|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
19.5.2010 12:27:40   
teacher75
IZVORNA PORUKA: blum

drage mame, jos sebi nisam dosla a dan jucerasnji sam preplakala.Kad je muz dosao ja ga pitam majke ti sta ona nama rece....jer ja nemam pojma sta mi je rekla (a ponavljam zdravstveni am radnik i fakultetski obrazovana).Kaze nam zena ona je masala super, nema nista patoloski, samo mozda malo kasni sa odbrambenim reakcijama, a to je zakljucila tako sto ju je posjela a ona krenula naprijed za carapama (nadam se da me razumijete).Elem, u nalazu beba zna sve a preporuka vjezbe po vojti.......a srce puca sa svakim slovom......jel stvarno nesto nije u redu ili je ovo pretjerivanje nemam pojma.Jedino se u dragog Alaha uzdam da nam da snage i da sve bude dobro aBd.evo ponovo citam nalaz a znam ga vise napamet......i danas bi trebali prvi dan na te vjezbe za koje sam cula da su bas neugodne za bebu......a mama bi oci svoje izvadila i dala za svoju dusu,moj zivot i moju radost.....a dusa draga veselica prava. juce se dize na koljena i odguruje, samo se jos na ruke nije digla....a tek joj je nepunih 'mj......okrece se prevrce uveliko od nepuna 4mj (pa ja imam sve snimke njenih osvajanja),uzima igracke i iz lezeceg i potrbuske polozaja, i iz krila grabi sve sa stola......ma majke mi motorika za pozeljeti (slucajno sam ucila i motoriku na faksu).Elem moje mame ja nasekirana, beba to vjerovatno osjeti na mlijeku a ja zelim samo da uzivam u njenom odgoju i rastu i sve je nista u poredjenju sa njom, pusa za sve mame i hvala na podrsci

e pa ne znam sto ne poslusas nas savjet i ne trazis 2. misljenje, sve smo ti to savjetovale!user posted image moja beba ne zna ni pola stvari sto tovja zna, a skoro joj 7 i po mjeseci i sve je u redu s njom


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
19.5.2010 14:06:19   
blum
drugo misljenje...ko ce ga pobiti kad ga je dala sefica odjeljenja.A onda bi trebala mijenjati i pedijatricu jer ustvari ona nista ne primijeti kaze mala je super ali ne zeli dati vakcinu dok ne zavrsimo sa fizijatrom Elem.komplikovano je bas.Znaci i da odem sad dr.pedijatru rekao bi da je sve ok znam, ali sta ako stvarno ne poslusam i nesto zeznem...ma u mojoj je glavi haos pravi...a ja samo zelim sve uraditi najbolje za svoju princezu kao i sve mame.A danas smo pricali sa fizioterapeutom, pregledala je i kaze da je mala super samo male nijanse su u pitanju, npr kad se okrece kako otvara ruku, zadnji palac...itd kaze i da nista ne radite ona ce to vremenom spontano uraditi, ali kad smo vec tu da odradimo kako treba.A kaze mi i ako je sad odvedem pedijatru nece joj htjeti dati vakcinu dok sve ne zavrsimo.....a ako odem drugom ljekaru i nista ne spomenem ko mi garantuje da se nece nedaj Boze nesto vece desiti.Kazu mi kad pocnes cackat nema kraja. Nadam se da sam malo bolje objasnila situaciju u koju smo se uvalili ali nadam se uz Boziju pomoc da cemo se uskoro izvuci najbolje sto mozemo.Zelim samo reci da je majka biti najljepse i najteze zanimanje....neke stvari razumiju samo mame.E pa drage mame ja ne zelim da iko ikad prodje i najmanji problem sa svojom djecicom.Od srca zelim svima sve najbolje i zdravu djecu svima, pusa svim mamama i jos jednom hvala na podrsci divne ste

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
19.5.2010 14:26:00   
koka i po
a ako odem drugom ljekaru i nista ne spomenem ko mi garantuje da se nece nedaj Boze nesto vece desiti.



Ti nemožeš ništa pedvidjeti.Niko to ne može.Možeš otkloniti svoje sumnje i riješiti haos u glavi ili ih potvrditi.Ja lično se nebi zaustavila na jednom doktoru.Pa šta ako je ona šefica odjeljenja,uvijek ima i stručnijih i manje stručnih doktora.A i ako ti opet potvrde to što je ona rekla barem više nećeš sumnjati u njezinu dijagnozu.Po tvom postu beba jeuser posted image  i po nečemu i naprednija od ostalih.Nisu sva djeca ista i nemoj nikada mjeriti sposobnosti svog djeteta sa sposobnošću drugog.Svako dijete je individua za sebe.Moj prvi sin nije govorio do dve i pol god ,dok je njegova vršnjakinja tečno pričala i sastavljala rečenice.Sve će to doći na svoje nebrini.Majčinstvo je najteži posao na svijetu i ti to znaš.

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
19.5.2010 17:35:16   
Anoniman
Draga Blum, nemoj se sekirati... doktori misle da se sva djeca razvijaju po nekom šablonu... a svi mi dobro znamo da je to nemoguće.  Pretpostavljam da znaš o kakvom odbrambenom refleksu se radi... ali za one koje ne znaju, da pojasnim:
Kada je beba u sjedećem položaju, ako je gurnete u desnu stranu, ona bi se trebala sačuvati desnom rukom da ne padne... i obratno.Isto tako ako je gurnete nazad ili naprijed beba bi se trebala "odbraniti od pada".  Zato se ti odbrambeni refleksi zovu bočni, prednji ili zadnji.
To je nešto što se kod svakog djeteta razvija u različito vrijeme (barem prema mom mišljenju).  Iako smo tri sedmice u Esminom osmom mjesecu išli na vježbe po Bobathu, Esma je to tek mnogo kasnije sama savladala.
Čudi me samo, Blum, što su ti rekli da idete na vježbe po Vojti, jer mislim da to u slučaju gradnje refleksa ne može puno pomoći.  Slobodno ti radi sa djetetom ovo "guranje" i dijete će samo skontati šta treba da uradi.
Ne sekiraj se, draga...

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
8.6.2010 16:43:45   
Anoniman
Danas moja Esmica ima tačno 1 godinu, 4 mjeseca i 9 dana i zvanično se možemo pohvaliti da je napravila svoje prve samostalne korake user posted image user posted image user posted image
MAŠALLAH!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
8.6.2010 21:50:57   
Anoniman
masallah... cestitamo Esmici prve korake...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
8.6.2010 22:42:17   
nikita
IZVORNA PORUKA: blum

samo mozda malo kasni sa odbrambenim reakcijama, a to je zakljucila tako sto ju je posjela a ona krenula naprijed za carapama (nadam se da me razumijete).


ako je posjela i malena jos ne zna da sjedi tj nije stabilna kad sjedi normalno da ce ili naprijed ili lijevo ili desno da padne ako je ne drzis, moj EI isto ide naprijed kad ga sjednem i drzi se za noge. Tvojoj bebi je 6 mj pa ja ne znam bebu koja sa 6 mj sama sjedi a da ne padne (osim ako oko nje ne stavis milion jastuka)...

cestitam esmiciuser posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
8.6.2010 22:44:22   
acudesa
bravo esmauser posted image  super

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
9.6.2010 9:49:19   
Nedi
Bravo za esmicuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
9.6.2010 9:55:30   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: pingpong

Danas moja Esmica ima tačno 1 godinu, 4 mjeseca i 9 dana i zvanično se možemo pohvaliti da je napravila svoje prve samostalne korake user posted image user posted image user posted image
MAŠALLAH!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
29.6.2010 12:28:38   
blum
samo da se javimo, mamina princeza je prosjedila samostalno sa 6,5 mj, sad imamo 7 mj a vec puzemo (kao marinci ali predje sobu za koji minut), neki kad se uhvatila za moje ruke i ustala (poslije 5-6 pokusaja).Kontrola fizijatra nam je za koji dan pa cemo vidjeti imaju li sad kakvih primjedbi.Zao mi je samo sto sam izmaltretirala bebu dzaba, ali hvala Bogu pa je sve ok.
Pooz za Esmicu i hrabru mamu, naravno i za sve mame, pusa od nas

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
30.6.2010 12:26:18   
Anoniman
user posted image user posted image  za malenu princezu user posted image user posted image
Eh, moja blum, mi se samo sekiramo, a sve to dođe na svoje.  Bit će sve u redu kod fizijatra.  Nama je rekla da ne moramo više dolaziti nikako, jer to što je moja Esma prohodala znači da nema nikakvih problema i da je svoje vršnjake stigla na vrijeme.
Ti svoju princezu nemoj tjerati ni na šta, pusti je da sama shvati kako će ustati i vidjet ćeš, pametna glavica će sve to brzo savladati.  Držimo fige i radujemo se svakom njenom "puzu" a uskoro i koraku.

(odgovor članu blum)
  Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.7.2010 17:37:54   
sporty mamaa
Sto mene nerviraju ovi doktori grrr.... Moja malena je tek sa 7 mj.pocela da se okrece sama, sa 1god.je prvi put propuzala, a sa god. i mjesec prohodala...  Ma to je sve individualno.... Ali je moja sa 7 mj. propricala, mamina jezikarauser posted image user posted image user posted image user posted image Nema jos ni dvije godine a zna se posvadat pravo, jucer ja joj rekla da ne maltretira tatu(namjerno bacala loptu ispod stola i zezala ga da ustaje svako malo po nju) a ona meni prijeti i govori "Suti, mama, ti suti, nemoj tatu dijati"user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
6.7.2010 20:52:22   
bebarina

Draga Blum,

nadam se da je sad sve OK! Po ovome što si napisala bebać je po meni super. Hoću samo da ti kažem da se uopšte ne sekiraš, sve dođe na svoje. I mi smo imali tu proceduru, ne okreće se na vrijeme ( kad je imao nepunih pet mjeseci), išli na vježbe i po vojti i po bobathu, i sad je super. Dr nam je naprethodnoj kontroli kad je imao osam i po mjeseci rekla da je sustigao uzrast, ( počeo se okretati sa 6, sjediti samostalno sa sedam mjeseci, puže da ga ne možeš stići, sa osam i po ustaje iz kreveta i stoji, čak se malo pomjera duž ogradice). Ono što je opet rekla je da nepravilno ustaje, naime ustaje sa obje nogice, oslanja se tako uz krevet, pa trebamo da ga forsiramo da iskoračuje... ) Al je super. I zato nemoj da se sekiraš, to se sve sustigne prije ili kasnije. Ja nisam htjela sebi ništa da kasnije prebacujem, pa smo išli i na te vježbe po bobathu, 3 sedmice svaki radni dan na pedijatriju. Tako je plakao al nismo odustajali. I sad je super, puže po čitavoj kući, ustaje uz bilo šta, plakar, kuhinja...sve je to dio njihovog odrastanja.

Poljupci za naše bebe...


_____________________________

mama

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:32:36   
blum
drage moje, evo da vam se malo javim sa novim lijepim vijestima, mamina princeza sa nepunih 8 mj pravo propuzala cetveronoske (da tada je puzala ko marinci), puze tako da nemas kad ni predahnuti, ali hvala Alahu pa je tako. Ustaje uz sve cega se docepa najvise voli da se seta a ja da je drzim za rukice.Sve iz kuce smo razmakli da joj oslobodimo prostor.Od prosle sedmice zove MAMA.....a ja se topim.Elem sve je super hvala Alahu a neki dan smo napunili 8 mj.pozz z asve mame i budite hrabre

(odgovor članu bebarina)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:37:43   
teacher75
IZVORNA PORUKA: blum

drage moje, evo da vam se malo javim sa novim lijepim vijestima, mamina princeza sa nepunih 8 mj pravo propuzala cetveronoske (da tada je puzala ko marinci), puze tako da nemas kad ni predahnuti, ali hvala Alahu pa je tako. Ustaje uz sve cega se docepa najvise voli da se seta a ja da je drzim za rukice.Sve iz kuce smo razmakli da joj oslobodimo prostor.Od prosle sedmice zove MAMA.....a ja se topim.Elem sve je super hvala Alahu a neki dan smo napunili 8 mj.pozz z asve mame i budite hrabre

super draga. ma ja sam odmah znala da je sve ok. neki dr stvarno nisu normalni i pretjeruju. evo moja tek pocela sa 9mj.samostalno sjediti a jos ne puze niti namjerava jer ne voli potrbuske nikako. cim je stavim potrbuske okrene se na ledja. sad ce joj 10mjeseci. ne zabrinjavam se jer ima beba koje uopce ne puzu a prohodaju. brbljivica je velika, pocela je zvati mama prije nekoliko dana a ja preretna. ne dize se jos na noge ali je cvrsta. lijena je i mirnog temperamenta pa se ne trudi previse. vjerovatno ce kasnije prohodati


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu blum)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:54:25   
Anoniman
Bravo za melenu princezu!!! user posted image user posted image user posted image
To je zaista super! Blum, zaista nemaš zbog čega brinuti. 
Moja je Esma propuzala tek sa godinu i nešto, a prohodala sa 16 mj. i eno, već je ne mogu stići!
Svaka čast za malenu puzačicu!

< Poruku je uredio pingpong -- 3.8.2010 12:55:44 >

(odgovor članu blum)
  Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:54:49   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pingpong -- 3.8.2010 12:55:24 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:55:59   
Tity
drage mame :)

Ja imam jednu dilemu, vidim pričate o motoričkom razvoju djece, a da li mi neko može reći ili je imao iskustva s dr-ima kada su u pitanju bebe koje su motorički napredovale mnogo brže nego njihova generacija...
NPR: okreće se stomak - leđa s 40 dana,
        puže s 5 mjeseci,
        podiže se na noge naravno držeći se za namještaj s 6 mjeseci...

Pozzz i hvala

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
3.8.2010 12:58:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tity

drage mame :)

Ja imam jednu dilemu, vidim pričate o motoričkom razvoju djece, a da li mi neko može reći ili je imao iskustva s dr-ima kada su u pitanju bebe koje su motorički napredovale mnogo brže nego njihova generacija...
NPR: okreće se stomak - leđa s 40 dana,
       puže s 5 mjeseci,
       podiže se na noge naravno držeći se za namještaj s 6 mjeseci...

Pozzz i hvala

Tity, najbitnije je bebu ne forsirati.  Ako beba to može da radi i želi da radi, treba je i pustiti.  Nemoj je sprečavati!

(odgovor članu Tity)
  Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
5.8.2010 14:05:34   
blum
iz iskustva sa ljekarima znam da sve sto samo dodje, odnosno beba sama pokaze spremnost je ok.Ne treba forsirati bebu i tjerati je da radi stvari za koje nije spremna, a zelim srecu svima i zao mi je sto sam svoju princezu izmaltretirala, ali hvala Alahu pa je to iza nas

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
31.8.2010 11:50:13   
voljena
IZVORNA PORUKA: Tity

drage mame :)

Ja imam jednu dilemu, vidim pričate o motoričkom razvoju djece, a da li mi neko može reći ili je imao iskustva s dr-ima kada su u pitanju bebe koje su motorički napredovale mnogo brže nego njihova generacija...
NPR: okreće se stomak - leđa s 40 dana,
       puže s 5 mjeseci,
       podiže se na noge naravno držeći se za namještaj s 6 mjeseci...

Pozzz i hvala

Draga Tity,
Nadam se da nije kasno da ti odgovorim na tvoj post...
Naime, moj dječak je imao takav oblik ponašanja da je u svemu malo žurio user posted image , propuzao s 3,5 mjeseci počeo se prevrtat s 2, sjedio je sam bez potpore s 5, hodao uz namještaj sa 7, a prohodao s manje od 10.
U svakom slučaju i sad je to jedan vižlasti dječak od nepunih 8 godina i dan danas radi stavri koje rade djeca od 10, jer se samo s takvom i druži a njegovi vršnjaci ga ne zanimaju...user posted image
nemoj se brinuti...
Ostale mamice, nemojte se brinuti oko nekigh stavri jer dijet enešto nije uradilo po tablici... posmatrajte svoju dječicu kao male ljude i vidjet ćete da će vam sve biti lakše... ljekari malo pretjeruju...
Ja sam imala problem pretjerivanja ljekara netom po rodjenju mog sina koji je imao sepsu... predviđali su mu sve i svašta i čak mi rekli da se ne vezujem za njega jer i AKO preživi da neće biti samostalan nikad u životu... i evo vratite se na početak posta i vidjet ćete da nisu bili u pravu ni po kojem osnovu...
Čuvajte se i mazite tu svoju dječicu!!!user posted image



_____________________________

Ja imam sebi dva dječaka!!! Nek su mi živi i zdravi!!!

(odgovor članu Tity)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
1.9.2010 13:53:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: voljena
Ostale mamice, nemojte se brinuti oko nekigh stavri jer dijet enešto nije uradilo po tablici... posmatrajte svoju dječicu kao male ljude i vidjet ćete da će vam sve biti lakše... ljekari malo pretjeruju...
Ja sam imala problem pretjerivanja ljekara netom po rodjenju mog sina koji je imao sepsu... predviđali su mu sve i svašta i čak mi rekli da se ne vezujem za njega jer i AKO preživi da neće biti samostalan nikad u životu... i evo vratite se na početak posta i vidjet ćete da nisu bili u pravu ni po kojem osnovu...
Čuvajte se i mazite tu svoju dječicu!!!user posted image

Draga voljena, hvala ti za tvoj post, naroito za dio koji sam izdvojila.  Iako svi mi ovisimo o doktorima, u "ne daj Boe" situacijama, njihove prognoze i dijagnoze ne moraju biti istinite. 
Pusa tebi i tvom malom vragolanu
user posted image

(odgovor članu voljena)
  Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.1.2012 15:08:35   
treciputmama
nadam se da ce bar neko vidjeti ovaj post, posto na istoj temi vec odavno niko nije pisao..mojoj bebi je doktorica dijagnosticirala odstupanja u podsturalnim refleksima...beba ima navrsenih sest mjeseci...sve je pocelo pregledom  u drugom mjesecu kada su sakice bile sklopljene sa palcevima prema unutra...imali smo mjesec dana da vidimo hocel se sakica "otvoriti", kako nije upuceni smo na uzv glave- isti je bio uredan ali se poslije primjecuje neenergicnost kada je beba okrenuta potrbuske- takodje nije razvila obrambeni mehanizam rukica i sve u svemu doktorima izgleda "mlitava"...mada nemaju nista konkretno sto bi ih uputilo na tezi slucaj problema s motorikom...sada smo upuceni na magnet glave i vjezbe po Vojti i Bobath-u..s obzirom da je imala produzeno zutilo kao novorodzence, jedino na sto sad mogu sumnjat je moguce djelovanje zutila na mozdane stanice, zato trebamo raditi magnet...inace, beba je aktivna, hvata predmete, primice ih ustima, igra se nogicama, stopala stavlja u usta..smije se, vristi, guguce...okrece se na trbuh i obratno u lezecem stavu, slabo izvlaci ruke kada su ispod tijela u potrbusnom stavu, dize se vise grudnim kosem, bez oslonca na rukice, jos se nije oslonila otvorenim dlanom o podlogu, cuje, vidi..ma ne znam ni ja sta vise..sve me nasikiralo...jos mi rekose da moramo kod "takve"djece provjeriti sluh i vid, a ona se okrece za zvukom, hvata predmete-znaci da ih vidi...sad nam je zabranjeno da je oslanjamo na noge i stavljamo u sjedeci polozaj , jer je to forsiranje na nesto na sto nije spremna...u stojecem polozaju se ne oslanja cijelom tezinom na nogice , vise se oslanja na prste...a do nekih petnestak dana nije se gotovo tri sekunde mogla oslonit na nogice- odmah je "propadala"..a zadnjih dana je bila bas cvrsta...eto, ako neko ima slicno iskustvo , bila bih jako zahvalna da podijeli samnom, jer svi koji su imali bilo kakvih problema znaju kako dobro dodje razumjevanje drugih, bez obzira sto u ovom slucaju i ne znamo jedni druge...

_____________________________

10.10.2005. rodila se moja ljepotica- nasa prva sreca
07.07.2009. obradovani smo po drugi put- stigao je jedan momak....
18.07.2011. jos jedna ljepotica se pridruzila sretnoj porodici...

eto...jedna veeeeelika sretna porodica, hvala Allahu dz.s

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
21.1.2012 21:15:01   
dinaa
Samo da podignem temu,nadam se da ce neko odgovoriti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu treciputmama)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *