|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 15:56:11   
tonkica_balonkica
ja mislim dati curici Iskra a ako bude muško Tin.user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 19:32:56   
senka kurt
Da, da drage cure, moj sin se zove Sin. divan, miran, napredan, iz velike ljubavi rođen dječak.

Zašto bi ga preimenovali u grijeh? Ne razumijem, samo zato što to možda zvuči kao grijeh na engleskom. Ma dajte, presmješno.

On je Sin, smislili smo (ali ne i izmislili) to ime jer mi zvuči nježno, jer mi je prilično slavensko, jer mene tata i danas zove ... sine.... Znam da se može komentirati šta znači na engleskom ili na španskom, no, nemojte se zavaravati i mnoga imena koja danas Bošnjaci daju djeci nemaju na arapskom ili turskom baš krasne prijevode, pa... imena su ipak lijepa.

Budite sretne. Pozdravčić

< Poruku je uredio Dina RR -- 20.7.2009 11:39:10 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 19:42:14   
senka kurt
Evo opet mene, imam potrebu da pitam kakvu ćemo to djecu odgajati, ako već sve znate da će moje, kako tvrdite "jadno dijete" u osnovnoj i srednjoj školi, poludjeti od raznih dobacivanja i izrugivanja.

Šta, već ćete ga u osnovnoj školi naučiti da sin znači grijeh, pa će mi dijete zvati po grijehu?! Ja opet ne shvatam. Bit će da su u pitanju vrućina i postrudnički hormoni.

I grijeh je kao u glavicama male djece nešto loše? Cure, smiješna mi ova rasprava. Pozdrav


(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 19:47:46   
dana3
Nisu djeca kriva za imena koja nose ,vec oni koj su im ih dali.zar ne?
Neko nabraja stara bosanska imena-nista lose u tome jer zvuce normalno
senka-tvoj sin se zove Sin-nismo u engleskoj pa da ga neko prevodi-je li tako?
dalje-licno meni su smijesna ona imena koja nemaju nigdje veze sa stvarnoscu kao sto ih Golubica nabroji.
A evo prijedlog-temu pod kljuc!!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 21:30:11   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: senka kurt

Da, da drage cure, moj sin se zove Sin. divan, miran, napredan, iz velike ljubavi rođen dječak.

Zašto bi ga preimenovali u grijeh? Ne razumijem, samo zato što to možda zvuči kao grijeh na engleskom. Ma dajte, presmješno.

On je Sin, smislili smo (ali ne i izmislili) to ime jer mi zvuči nježno, jer mi je prilično slavensko, jer mene tata i danas zove ... sine.... Znam da se može komentirati šta znači na engleskom ili na španskom, no, nemojte se zavaravati i mnoga imena koja danas Bošnjaci daju djeci nemaju na arapskom ili turskom baš krasne prijevode, pa... imena su ipak lijepa.

Budite sretne. Pozdravčić


Draga Senka Kurt,
Ja sam ime tvog dječaka navela.
Ne kao smiješno, već kao neobično.
Rekla sam čak i da mi se na neki način sviđa, iako sam prvi put čula da se neko tako zove, da je zanimljivo, no, kako je ova tema uistinu nezahvalna, sada mi je žao što sam ime uopće ovdje ispostavila i zbog toga ti se, evo, javno, izvinjavam.
Pusa za tvog divnog, mirnog, naprednog i iz velike ljubavi rođenog dječaka Sina!
Pozdrav!


< Poruku je uredio Dina RR -- 20.7.2009 11:39:53 >


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu senka kurt)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 21:51:56   
senka kurt
Draga Bebbe, nisam reagirala na tvoj post, nisi ti navela ni da mi se Sin zove "grijeh", ni da je "jadan dječak", ni da će "poludjeti" ( ne daj Bože) od raznih dobacivanja i izrugivanja. Reagirala sam jer ne mogu da shvatim da bi se neko normalan izrugivao imenu, koji je, prema našem (MM i mene) mišljenju divno, toplo, slažem se i prilično neobično, ali jednog dana kad bude više dječaka koji se zovu Sin onda neće biti neobično.

A sad o pravom izrugivanju. Čini mi se da je upravo ova tema izrugivanje. Odakle nam pravo da popravljamo dan time što ćemo navoditi imena koja su nama smiješna, e da bi se malo razveselile. Šta ako je to ime nečijeg djeteta, brata, oca, sestre, majke... S druge strane, ne znam odakle pravo ikome da sudi o odluci roditelja kako će nazvati svoje dijete. Na kraju, o ukusima ne treba raspravljati. Baš kao i o razlozima zašto se roditelji odluče da djetetu daju baš takvo ime.

Priznajem, malo sam iznenađena činjenicom da neko ima namjeru da se razveseli ismijavajući nečije ime, odluku, razloge. No, to je moj stav i ne znači da je ispravan. Dozvoljavam da sam možda u krivu, ali najvrijednije što sam naučila za ovih 42 godine je da budem tolerantna, ne upadam u tuđe živote, ne sudim drugima, ne raspravljam o njihovim odlukama.

Uglavnom, žao mi je što si se osjetila prozvanom. Sina ću poljubiti u tvoje ime. Ljubac i za tvoju curu.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 21:55:04   
škorpija
draga senka i ja sam se nadovezala na neke prethodne postove jer sam vidjela da neke forumašice ne znaju da se tvoja beba zove sin. a komentar o okrutnosti navela sam zbog vlastitoge lošeg iskustva jer su i meni roditelji dali dosta neobično ime i znam da to breme nije lako nositi kao dijete, iako mi je sad drago što nije često. pozz i bez uvrede

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: smjesna ili neobicna imena
19.7.2009 23:58:52   
Romali
I ja se moram izvinuti ako sam povrijedila mamu jednog dječaka govoreći ' jadan dječak' misleći na ime.
Prije svega, ne daj Bože da je jadan, to je samo moja ružna uzrečica. Ko me zna, zna i da ona ništa ne znači.
Drugo, radim s djecom, a predajem engleski jez.pa znam kako oni u šali prevode jedni drugima imena. Tako Nedim postaje No smoke i sl.
To je bio osnov mog komentara i jako mi je žao ako sam te povrijedila. (A znala sam čim sam napisala da sam pogriješila, da može biti pogrešno protumačeno. )

Lijep pozdrav tebi i pusa Sinu user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 8:31:22   
seli
Slažem se sa Senkom.Mislim da se ova tema svela na izrugivanje i da nitko nema pravo da sudi o odluci roditelja kako će nazvati svoje dijete.
Mom mužu se sviđalo ime Svila i upravo zbog podsmjeha drugih kada bi čuli to ime nismo se odlučili za njega.Iako mi je danas žao.Ali bit će popravni,nadam se... user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 11:41:41   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Dina RR

Jednom davno je postojala ovakva tema, koja je zakljucana i obrisana jer su se desile nesuglasice i svadje. Neki su govorili da su im neka imena ruzna i smijesna, a drugi su se javljali i govorili da imaju u porodici osobe s takvim imenom, te su se osjecali prozvanim, napadnutim, ponizenim.
Stoga vas molim da dobro razmislite prije nego napisete post na ovu temu

Mislim da nema imena koj je smijesno ili ruzno, moze biti neobicno, nesvakidasnje :)

Hvala user posted image


da se ponovim user posted image

postovi koji ne trebaju tu biti su obrisani, nadam se da cete pripaziti ubuduce sta pisete.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 60
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 11:49:04   
mamine oci
ja se senki izvinjavam i ako ja ime njenog djeteta nisam ni spomenula zaista mi je zao ali zasigurno znam da sve nase forumasice koje su pisale na ovu temu da im nije bio cilj da nikog ismejavaju ili uvrijede samo smo htjele da ubijemo monotoniju jer su u poslijednje vrijeme bile samo raspravke ali eto da i na ovooj temi nebi doslo do nesuglasica sto se mene tice moze da se zakljuca ali u ime forumasica i u svoje lično ime veliko izvini senki i svima koji su se za nesto uvrijedile jer zasita tema nije bila cilj toga veliki pozdrav za sve jer mi smo jedna velika porodica...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 11:54:47   
Aki Sa
Drage moje

Ovo je stvarno teska tema, roditelji u najboljoj namjeri daju ime djetetu gledajuci pri tome da se slaze sa podnjebljem, da ima neko znacenje na kraju da se nama svidja a hoce li se to ime svidjeti nasoj djeci kad porastu to mi stavrno neznamo.
Ja opet samo kazem neka mu to ime donese srecu i neka i on bude zadovoljan sa njim a rasla sam u okruzenjima gdje su djeca imala takve traume od imena, neki od njih promjenili cim su napunili punoljetstvo.
Moj drug iz osnovne skole u centru Sarajeva se zvao i dan danas zove Či, njegov brat ČEn, treci se zvao Hilmija i cijeli zivot imao problem stim imenom on sam sa sobom a cetvrti se zvao Nail ( divno ime dok se nije preselio u USA) nazalost tamo to ime znaci nokat i tek tad je dobio kompleks svog imena.
Ja opet mrzim nadimke i gledam da dajem imena djeci da im niko ne sakati ta imena jer i to onda gubi svu draz a eto i sama se zezam sa svojim imenom i kazem da gubi na znacenju sa vremenom, jer Azra znaci djevicauser posted image


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 12:31:51   
Anoniman
 
IZVORNA PORUKA: teta berta

Nizbrdica Nagib!!!! Prvo prezime - drugo je ime...user posted image

user posted image user posted image user posted image nisam mogla a da se ne nasmijem na ovo...

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 12:37:12   
Anoniman
Ova tema je toliko nezahvalna,zaista,ja sam stvarno tolerantna osoba ali kad vidim da se neko igra nečim što nekome znači nešto mislim da nije lijepo. Ok prihatit se može ovo neobična imena,ali smiješna mislim da to nije u redu. Ime zulejha(ovo je samo primjer) možda nije lijepo,zvučno,moderno ali neko je to ime dao svom djetetu jer mu se sviđa,il ga to ime vezuje za neku njemu dragu osobu,majku naprimjer. Mislim da svako ima pravo da misli za neko ime da je smiješno,ružno,ovakvo,onakvo ali stvarno je grubo kad to javno kaže,jer to nekoga može da zaboli.
Imam i ja imena koja su mi ružna,smiješna,koja nikada ne bih nadila svom djetetu ali nikada mi nije palo na pamet da to javno kažem,samo se postavim u tu situaciju kako bi meni bilo da se neko smije mom imenu ili imenu koje sam dala djetetu. Ali kao što je već neko rekao zar ismijavanje imena koja nose neki ljudi služe za to da se malo nasmijemo,popravimo sebi dan,raspoloženje. Molim bez uvrede i uz dužno poštovanje ali ova tema za mene je pomalo gorkog ukusa.

(odgovor članu Aki Sa)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 13:01:09   
Anoniman
Kod nas se teško prihvata nešto drugačije pa tako i imena, a kad daš neko neobično ime ili čak starinsko - moraš se znati nositi s tim i istrajati u onome svome, kao što se ja sad trenutno borim protiv hodalice, guranja djetetu u usta onog što ne dopuštam. Ja sam dala takođe neobično ime Alim, svima moram ponoviti nekoliko puta i ostanu začuđeni a mene to ne zanima uopšte...Jer to sam JA...
Kada su od mog muža rođaci (meni veoma dragi pa ne bih navela imena njihove djece jer su zaista neobična) davali imena svojoj djeci imali su veliki problem oko upisa jer gospođa koja je radila na tome nije htjela upisati ta imenauser posted image ...te su oni morali do viših organa te iznervirani tom situacijom dodali su na ime još i Junior, oni su meni šega i volim ih što su takvi i što ih briga šta će ko reći...

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 13:17:26   
sirnica
ja volim neobična imena, zato što su rijetka, a ljudi ih ipak prije upamte nego ona uobičajena i česta. ali to nema veze, o ukusima se ne raspravlja, važno je da su oni koji ih nose živi i zdravi! istina je što Breskva reče, kad imaš neobično ime moraš po deset puta ponavljati kako se zoveš, a opet često pogrešno "upišu". moj brat se zove Erbein, a sin Dženis. moja dva najslađa i najdraža neobičnjakauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

sve mamino 17.3.2008. i 17.6.2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 18:30:34   
essy
"o ukusima se ne raspravlja"izreka koja zlata vrijedi,al baš su neka imena neobična,evo recimo što pročitah za oca i sina ono Elizabet i Izabel i onog Nizbrdicu Nagiba baš me nasmijalo.....

(odgovor članu sirnica)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 18:51:50   
nita

IZVORNA PORUKA: essy

"o ukusima se ne raspravlja"izreka koja zlata vrijedi,al baš su neka imena neobična,evo recimo što pročitah za oca i sina ono Elizabet i Izabel i onog Nizbrdicu Nagiba baš me nasmijalo.....

Nizbrdica Nagib je, ustvari, izmišljeno ime i prezime i koliko ja znam niko se tako ne zove niti preziva.

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: smjesna ili neobicna imena
20.7.2009 20:56:39   
Skvo RR
Od neobicnih imena, mene je najvise do sada dojmilo ime Antigona. Tu sam djevojku upoznala kada sam bila u srednjoj skoli i kao sto vidite jos mi je ostala favorit u neobicnim imenima.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: smjesna ili neobicna imena
22.7.2009 16:46:17   
essy
ma i meni je malo sumljivo,kao npr.Štrampleta Čarapić ili Česma Pipić,hahaha.
kada sam ja bila pred porod,znali smo da je sin,i kad me neko upita kako će se beba zvati,ja sam im obično govorila Džimi Humuhumunukuapuauser posted image

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: smjesna ili neobicna imena
22.7.2009 23:05:26   
mišur
I meni je stvarno neukusno komentarisati nečije ime...
Ipak je neko toj osobi dao to ime sa nekom namjerom ili značenjem, i ko sam ja da to osporavam...
A da, po mom ukusu ima smiješnih imena, ima...
I javila sam se na ovu temu jer sam se sjetila jednog neobično smiješnog imena...
Bilo je to kad sam tek počela raditi, pa smo radili na nekoj registraciji fizičkih lica, i ja sam zaprimila zahtjev čovjeka koji se zove Pero Ždero!!!
To mu je stvarno ime, mada je meni bilo i čudno i smiješno, obzirom kako se preziva...user posted image user posted image

(odgovor članu essy)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: smjesna ili neobicna imena
15.3.2012 12:34:07   
Anoniman
dakle neobicno  mi je ime Rabit user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 15.3.2012 12:36:08 >

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 72
   RE: smjesna ili neobicna imena
15.3.2012 12:37:13   
veeseelaa
Ime zulejha


meni je baš lijepo, odmah zamislim neku curu kao što je lik Hanka iz istoimenog filma

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: smjesna ili neobicna imena
15.3.2012 12:41:25   
Anoniman
Isak, Davud, Timur, ne bih svovjoj deci dala , Affan pogotovo bas cudno ime   onda Asja , Lamija  svi koji se ovako zovu nek su zivi i zdravi svoijem roditeljima la ime ko ime mi ne lezi
valjda se nema ko sta ljutiti radi se o imenima  uopste ne o licnom izboru imena


< Poruku je uredio triputmama -- 15.3.2012 12:42:18 >

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 74
   RE: smjesna ili neobicna imena
15.3.2012 12:51:20   
veeseelaa
meni je Timur pretvrdo..... 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *