|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 16:29:28   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Avaj, da se javim ovde...Ja imam likovnog manijaka u kuci...NISTA, ama bas NISTA je vise ne zanima osim saranja i crtanja.
Dobra stvar, je sto crta i boji samo bojanke i teke koje joj dajem.
Losa stvar, je sto vostane polomi, pa me strah da ne pojede koji komadic...
Zanima me postoje li flomasteri koji su perivi...tu mislim na garderobu, jer joj se zna desiti da se stvarno "slucajno" uprlja...
U biti pazi, ako npr. hemijskom slucajno isara rukicu, odmah je meni pod nos stavlja da joj operem.


Skvo, postoje i te kako hihihih, mi se peremo non stop! Inace bi i kauc, zidovi, stolovi i stolice vec bili u svim bojama duge. Ja sam kupila odmah 2 pakovanja, u Mercatoru, mislim da se zovu Carioca ali u verziji za 1+ godiste, debeli su flomasteri sa cepom u obliku glavice sa smilie-em i usima.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 16:31:25   
Skvo RR
Hvala ti na infu...Nadam se da cu ih naci....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 17:17:14   
acudesa
moj veliki dječak-broji do 13  na "svoj" načinuser posted image  (preskoči 8 obavezno, 10, i još pokoji broj)
boje zna skoro sve nijanse..od oker, roze, ljubičaste...dobar je
slova..pokoje "potrefi"..nama forsiranja...naučit će...hmm...pa do 1 razreda da ovo utvrdi-ja prezadovoljna...crta ponekad, modelira ponekad, slika ponekad...nema pretenziju ni prema čemu, za sada

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Slova.brojevi.boje
3.6.2010 20:45:30   
Blue rose RR
Skvo, na uglu ulica Danijela Ozme i Koševske imaš knjižaru Exkluziv (valjda ovo ne pada pod reklamu :) ), i ja u njoj nabavljam kikici kvalitetne drvene bojice, flomastere, tempere (na kojiima smo trenutno :) ), i imaš mnogo toga za dječiji uzrast, a služi za izražavanje kreativnosti .
Cijene su pristupačne, a imaš i ""Carioca" perive flomastere.
Mi smo u prvi mah uzimali blokove velikog formata za likovno crtanje , što nam je super služilo da umjesto po stolu, budu bojice na ogromnom papiru :).



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 10:46:47   
Anoniman
Evo i nas na ovu temuuser posted image , moj A već odavno pokazuje interes za slikovnice, šaranje...upravo sad uđoh u sobu kad on našao hemijsku i sav se išarao po rukama, podsjeti me na mene jer sam i ja kao mala crtala po tijeluuser posted image , najsmješnije mi bilo kada obučem neki šorc a noge sa srcima, krugovima, linijama-straaaaaašnouser posted image ...

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 10:56:33   
veeseelaa
moja malena obožava da boji a ja baš nisam tim oduševljena user posted image user posted image user posted image  za sad crta samo u vrtiću a kući se maximalno trudim da sve raspoložive olovke sklonim, bojim se da zid ne nastrada
inače čita razne časopise i slomi se pokazivajući prstom razne slike i još čita naglasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:01:47   
Dinkica
 user posted image , i ja sam se tako šarala, to su mi bile tetovaže, izgustirala kao mala pa mi sad ni ne treba .
Ja sam svojoj mezimici kupila lumpi "lafo perive"  flomastere, pošarala se po pidžami sve ostalo, brišu se po štokovima, to sam isprobala, poslije ovog sa pidžamom ne smijem više eksperminetisati, pa mi se najbolja ideja čine oni papiri kao za školske plakate, mislim da ima u knjižarama, pa neka bukvalno sjedne na njega, tako da gdje god se okrene može šarati.

Inače napiše nešto što liči na slovo A i stalno ponavlja Aaaaaaaaaaaaaaaa, koju god slikovnicu otovri odma izgovara:  Aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Imamo i onu tablu "piši briši", super stvar, preporučujem.

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:48:36   
Amrino
Mi odavno ispoljavamo kreativnost svime i svacime...ALI odavno smo naucili da se to kadi samo za trpezarijskim stolom. Ja sam kupila one plasticne korpe i kutije i u jednu stavila recimo sve za plastelim (koristimo onaj PlayDoh), u drugu vodene boje, cetkice i sve za to...itd. Kada pozeli da se necim igra...stavim na sto "musemu" i onda poslije igre pokupi sve u kutiju koja ide nazad na stalazu. Tako zadovoljni i on i ja. user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:49:09   
Skvo RR
Uma toliko voli da boji i da crta....Sada je ljubi je majka izuzetno pazljiva. Na taj vid zabave najvise potrosi vremena...Moram da se malo pohvalim...zna reci za 6 slova cija su slova...npr.  ja napisem M i pitam je cije je ovo slovo...ona kaze mama...i sta sam primjetila, kada joj pokazujem ta slova u stampi isto ih prepoznaje...user posted image

Odmah da napomenem ovde se ne radi o forsiranju djeteta, jednostavno tako voli taj vid nase igre, cim dodjem sa posla nosi mi teku...user posted image

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:50:48   
Skvo RR
I da broji do 10...iako nekada 9 ispusti.....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:55:10   
Hanady RR
ja za Hanadi više brige i nemam...
ima ruksak, svekse , knjige, slikovnice , flomastere i nevjerovatno ali nikada nije krenula prema zidu da švrlja...
Ona broji, piše svoje i sekino ime...prezime fuli jedno slovo al ide polako...
slova prepoznaje, broji do 10 eventualno ispusti 15 i 17 beoj al zadovoljav mamine kriterije.

Al zato mlađauser posted image user posted image user posted image
ona crta i ja nemogu uvijek stići sakriti sve silen bojice i flomastere koje starija kosriti i zid je nagarbusio....
al fino drži olovke i meni žao da je sputava i tjeram da to radi na papiru...
donjeli smo osluku imamo zi d u sobi njihvooj koji je namjenjen za crtanje...za sada naučila da je taj u pitanju i fino to izgleda ko dugo ne gledauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:55:44   
Amrino
Ja zaboravih da napisem da je Hamza davno naucio sva slova i to potpuno sam- igrajuci se sa onim Tomica laptopom. Mi smo bas bili iznenadjeni samo sto je pravo sega jer je sve naucio da izgovara bas kao i na laptopu... S- es user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:57:31   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Amrino

Ja zaboravih da napisem da je Hamza davno naucio sva slova i to potpuno sam- igrajuci se sa onim Tomica laptopom. Mi smo bas bili iznenadjeni samo sto je pravo sega jer je sve naucio da izgovara bas kao i na laptopu... S- es user posted image

user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 11:59:19   
hanabanana
Moja djeca imaju svoj zid, i nikada nisu negdje drugu šarale.

Jedna preporuka: u OBI-ju se imaju kupiti super boje za djecu. NIsu otrovne, boji se prstima, iako se dobije kist, i 100 % su perive.

Njima šaraju po staklu od vrata, onda to " instalacija " stoji neko vrijeme, pa je ja prebrišem.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:00:03   
Skvo RR
Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:04:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.

pa bilo je i meni kad mi se zaletila u dnevnom boravkuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ali onda sam dala zid u sobi...što da ne...
ko može to zamjeri...probaj jedan dio joj ''pokloni'' iznenadit ćeš se kako to zna super izgledatiuser posted image
Hanadi već crta recimo djecu, tobogan, i cvijeće a ova voli žarke boje pa onako baca detalje al nije ni loše za pogledatuser posted image

S tim da ja ne dam obične olovke grafitne...one s ene mogu prekrečit lako...
a sve ostalo flomasteri, vodne boje, drvena olovka, hemiska...
kutija jupola u garaži...
ja to zamackam pa osušimo i idemo daljeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:05:45   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.

pa bilo je i meni kad mi se zaletila u dnevnom boravkuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ali onda sam dala zid u sobi...što da ne...
ko može to zamjeri...probaj jedan dio joj ''pokloni'' iznenadit ćeš se kako to zna super izgledatiuser posted image
Hanadi već crta recimo djecu, tobogan, i cvijeće a ova voli žarke boje pa onako baca detalje al nije ni loše za pogledatuser posted image

S tim da ja ne dam obične olovke grafitne...one s ene mogu prekrečit lako...
a sve ostalo flomasteri, vodne boje, drvena olovka, hemiska...
kutija jupola u garaži...
ja to zamackam pa osušimo i idemo daljeuser posted image



Hvala nije za mene...Cir bi mi proradio...user posted image user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:08:46   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.


Ma daj....svakako krećiš, ili ne krećiš?!
Sve što se može dovesti u prvobitno stanje mene ne sikira.
Ako imaš staklena vrata, a imaš barem ona na balkonu kupi joj ove boje iz OBI-ja i gledaj kako se stvara umjetnost.
Ti poslije običnom  vodom opereš staklo ( ne moraš čekati Diku user posted image  )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:09:43   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.

pa bilo je i meni kad mi se zaletila u dnevnom boravkuuser posted image user posted image user posted image user posted image
ali onda sam dala zid u sobi...što da ne...
ko može to zamjeri...probaj jedan dio joj ''pokloni'' iznenadit ćeš se kako to zna super izgledatiuser posted image
Hanadi već crta recimo djecu, tobogan, i cvijeće a ova voli žarke boje pa onako baca detalje al nije ni loše za pogledatuser posted image

S tim da ja ne dam obične olovke grafitne...one s ene mogu prekrečit lako...
a sve ostalo flomasteri, vodne boje, drvena olovka, hemiska...
kutija jupola u garaži...
ja to zamackam pa osušimo i idemo daljeuser posted image



Hvala nije za mene...Cir bi mi proradio...user posted image user posted image

čini ti se vjerujuser posted image
bila bi ponosna kao i ja nakon 2-3 danauser posted image
nebi vjerovala koliko one lakše shavte boje i one koje idu zajedno a koje ne kada imaju taj veliki ''list'' papira a stoje i crtaju. user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:10:21   
Anoniman
Neki dan A je uzeo vlažne maramice i po zelenom dijelu zida meljao ko fol dijete pise, mislila sam da će se osušiti, međutim sve su ostale muzge i otisci njegovih prstiju, kontala sam izlijepiti taj zid hamer papirom ali to mi i nije neko rješenje možda da ipak potražim ove perive bojeuser posted image

Joj kakvo sam ja ludo dijete bila po pitanju šaranja, skoro sam kod nene u podrumu naišla na naš stari plakar i sva unutrašnjost vrata od plakara su bila išarana mojim imenom svim mogućim bojama i oblicima pisanja ( pisana, štampana, ćerilica, latinica, pa to su neka ukrašena slova itd.)user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:11:16   
w.pooh
I ja imam umjetnika koji crta po zidovima i uvijek kaže da je crtao sunce user posted image
sinoć uze hemijsku olovku i kaže meni daj papir pišem nulu user posted image
I da broji do deset nekad do dvanaest user posted image

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:11:37   
Hannan
Mom M. haman od kad je uspio uzeti olovku u ruku, postala omiljena igracka. Negdje sa 2g je uspio nacrtati nesto sto lici na auto. Dugo vremena je bilo mama crtaj, babo, neno, svi smo mu morali crtati, sto je on kasnije pokusavao imitirati. Od prije nekih mjesec- dva poceo je da se interesuje kako se slova pisu, dodje do mene hajde mi napsii slovo , malo po malo haman naucio cijelu abecedu, pa je sad glavna preokupacija gdje god vidi slova, "sta pise", on prepozna slova ali ih ne sklapa u rijec.Elem, neki dan se zezam, sine koliko je mama bila protiv toga da se djeca prije skole uce slova, i koliko je govorila da ces jedini biti u razredu koji ne zna slova, ti me posteno demantira. Brojeve je sve naucio sa onim malim plasticnim brojicima, sto imaju magnet pozadi, tako sad bez problema prepoznaje brojeve.
Skoro sma mu kupila super igracku, dodje tabla sa linijama koja je ujedno i magnetna, na koju moze pisati kredom, dodju brojevi -dva para cini mi se, i dodju isto dva para kao domine  nalijepljeni 1,2,3..10 ribica, i cvjetica koji se lijepe na tablu, kao i matem. znaci. to mu je haman omiljena igracka.
Dnevno, sigurno po 1,5-2h provede sa olovkom ili bojom i papirom....mama vise ne kupuje sveske, nego one pakete papira za stampac :)
A da, kad isara  papir onda cesto  trazi makaze da to isjecka:)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:14:00   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.


Ma daj....svakako krećiš, ili ne krećiš?!
Ma naravno da krecim...user posted image ...Ali Umina soba su dekor Tom i Jerry tapete....tu nema gdje...i da hoce...user posted image

Sve što se može dovesti u prvobitno stanje mene ne sikira.

Uh ovo mene sekira...
Ako imaš staklena vrata, a imaš barem ona na balkonu kupi joj ove boje iz OBI-ja i gledaj kako se stvara umjetnost.

Mozda da razmislim o staklu....ovo je jedino za mene prihvatljivo rjesenje...user posted image
Ti poslije običnom  vodom opereš staklo ( ne moraš čekati Diku user posted image  )

Hahaha...ne bi se ja u Dikin posao petljala, da sta zena ne zamjeri.user posted image





_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:32:53   
hanabanana
user posted image

Ovako to izgleda u praksi.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Slova.brojevi.boje
18.10.2010 12:44:20   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Vi ste dobre mameuser posted image ...meni bi bilo nesto da mi sara zid.


isto, ja bi poludjela, ne kontam zašto bi pustila da mi dijete šara po zidu kad imamo papir A4 (dovoljno velik) za to
Po meni je to bezobrazluk

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *