|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 13:47:49   
Vasije
Cao svima, nova sam ovde I javljam se jer sam izuzetno zabrinuta, i potrebno mi je da nekom ispricamo svoje strahove I ujedno da sa mamama sa slicnim problenima podelim misljenje. Da napomenem, da prekosutra idemo u savetovaliste, tako da jedva cekam da pricam sa doktorkom. Ovakoimam moj mali decal ima punih 10 meseci. U pocetku je bio bas zahtevna beba,nije hteo da sisa, bio je na dohrani a sada lepo jede sve. Spavao nikako prvih 6 meseci sada se I to znatno popravilo, spava I uvece I preko dana, odlicno. Od rodjenja je gledao I slusao crtane. Moja najveca greska, man ja komunikacija sa njim je bila nula, zatim slabo me je gledao u oci, pratio, i nije se odazivao... Ukinuli smo crtane pre dve nedelje. Odaziva se vise I vise nas prati a u oci me gleda ako mu je zanimljivo u tom trenutku sta pevam. Kada ulazim I izlazim iz prostorije nema reakcija, kada muza ne vidi celo jutro kad ga vidi obraduje se. Fontanela mu je zarasla sa 8 meseci. Oni sto mene najvise trenutnom brine, jeste stagnacija u njegovom razvoju, on je seo cvrsto I sam tek sa punih 9mes, sad u 10om poceo da se dize I stoji, ali I dalje se ljulja guzom kad stoji, nestabilan je. U 9om je rekao baba I mama I od tad nista cak I to vise ne koristi, vec samo nekad mmm mam... Dalje on uopste ne razume sta mu pricam, ne zna da pogledao Tatu kad ga pitam gde je TATA, milion puta mu objasnim ovo je kuca on ne trazi pogledom, nema pokazni gest, jos uvek nemamo nikakvu interakciju da bih videla da me razume, ni na NE ne reaguje. Molim vas dajte mi. Bilo kakav saver sta hi mogli biti I izvinite sto je sve zbrda zdola :)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 13:54:40   
ijaa
Ne znam po opisanom meni vise ne zvuci kao nikakav problem i da li je vama uopste neko nagovjestio da dijete ima problem...mojoj M si mogao danima sa 10 mjeseci pricati i pokazivati sta je kuca ona je bila u svom nekom fazonu...e sad sto se tice motorike i to sto ste ispricali je sasvim dovoljno da se dize uz namjestaj sa 10 mjeseci...nekako mi vise lici da ste vi uplaseni! Govori vam majka cije dijete jje tek po koju rijec progovaralo a tek htjelo ponoviti sa skoro tri godine ....sad jos uvijek ne sastavlja dobro recenice bas pogresno rijeci izgovara....i ja sam svom djetetu svakakve dijagnoze davala...sto se tice motorike bas je bila ziva i sposobna ali nije se odazivala ....crtane nije gledala pretjerano

(odgovor članu Vasije)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 14:15:43   
ziel
Draga mama smanji brigu. Meni se to ne cini kao neki problem stvarno. Puno djece znaju samo reci mama i tata/baba pa do iza 18 mj. Takav slucaj je moj sestric, reaguje na sve doduse , vrlo je aktivno dijete. Skroz kasno prosjedio. Tako kao tvoj oko 9 mj. Prohodao sa 14 mj. I sada kad hoda mislimo da ce pasti. Hoda ili trci nepazljivo skroz. Sada mu je 17 mj.i dalje ne govori vise od 4 rijeci. To su mama, baba, nene (nena), deda (djed). Zato to nek te ne brine.

Sto se tice crtica, i moj R (sada mu je 2.5 god) je dosta gledao otkako je beba bio i sada dosta gleda. Ima svoj mobilni samo za crtice. Ali on komunicira s nama,prica. Zna sve domace zivotinje i na nas i na engleski i njihove zvukove imitira. Pocinje da sastavlja recenice.

Mislim da za uzrast 10 mj.je rano za neki rjecnik.
Ali taj problem sto vas ne detektuje kada se krecete, kada ga zovete, na to trebate obratiti paznju. Pricajte , pricajte. Ostavite sav posao provedite s njim najmanje 2 aktivna sata samo za igru i ucenje novih objekata, osoba, zivotinja... Vodite ga za rukicu neka hoda. Nadjite slike od bliskih osoba koje on vidja i govorite ko je to. Vise puta. Dok ne primjetite na njegovom licu da vas je cuo i pogledao u oci. To je vrlo vazno. Kontakt ocima.
To je moje skromno misljenje. Trebalo bi da pomogne bar malo.

Javi nam se poslije tog pregleda sa izvjestajem. I ne brini puno.

< Poruku je uredio ziel -- 13.3.2018 14:19:21 >


_____________________________

novembar 2015 -
decembar 2017 -

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 14:19:04   
LieToMe RR
IZVORNA PORUKA: Vasije

Cao svima, nova sam ovde I javljam se jer sam izuzetno zabrinuta, i potrebno mi je da nekom ispricamo svoje strahove I ujedno da sa mamama sa slicnim problenima podelim misljenje. Da napomenem, da prekosutra idemo u savetovaliste, tako da jedva cekam da pricam sa doktorkom. Ovakoimam moj mali decal ima punih 10 meseci. U pocetku je bio bas zahtevna beba,nije hteo da sisa, bio je na dohrani a sada lepo jede sve. Spavao nikako prvih 6 meseci sada se I to znatno popravilo, spava I uvece I preko dana, odlicno. Od rodjenja je gledao I slusao crtane. Moja najveca greska, man ja komunikacija sa njim je bila nula, zatim slabo me je gledao u oci, pratio, i nije se odazivao... Ukinuli smo crtane pre dve nedelje. Odaziva se vise I vise nas prati a u oci me gleda ako mu je zanimljivo u tom trenutku sta pevam. Kada ulazim I izlazim iz prostorije nema reakcija, kada muza ne vidi celo jutro kad ga vidi obraduje se. Fontanela mu je zarasla sa 8 meseci. Oni sto mene najvise trenutnom brine, jeste stagnacija u njegovom razvoju, on je seo cvrsto I sam tek sa punih 9mes, sad u 10om poceo da se dize I stoji, ali I dalje se ljulja guzom kad stoji, nestabilan je. U 9om je rekao baba I mama I od tad nista cak I to vise ne koristi, vec samo nekad mmm mam... Dalje on uopste ne razume sta mu pricam, ne zna da pogledao Tatu kad ga pitam gde je TATA, milion puta mu objasnim ovo je kuca on ne trazi pogledom, nema pokazni gest, jos uvek nemamo nikakvu interakciju da bih videla da me razume, ni na NE ne reaguje. Molim vas dajte mi. Bilo kakav saver sta hi mogli biti I izvinite sto je sve zbrda zdola :)

Dobro nam dosla, vjerujem da ce se javiti i neko ko ima bebu u ovom periodu pa da uporedite iskustva.
Sto se tice tekstova i prica evo jedan link (slicna tematika) http://www.ringeraja.ba/forum/Motoricki_razvoj_djeteta_u_1%25_godini_zivota/m_87970/tm.htm
iscitaj sta su mame ovdje pisale a takodjer vrati se i koju stranicu unazad pa procitaj i na ovoj temi slicna ili ista iskustva

Ono sto ti mogu reci iz iskustva je da evo imam dvoje djece uzrasta 5 godina i 2,5 godine i da su nebo i zemlja. Svako dijete je prica za sebe, obje su relativno brzo prohodale, starija nije puzala odmah je na noge, ova mladja je imala i fazu puzanja ali je vec sa 10 mjeseci hodala. Medjutim kad je u pitanju prica i izgovaranje prvih rijeci i recenica starija je tek ocepila negdje sa 2 i po- 3 godine u stvari kad se rodila mladja pa kad je skontala da se pricom mora nametnuti do tad je bilo pokoja rijec, vrlo mali fond rijeci mada je razumjela sve sto joj se govorilo, jednostavno nije bila zainteresovana za komunikaciju.

Ne treba paniciti na prvu, nisu sva djeca ista i nema tu sad nekog recepta da neko dijete mora nesto u tom i tom mjesecu.

< Poruku je uredio LieToMe RR -- 13.3.2018 14:22:08 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Vasije)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 14:27:17   
Vasije
Hvala puno na odgovoru. To da sam uplasena je vise msg tacno, jer Internet moze da pomogne ali i svasta procitamo I onda slede strepnje... Ne, tek prekosutra planiram da razgovaram sa doktorkom. Ne znam, bas mi se uvukao strah I sto ga vise analiziram Gore je. Samo me je strah sto ne postoji nikakva interakciju izmedju nas, nista novo nije naucio zadnjih meseci dana... Ja ne znam kad bi trebalo beba da pocne da me razume, I nalogde poput "Dodji " jos uvek ne razume osim akin drzim igracku OK ja ga zanima. Dosta puta sednem na pod OK d njega on me ne konstatuje. Naucio je sam da jede keks,da zvace I da drzi flasicu, eto to... Strah me je da nije neki zastoj jer sam citala da bi oni sa 10/mj trebali svasta da znaju, poput " tasi tasi...

(odgovor članu ijaa)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 14:43:54   
LieToMe RR
Da budem iskrena brzo se neke stvari zaborave, tipa sa koliko je pljeskala, ponavljala... Drugo dijete mi definitivno brze usvaja neke stvari, ovo prvo definitivno pedantnije, dokaznije, hoce poslusati... Tesko mi se i prisjetiti kako smo uvodili tu igru i to ponavljanje, znam da sam bila ko papagaj
Probaj se opustiti i kroz igru ali ne forsiraj, proguglaj igre za bebu u tom uzrastu, igraj se skrivaca, sakrij se krpom pa skloni krpu... djeci je to zanimljivo kad te ima kad te nema...
Ja bih na tvom mjestu ako imas ikakvih sumnji otisla prvo pedijatru pa onda bilo gdje dalje, pedijatar moze tako na prvu da uociti neke stvari ili ako nista da te posalje negdje ako eventualno nesto primjeti



< Poruku je uredio LieToMe RR -- 13.3.2018 14:45:43 >


_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu Vasije)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 15:52:44   
aidana
Ti znas svoje dijete najbolje i ako mislis da ima potrebe odvedi dijete doktoru. Jedino tako ces se rijesiti sumnji.
Onako na prvu, dijete koje se s 10 mjeseci vec samostalno podize i stoji, govori mama i tata, samo jede keks ne zvuci uopste kao da kasni s razvojem.

Mojih dvoje je kao kod LTM...identicnouser posted image

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
13.3.2018 15:59:27   
Vasije
Mene je strah autizma. Citala sam simptome I forume I dosta simptoma se podudara :( Preplasena sam jer vidim da mu je komukicacija sa mama slaba I da nas ne konstatuje. Ne znam da li je to jer je jos uvek mali ali ja strahujem uzasno

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Zastoj u motoričkom razvoju
16.3.2018 16:17:50   
manuela RR
Sto se autizma tice to je jako mala beba za procjenu bilo cega a pogotovo autizma.
Autizam mislim tek poslije navrsene 2 g ili cak tri moze da se dijagnozticira...
Po meni to sto si navela nije uopste toliko strasno...
Razlicite bebe imaju razlicite razvojne faze..

Ja imam dvoje...
Prvi sin puzao u petom mjesecu drugi u devetom....Prvi hodao sa 10 mjeseci drugi sa 13...
Nista im nije ni slicno ali hB sve sasvim normalno....
Evo moj ima 13 .5 mj.... sve zna i prati pogledom al svega dvije tri rijeci vrti i to ja predpostavljam znacenje...
Tata,baba,daj i mama...
Uglavnom Dr. svakako treba reci ako bude potrebe i fizijatru na vjezbice a za dijagnozu autizama treba ipak neko strucniji i sa vise iskustva od literature i postova koje sami nadjemo na internetu...

< Poruku je uredio manuela RR -- 16.3.2018 16:21:00 >


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Vasije)
Neposredna veza do poruke: 409
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 15 16 [17]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *