|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mjerenje dioptrije
19.7.2009 22:09:21   
sarisari
Ja vec devet godina nosim lece i sto se tice toga lece su sve bolje i bolje, znaci da medicina ipak napreduje, idem kod dr. Ilvane Šehović ona radi u Vrazovoj i odlican je strucnjak, za uputnice ne znam kako to ide, ali mislim da treba, koliko znam ona ima i privatnu optiku u Velešićima, ali ne znam tacnu adresu medjutim svima bih preporucila da ako mogu odu kod nje na pregled jer je zena zaista strucnjak i kako rekoh ja vec 9 godina idem kod nje i prezadovoljna sam.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Mjerenje dioptrije
19.7.2009 22:59:20   
gvendolina
Ilvana je takodje moja dr super jeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Mjerenje dioptrije
2.9.2009 20:07:31   
Anoniman
Danas sam konacno isla na preged, sirenje zjenica i ostala cuda, pa iskreno nije strasno, mislim 100 nekih kapi, ali vidjela sam poslije skoro pa jasno, jedino sto je strasno je poslije pregeda boraviti na suncu, uzas, kao da direktno gledate u sunce, ma bolno cak, ali evo sad je ok,valjdauser posted image

(odgovor članu gvendolina)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Mjerenje dioptrije
5.10.2009 16:18:27   
idana_85
Evo i ja sam sila konacno na pregled, jest da sam cekala citavo jutro,ali eto...Dr Ajanovic, mlada je i ljubazna. Sada moram kupiti naocale i okvir, ali ne znam gdje...ima onde nesto u vrazovoj,tu sam svratila i raspitala se, kao stakla 50KM, neka zastita za kompijuter 28KM i okrivovi od 100 KM pa nadalje...posto sam ja laik za to zanima me sta vi mislite, i zna li neko ko je najpovoljniji u toj bransi?

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Mjerenje dioptrije
14.12.2009 0:20:11   
Hannan
Tuzlanke imate li iskustva sa optikama,koja je dobra?
Ja sam nosila naocare(dioptrija oko - 0,75 i -1) nekih 7-8g, i kad sma se porodila nesto mi smetale, i ja malo po malo skroz prestanem nositi.Zadnje vrijeme bas primijetim da ne vidim, veceras izvucem svoje stare kad cuda slova na RR nisu mala i siva, nego crna i veca :).
Prije sam uvijek isla u optiku Tarcukovic.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 9:51:57   
Ilhana RR
Da neotvaram novu temu, nikad nisam mjerila dioptriju jer sam imala savrsen vid ali u zadnje vrijeme me malo zezaju oci kad gledam na daljinu, valjda se stari, pa sam danas kontala otici do opticara da vidim dal mi trebaju naocale... pa imam jedno pitanje...

Smijem li se nasminkati ili ce to uticati sta na tom mjerenju? Mislila sam da posle hodam po gradu, mislim nesmeta mi ako sam nenasminkana jer cesto idem nenasminkana haha nego eto prahnulo mi

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 9:57:04   
Private
slobodno se ti nasminkaj...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 9:57:57   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Private

slobodno se ti nasminkaj...


Hvala za brz odgovor =)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 9:58:24   
malena27 RR
Ilha, mozes biti nasminkana... 

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu Private)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 9:59:11   
Hanady RR
U principu nebi trebala imati šminku...
razlog nije što će smetati adekvtanom mjerenju dioprtrije nego načinu na koji će to raditi....
ako će ti samo radidit aparatom (kompijuterski9 neće msetati, ali ako budu imali ptrebu za širenjem zjenica sa odgovarajućim kapima e onda će te šminka ujedati do bola i bićeš ko čiroki razmazana. ja nikad neidem našminkana na kontrole ali svakako ponesem šminku...svaka ustanova ima WC. našminkam se poslijeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:01:40   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

U principu nebi trebala imati šminku...
razlog nije što će smetati adekvtanom mjerenju dioprtrije nego načinu na koji će to raditi....
ako će ti samo radidit aparatom (kompijuterski9 neće msetati, ali ako budu imali ptrebu za širenjem zjenica sa odgovarajućim kapima e onda će te šminka ujedati do bola i bićeš ko čiroki razmazana. ja nikad neidem našminkana na kontrole ali svakako ponesem šminku...svaka ustanova ima WC. našminkam se poslijeuser posted image



Ma haj ba, lijepa sam ja i bez sminke ;) hahhahahaha =)

Necu se onda sminkiti jer mislim da ovde nekakvim masinama mjere nesto valjda kompjutersko sta ja znam hahah... tako mi izgledala ona masina kad sam je vidila neki dan hehe =) odoh ih sad zvati da zakazem vrijeme, tek su otvorili =)

Hvala vam na odgovorima drage moje =) Sta bi ja bez vas???

Kissss!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:02:13   
Anoniman
joj draga ovo me podsjeti na moj skec sa oftamologom... otisla ja da prekontrolisem dioptriju i mahinalno stavim samo mackaru... eh objasnjavam ja dr.-u kako imam neke sluzi ovo ono, kaze on meni draga moja ja ovdje ne vidim nista osim sminke... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:02:26   
ajnur
Ja imala preblema sa ocima i cesto sam bila kod dr i nisam se nikad sminkala a bila sam svjedok ljutnje dr zbog sminke.Ti ponesi sminku i posle pregleda u wc i na brzinu se nasminkajuser posted image Svakako bi se i sva zamazala jer kad ti odredjuje dioptriju nasmijes treptati ...meni liju suze svaki put od toga.Sretnouser posted image

_____________________________

Blagost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne ukrasi,a grubost ne dotakne ni jednu stvar a da je ne upropasti.Muhammed a.s

A 18.10.2010 mamin djecak
A10.08.2012 mamina cura

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:08:00   
ledy blue
Evo imam pitanje..mozda je i smijesno..al moram pitati...user posted image
Znate li jeli validnija dioptrija dobivena kompijuterskim pregledom ili onaj klasicni nacin..prosirivanja zenica?
To me interesuje ..jer sad imam velikih problema sa okom..infekcije i upale..a inace ne nosim naocala..,a sad na ovo ''upaljeno'' oko skora da i ne vidim nista..pa kad se sve ovo smiri morat cu odraditi  utvrdjivanje dioptrije..pa me zanima koji je nacin precizniji?


_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:19:55   
Hanady RR
ja još od srednje škole nosim naočare, stim da sada koristim samo za rad na kompijuteru i čitanje. Imam izražen strobizam na lijevom oku pa nosim vilindrična stakla pod uglom do 165 stepeni, na sve to imama jedno oko u + a drugo u - dioptriji tako da meni laserka operacija nebi pomogla a sočiva ne podnosim niti ih mogu nositi. uglavnom ja sve ove godine idem na standarno mjerenje dioptrije na kontrolama i to je mnogo bolje, imama karton kod u DZ vrazova već 13 godina i zadovoljna sam...svi podaci o promjenama na jednom su mjestu a čak sam uvjerena da je kompijuterko mjerenje manje prezicizno. Možda je to samo moje iskustvo dugogodišnjeg dioptičara ali tako jeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 10:33:38   
Anoniman
Hanady i ja isto nosim cale od srednje skole i isto su mi cilindricna stakla samo sto je u mene na oba oka - ali su mi rekli da ni ja ne bih mogla podnijeti sociva... sad nije mi jasno zasto, ali kao moje oci ne bi mogle podnijeti... ovih dana bih trebala na kontrolu, nisam bila na pregledu ihahaaaajjjj... a dobila sam i novi okvir malo ljepsi i malo otvoreniji nego ovaj sto sada imam, pa sam kontala pravo da zamjenim okvir...
sto se tice preciznosti, kompjuterka obrada je precizna i ispravna, samo je pitanje koliko je doktor precizan i iskusan...

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 11:25:18   
milenium

IZVORNA PORUKA: Bambi09

ali su mi rekli da ni ja ne bih mogla podnijeti sociva... sad nije mi jasno zasto, ali kao moje oci ne bi mogle podnijeti...


kako oni napamet tako mogu govoriti.zar se prvo to ne oproba.kolko znam najprije se nose neke probne neko vrijeme da se vidi paše li ti pa onda ako paše uzmeš te leće.
a imaju meke,polumeke i tvrde.nekom pašu jedne ,nekom druge.itd

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 11:41:54   
milenium

IZVORNA PORUKA: sahara

hhaahhahahahhaha, pa alma draga, cuj nisi ih ni vidjela, sorry sto se smijem,ali moram

moram i ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Mjerenje dioptrije
27.4.2010 12:05:20   
Latinka
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Evo imam pitanje..mozda je i smijesno..al moram pitati...user posted image
Znate li jeli validnija dioptrija dobivena kompijuterskim pregledom ili onaj klasicni nacin..prosirivanja zenica?
To me interesuje ..jer sad imam velikih problema sa okom..infekcije i upale..a inace ne nosim naocala..,a sad na ovo ''''upaljeno'''' oko skora da i ne vidim nista..pa kad se sve ovo smiri morat cu odraditi  utvrdjivanje dioptrije..pa me zanima koji je nacin precizniji?



ledy blue, preciznije ti je da ti prošire zjenice sa onim kapima. Znam da se kasnije sve dupla i magli, neko čak ima i glavobolje, ali, ipak, tako se sve vidi

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 21:00:06   
ledy blue
Latinika hvala!!.ma izdrzat cu...a najvjerojatnije da cu odraditi oba nacina pa da sam vidim ima li odstupanja user posted image

_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 21:19:49   
idana_85
Hej drage moje, kad me vec podsjeti tema, imate u fotooptiku na malti snizenje 80%. To mi je mama rekla, Cetvrtkom se narucuje dolazi i doktorica pa radi pregled, mamu je sve skupa kostalo (ne znam da li se pregled naplacuje), znaci sa staklima i okvirom 50 KM

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 21:22:02   
Ilhana RR
Evo mene, nemam potrebe za naocale jos i uvijek =) Kaze vjerovatno mi je od umora sto me nekad oci zezaju hehe =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 22:24:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

kako oni napamet tako mogu govoriti.zar se prvo to ne oproba.kolko znam najprije se nose neke probne neko vrijeme da se vidi paše li ti pa onda ako paše uzmeš te leće.
a imaju meke,polumeke i tvrde.nekom pašu jedne ,nekom druge.itd


nemam pojma na osnovu cega je to ustanovljeno, ali moja pretpostavka je zbog ovih cilindara, jer kao na staklima se moze nasteliti taj neki ugao, dok na socivima ne moze... barem je to dr. spominjao... ali bas me iznenadio kad je rekao da ne bih mogla nositi sociva, a vala pravo da ti kazem ne znam da li bih umjela hodati bez cala, toliko sam se navikla da kad skinem cale malo da odmorim, slomih se trazeci ih na nosu i dizem ih... a ono nema nista... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 22:34:55   
bebbe RR
Ilhana, super da ne trebaš naočale!
Bambi i Hanady i ja sam "ćoro":))) i isto imam cilindrična stakla. U biti, imam naočale od prvog razreda osnovne, ali nosila sam ih na on i off, sve do u nazad sedam ili osam godina, od kada ih ne skidam.
Ja pravo volim svoje naočale, što je super, jer donedavno je fakat bilo tako da zbog cilindara i tih uglova nije bilo moguće dobiti leće za ovaj tip nedostatka, ali, pouzdano znam da je sada moguće dobiti i meka leća koja, kažu, svi podnose i mogu se navići na njih, a i uraditi operaciju.
Ja neću ni jedno ni drugo, kupiću još koji par naočala:)))))


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Mjerenje dioptrije
28.4.2010 23:50:39   
milenium

IZVORNA PORUKA: idana_85

Hej drage moje, kad me vec podsjeti tema, imate u fotooptiku na malti snizenje 80%. To mi je mama rekla, Cetvrtkom se narucuje dolazi i doktorica pa radi pregled, mamu je sve skupa kostalo (ne znam da li se pregled naplacuje), znaci sa staklima i okvirom 50 KM


može se i u apoteci kupiti naočale za 20km.samo doneseš nalaz koja ti je dioptrija i kupiš.
ja imam za vid Vogue 600km.nije mi žao dati novac ako su za vid ali ako su sunčane e tolke pare nebi dalauser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *