|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
12.3.2011 13:14:38   
sandy82
Tu jesi u pravu. Nisam rekla da moj nije pažljiv, čak suprotno. Pomogne mi koliko može. Samo, nemaju ni pažljivi muževi osjećaja kroz šta tačno sve mi prolazimo. Meni je moj rekao na prvom porodu "šta si se prepala, moja majka je rodila i sestru i mene u kući!"
On jeste osjećajan, ne kažem da nije. Utoliko ga je više prodrmao razgovor sa tim doktorom.
Moja svekrva zaista jeste rodila u kući. Porodila je njena svekrva i muž. Živjeli su na selu. Moj svekar nije baš oličenje nekog pažljivog kavaljera, ali kada je vidio kroz šta je jadna svekrva prošla, morao je i on prati pelene. Kaže da su ga zezali oni koji su ga vidjeli, on nije obraćao pažnju. Kaže, bolje da sam ispao papučar, nego da mi se žena odmah razboljela.

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.3.2011 20:38:33   
Cickolini
Drage moje evo mog iskustva ...

moj muzic nije bas navaljivao da prisustvuje porodu. On je govorio da hoce, ali vise da mene ne bi ostavio samu i da mi moze pomoci, a ne zato sto to bas zeli jer se bojao. S obzirom na to da se nalazimo u inostranstvu i da sam ja tek prije godinu i po doselila ovdje zbog jezika smo se dogovorili da ipak bude tu. Kad su me uhvatili bolovi dosli sm u bolnicu i sve vrijeme je bio sa mnom. Kad su mi probili vodenjak i cak su ga zvali da mu pokazu kako izgleda plodna voda (ja sam bila zaprepascena haha). Tad su vidjeli da se beba pokakila u plodnu vodu i odveli su me na hitan carski rez. Uzela sam epiduralnu anesteziju i bila sam budna i vjerujte da mi je moj suprug bio ogromna podrska jer sam bila van sebe zbog iznenadnog carkog, zelje da budem budna i da vidim bebicu, a s druge strane strah da cu osjetiti bol jer nije totalna anestezija. Bio je sa mnom u sali za vrijeme operacije i on je uzeo nasu bebicu prvi i prerezao joj pupcanicu. Plakao je kao malo dijete i to je bilo nesto najdirljivije sto sam vidjela i dozivjela.

Sad mi kaze da nikad vise to ne bi propustio i da je njegov zivot u tom trenutku dostigao vrhunac. Kaze da ne bi mogao sve doziviti ovako slikovito da nije bio prisutan.

Sto se tice mita da muskarac nije vise zainterovan za zenu vjerujte da nije istina. Kao prvo muz vas ne poradja nego drzi za ruku da vam bude podrska. Druga moj suprug je gledao doslovno dok mi pucaju vodenjak i nije mu bilo gadno (iako bi meni bilo ok i da jeste jer ni meni nije slatko haha). Odnosi nam nikad nisu bili bolji i iz nekog razloga nikad cesci (skoro pa svaki dan hahaha ja bih ih rado smanjila jer sam preumorna zbog bebice, ali ne uspjeva mi haha).

Ja nisam od onih koje su pd svaku cijenu htjele muza sa sobom u sali. Ja sam zeljela da on odluci sta god zeli i tako je i bilo. Sad poslije svega mi je tako drago sto je bio tu i aBd slijedeci put obavezno, bez njega ne idem u salu.

Malo sam oduzila i bila slikovita, ali i ja bih voljela da sam imala prije poroda priliku procitati necije iskustvo pa zato i ja pisem svoje.

< Poruku je uredio Cickolini -- 13.3.2011 20:42:57 >


_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.5.2011 21:01:07   
Gift
kad sam pitala mm bi li isao sa mnom rekao je ''vidjet cemo, imamo jos vremena..ne bojim se krvi al bilo bi mi zao da te gledam kako se patis''..tako da ne znam dal ce na kraju pristati a ja necu ni navaljivati, meni valja kroz to proci svakako bio on sa mnom ili ne al da bi mi znacilo da ide sa mnom bi..

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.5.2011 22:29:18   
sweet insanity
Ja svog nisma ni pitala, sam je izrazio zelju jos davno, ja ga pitala jel siguran, on kaze da jest. Nadamo se smao jos da ce sve ici kako treba i da ce ga pustiti unutrauser posted image

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.5.2011 23:04:11   
Gift
naravno da ce ga pustiti i da ce se proci ako treba...za komsijuuser posted image user posted image ...

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.5.2011 23:07:14   
milenium

IZVORNA PORUKA: Cickolini

Drage moje evo mog iskustva ...

moj muzic nije bas navaljivao da prisustvuje porodu. On je govorio da hoce, ali vise da mene ne bi ostavio samu i da mi moze pomoci, a ne zato sto to bas zeli jer se bojao. S obzirom na to da se nalazimo u inostranstvu i da sam ja tek prije godinu i po doselila ovdje zbog jezika smo se dogovorili da ipak bude tu. Kad su me uhvatili bolovi dosli sm u bolnicu i sve vrijeme je bio sa mnom. Kad su mi probili vodenjak i cak su ga zvali da mu pokazu kako izgleda plodna voda (ja sam bila zaprepascena haha). Tad su vidjeli da se beba pokakila u plodnu vodu i odveli su me na hitan carski rez. Uzela sam epiduralnu anesteziju i bila sam budna i vjerujte da mi je moj suprug bio ogromna podrska jer sam bila van sebe zbog iznenadnog carkog, zelje da budem budna i da vidim bebicu, a s druge strane strah da cu osjetiti bol jer nije totalna anestezija. Bio je sa mnom u sali za vrijeme operacije i on je uzeo nasu bebicu prvi i prerezao joj pupcanicu. Plakao je kao malo dijete i to je bilo nesto najdirljivije sto sam vidjela i dozivjela.

Sad mi kaze da nikad vise to ne bi propustio i da je njegov zivot u tom trenutku dostigao vrhunac. Kaze da ne bi mogao sve doziviti ovako slikovito da nije bio prisutan.

Sto se tice mita da muskarac nije vise zainterovan za zenu vjerujte da nije istina. Kao prvo muz vas ne poradja nego drzi za ruku da vam bude podrska. Druga moj suprug je gledao doslovno dok mi pucaju vodenjak i nije mu bilo gadno (iako bi meni bilo ok i da jeste jer ni meni nije slatko haha). Odnosi nam nikad nisu bili bolji i iz nekog razloga nikad cesci (skoro pa svaki dan hahaha ja bih ih rado smanjila jer sam preumorna zbog bebice, ali ne uspjeva mi haha).

Ja nisam od onih koje su pd svaku cijenu htjele muza sa sobom u sali. Ja sam zeljela da on odluci sta god zeli i tako je i bilo. Sad poslije svega mi je tako drago sto je bio tu i aBd slijedeci put obavezno, bez njega ne idem u salu.

Malo sam oduzila i bila slikovita, ali i ja bih voljela da sam imala prije poroda priliku procitati necije iskustvo pa zato i ja pisem svoje.
cickoliniuser posted image user posted image user posted image user posted image

prediva priča i iskustvo



(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.5.2011 23:17:54   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: Gift

naravno da ce ga pustiti i da ce se proci ako treba...za komsijuuser posted image user posted image ...

I mene je iznenadio, divim mu se na smjelosti, mene u sustini vise brine cega cu se sve nagledat neg samog porodauser posted image A kazu puste oni ako sve ide kako treba, a ako ne (nedaj Boze) onda te vode u drugu salu opremljeniju instrumentima... al o tom po tom...imamo jos najmanje 3 sedmice, cak i vise (prognoze su da nece u naredne dvije) pa cemo vidjetiuser posted image

(odgovor članu Gift)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Prisustvo oceva na porodima
24.5.2011 19:10:57   
minkara
mislim da je prisustvo mm na porodu od velike koristi gledajući sa psihološkog aspekta ,meni licno se blizi porod i voljela bi da mm bude prisutan samo neznam dali kod nas dozvoljavaju ja se planiram poroditi na "jezeru"ako neko zna javite

_____________________________

moj sin moj život

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Prisustvo oceva na porodima
24.5.2011 23:15:05   
babina beba
Mog muza u opstoj bolnici su sami zvali da udje kad su me poveli u salu!

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Prisustvo oceva na porodima
24.5.2011 23:18:22   
minkara
neznam kakve su procedure na jezeru u vezi prisustva mm na porodu

_____________________________

moj sin moj život

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.11.2011 16:01:33   
ellam
ima li neko novijih info o prisustvu mm na porodu na jezeru? 

(odgovor članu minkara)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.11.2011 16:20:37   
ena23

IZVORNA PORUKA: Cickolini


Sto se tice mita da muskarac nije vise zainterovan za zenu vjerujte da nije istina. Kao prvo muz vas ne poradja nego drzi za ruku da vam bude podrska. Druga moj suprug je gledao doslovno dok mi pucaju vodenjak i nije mu bilo gadno (iako bi meni bilo ok i da jeste jer ni meni nije slatko haha). Odnosi nam nikad nisu bili bolji i iz nekog razloga nikad cesci.




potpis ko kuca za sve napisano. jedina razlika sto ja nisam      rodila na carski nego prirodno i nisam mu se ogadila, cak sta vise...      user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.11.2011 16:26:29   
ametist
IZVORNA PORUKA: ellam

ima li neko novijih info o prisustvu mm na porodu na jezeru? 


Neki dan citah, al sad ne znam na kojoj temi, jedna forumasica je pitala za prisustvo muzeva na Jezeru. Koliko shvatih, muz mora izvadiiti nalaze - bris nosa i grla. naravno mora se najaviti prisustvo.
Najbolje bi ti bilo da pitas svog doktora, pretpostavljam da te vodi neko sa Jezera?

Malo off: sa prvim djetetom mm je insisitirao da bude prisutan, najavili se i sve.....i kad je sestra otisla da ga zove njega nema...i tako ja se porodih, on dodje i kaze: pa kud bas tad da po kafu odem user posted image user posted image user posted image
Prepao se u zadnjem trenutku user posted image

(odgovor članu ellam)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.11.2011 16:29:10   
palachinken

IZVORNA PORUKA: ena23


IZVORNA PORUKA: Cickolini


Sto se tice mita da muskarac nije vise zainterovan za zenu vjerujte da nije istina. Kao prvo muz vas ne poradja nego drzi za ruku da vam bude podrska. Druga moj suprug je gledao doslovno dok mi pucaju vodenjak i nije mu bilo gadno (iako bi meni bilo ok i da jeste jer ni meni nije slatko haha). Odnosi nam nikad nisu bili bolji i iz nekog razloga nikad cesci.




potpis ko kuca za sve napisano. jedina razlika sto ja nisam      rodila na carski nego prirodno i nisam mu se ogadila, cak sta vise...      user posted image user posted image user posted image user posted image



I moj je sve vidio i drzao me za ruku, i kad su mi probijali vodenjak i kad je posteljica izasla (kaze isto zmija hahaha) i kad su me sili, dijete i ne spominjem. Nikakvog utjecaja na seksualni zivot.user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Prisustvo oceva na porodima
7.11.2011 15:02:53   
ivannna
Moj muž baš želi prisustvovati porodu, i stalno pita a ja, ocul moc ja, jesi se raspitala, meni je to super, iako bih voljela da moze biti samnom cijelo vrijeme u bolnici, dok traju trudovi i to, a ne samo u sali. Znači negdje u čekaonici (da li onoj u prizemlju - mislim na Jezero ili negdje drugo ima specijalna čekaonica za čekajuće očeve :)) muž čeka da porod krene, pa ga onda neka od sestara zovne u salu, koliko sam shvatila, ili kako? Čula sam da se to može odužiti, baš tužno da budemo u istoj zgradi a razdvojeni user posted image
E da jos me interesuje jel poslije poroda kad se leži ona 2h tu negdje pored sale, jel tad moze muz jos biti tu ili odmah nakon izlaska iz sale on mora kući???
Koliko pitanja, sta cu kad mi je sve to nepoznanica user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.11.2011 8:18:18   
animagical
IZVORNA PORUKA: babina beba

Mog muza u opstoj bolnici su sami zvali da udje kad su me poveli u salu!


i mog isto, ali sam ih i napomenula...kada se iskomplikovalo onda su mu rekli da napusti salu....ponovo su ga uveli na sekundu kada je bilo gotovo,zato jer sam zamolila...

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.11.2011 8:21:53   
animagical
IZVORNA PORUKA: ivannna

Moj muž baš želi prisustvovati porodu, i stalno pita a ja, ocul moc ja, jesi se raspitala, meni je to super, iako bih voljela da moze biti samnom cijelo vrijeme u bolnici, dok traju trudovi i to, a ne samo u sali. Znači negdje u čekaonici (da li onoj u prizemlju - mislim na Jezero ili negdje drugo ima specijalna čekaonica za čekajuće očeve :)) muž čeka da porod krene, pa ga onda neka od sestara zovne u salu, koliko sam shvatila, ili kako? Čula sam da se to može odužiti, baš tužno da budemo u istoj zgradi a razdvojeni user posted image
E da jos me interesuje jel poslije poroda kad se leži ona 2h tu negdje pored sale, jel tad moze muz jos biti tu ili odmah nakon izlaska iz sale on mora kući???
Koliko pitanja, sta cu kad mi je sve to nepoznanica user posted image


ja se svog nisam  ni sjetila u kontrakcijama, smetala su mi ometanja tipa telefon...
on ide kuci ili gdje vec hoce....ona dva sata su pracenje krvarenja...u vojnoj se ne lezi u sali ili hodniku vec u sobi u kojoj se bude i prije i poslije poroda


(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.11.2011 8:46:37   
emma.L
ivanna, MM je drugi put ušao u zadnji tren, sestra mu je rekla 'požuri zakasnit ćeš, ajde što ćeš ti, nego ću i ja zakasniti' user posted image , eto koliko su me držali u sobi na krevetu. Jedva sam došla do sale na nogama.

Bude u sali u fazi izgona, može slikati bebu, biti s tobom dok ne iziđe posteljica i ne završe šivanje i kad ti kreneš u sobu, on krene vani. Uglavnom kratko ali vrijedi i to.
A kad samo pomislim koliko mi je trebao onih zadnjih sat vremena na dripu - sjedi 20 m od mene i ne možemo se vidjeti ni držati za ruku. Ali takvi su nam uvjeti da je zasad tako.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivannna)
Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.11.2011 9:49:35   
buduca mami
ja se iskreno nadam da ce mm biti tu, uz mene, iskreno,najvise mi treba u tom pripremnom periodu, dok traju bolovi,prije samog poroda,a tad vjerovatno necu ni bit svjesna dal je on tu il ne,pogotovo sto je i on uzasno osjecajan i plasljiv,mislim da ce pocet plakat,il galamit na dr.ako mi ne pomognu,hehe...prije svega nam treba ta psihicka podrska,a ostalo moramo same,...
nije bas odusevljen idejom da bude tu ali meni za ljubav je pristao,al sad,..i posao bi mogao da ga zezne( ili spasi) al najbitnije je da nas bebi dodje na ovaj svijet ziv, zdrav i ispravan,i ja naravno, da budem dobro,pa kakogod,njegova podrska ce mi trebat i poslije,...
vec i sad,evo 4 dana prije termina,kada ga pomalo pripremam,sta i kako to ide,kaze ZENOO, TI ZA SVE TO ZASLUZUJES SAMO DA UPIRES PRSTOM I KAZES,HOCU OVO I ONO ,....dusaaa mojaaa,:)))

_____________________________

medo moj slatki stigao je 11.11.''11. :))

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.11.2011 7:37:46   
yasemin
slažem se treba mm   da prisustvuje , jer to bi u njihovom fudbalsko žargonu bilo kao da gledaju sve utakmice nekog takmičenja , a da propuste finale ................ne.k stisnu zube , biti će im puno lakše nego nama  tada nam je najpotrebnija podrška zar ne??
IZVORNA PORUKA: buduca mami

ja se iskreno nadam da ce mm biti tu, uz mene, iskreno,najvise mi treba u tom pripremnom periodu, dok traju bolovi,prije samog poroda,a tad vjerovatno necu ni bit svjesna dal je on tu il ne,pogotovo sto je i on uzasno osjecajan i plasljiv,mislim da ce pocet plakat,il galamit na dr.ako mi ne pomognu,hehe...prije svega nam treba ta psihicka podrska,a ostalo moramo same,...
nije bas odusevljen idejom da bude tu ali meni za ljubav je pristao,al sad,..i posao bi mogao da ga zezne( ili spasi) al najbitnije je da nas bebi dodje na ovaj svijet ziv, zdrav i ispravan,i ja naravno, da budem dobro,pa kakogod,njegova podrska ce mi trebat i poslije,...
vec i sad,evo 4 dana prije termina,kada ga pomalo pripremam,sta i kako to ide,kaze ZENOO, TI ZA SVE TO ZASLUZUJES SAMO DA UPIRES PRSTOM I KAZES,HOCU OVO I ONO ,....dusaaa mojaaa,:)))


_____________________________

yasemin

(odgovor članu buduca mami)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.11.2011 8:16:39   
anidla
toplo preporucujem prisustvo muza na porodu.....

meni mm i dan danas kaze da mi ne bi oprostio nikad da nisam toliko inzistirala da dodje na porod....do zadnjeg dana je govorio da nece,i na kraju se sam pojavio....

a kad Nou danas pita ko ga je rodio, on kaze:mama i tata :) (tata ga nagovorio) user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu yasemin)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.11.2011 8:41:40   
emma.L
IZVORNA PORUKA: anidla

toplo preporucujem prisustvo muza na porodu.....
a kad Nou danas pita ko ga je rodio, on kaze:mama i tata :) (tata ga nagovorio) user posted image



user posted image  A MM jednom Emi priča kako je on rodio, i kad sam se počela smijati kaže 'šta se smiješ, pa znaš i sama, bila si i ti tu' user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Prisustvo oceva na porodima
30.11.2011 11:04:47   
Ombra
aBd moj ce biti uz mene jer je izrazio zelju da bude...iskreno ponekad se upitam je li on spremniji za dolazak bebe od mene...procitao je sve moguce knjige o trudnoci i bebama koje smo dobili...ja samo jednuuser posted image ...ne vidim nista gnusno ni lose u tome da muz prisustvuje na porodu...cak sta vise...to nije samo intiman trenutak izmedju mene i bebe nego izmedju mene, njega i bebe...dovoljno je sto sam ja 9 mjeseci vezana za bebu...jos da mu oduzmem to cudo radjanja ne pada mi na pamet....
to za gadjenje....je cista glupost....pa zene nakon poroda fizicki vise nisu iste pa ne znam da se ijednom njegova zena zgadila (strije, sise, kilogrami itd)...
mislim da zene koje misle da ce se ogaditi muzu ako on prisustvuje na porodu i nemaju bas samopostovanja i nisu sigurne u sebe i svoju sexualnost...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Prisustvo oceva na porodima
19.7.2012 14:30:55   
novi kolacic
Zna li ko svjezu informaciju o proceduri oko prisustva muza na Jezeru tokom poroda. Da li se to nesto placa? I kad vadi taj bris ako porod krene nenadano?

(odgovor članu Ombra)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Prisustvo oceva na porodima
4.8.2012 0:37:02   
Derya
Ima li koja mama iz Bihaca, da se porodila uz prisustvo muza?user posted image Ja sam rodila 2009 i tad je bilo ''zabranjeno'' ali ponovo kruze price ako imas dobru stelu da moze i muz?? Hajde mamice javite se :))

(odgovor članu novi kolacic)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *