|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
14.2.2010 13:22:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu mamina cura)
  Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
14.2.2010 13:26:50   
Anoniman
ljepotica malauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
14.2.2010 13:27:25   
juni
Predivno user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
14.2.2010 13:35:20   
Anoniman
user posted image
Guza on the go : )
Exploring the world and mama's purse...

< Poruku je uredio pingpong -- 14.2.2010 13:45:43 >

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.2.2010 19:28:45   
Anoniman
Evo da prijavimo još jednu novost: Esma je zvanično proglašena puzačicom!!!user posted image user posted image user posted image
Ne govorim o korak-dva, kako je dosad bilo, već o puzanju s kraja na kraj sobe, iz jedne u drugu sobu, pod sto i sl.  Evo, već je jedne štramplice poderala na koljenima, a za njom se samo dimi (user posted image , šala, naravno)
U petak smo bili kod fizijatrice.  Zadovoljna je Esminim napretkom i puzanjem (iako je Esma na kontroli napravila famozna četiri koraka).  Doktorica je rekla da ipak ne oslanjamo Esmu na noge, jer to treba doći spontanouser posted image user posted image user posted image
MM i ja smo odlučili da više nikoga ne slušamo.  Esma se oslanja na none, hoda uz našu pomoć... ali je ipak ne forsiramo.
Po dolasku od doktorice, mamila sam je igračkom i krenula je u pravo puzanje... dakle, prešla je pola sobe.  Danas je već ne moram ničim mamiti, sama ide i istražuje okolinu...
Sad tek moram zaštititi utičnice i ostalo... hvala dragom Bogu : ))

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.2.2010 22:23:00   
acudesa
user posted image user posted image user posted image ma bjavo, malena...ljubim jeuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.2.2010 23:00:50   
Nunichi
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Bravoooo za Esmicu, a i za brizne roditelje!
Ljubimo vas! user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.2.2010 23:04:56   
sheri
cestitke za Esmu, i za istrajne roditeljeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.2.2010 23:41:49   
Anoniman
Hvala Bogu, a Esmi i roditeljima user posted image

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
25.2.2010 16:48:49   
bebarina

Drage moje,

ja se tek uključujem na stranicu ( imam isti problem kao Pingpong). Jutros bili na pregledu kod fizijatrice zbog napuknuća vratnog mišića pri porodu. Hematom na vratu smo uočili dosta rano, oko 15-tog dana od poroda, pa onda slijedili pregledi pedijatra, fizijatra, UZ snimanja vrata, po preporuci fizijatrice radili smo vježbe okretanja glave...Bebać u tom nekom periodu nije uopšte mogao okrenuti glavu na lijevu stranu, sad je međutim puno bolje, hematom se skoro povukao i mišić je prema UZ skoro upola manji... Al jutros na kontroli kod fizijatrice na pregledu, kaže da beba malo kasni sa motoričkim razvojem za njegovu dob. ( sljedeće sedmice puni 5 mjeseci). Diže i okreće glavu sa podloge al se ne oslanja na ruke. Kad su mu ispružene duž tijela trebao bi ih vratiti naprijed i oslanjati se na njih... Elem kakve ste vi sa tom vrstom iskustva? Meni se čini da nije toliko strašno čim odiže glavu i okreće se. Jesu li vaše bebe u tom periodu bile aktivne? Utješite me user posted image




_____________________________

mama

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
26.2.2010 10:58:08   
Anoniman
bebarina, žao mi je što ste morali prolaziti kroz sve to već od prvog bebinog dana.  Možda će zvučati grubo, ali i logično mi je ako je beba imala problema sa vratnim mišićem da pokazuje određeno kašnjenje u motoričkom razvoju.  To je bebu sprječavalo da se normalno podiže.
Najbitnije je da se sa bebom redovno vježba, a beba će vremenom nadoknaditi izgubljeno.  Podstičite je raznim igračkama da gleda prema naprijed i pruža ručice (u potrbušnom položaju).  Dižite igračke iznad nivoa glavice pa će tako i beba dizati glavu za igračkom, a, ako Bog da, i početi da se odiže ručicama.
Javi se na pp ako želiš da ti pošaljem mailom neke interesantne vježbice koje možeš raditi sa bebom.
Sretno...

(odgovor članu bebarina)
  Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
26.2.2010 11:02:48   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: pingpong

user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
26.2.2010 11:39:19   
mamina princeza
Cestitke za puzacicu malu ... uskoro abd i hodalicu :)))) 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
26.2.2010 15:32:36   
new mama
Cestitke i od nas za malenu puzacicuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
28.2.2010 15:17:02   
tea lana
cestitke za Esmicu
A bebarina nadam se da ce ti savjeti pingpong pomoci kao i sviju nas

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
28.2.2010 19:08:52   
Anoniman
Moja Esmilica bi odmah u nove avanture.  Tek je propuzala, a već se priprema za hodanje.  Naime, kad je na koljenima, oslonjena uz stol, diže jednu nogu, kao da će ustati : ))
(Danas joj je punih 13 mjeseci)

(odgovor članu tea lana)
  Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.3.2010 13:05:55   
bebarina


Hvala na savjetima! Radimo vježbe, kad nosimo bebu sad uvijek gledamo da su mu ručice naprijed na šta ranije nismo toliko obraćali pažnju. Primjetila sam da sad gad ga stavimo potrbuške već pomalo izvlači ruke i ponekad i uz našu pomoć pa se oslanja  na njih i onda se baš lijepo odigne od podloge. Elem danas idemo do pedijatrice pa ćemo vidjeti kakvo je njeno mišljenje.



(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.3.2010 13:18:29   
Emica_sa
Draga bebarina evo ti moje mišljenje majke čije dijete takođe ide na vježbe,sada moj bebac ima 4 mjeseca.Ti bebu vodi na vježbe jer vježbe ne mogu škoditi nikako mogu samo pomoći,e sada to što se tiče motorike uhhhuser posted image mene su tako počeli nervirati sa tim jer ja sam svog sina odvela kod neuropedijatrice sa nepunih 3 mjeseca i istu stvar je rekla kad se stavi potrbuške ne izvlači ruke gore i tako dalje,a ja sam isto u medicini i ne mogu da shvatim kako oni ne shvataju da nisu sva djeca ista da neko postigne nešto prije,a neko kasnije,oni to uopće ne gledaju nego samo neki prosjek i tako svu djec trpaju u taj koš,čudni su dosta,i primjetila sam da većinom koja god mala beba dođe oni je uključe na vježbe ma čitav sistem nam je smiješan ali čovjek nema puno izbora sretno draga

(odgovor članu bebarina)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.3.2010 18:58:19   
bebarina

Mi smo se upravo vratili sa pregleda i evo šta nam kaže dr sa popriličnim iskustvom. Ja namjerno nisam ništa govorila o prethodnoj kontroli kod fizijatrice, dok ona nije završilča pregled ( Iliddža i dr. Pašić). Kaže beba se fino odiže, drži glavu, pogled prati dešavanja, elem po njoj sve OK. Onda ja ispričam šta je bilo na prethodnoj kontroli, postavim djete potrbuške i rukice ispružim baš kao što je radila fizijatrica. On odmah povuče ruke i osloni se na njih. ( Moram priznati da sad više forsiram da djete leži potrbuške i odmah se vidi pomak). Kaže dr. Pašić da je po njoj motorika u skladu sa dobi, al da fizijatri vjerovatno malo detaljnije prate te vježbe, oni kao samo osnovne. I da nisu sva djeca ista, dosta zavisi od genetike, što opet mi svi znamo al nas oni ipak dobro isprepadaju.

Elem mi nastavljamo sa vježbama pa ćemo vidjeti šta će biti na sljedećoj kontroli. Nisam više tako uznemirena user posted image . Pitala sam i za okretanja bebice sa leđa na trbuh i obrnuto, u kojem periodu se bebe okreću, kaže da je to dosta individualno, od 5, 6 mjeseca i da njemu fali veoma malo....eto.

Na nama je da se borimo za naše bebice i da vježbamo....Emice puno uspjeha ti želim!





(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.3.2010 21:21:58   
Emica_sa
Hvala draga i vama sve najboljeuser posted image user posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu bebarina)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
2.4.2010 18:01:24   
Anoniman
Jučer, 1.4., (ne, nije šala), sa tačno 14 mjeseci i dva dana, moja malena je prvi put iz sjedećeg položaja, preko četveronožnog, sama stala na svoje none!!!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
2.4.2010 18:06:06   
noaa
user posted image user posted image user posted image user posted image za Esmicu

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
2.4.2010 18:09:37   
Lalana
Esmica nije slatka, nego preslatka, dusa mala, ljepotica cista.
Bravo za nju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
2.4.2010 18:35:45   
Emica_sa
Bravo za Esmicu znam kakav je to osjecaj jer mi je i samoj  tako svaki pokret novi mi suze izmami.Svaka čast pingpong i idemo dalje samo polako ljubi esmicu

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
2.4.2010 18:59:10   
MinaMM
Bravp
za e

e od srece sam ovako pocela pisati a sta je pisac htio reci: Bravo za Esmicu moju veliku srecuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *