole gledat, a vjeruj mi kad sve to krene najmanje je važno šta ko vidi, meni je prisustvo jednostavno davalo snagu


< Poruku je uredio Dinkica -- 23.11.2010 9:32:03 >


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 334
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 9:45:59   
tekja
...apsolutno sam za...sada...iako smo planirali da MM bude uz nas, u toku samog poroda, kada je babica rekla zovite muza, rekla sam: necu, predomislila sam seuser posted image ...uspio je da ga vidi dva sata poslije poroda, nekako se prosvercao u boksuser posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 335
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 10:05:28   
A Iman
meni je pomoglo prisustvo muza vise nego epiduralna i sve druge olaksavajuce okolnosti.
voljela bih tako da bude i drugi put, aBd.

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 336
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 10:17:20   
Cickolini
Dinkica slazem se s tobom ... niko ti ne moze biti veca podrska od muza. Najvjerovatnije ce prisustvovati jer i on i ja to zelimo. Mada, kao sto sam vec napisala, ima malo straha kako ce to sve izgledati, ali ne samo zbog njegovog prisustva nego zbog poroda jer mi je ovo prva bebica pa ne znam kako to sve izgleda. U Holandiji je normalno da muz prisustvuje, cak i jos neko ako zeli majka. Ali meni niko osim muza ne dolazi u obzir. Bit ce to sigurno nevjerovatno iskustvo za oboje. Ja sam u svakom slucaju za jer mislim da i njih treba ukljucite ne zato da bi vidio kako patim nego da ucestvuje u tom prelijepom trenutku.

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 337
   RE: Prisustvo oceva na porodima
23.11.2010 10:26:15   
veeseelaa
ma opet sve ovisi kakva je žena i kakav je porod user posted image
meni bi bilo ko pri porodu išao na živce, takav bol a da me mm zapitkuje kako si? možeš li? i da gledam njegovu uspaničenu facu bi mi bilo strašno i dodatka muka
Ja nešto ne bi
Do duše meni je porod bio malo zeznut, išlo mi je na živce svo osoblje, nisam imala snage za odgovore na njihova pitanja u tom momentu a poznavajući mm on bi me stalno zapitkivao a možda bi se ja i razmazila pa bi odvalila da user posted image user posted image user posted image  a to ne želim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 338
   RE: Prisustvo oceva na porodima
24.11.2010 14:36:02   
mery s.
Pozdrav forumasiceuser posted image mene zanima da li u porodilistu u Zenici moze muz prisustvovati porodu? Ako moze, jel se mora ranije najaviti,ili to mozemo traziti kad dodjem bas s bolovima na porod?

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 339
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2010 18:54:24   
djda
Pozdrav svima..
Cure znate li da li je na Jezeru dozvoljeno prisustvo oceva na porodu?da li ima posebna soba gdje cemo samo on i ja tu biti???da li se mora najaviti....?

(odgovor članu mery s.)
Neposredna veza do poruke: 340
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2010 22:23:46   
bebbe RR
Ne znam odgovor za Zeniccu i Jezero...  Zašto jednostavno ne telefonirate i ne provjerite?! Mada, vjerujem da je prisustvo oca sada posvuda dozvoljeno. MM je bio samnom, iako sam rodila na CR, u epiduralnoj, i puno nam je, i meni i njemu, značilo to iskustvo.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu djda)
Neposredna veza do poruke: 341
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2010 22:47:42   
colito
IZVORNA PORUKA: djda

Pozdrav svima..
Cure znate li da li je na Jezeru dozvoljeno prisustvo oceva na porodu?da li ima posebna soba gdje cemo samo on i ja tu biti???da li se mora najaviti....?


ja sam neki dan pricala sa jednom poznanicom,treba da se porodi 25.12,i kaze mi da ce ici muz sa njom,da ce biti u sobi sami njih dvoje,detalje nisma pitala.znaci da moze ,dok je se ona meni pohvalila,vidi sa dr koji te vodi

(odgovor članu djda)
Neposredna veza do poruke: 342
   RE: Prisustvo oceva na porodima
19.2.2011 17:25:15   
sweet insanity
Pozdrav,
da li je u skorije vrijeme nekome muz bio na porodu na UKC Tuzla? Ja inace trudnocu vodim privatno pa me zanima takodjer kada treba da se krene na UKC Tuzla?

(odgovor članu colito)
Neposredna veza do poruke: 343
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 12:01:19   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Pozdrav,
da li je u skorije vrijeme nekome muz bio na porodu na UKC Tuzla? Ja inace trudnocu vodim privatno pa me zanima takodjer kada treba da se krene na UKC Tuzla?



Iscitaj ovu temu, ja sam vec pisala o nasem iskustvu (mm je prisustvovao porodu), ja sam razocarana al' eto, procitaj pa ce ti biti jasnije...
A preporucujem ti da odes na psihofizicku pripremu trudnica na gradinu, nazovi ginekologiju i pitaj za termine, pa onda na toj pripremi mozes pitati sve sto te zanima i o porodu i o procedurama gore...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 344
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 12:55:30   
sara.at
Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 345
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 13:59:30   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: sara.at

Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.


ovo je prelijepo i apsolutno se slazem s tobom... i mi smo to tako zamisljali ali je to kod nas nazalost skroz nakaradno organizovano odnosno neorganizovano user posted image pa sam ja sate i sate trudova provela sama a mm su mi doveli zadnji sat pred porod user posted image user posted image user posted image ... kad mi je zapravo najpotrebniji bio (tih svim 10 sati prije toga) nisu nam dali da budemo zajedno... ja se pravo razocarala!



_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 346
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 14:09:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: sara.at

Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.


ovo je prelijepo i apsolutno se slazem s tobom... i mi smo to tako zamisljali ali je to kod nas nazalost skroz nakaradno organizovano odnosno neorganizovano user posted image pa sam ja sate i sate trudova provela sama a mm su mi doveli zadnji sat pred porod user posted image user posted image user posted image ... kad mi je zapravo najpotrebniji bio (tih svim 10 sati prije toga) nisu nam dali da budemo zajedno... ja se pravo razocarala!


isto...a kao oni su baby friendly bolnica...nema sta nemaju...ma dzaba sve dokle god su na pozicijama ljudi koji nemaju interes ili ga ne vide da nesto mijenjaju tj. trebaju mijenjati mogu se oni diciti i porodom u vodi i da imaju klupicu za porod ili vec kako se zove a nisu u stanju pruziti mogucnost prisustva oceva citavo vrijeme...ja sam se bas...bas razocarala

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 347
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 14:15:28   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: sara.at

Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.


ovo je prelijepo i apsolutno se slazem s tobom... i mi smo to tako zamisljali ali je to kod nas nazalost skroz nakaradno organizovano odnosno neorganizovano user posted image pa sam ja sate i sate trudova provela sama a mm su mi doveli zadnji sat pred porod user posted image user posted image user posted image ... kad mi je zapravo najpotrebniji bio (tih svim 10 sati prije toga) nisu nam dali da budemo zajedno... ja se pravo razocarala!


isto...a kao oni su baby friendly bolnica...nema sta nemaju...ma dzaba sve dokle god su na pozicijama ljudi koji nemaju interes ili ga ne vide da nesto mijenjaju tj. trebaju mijenjati mogu se oni diciti i porodom u vodi i da imaju klupicu za porod ili vec kako se zove a nisu u stanju pruziti mogucnost prisustva oceva citavo vrijeme...ja sam se bas...bas razocarala



ma apsolutno se slazem s tobom, mal' ne reko' baby friendly... i ja sam se skroz, skroz razocarala...user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 348
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 15:02:03   
Aldijanaa

IZVORNA PORUKA: sara.at

Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.


Prelijepa prica. U Kantonalnoj bolnici Bihac nije moguce kofer, mobitel ...da uneses unutra tako da prisustvo muza mozemo samo zamisljati :(( nazalost

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 349
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 16:12:31   
sara.at
Hvala vam Drageuser posted image neznaju doktori Koje znacenje ima muz kad je uz zenu za vrijeme poroda jer pobogu nisam sama djete napravila i onje samnom i ako nije u stanju da me gleda il da mu se ogadim taj vise nebi samnom za isti stol sjeo,jer bih to znacilo da me nije Volio dovoljno.
Moj je hodao oko mene u najvecom trudovima, Mazio me Po glavi,ja Sam buncala i na bosanskom pricala i galamila. On je babicu izbacio iz Säle jer mi je rekla "sta se deres" uzeo je lijepo za Mantil,otvorio vrata i rekao "drugu babicu ova mi netreba" a skoro se bebinu glava vidjela. Svakom danom kazem mu hvala jer on je Bio moja snaga....

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Aldijanaa)
Neposredna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *