|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 18:41:49   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: sweet insanity

Pozdrav,
da li je u skorije vrijeme nekome muz bio na porodu na UKC Tuzla? Ja inace trudnocu vodim privatno pa me zanima takodjer kada treba da se krene na UKC Tuzla?





Iscitaj ovu temu, ja sam vec pisala o nasem iskustvu (mm je prisustvovao porodu), ja sam razocarana al'' eto, procitaj pa ce ti biti jasnije...
A preporucujem ti da odes na psihofizicku pripremu trudnica na gradinu, nazovi ginekologiju i pitaj za termine, pa onda na toj pripremi mozes pitati sve sto te zanima i o porodu i o procedurama gore...



Hvala :) Znaci d akontaktiram ginekologiju na Gradini, a ne u DZ jer sma cula da i u DZ im neka psihofizicka priprema trudnica? Thanks again :)


< Poruku je uredio sweet insanity -- 20.2.2011 18:42:28 >

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 20:51:41   
IvanaTz
U DZ imas skolu za trudnice i to je isto super,  a ovo na gradini ti ja preporucujem zato sto tamo mozes da ispitas sve vezano za njihovu bolnicu, znaci kakve su procedure, sta smijes ponijeti i tako to... Preporucujem ti i jednu i drugu skolicu odnosno pripremu!

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 21:56:11   
sweet insanity
A na koji broj ih zovem( mozes poslat pp) i dal ima odredjen mjesec trudnoce za to ili je svejedno :)

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 22:33:15   
IvanaTz
ma svejedno je, a nemam broj, mozes na informacijama naci, trazi ukc, pa porodiliste pa pitaj za tu psihofizicku pripremu, a isto tako i za dz user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu sweet insanity)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Prisustvo oceva na porodima
20.2.2011 23:10:46   
sweet insanity
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

ma svejedno je, a nemam broj, mozes na informacijama naci, trazi ukc, pa porodiliste pa pitaj za tu psihofizicku pripremu, a isto tako i za dz user posted image


Thank you :)

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 11:47:40   
Gucci
IZVORNA PORUKA: sara.at

Mm je Bio samnom na porodu i ja neznam i nevjerujem da bih Sama uspjela 21h trudova da izdrzim bez njega. Jako mi je puno pomogao,Bio je kraj mene kad mi je najpotrebniji, drzao glavu dok Sam povracala, vodu mi davao, hrabrio me,pricao samnom,nasmijavao me da nemislim na bolove i plakao samnom.
To je Bio jedan od najljepsih i najintimniji trenutaka u nasem zivotu.
Nije mi bilo lako,Ni njemu Al je pokusavao biti moj Stub na koji Sam se mogla osloniti i moj utjeha da ce sve biti uredu. Neznam kako bih sama prezivjela säte setnje kroz bolnicu, sve babice,sestrice i doktore koji su se kraj mene izmjenjali. Skinuo je Sat u sali za porodjaj da negledam vise Koliko je vremena proslo,pustao mi muziku,masirao me i sjedio i brojao moje trudove. drzao mi glavu i ruku i nogu kad je bas krenulo i srce mu je skoro stalo kad je bebi izasao i ona jedna minuta dok nije udahnuo zrak reko mi je da je to za njega Bio najgori trenutak cekanje tih par sekundi/minuta da uhvati zrak. Nasoj sreci nije bilo kraja kad su mi mog andjela stavili na prsa,hodao je kao Tiger oko Nas. Plakao je dok je kupao Nase maleno poslije poroda i citiram njegove rijeci " mi smo Ono 2 djece planirali,Pa znas ja se predomislio... Ovo je bilo prelijepo iskustvo da mislim da cemo povecati cifru na cetvero i zelim da na svakom porodu budem kraj tebe jer to je Nas trenutak koji mi trebamo da djelimo"
Zato skupa napravili skupa idemo na porod jer ne samo za mene vec i za njega je to Bio najljepsi Dan.

Rasplakala sam se kad sam procitala ovu pricu... to je stvarno predivno iskustvo. Mi smo odlucili da ce mm biti samnom na porodu ali prvenstveno zbog njemackog jezika kojeg ne znam bas najbolje, tako da bi mi mogao prevoditi ako ne bi nesto razumjela. Pomalo me strah njegovog prisustva jer ne znam kako ce to sve djelovati na njega, ali sad kad sam procitala sarinu pricu imam jos vecu zelju da mm bude na poroduuser posted image

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 12:22:34   
bojana86
Ja bih tako voljela da kod nas u bolnici postoji mogucnost da muz prisustvuje porodu....al je to u Banja Luci nemoguce ! imam vec jedan porod iza sebe i bilo je sve na brzinu srecom,al planiram jos djece imati pa bih voljela da mm bude uz mene,al izgleda da mi se zelja nece ostvaritiuser posted image .
vi koje imate mogucnost - zavidim vam (pozitivno)!!!

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 15:04:09   
dzeni_nl
Gucci kod mene slicna situacija. i mm je prisustvovao porodu zbog mog slabog poznavanja NL jezika, ali prisustvovao bi i da ga dobro poznajem, jer je to ovdje najnormalnija stvar. vjeruj mi neces se pokajati. meni je mm bio i podrska i snaga i niceg se nisam bojala uz njega i sve je nekako bilo lakse. u trenutcima kad nisam mogla da predisem bolove on je pocinjao da die i tako tjerao i mene da mi bude lakse. setao zajedno sa mnom, drzao me za ruku, kad su trudovi krenuli jednom rukom mi drzao  glavu, a drugom snimao porod. kada se malena rodila presjekao pupcanu vrpcu pa imali ista ljepse u tom trenutku od toga da smo sve troje zajedno i da i on prisusutvuje prvoj minuti rodjenja naseg malog stvorenja.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 15:58:57   
Gucci
dzeni moram reci da je to stvarno prelijepo iskustvo. Sve do sada sam razmisljala samo o tome kako ja ne znam dovoljno jezik i kako mm mora biti prisutan na porodu samo zbog toga, ali nakon tvoje i sarine price sada razmisljam drugacije... zasto da svojim muzevima uskracujemo pravo da i oni cuju prvi plac bebe, mislim da je to za njih kao i za nas nevjerovatno iskustvo, opcenito mislim da im je cijeli porod nevjerovatno iskustvouser posted image

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 16:28:23   
dzeni_nl
i mm je govorio kako cu ja to podnjeti, sta ako se onesvjestim? al bas dobro je sve podnio i sad mu je drago sto je prisustvovao. kaze da je to nevjerovatno iskustvo i bas se mora dozivjeti.

a ja nikad necu zaboraviti kad se sve zavrsilo i kad me poljubio u celo i rekao svaka ti cast ti si moj heroj kako si to sve hrabro podnjela i brzo odradila bez i jednok glasa. ja sam musko la ne znam da bih tako mogao biti hrabar kao ti i sve tako izdrzati.

mada sam ja imala lagan i brz porod, al ipak prvo susretanje sa tim i kad ne znas sta te ceka. da sve nije bilo kako je bilo da sam imala duze bolove mozda bih i ja pustila glas, samo kazem hvala Bogu pa je sve brzo se zavrsilo i onako kako treba.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Gucci)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 16:37:37   
emma.L
user posted image  i moj muže je rekao da smo pravi heroji nakon što je vidio šta je to user posted image .
A već sam rekla, ovaj put ću na sve načine pokušavati držati ga što duže pored sebe ili doma ili se boriti tamo da ga "upuste" nekako - jer na samom kraju zaista više i nema neke fajde u smislu podrške osim tog osjećaja bliskosti. Slažem se da je i on jako vrijedan, ali podrška ti više treba kad si na kraju 6. sata i ne znaš hoće li biti još toliko ili duplo toliko a boli.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Prisustvo oceva na porodima
10.3.2011 17:29:57   
dzeni_nl
u pravu si emma, vazno je da su od samog pocetka uz nas.

da setamo zajedno, da pusemo zajedno, da me potstice da predisem bol, da ga stisnem za ruku kad bol dodje, to su vazne stvari. i puno je teze kroz to prolaziti sama negos sam cin istiskivanja bebe. mada i tad dobro dodje da ti pravilno drzi glavu itd.

ja kazem da se jos 10 poradjam svaki put vodim mm sa sobom. laske je u dvojeuser posted image


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 8:25:45   
ena23
Pred prvi porod sam se na sva usta hvalila kako mm zeli samnom u salu i kako mi je drago zbog toga. Nakon 20 sati kontrakcija i 5 sati na dripu promjenila sam misljenje... MM je citavo vrjeme bio u onom hodniku ispred porodilista i cekao da konacno udje u salu, zadnja dva sata je slusao kako vristim i slao mi ohrabrujuce poruke... kad su me konacno vodili u salu molila sam i sestru i doktora da ga ne pustaju unutra... bila sam oznojena, prljava, umazana u krv, djetetova glavica je potiskivala sadrzaj crijeva van... ma divno... NIKADA ne bih pozeljela da me takvu vidi iznenada, nakon sto ga nije bilo tu u tih 20 sati kad mi je bio najpotrebniji.

Sada sam ponovo trudna... intenzivno ramisljam o carskom rezu, ali pomalo i o porodu u vodi. Porod u vodi samo zato sto, kad bi mi bilo najgore i kad bi mi najvise trebalo, muz bi bio tu da me drzi za ruku i ohrabruje...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 10:45:29   
dzeni_nl
Ena ja sam mozda imala srecu sto ovdje pustaju da muz prisustvuje od samog pocetka. i ne samo muz vec mozes da dodvedes koga god zelis. sestru, prijateljicu, roditelje, a mozes i da izrazis zelju da sama budes sa babicom i sestrama. isto ako se i kod kuce poradjas moze cijela familija da prisustvuje porodu. za mene je vec previse i ne bih mogla biti opustena nikako ni mislit na sebe i bebu.

ali ovo sto je samo mm bio cijelo vrijeme uz mene mi je bas dobro doslo. jer su nas ostavili same u sobu za porod dok se ja jos otvorim. mogli smo da radimo sta smo htjeli, da izadjem na hodnik da setamo... a da sam bila sama u toj sobi ja ne znam kako bih uspjevala da predisem bolove i izdrzim sve.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 11:10:57   
ena23
ah draga, uspjela bi i ti, kao i sve mi u Bosni, nekako smognes snage i hrabrosti iako si prepusten sam sebi...

a kad se sjetim kako nam je bilo tesko oboma kad me ostavio u bolnici u 12 navecer... oboje nasuzili sto ne mozemo biti zajedno...

joj zene nemojte me osudjivati ali meni porod uopste nije bio lijepo iskustvo, nije mi nimalo lijepo sjecanje, cak sta vise... osim onog trena kad sam se ujutro probudila a moju bebu u smotuljku ostavili do mene u besici volila bi da sve zaboravim...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 11:37:50   
taurus
draga ena nema niko pravo da te osuđuje
siguro bih i ja tako mislila da sam imala porod kao tvoj, ali će drugi sigurno biti  lakši tj. brži pa se nadam da ćeš promijeniti mišljenje
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 11:48:42   
ena23
user posted image user posted image user posted image

hvala mila, i ja se nadam. Ako nista, ovaj put ne idem u bolnicu dok se glavica ne pocne pojavljivati user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 12:14:13   
Sulty
Mi smo se bili dogovorili sa doktoricom da moj muz bude na porodu. Kad je krenuo porod i bolovi i kad je doktorica krenula da mi zovne muza koji je bio vec u bolnici i spreman, ja sam rekla: "Ne zovite ga!" Pokusavala me doktorica nagovoriti da ga zovne, ali ja nisam htjela. Kontam, raspekmezit cu se ako njega vidim. Bolje da se ja koncentrisem sama da rodim dijete, a onda nek je nose njemu da je on vidi. I tako i bi. Ja rodih, stavise mi je na prsa, a malo poslije dok su mene sivali odnesose i muzu.
Meni bi iskreno bilo puno bitnije da je on poslije bio sa mnom i sa bebom. Da nas cuva i pazi dok se mi odmaramo. Ali te opcije nismo imali user posted image . Kako ce biti ako bog da na sljedecem porodu, ne znam.


_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 12:23:43   
palachinken
Mi smo se dogovorili da će budući tata prisustovati, da može zagalamit na osoblje ako me budu zezali i razvlačili, svakakvih priča iz porodilišta
Neka ga, prisustvovao je kad je dijete začeto, neka bude tu i kad se rodi user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Sulty)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 13:09:35   
dzeni_nl
ma znam ena da bih izdrzala, mora se rodit, pa ja kako prodjem.

i niko te ne osudjuje, mnoge zene koje su imale tezak porod ne vole ni da ga se sjecaju, a kamo li pricaju o njemu. i obicno kazu kako zbog toga i ne pomisljaju na drugu trudnocu.

ja sam imala srecu da je sve brzo i lagano (koliko porod moze da bude lagan) bilo.

nadam se da ce drugi biti puno laksi i brzi.

Sulty i ti si u pravu i taj osjecaj poslije kad je muz uz tebe i bebu i kad sve troje uzivate u tom trenutku je neopisiv. ovdje muz moze da ostane koliko zeli, al ja sam svog poslala kuci, a mi smo spavale.

posto sam rodila navecer ostavili su me da prenocim, a porod kako je bilo lagan da sam preko dana rodila poslali bi me nakon 2 sata odmah kuci. ili da sam insistirala sam da idem kuci oni bi me pustili, al nisam htjela za svaki slucaj.


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 13:27:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

user posted image  i moj muže je rekao da smo pravi heroji nakon što je vidio šta je to user posted image .


I moj je isto rekao nakon 26 sati hodanja i nespavanja, citavo vrijeme je bdio kraj mene i umorio se kasnije govori da on to be bi ni u snu mogao izdrzati...

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 15:27:38   
sandy82
Žao mi je što u Banjaluci muževi ne prisustvuju porodima. Ja sam uvijek govorila da to ne bih voljela, ali zaista treba zbog njih, da vide oni sta je to. Da se malo isprepadaju. Kažu žene koje su rodile u inostranstvu, gdje je muž bio prisutan, da ih to iskustvo promijeni, da postanu pažljivi i uslužni, uvijek spremni pomoći.
Oni su čak i veći paničari. Ja se nisam nešto previše napatila na porodu, ali je dugo trajalo i završilo sekcijom. Prije mjesec dva, moj muž je sreo doktora koji je bio tu. On se sjetio mene, svašta mu napričao i rekao da to više ne dozvoli. Da sledeći put poguramo da ide brže. Meni su sve te stvari bile već poznate i uobičajene. Ovaj moj se zato toliko isprepadao i uspaničio da je kod kuće uzeo usisivač da očisti kuću, a meni naredio na legnem i odmaram. Kako bi tek bilo da je vidio sve svojim očima...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 15:31:59   
sandy82
A kad sam krenula u porađaonu, rekla sam da ne mrda dok ne bude gotovo. Kad sam pitala babicu kad ću se poroditi, rekla je da ću biti sretna ako bude za pola dana, dan čitav mi ne gine. Doktor me nije smio poslati na odjel, morala sam biti pod kontrolom iz nekih razloga. Ja odmah zakukam, jao sestro idite odmah recite mom mužu da ide kući, ja nisam znala da to tako dugo traje. Nek se vrati kasnije.
Ne znam da li mu je ona rekla, uglavnom mislim da on nije mrdao odatle čitavu noć i čitav dan. Možda bi i otišao, ali ga je još i jetrva nazvala i rekla da ne mrda.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Prisustvo oceva na porodima
11.3.2011 15:33:04   
sandy82
Bar je nešto i on pretrpio...

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Prisustvo oceva na porodima
12.3.2011 11:32:44   
Sulty
Ja mislim da su muzevi ili pazljivi ili nisu. Nema to nikakve veze s tim da li prisustvuju porodu ili ne. Vec ima veze sa njima samima, njihovom odgoju, karakteru, a boga mi i o nama i kako se mi postavimo. To je moje misljenje. Ja imam muza koji je jako pazljiv i ne bih ga mijenjala ni za kog na svijetu, a nije prisustvovao porodu.

_____________________________

Mama rodila svoju sjajnu zvijezdu 22.05.2010., a najmirisljaviji cvjetic 26.07.2012.

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *