|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.8.2012 23:04:23   
abh
E i mene interesuje ima li neko svjez oko porcedure prisustva muza na porodu na Jezeru?

(odgovor članu Derya)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Prisustvo oceva na porodima
21.9.2012 14:50:50   
grozđe

IZVORNA PORUKA: abh

E i mene interesuje ima li neko svjez oko porcedure prisustva muza na porodu na Jezeru?



Ako neko ima da nam prenese svoje iskustvo bilo bi korisno user posted image

nisam nesto puno mislila o ovome, nemam neki stav....
muz nije gadljiv ni strasljiv, samo ko zna da li bio bio od koristi ili bi mi odnemogao user posted image

(odgovor članu abh)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.9.2012 23:18:54   
ToSamJa
a mozda neko iz drzavne bolnice hehheh???
i mene to interesuje

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.9.2012 23:22:58   
animagical

IZVORNA PORUKA: ToSamJa

a mozda neko iz drzavne bolnice hehheh???
i mene to interesuje

da, moj je bio, samo kad te prime na porodjajno naglasis svima redom, od dr do babica da zelis i muza tamo i kad te uvedu u salu njemu daju masku, pape i mantil i uvedu ga na sam izgon..ne moze biti tokom kontrakcija u sobi... muz stoji tebi iznad glave i npr brise ti celo,ako ti ne smeta da to radi...meni je moj drzao masku za kisik, dok nije zagustilo, pa ga istjerali...

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.9.2012 23:25:49   
ToSamJa

IZVORNA PORUKA: animagical


IZVORNA PORUKA: ToSamJa

a mozda neko iz drzavne bolnice hehheh???
i mene to interesuje

da, moj je bio, samo kad te prime na porodjajno naglasis svima redom, od dr do babica da zelis i muza tamo i kad te uvedu u salu njemu daju masku, pape i mantil i uvedu ga na sam izgon..ne moze biti tokom kontrakcija u sobi... muz stoji tebi iznad glave i npr brise ti celo,ako ti ne smeta da to radi...meni je moj drzao masku za kisik, dok nije zagustilo, pa ga istjerali...


hm...ako dodje na sam kraj...kakve mi onda koristi od njega
sa druge strane ...prepustena sama sebi,sa nepoznatim ljudima...
...sve sam malo zamisljala drugacije user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.9.2012 23:31:29   
animagical
vidi, tokom kontrakcija si u sobi, nije jedan krevet, znaci vrlo vjerovatno imas ili jos neku zenu u kontrakcijama, ili tek porodjenu zenu s bebom...tvoj muz bi njima smetao, kao sto bi i tebi smetao neciji muz u sred tvojih kontrakcija,jel....a vjeruj, nece ti muz naumpasti za vrijeme kontrakcija, meni je sve smetalo, svjetlost, mob ako bi zazvonio, posebno pitanje kako sam, bas mi ej trebao mir da se koncentrisem....ja sam svog muza povela zbog njega, da i on nesto dozivi i prezivi... a i lijepo je da slika bebu i da vidi svoje dijete odmah... doduse moj nije bio u prilici da vidi sina kad se rodio,jer su ga kako vec rekoh zamolili da izadje ranije, zbog komplikacija... bili su ok, pa su ga ponovo uveli kad je beba bila zbrinuta...

(odgovor članu ToSamJa)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Prisustvo oceva na porodima
25.9.2012 23:37:17   
ToSamJa

IZVORNA PORUKA: animagical

vidi, tokom kontrakcija si u sobi, nije jedan krevet, znaci vrlo vjerovatno imas ili jos neku zenu u kontrakcijama, ili tek porodjenu zenu s bebom...tvoj muz bi njima smetao, kao sto bi i tebi smetao neciji muz u sred tvojih kontrakcija,jel....a vjeruj, nece ti muz naumpasti za vrijeme kontrakcija, meni je sve smetalo, svjetlost, mob ako bi zazvonio, posebno pitanje kako sam, bas mi ej trebao mir da se koncentrisem....ja sam svog muza povela zbog njega, da i on nesto dozivi i prezivi... a i lijepo je da slika bebu i da vidi svoje dijete odmah... doduse moj nije bio u prilici da vidi sina kad se rodio,jer su ga kako vec rekoh zamolili da izadje ranije, zbog komplikacija... bili su ok, pa su ga ponovo uveli kad je beba bila zbrinuta...


da...jasno mi je sad...
mislim ima smisla. Sad mi preostaje jedino da izdrzim kuci sto je duze moguce.

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Prisustvo oceva na porodima
26.9.2012 9:05:13   
Full Moon

IZVORNA PORUKA: animagical

vidi, tokom kontrakcija si u sobi, nije jedan krevet, znaci vrlo vjerovatno imas ili jos neku zenu u kontrakcijama, ili tek porodjenu zenu s bebom...tvoj muz bi njima smetao, kao sto bi i tebi smetao neciji muz u sred tvojih kontrakcija,jel....a vjeruj, nece ti muz naumpasti za vrijeme kontrakcija, meni je sve smetalo, svjetlost, mob ako bi zazvonio, posebno pitanje kako sam, bas mi ej trebao mir da se koncentrisem....ja sam svog muza povela zbog njega, da i on nesto dozivi i prezivi... a i lijepo je da slika bebu i da vidi svoje dijete odmah... doduse moj nije bio u prilici da vidi sina kad se rodio,jer su ga kako vec rekoh zamolili da izadje ranije, zbog komplikacija... bili su ok, pa su ga ponovo uveli kad je beba bila zbrinuta...


Ja se ne bih slozila sa ovim, meni je naprotiv jako krivo sto muz ne moze biti upravo kad su bolovi i da me masira i slicno, morala sam moliti zenu koju prvi put vidim da mi masira kicmu, mislim imala sam srecu pa je bila divna osoba i vec se spremala da je otpuste iz bolnice, a sta da je i ona imala bolove, i ne prenemazem se, uopce, samo mislim da mi na samom cinu poroda nije bilo vise vazno ko je tu, jer sam se dotad dovoljno namucila, porod je sasa, ali sta je tu je user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 12:23:59   
djda
imam ja predivno iskustvo sa Jezera...moj suprug je prisustvovao porodu,dobili smo posebnu sobu,bio mi je iznad glave i kvasio usnice gazom..kad je beba izasla on je primio na grudi i tako smo zabiljezili prvu fotografijuuser posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 12:34:53   
Taii

IZVORNA PORUKA: djda

imam ja predivno iskustvo sa Jezera...moj suprug je prisustvovao porodu,dobili smo posebnu sobu,bio mi je iznad glave i kvasio usnice gazom..kad je beba izasla on je primio na grudi i tako smo zabiljezili prvu fotografijuuser posted image



koja je procedura oko prisustva mm na porodu ?

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu djda)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 13:06:39   
aidana
Ja sam se poradjala u vojnoj i nije bilo nikakve procedure. I ja sam citala da treba to napomenuti sestrama i doktoru ranije ili kada dodjes na porod, medjutim ja sam to skroz zaboravila. Nakon par sati cekanja u cekaoni moj muz je spomenuo sestri da zeli prisustvovati, ona potvrdila sa mnom i onda su ga pozvali kada sam krenula u radjaonu. Nikakvih problema. Meni je drago sto je bio tu pa makar samo tih par minuta dok je izgon trajao. Cuvao mi je glavu i navijao user posted image To je i za njega bio poseban trenutak a mene kaze da u zivotu nije vidio sretniju.
Tokom kontrakcija ne moze biti, a kao sto je neko vec spomenuo, to i nije zgodno zbog druge zene. Kada bi imala svoju sobu ne bi bilo lose da i tad bude suprug prisutan, da donese za piti, masira, skrece paznju itd.

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 13:22:16   
canim
I meni je mm prisustvovao na porodu, ja sam se porodila na Jezeru, ali oni imaju vise sala tako da muz moze i ranije prisustvovati dok u vojnoj mozda imaju 1-2 sale.

Ja sam sisla da se pripremim za porod mozda oko 14h i koliko se sjecam oko 15:00 h mm je bio sa mnom u posebnoj sali a porodila sam se u 18:45 i mm je ostao sa mnom jos 1h jer sam morala lezati iako su ga molili da ode, ja sam zamolila da ostane sa mnom jer uprotivnom cu zaspati user posted image i ostao je.

hB da je on prisustvovao jer da nije prisustvovao ja ne znam kako bih se porodila, dr. koja je bila dezurna to vece nije bas bila raspolozena da me porodi, rekla mi je poradjaj se sama user posted image pa je mm isao traziti onog momka sto je na specijalizaciji ali hB sve proslo super.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 13:25:47   
Taii
znaci mm ipak moze prisustvovati... samo me zanima je li potrebna neka posebna papirologija ?

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 13:32:01   
canim
Može naravno, prije 2 god nije trebalo ništa samo navesti dr. Ili babici prije poroda da hoces da tm prisustvuje pa ga oni zovnu i pripreme kad bude trebalo.

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 13:33:52   
Taii

IZVORNA PORUKA: canim

Može naravno, prije 2 god nije trebalo ništa samo navesti dr. Ili babici prije poroda da hoces da tm prisustvuje pa ga oni zovnu i pripreme kad bude trebalo.



ok hvala ti puno na informacijama...user posted image user posted image

_____________________________

Zivot nije bio zivot , sve dok u njega nisi usla ti... Volimo te pahuljo nasa... 21.12.2012... .H.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Prisustvo oceva na porodima
13.12.2012 16:11:08   
KupusLivada
mm je bio na porodu - u Vojnoj, predivan zajednicki trenutak, i dan danas kad se sjetim najezim se :) plus, posto oca zovu na izgon sami, u tom momentu i je njegova podrska jako puno pomogla da nadjem novu snagu, jer sam vec bila na izmaku i u strahu kad smo krenuli u salu. ne treba nikakva procedura, ali trba reci osoblju na prijemu, a nije zgoreg jos koji put napomenuti. oni su uzeli njegov mob i fakat su ga zvali (iako je jadan cijeli dan bio ispred vrata).

kod poroda u vodi otac moze duze biti prisutan.

na jezeru se moja poznaniza ljetos poradjala, rekli su joj da treba najavti ranije kako bi se uradili brisevi oca...

i na kraju moj savjet- ne uskracujte ocevima ovo pravo, a oni ce biti sretni sto su prozivjeli taj prvi trenutak sa svojim djetetom :D

(odgovor članu Taii)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 18:25:19   
Gabicca
Ima li neka mamica da se porodila u posljednih mjesec dana na Jezeru, uz prisustvo muza, da nam napise kako je sve proslo, odnosno, koja je procedura, od kada je dozvoljeno muzu da bude tu i slicno... :)

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 18:33:49   
amra_sa
Moj muž je bio na terminu za fudbal dok sam se ja uredno porađala. Nazovem ga ja (prije poroda) da ga obavijestim da će me to veče poroditi za sat-dva a on meni fino reče: "Hajd super, taman dok ja završim sa fudbalom ti ćeš se valjda do tad poroditi" Možete li samo zamisliti moju facu nakon ove izjave ??? user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Gabicca)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 18:38:00   
Jeca_Perec
amra_sa
dobro je da je medju zivimo jos uvijek user posted image

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 19:18:34   
Galicia

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Moj muž je bio na terminu za fudbal dok sam se ja uredno porađala. Nazovem ga ja (prije poroda) da ga obavijestim da će me to veče poroditi za sat-dva a on meni fino reče: "Hajd super, taman dok ja završim sa fudbalom ti ćeš se valjda do tad poroditi" Možete li samo zamisliti moju facu nakon ove izjave ??? user posted image


I moj bi vjerovatno rekao "cekaj dok odsviram jos koju pjesmu, pa cu doci."user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 19:28:56   
amra_sa
Bolje i to nego da mi drami i nabija nervozu na porodu - ja to tako doživljavam. Galicia tebi je baš zabavno, ne fali svirke ... I moj pjeva , ko pregažena vrana user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 19:41:03   
Halimaa
haha, ja kad sam bila prvi put trudna, nešto sam malo i razmišljala o tome... Nakon porođaja, i sve one strahote, NIKAD ne bi da mi muž bude tu. Pomoći mi ne može a samo bi me nervirao. user posted image Vjerovatno postoje i tipovi muškaraca za gledanje poroda.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Prisustvo oceva na porodima
28.12.2012 20:35:03   
ada_
ovo mi je super cuti nisam znala da kod nas dozvoljavaju muzevima prisustvo na porodu user posted image vec cu sad pripremati dragog za to

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.1.2013 13:05:44   
baku
Ja sam bila na praksi na ginekologiji,posto sam zavrsila med.skolu..i bila je zena na stolu,doktor joj je radio kiretažu..Kada je ona rekla "ajjj" ja sam se onesvestila ( inace me krvi nije strah,bila sam prije toga u operacionoj sali)..Poslije toga sam dobila teperaturu,internista nije znao od čega je temperatura user posted image nisam smjela vise na gin ici,niti porodjaj gledati...Niti sam isla ginekologu dok nisam ostala prvi put trudna i pocela da krvarim,i poslije toga sam ja prezivjela dvije kiretaze...Ne znam ni ja da li bih smjela prisustvovati porođaju,ali eto na svoj moram ici user posted image
Ko je osjećajan previše,njemu je teže podnijeti bol druge osobe...a voljela bih da moj muž prisusvuje porođaju..
Vidjet će mo kako će se stvari odvijati user posted image
Bravo za sve očeve koji prisusvuju porodu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Prisustvo oceva na porodima
8.1.2013 23:01:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Full Moon


IZVORNA PORUKA: animagical

vidi, tokom kontrakcija si u sobi, nije jedan krevet, znaci vrlo vjerovatno imas ili jos neku zenu u kontrakcijama, ili tek porodjenu zenu s bebom...tvoj muz bi njima smetao, kao sto bi i tebi smetao neciji muz u sred tvojih kontrakcija,jel....a vjeruj, nece ti muz naumpasti za vrijeme kontrakcija, meni je sve smetalo, svjetlost, mob ako bi zazvonio, posebno pitanje kako sam, bas mi ej trebao mir da se koncentrisem....ja sam svog muza povela zbog njega, da i on nesto dozivi i prezivi... a i lijepo je da slika bebu i da vidi svoje dijete odmah... doduse moj nije bio u prilici da vidi sina kad se rodio,jer su ga kako vec rekoh zamolili da izadje ranije, zbog komplikacija... bili su ok, pa su ga ponovo uveli kad je beba bila zbrinuta...


Ja se ne bih slozila sa ovim, meni je naprotiv jako krivo sto muz ne moze biti upravo kad su bolovi i da me masira i slicno, morala sam moliti zenu koju prvi put vidim da mi masira kicmu, mislim imala sam srecu pa je bila divna osoba i vec se spremala da je otpuste iz bolnice, a sta da je i ona imala bolove, i ne prenemazem se, uopce, samo mislim da mi na samom cinu poroda nije bilo vise vazno ko je tu, jer sam se dotad dovoljno namucila, porod je sasa, ali sta je tu je user posted image


Ja bih potpisala full moon...

istina uzimam u obzir da nije ni svaki muž hrabar kao žena koja rađa...
no meni na mom prvom porodu koji je bio prirodni prisustvovao je muž...
ja sam došla od kuće dosta spreman na porod nisma ranila no njemu je bilo dozvoljeno i u sobu da uđe dok ja ležim na boku i čekam da odem u sali...
za vrijeme kontrakcija bio mi je podrška , masirao donji dio kičme...spižvicom vlažnom mi usne vlažio jer su mi s eusta užasno sušila...
pričao mi...meni godilo...

bio je i u sali...
i nismo fotografisali dijete koje je rođeno odmah...
to nam nije ni palo na pamet niti nam je bio cilj iskreno...sad nešto kontam što nismo...
al bio je moja najveća podrška...
i na našu žalost sa drugim porodm nismo imali to iskustvo jer je bio carski...da je bio prirodni opet bi suprug bio uz mene...
ne jer sma ja to samo željala nego jer je on to želio...želio je i prvi put...i svaki naredni

inače emocija toga trenutka je nešto što ja ne znam rječima vama opisati...
porod i on i ja u sali...on iznad mene drži me za ruku, i kada sam je rodila kako smo je smao pogledali...u njegovim očima ja stavno nikada od tada ni prije više emocije nisam vijdjela...i sa mog apekta želim svakome da doživi isto ako je moguće



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *