|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:15:20   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mamina cura je u pravu dali će oni znati i htjeti koristiti pelene...ali znam sigurno šta bi im trebalo...jer hladno je...tom dječaku dargom posebno...zamislite tu cirkulaciju...jedna lijepa naidina vrećica za spavanjeuser posted image
Ili koji siperčić...lad počne da jede čvsrtu hranu tugo mojauser posted image ...a hranit će ga na kašiku neko drugi do kraja života...siperčić bi bio idealan poklon za dječaka.user posted image

i na žalost majka nije uspjela sa dojenjem...daje mu domaće mlijeko...tako malome...kupite će mu tete sa RR adapriranog ....i crtanih filmova jer duša igračku ne može da držiuser posted image

user posted image user posted image


To je vec nesto drugo. Daj mi odmah adresu i velicinu mrvice i saljem odmah i vrecu i sipere :)


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1151
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:18:54   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamina cura

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mamina cura je u pravu dali će oni znati i htjeti koristiti pelene...ali znam sigurno šta bi im trebalo...jer hladno je...tom dječaku dargom posebno...zamislite tu cirkulaciju...jedna lijepa naidina vrećica za spavanjeuser posted image
Ili koji siperčić...lad počne da jede čvsrtu hranu tugo mojauser posted image ...a hranit će ga na kašiku neko drugi do kraja života...siperčić bi bio idealan poklon za dječaka.user posted image

i na žalost majka nije uspjela sa dojenjem...daje mu domaće mlijeko...tako malome...kupite će mu tete sa RR adapriranog ....i crtanih filmova jer duša igračku ne može da držiuser posted image

user posted image user posted image


To je vec nesto drugo. Daj mi odmah adresu i velicinu mrvice i saljem odmah i vrecu i sipere :)



na temi koju ti je postavila malena ima i tekst o dječaku iz dnevnog avaza on je mali ...
adresu ću zamotili ivanam28 da ti dostavi, mada smo s emi dogovorile u subotu u 15 u Importane da se nađemo a suprug od ivanam će sve to odvući u zenicu njima.
No može i adresa za tebe. hvala ti od srcauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1152
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:33:30   
Hanady RR
Malena zaista si se divno sjetila za apel...ja sam iskreno baš obradovana što smo postigli dogovor da se dječaku uljepšaju ovi teški dani šarenim i lijepim šivanim stavrčicama naše Naide.

mislim da nema potrebe dalje da raspravljamo...porazna je činjenica da nekada moramo apel na drugu temu prenosit manje aktivnu u odnosu da se prati ona koja je aktivna već 2 dana i stalno izlijeće u desnom prozoru jer zaista veliki broja mama želi pomoći u skladu sa svojim mogućnostima.

nema potrebe za daljnjom raspravom...svako svoje na duši nosi i pruža koliko može i hoće.user posted image

user posted image user posted image user posted image jedva čekam slikicu poklončića za dječaka našega dragogauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 1153
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:37:06   
Medi_87
user posted image user posted image aBd nadam se da ce se sto vise zena odazvati ovoj akciji,
Malena za trud user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1154
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:50:14   
mamina cura
A cura mi ima proljev od ponedeljka i u velikoj sam guzvi sa sivanjem, tako da mi morate dostaviti nekako adresu. Od novembra me timur moli za jednu vrecu i stvarno nisam uspjela ni dan danas da mu je sasijem user posted image ja bukvalno nemam nekada vremena ni za svoju djecu....
Imam namjeru da je posaljem i aBd cu to uraditi i to ne radi nekoga i necije usluge pruzanja reklame user posted image vec radi sebe i svoje djece.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1155
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 15:52:00   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamina cura

A cura mi ima proljev od ponedeljka i u velikoj sam guzvi sa sivanjem, tako da mi morate dostaviti nekako adresu. Od novembra me timur moli za jednu vrecu i stvarno nisam uspjela ni dan danas da mu je sasijem user posted image ja bukvalno nemam nekada vremena ni za svoju djecu....
Imam namjeru da je posaljem i aBd cu to uraditi i to ne radi nekoga i necije usluge pruzanja reklame user posted image vec radi sebe i svoje djece.


ne brini j aću nabaviti sdresu, najdalje do sutra je kod tebe...
svjesna sam da imaš posla...pa sam i rekla da nećeš sigurno moći u subotu...eto i bebe slabe...zato kada budeš mogla nije kasnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1156
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 19:18:29   
Hanady RR
mamaina cura....upravo sam ti poslala PP sa adresom stanovanja maloga dječak.
Sretno i da nam što prije nađeš vrijeme da ga obraduješuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1157
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
27.1.2011 21:51:05   
mamina cura
Javim cim posaljem user posted image Nadam se iskreno da cu uspjeti, za onog malenog iz Gorazda nikad nisam stigla... moje vrijeme a i zivci u zadnje vrijeme su bas nemoguci...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1158
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.3.2011 10:02:46   
taurus
mi imamo chico kengurko i na njemu piše od 0-3 mjeseca, je li prerano bebu od mjesec nositi u njemuuser posted image
a iskreno ne skontah razliku između ovih marama, slinga i MT, pa ako neko može da me prosvijetliuser posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1159
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.3.2011 10:43:14   
Lejla Ka
Taurus, nemoj kengura nikako user posted image Dokazano ne podržavaju male nerazvijene kičmice, beba u nima bukvalno sjedi, a noge joj potpuno vise i otežana je cirkulacija. A ni majci nije najudobnije jer je težina jako neravnomjerno raspoređena. Imaš li ikoga u okolini ko nosi u slingu ili marami?

Marama je jedan dugački komad tkanine koji se na poseban način veže oko majčinog tijela, na taj način se formira tobolac u koji se stavlja beba i tako nosi.
Sling je sličan marami, s tim da je kraći, na jednom kraju ima dva metalna prstena kroz koja se provuće suprotni kraj i na taj način dobijaš nosiljku, koja se prebacuje kao "lenta".
MeiTai je nešto malkice slično kenguru, s tim da se kaiševi vežu, međutim način na koji je dijete podržano u MT je potpuno drugačiji, a i on se preporučuje kod starije djece.

Za novorođenčad ti najbolje odgovaraju marame i slingovi.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1160
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.3.2011 11:22:50   
taurus
hvala Lejla user posted image
sad sam skontala razlikuuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1161
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.3.2011 11:29:28   
Hanady RR
sad te ganjam po temama

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: taurus

a koja je razlika između slinga i mei tai

http://www.ringeraja.ba/forum/m_33167/mpage_49/key_/tm.htm

iam tema...
sling se karće nosi...to je marama koja ide ukoso ..dok je mai tei dosta bliži izgledu kengura ali dosta zdraviji....

najbolje bi bilo do jedno tri mjeseca nositi bebu u slingu a onda uzeti mei tei...
doduše slingica je bolja za mame koje doje pa tebi bi mei tei bio super...
s tim da s ebeba u mei tei stavlja onda kada može držati glavisu smaostalno...
neke bebe mogu sa 2 neke asa 3 a neke tek sa 4 mjeseca....

eto ti razlika...

eh sad imama ja sling doduše plave boje...al kao da je to važno...poalala mi tetka iz danske kad su misli da dječaka nosimuser posted image
da ti donesem da vidiš...
a mei tei ima niobe znam da ga pordavala sa torbicom narandžasti...pa da i nju kontaktiramo...

mislim ako hoćeš sebi pomoć ja bih uzela mei tei...jer taman će biti lijepo vrijeme kada ti budeš mogla sa ta dva pilića da se šetaš...lakše je sa mei tei kada imaš dvoje djeceuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1162
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
10.3.2011 11:34:35   
pipi_duga_capara
IZVORNA PORUKA: taurus

mi imamo chico kengurko i na njemu piše od 0-3 mjeseca, je li prerano bebu od mjesec nositi u njemuuser posted image
a iskreno ne skontah razliku između ovih marama, slinga i MT, pa ako neko može da me prosvijetliuser posted image


drga moja ja imam maramu i extra sam zadovoljna s njom, nosim bebicu od negdje njenog treceg mjeseca i super nam je.. ako zelis mozes se javiti da ti pokazemo kako izgleda, kako se koristi i sve ostalo sto te interesuje user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio pipi_duga_capara -- 10.3.2011 11:36:47 >

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 1163
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.3.2011 19:13:44   
Hanady RR
prenos posta

IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

Znam da već ima tema o nosiljkama općenito, ali mene baš zanima nabava slinga. Naime, da li je moguće kupiti sling negdje u Mostaru i okolici ili je to nemoguća mislija. Da li uopće u BiH postoje predstavnici nekakvi koji dobavljau u trgovine te slingove ili to rade samo tete šivalice? Jel ima koja u Mostaru da radi slingove???

Molim ako netko zna nešto da dojavi. Mi imamo mei tai koji smo sami radili ali sad nam stiže bebica i htjela bih imati sling za njega, a zbilja mi se ne da žicat ljude da iz Zg donose.. Ukoliko netko zna da li bi se to moglo nabaviti u Mostaru ili ako netko iz BiH doprema poštom ili tako nešto bilo bi nam jako zgodno.. Hvala.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 1164
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.3.2011 19:16:41   
Hanady RR
Ja nemam podatak dali ima mogućnost kupovine u Mostaru...nadam se to će ti javiti neko drugi...ali znam da šivalice koje su nam dostupne trenutno, dvije njih...svoju robu šalju i poštom....
Obe rado šalju i u Sloveniju i u Hrvatsku i širom BiH, pa u skladu sa tim ako želiš...pošaljem ti na PP FB kontakt jedne id ruge da ims e javiš i eventulano dogovoriš ono što te konkretno interesira.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1165
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.3.2011 19:38:59   
mimiE
Hanady molim Vas da i meni na pp pošaljete Fb kontakt tih teta šivalica..i jas zaintersovana za kupovinu sling marame.. hvala!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1166
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.3.2011 19:46:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mimiE

Hanady molim Vas da i meni na pp pošaljete Fb kontakt tih teta šivalica..i jas zaintersovana za kupovinu sling marame.. hvala!!

poslanouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mimiE)
Neposredna veza do poruke: 1167
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.3.2011 22:40:54   
ema_28
moze li i meni na pp adresa sivalica please!!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1168
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
3.6.2011 23:13:27   
Nađaa
zanima me sve, ne znam nista! aaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

koliko sam shvatila citajuci ovih 10000000 postova prije user posted image za pocetak je najbolja marama....gdje je mogu nabaviti u sarajevu?? vidjela sam neke slike preko linkova sto ste stavljali...vise ne znam tko tacno... ne znam da li sam dobro shvatila mamina cura se bavi izradom istih? ili ne?? aaa zbunjena sammm...
pomagajte!

(odgovor članu ema_28)
Neposredna veza do poruke: 1169
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
3.6.2011 23:15:14   
Anoniman
Da, mamina cura to radi, sve sto trebas znati ona ti moze objasnitiuser posted image

(odgovor članu Nađaa)
  Neposredna veza do poruke: 1170
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
4.6.2011 11:51:13   
Nađaa
okiii! super, hvala ti! 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1171
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
5.6.2011 14:38:48   
stefania
i ja bih adresu tj kontskt tete sivalice za sling marame ako moze pliz :) da mi se posalje na pp :) hvala 

_____________________________

svakoga dana u svakom pogledu sve vise napredujemo

(odgovor članu Nađaa)
Neposredna veza do poruke: 1172
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
5.6.2011 19:39:08   
mamina cura
Mame koje koristite wrap ljeti - je li ipak prevruce? 

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu stefania)
Neposredna veza do poruke: 1173
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
17.6.2011 22:57:32   
BBubica
kako se oduzio dolazak ljeta u sarajevo, tek sad se "nosamo " u marami po vecim temperaturama
malo je vruce..danas je bebac bio samo u bodiju, gole nogice, rukice i proslo je ok
kako ce biti po jos vecim temperaturama-vidjet cemo
ono sto znam je da je marama idealna za zimu i hladnije dane!

imam i MT koji mi se cini prakticniji za vece temperature ili se varam?
njega smo tek poceli koristiti

moj bebac ima nesto vise od 6 mjeseci i maramu koristimo vec od nekih..dvadeseak dana
kolica smo samo tri puta provozali

mamina cura je to divno sasila, hvalaaaaaaaaaaaaa
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1174
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
17.6.2011 23:21:08   
mamina cura
Inace ce doci vrijeme za izlaske samo u jutarnjim ili vecernjim satima - bas zbog vrucina.
Bebac da je samo u potkosulji ili bodiju - ako se hoda po suncu obavezno i zastitni faktor i zastita za glavu - a preko bebaca dva sloja tj dijagonalna, bez donjeg treceg, i to minimalno, samo da se osloni bukvalno :)

hvala na info user posted image


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *