|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.8.2011 18:48:28   
palachinken
Dobili smo sling, a nemam baš vremena da rovim po netu za uputstvom. Da li me neko može uputiti na linkove ili opisati kako pravilno da postavim bebu od 20 dana u sling?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 1176
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
8.8.2011 18:53:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Dobili smo sling, a nemam baš vremena da rovim po netu za uputstvom. Da li me neko može uputiti na linkove ili opisati kako pravilno da postavim bebu od 20 dana u sling?

poslala sam ti Pp jednoga linka na kome imaš objašnjene i slikoviti prikaz...mojoj je prijateljici pomogao možda će i tebiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1177
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 11:57:22   
Private
Da li znate kolike su cijene slinga u BiH,jer ja stvarno sa dvoje male djece nigdje nisam prispjela sto nas narod kaze,imam opciju da:
-kupim kolica za blizance
-nosim u kengurku*imam neki chhicov al ruzno mi nesto za glavu,sve imam osjecaj da ce mala ispasti pa pridrzavam glavu,a i dok je stavim u njeg prode voz jer izgleda isto ko da cemo padobranom letjeti*
-sling
Treba mi neko dugorocnije rjesenje,jer kako izaci u setnju recimo sa malcem od 23 mj.i bebom od 2 mj.















_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1178
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:02:09   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Private

Da li znate kolike su cijene slinga u BiH,jer ja stvarno sa dvoje male djece nigdje nisam prispjela sto nas narod kaze,imam opciju da:
-kupim kolica za blizance
-nosim u kengurku*imam neki chhicov al ruzno mi nesto za glavu,sve imam osjecaj da ce mala ispasti pa pridrzavam glavu,a i dok je stavim u njeg prode voz jer izgleda isto ko da cemo padobranom letjeti*
-sling
Treba mi neko dugorocnije rjesenje,jer kako izaci u setnju recimo sa malcem od 23 mj.i bebom od 2 mj.
















sling bi ti mogao pomoći do 4 mjeseca...ali nakon toga mai tei nosiljka bi ti bila bolja.

tako d au ukupnoj pirči ja bih ti svajetovala d aodmah ideš na soluciju mei tei nosiljke jer je to isplativije u tvom slučaju...

eh sad u mei tei dijete može kada može držati glavicu smaostalno i čvsto...dosta beba to može i s atri mjeseca...

sad ja tebi sve ovo pišem onako iskustveno a svakako ti nebig tog kengurka sugerisala oni nisu dobri ni pouzdani zarzvoj bebe...

cijene...kako gdje i kakao kad al kod ovih naših šivalica može se od 50 do 80 Km kupiti fina mei tei nosiljka...

dlai ti je ti isplativo rješenje i koliko dugoročno nisma sigurna...user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1179
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:04:37   
Private
Gledala sam neke linkove gdje beba moze skoro i do godinu dana biti u toj nosiljci.A ovog kengurka gluho bilo,doduse bila je u njemu max 4x.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1180
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:07:02   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Taurus, nemoj kengura nikako user posted image Dokazano ne podržavaju male nerazvijene kičmice, beba u nima bukvalno sjedi, a noge joj potpuno vise i otežana je cirkulacija. A ni majci nije najudobnije jer je težina jako neravnomjerno raspoređena. Imaš li ikoga u okolini ko nosi u slingu ili marami?

Marama je jedan dugački komad tkanine koji se na poseban način veže oko majčinog tijela, na taj način se formira tobolac u koji se stavlja beba i tako nosi.
Sling je sličan marami, s tim da je kraći, na jednom kraju ima dva metalna prstena kroz koja se provuće suprotni kraj i na taj način dobijaš nosiljku, koja se prebacuje kao "lenta".
MeiTai je nešto malkice slično kenguru, s tim da se kaiševi vežu, međutim način na koji je dijete podržano u MT je potpuno drugačiji, a i on se preporučuje kod starije djece.

Za novorođenčad ti najbolje odgovaraju marame i slingovi.




evo sam ti stavila jedan post koji je ispred u kome lejla ka lijepo kaže zašto ne kengurko...

pa onda vidi mei tei bi ti baš bio fin...može dijete do godine unutra...

ako imaš linkove pošalji im upit o cijeni user posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 16.8.2011 12:08:16 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 1181
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:09:28   
ziki
Ja i jednog i drugog nemirka nosam u slingu. Starijeg sam nosala do nekih 15 mj a onda vise nije thjeo jer nije vise beba(uticaj vrsnjaka u obdanistu) mladjeg vec uvelike nosam, meni se isplatio sling. Kengurka chiccovog imam i starijeg sam mozda 2-3 put nosala u njemu kad je bio u skafanderu da mi ne isklizne iz sliga(mama panicarka)

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1182
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:10:55   
palachinken
ziki, u kojem polozaju nosas mlađeg? Da li ono uspravno, njegov stomačić tebi na prsima ili u polozaju kolijevke? Koliko je bio star kad si ga počela stavljati?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1183
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:14:08   
Semica
ja dobila maramu...ali nemam pojma kako se ono cudo treba napraviti da bi bilo sigurno i izgledalo kao nosiljka user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1184
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:15:31   
Private
Ziki draga dobar ti je sling,gdje si uzela?Fakat mi treba,jer trebam ih izvesti vani,a kako kad imam samo dvije ruke,jedna kolica i bezveze kengurka.Doduse ja sam malu prvi mjesec stavljala u obicnu maramu koju nosim,al nema duzine,tako da cvor je mali,klizi i pocne da se odvezuje.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1185
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:18:24   
Private
http://www.mojskratek.si/default.asp?pid=modul_it&mid=sl&wid=305&detailID=793&ime=Sling_ByMama




_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1186
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:19:34   
ziki
Juniora stavljam u polozaj kolijevke. On od rodjenja drzi glavu al ne smijem da se usudim u neki drugi polozaj da ga stavim. Stavljala sam ga posle 40-nice kad mi koleginica vratila sling, inace bih ga i ranije stavljala. Nekad kad sam se prvi put informisala procitala sam da se bebe stavljaju od 20 dana

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 1187
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:26:48   
ziki
Private imas pp

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1188
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:32:12   
Private
Hvala Ziki potrazit cu.Dobro bi bilo kad bi ti taj svoj uslikala pa postavila slike?Jesi li gledala ovaj link sto sam postavila,pise da moze u slingu od 0-3 god.

_____________________________



Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima.

Ivo Andrić

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1189
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
16.8.2011 12:50:22   
ziki
Moze dijete do 3 godine, sad probala sa Nemirkom, al slikat nemogoce, bar sa mojim djetetom. Beba mi spava pa kad se probudi probacu da slikam. Gledala sam link, jesili trazila na yu tubu video upute za sling, ia raznih

< Poruku je uredio ziki -- 16.8.2011 12:51:45 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1190
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
31.8.2011 16:10:14   
minid
haj cure nova sam ali me zanim aju sling marame imam bebu od 7 mjeseci
i sad bi me zanimalo za sling a da mi nije jako skup ipak mislim da malo pretjeruju sa cijenama.
Može polovni.



(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 1191
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
1.9.2011 10:44:48   
Đenifer
Ako neko ima informaciju gdje se mogu kupiti KOLJEVKE  za bebe, kao nekada, tipa od pručja ukrašene za čipkom i sl, a da imaju točkove i da se koriste kao neka vrsta kolica, tipa ljuljkanje i na guranje, što bi bilo najpraktilčnije po stanu bebu vozati i uspavkljivati. Da li neko zna da li to neko izrađuje i pravi, jel se sječam da dosta namještaja od pruča ima na putu prema Kiseljaku, možda da neko pored sve garniture i tu vrstu koljevki pravi, a da neko od vas možda zna?!!! Ja sam vidjela takvu koljevku u dječijoj radnji ADAX u Konzumu (Koreja) , ali su preskupe(cca 400-500 KM), više služi za exponat, a to ako neko izrađuje, nebi trebalo biti skupo.
Ako neko ima informacije o koljevkama , javite se.hvala unaprijed. Ako sam na krivoj adresi, izvinjavam se.,neka moderator premjesti moj post na odgovarajući .

(odgovor članu minid)
Neposredna veza do poruke: 1192
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
1.9.2011 10:53:20   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: minid

haj cure nova sam ali me zanim aju sling marame imam bebu od 7 mjeseci
i sad bi me zanimalo za sling a da mi nije jako skup ipak mislim da malo pretjeruju sa cijenama.
Može polovni.


Javi se na temu Baby bazara. Mozda neka od forumasica ima da proda.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu minid)
Neposredna veza do poruke: 1193
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
6.9.2011 21:36:16   
bambi7
IZVORNA PORUKA: Đenifer

Ako neko ima informaciju gdje se mogu kupiti KOLJEVKE  za bebe, kao nekada, tipa od pručja ukrašene za čipkom i sl, a da imaju točkove i da se koriste kao neka vrsta kolica, tipa ljuljkanje i na guranje, što bi bilo najpraktilčnije po stanu bebu vozati i uspavkljivati. Da li neko zna da li to neko izrađuje i pravi, jel se sječam da dosta namještaja od pruča ima na putu prema Kiseljaku, možda da neko pored sve garniture i tu vrstu koljevki pravi, a da neko od vas možda zna?!!! Ja sam vidjela takvu koljevku u dječijoj radnji ADAX u Konzumu (Koreja) , ali su preskupe(cca 400-500 KM), više služi za exponat, a to ako neko izrađuje, nebi trebalo biti skupo.
Ako neko ima informacije o koljevkama , javite se.hvala unaprijed. Ako sam na krivoj adresi, izvinjavam se.,neka moderator premjesti moj post na odgovarajući .


Ja sam ih vidjela bas slatkih u fisu i to nisu ni 100km bile. Bas smo mm i ja gledali, ali nama se to ne isplati posto su male pa moze do 5-6mj plafon. Vidjela sam ih u aprilu, a icicu opet za 15 dana mogu pogledati ionako visim samo na djecijim odjelimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Đenifer)
Neposredna veza do poruke: 1194
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
6.9.2011 22:08:10   
BBubica
IZVORNA PORUKA: Private

Da li znate kolike su cijene slinga u BiH,jer ja stvarno sa dvoje male djece nigdje nisam prispjela sto nas narod kaze,imam opciju da:
-kupim kolica za blizance
-nosim u kengurku*imam neki chhicov al ruzno mi nesto za glavu,sve imam osjecaj da ce mala ispasti pa pridrzavam glavu,a i dok je stavim u njeg prode voz jer izgleda isto ko da cemo padobranom letjeti*
-sling
Treba mi neko dugorocnije rjesenje,jer kako izaci u setnju recimo sa malcem od 23 mj.i bebom od 2 mj.




ja ti preporucujem maramu
nije uopste komplikovana kako se cini na pocetku
kupila sam je kad je bebcu bilo 15 dana, pocela koristiti vec sa nekih dvadesetak dana...s obzirom da je bila zima zaista mi je pomogao..beba ususkana, umotana, sigurna pa jos i ispod moje jakne
marama se moze koristiti na vise nacina, meni licno je puno prakticnija od slinga
bebi je skoro 9 mjeseci i jos je koristim i nadam se da cu jos dugo

imam i MT al njega koristim tek od nedavno, nije los al je za vece bebe

maramu sam kupila od RR mame Naide (zaboravih koji joj je nick na RR?) koja inace sije prekrasne stvarcice za bebe  :)
mogu ti na pp poslati link










(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 1195
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.9.2011 16:59:52   
palachinken
Zene, sta mislite o ovoj nosiljki, ovo je neka kombinacija,ni wrap ni kengur ni mei tai nego od svega pomalo, koliko sam ja skontala. Mogla bih je nabaviti, pa ne znam da li mi je zdrava za bebicu od 2mj - iako mi se cini da beba ne sjedi kao u kenguru niti joj noge vise, makar ovdje na slici.

user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 1196
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.9.2011 17:01:45   
bebacha
Mislim da je ovo klasicni mel-tei i koliko znam on ide od nekih 5-6 mjesci

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1197
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.9.2011 17:05:28   
palachinken
Ma u uputstvu piše od 1mjesec, zato mi cudno bilo.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1198
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.9.2011 17:09:29   
bebacha
onda mozes,ako pise u uputstu,opet vidi na ovoj temi od kad ide mei-tei.a to definitivno najbolja nosiljka

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1199
   RE: Nosiljke za djecu: marama, Mei Tai, sling
14.9.2011 17:11:51   
palachinken
Ima ovaj tvrdji dio za podupiranje glavice, pa mi se zato cini da mogu i male guze.
Ma sad sva sva u fazonu nosiljki i svako malo neku novu otkrijem user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *