|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MLADEŽI
13.2.2012 23:07:24   
taurus

IZVORNA PORUKA: doublemum

bili smo kod dr Alendera,

Nije tema-ali menije ovaj dr user posted image ovo iz ličnog iskustva

pa reci nam svoje iskustvo...zaštouser posted image

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: MLADEŽI
13.2.2012 23:19:50   
DM
Pisala sam već negdje da sam zbog oteknuća na nozi morala ići dermatologu(sjećaš se da si mi neke nalaze "tumačila")-pored još mali milion nalaza i dr...
Helem nakon dva puta, prilikom kojih su me primile dvije različite doc, ja zatražim pregled kod dr A.i ja sva happy-mislim riješiće on misterije, ali on samo "baci pogled" i prelista nalaze koje mu "gurnu" pod nos nj kolega(ili je medicinar, jer ih je bilo 4 u sobi za preglede) i ispraši me bez da mi odgovori na pitanja koja sam mu pripremila(na svako pitanje je bio odgovor-držite se vi pulmologa-tu leži caka)....

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: MLADEŽI
14.2.2012 6:24:04   
Atarka
Dva mladeza sam odstranila kod Karabega i ostali su oziljci, prilicno veliki. Rekli su mi da sam sklona oziljcima. Nedavno sam isla na KCUS na plasticnu kliniku sa uputnicom od dr. za odstranjivanje jos najmanje 10 mladeza, medjutim neka dr.sto me je primila glatko me je odbila bez nalaza dermatologa. A sto je smijesno, meni je sestra na prijemu rekla da je dovoljna uputnica i da dodjem na pregled i da ce mi zakazati termin za odstranjivanje na koji se ceka 2-3 mjeseca. Otisla sam dermatologu narucili su me na dermatoskopiju tek za kraj aprila! Pa kad opet dodjem na red kod plasticnog proci ce pola godine! Naravno, preporucila mi je da uradim privatno taj pregled, ako mi se zuri.
Pitanje za Rose- Gdje radi dr.Arslanagic i da li ti ona odmah dogovori pregled kod kcerke na plasticnoj? Moras li cekati ili te ubaci za termin ili to ide brze? Ja sam zvala jednu dr. i ona kaze da bi za dermatoskopiju privatno uzela 80-100KM? Koliko kosta taj pregled kod dr.Naime?

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: MLADEŽI
14.2.2012 8:47:48   
taurus

IZVORNA PORUKA: doublemum

Pisala sam već negdje da sam zbog oteknuća na nozi morala ići dermatologu(sjećaš se da si mi neke nalaze "tumačila")-pored još mali milion nalaza i dr...
Helem nakon dva puta, prilikom kojih su me primile dvije različite doc, ja zatražim pregled kod dr A.i ja sva happy-mislim riješiće on misterije, ali on samo "baci pogled" i prelista nalaze koje mu "gurnu" pod nos nj kolega(ili je medicinar, jer ih je bilo 4 u sobi za preglede) i ispraši me bez da mi odgovori na pitanja koja sam mu pripremila(na svako pitanje je bio odgovor-držite se vi pulmologa-tu leži caka)....


sjećam se....sumnjali su na sarkoidozu
je si li dobila dijagnozu na kraju, kako si sada
a to za dr A ne znam....možda je stvarno pulmolog ono što je tebi tada trebalo, a svi ljekari drugačije tretiraju pacijenete kada im se dođe privatno....tako da sam mu ja juče postavila barem 5-6 konkretnih pitanja na koje sam dobila opširne i temeljite odgovore

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: MLADEŽI
14.2.2012 9:07:23   
DM
Taurus ja sam već bila nekoliko puta kod pulmologa sa svim nalazima( koristila i antibiotik zbog povećanog crp....)pa i nakon kontrolnih nalaza, pa mi još jednom "snimili pluća", pa otišla i na kliniku po "još jedno mišljenje" i dermatolog preporučio bronhoskopiju(zbog sarkoidoze) a pulmolog biopsiju tog oteknuća i isključili su sarkoidozu......to se povuklo, nema više ni oteknuća, ni one čude boje(bilo je modro) i još uvijek nisam isključila ni jedno ni drugo(jedino što sad to na nozi nije vidljivo-pa bi možda trebalo uraditi dermatoskopiju?!)..
Ali i ja sam njemu otišla po preporuci i nadala se da će mi razjasniti nejasnoće, a on samo onako površnouser posted image
Mada bih opet , ako mi zatreba "pokucala i na njegova vrata"-ko zna možda je tad "imao loš dan"user posted image

< Poruku je uredio doublemum -- 14.2.2012 9:09:23 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: MLADEŽI
14.2.2012 9:33:42   
rose

IZVORNA PORUKA: Atarka

Dva mladeza sam odstranila kod Karabega i ostali su oziljci, prilicno veliki. Rekli su mi da sam sklona oziljcima. Nedavno sam isla na KCUS na plasticnu kliniku sa uputnicom od dr. za odstranjivanje jos najmanje 10 mladeza, medjutim neka dr.sto me je primila glatko me je odbila bez nalaza dermatologa. A sto je smijesno, meni je sestra na prijemu rekla da je dovoljna uputnica i da dodjem na pregled i da ce mi zakazati termin za odstranjivanje na koji se ceka 2-3 mjeseca. Otisla sam dermatologu narucili su me na dermatoskopiju tek za kraj aprila! Pa kad opet dodjem na red kod plasticnog proci ce pola godine! Naravno, preporucila mi je da uradim privatno taj pregled, ako mi se zuri.
Pitanje za Rose- Gdje radi dr.Arslanagic i da li ti ona odmah dogovori pregled kod kcerke na plasticnoj? Moras li cekati ili te ubaci za termin ili to ide brze? Ja sam zvala jednu dr. i ona kaze da bi za dermatoskopiju privatno uzela 80-100KM? Koliko kosta taj pregled kod dr.Naime?



Dr. Arslanagic radi na Kosevskom Brdu u ulici Muhameda Hadzijahica, imaju web stranicu i tu imas i telefon. Dermoskopski pregled jednog mladeza je 50 KM a pregled bez dermoskopije je 80 KM elem nabere se na kraju pregleda...meni je drugi put (posto sam otisla i drugi put da pogleda neke koje joj nisam prvi put pokazala a skontala sam da sam trebala) pogledala i jos par koje nisam trazila i nije mi ih naplatila (naplatila samo 2 zbog kojih sam dosla)...sto se tice plastike, pitala me je imam li zdravstvenu knjzicu te ako imam da je bolje da je iskoristim i uklanjanje radim na KCUS. Pomenula je da mogu dobiti raniji termin tom linijom i posto je to bilo krajem decembra isli su praznici i godisnji da se javim krajem januara...javila se, otisla kad su mi rekli s uputnicom (pocetkom februara i dobijem termin kroz 4 dana...al posto je ovo zapadalo pomjere mi i sad cekam do 22-og kad bih to trebala raditi) u sustini ako je nesto za uklanjanje ona ti moze ponuditi kao meni da ti izadju u susret i da se zakazes kod njene kcerke al evo visa sila, i ja sad cekam par mjeseci...al nije strasno, ja sam pitala jel ti mladezi mogu cekati i ona mi je potvrdila da mogu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: MLADEŽI
15.2.2012 0:14:34   
Atarka
Rose, hvala ti na informacijama.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: MLADEŽI
15.2.2012 9:11:55   
rose

IZVORNA PORUKA: Atarka

Rose, hvala ti na informacijama.



zaboravih napisati da se ordinacija zove Dermaclinica

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: MLADEŽI
15.2.2012 9:16:57   
mamabb
Ja sam imala mladež pod pazuhom otkako, čini mi, se znam za sebe. Onaj kao ''memica'' . Strogo sam vodila računa da ga ne zakačim kad depiliram i sl. Prije dva mjeseca, mene je samo nešto počelo da pecka kad pomjeram ruku i u roku dan dva otpaouser posted image Nije bilo nikakvih promjena na njemu. Tih dana kad sam osjetila peckanje mislila otići dermatologu, međutim on otpao i ja ne odoh. Sad na tom mjestu primjetim kao ožiljak ili će ponovo narasti, ne znam i dalje planiram posjetu dr al kako nemam nikakvih problema uvijek smetnem a moraću otići.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: MLADEŽI
24.2.2012 15:34:20   
dambolina
Moze li mi neko reci imena hiruga koji rade uklanjanje mladeza na Kosevu? Ja se spremam sad kod dermatologa, pa bih onda hirurgu. Nesto mi se ne daje 500 KM za uklanjanje 2 mladeza, pored zdravstvenog osiguranja...user posted image

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 13:50:40   
ena23
znate li smiju li se cupatid lacice iz mladeza?

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 14:49:53   
SREĆNA
Sabinos NE nikako to se ne bi smjelo uraditi, nisam stručnjak ali imam mladež naslijedila od tate koji ima jednu dvije dlačice, ja ih samo odrežem žiletom jer mi je najoštriji, a mogu skroz do mladeža, meni je rečeno da je mladež promjenjivog karaktera te da je svaki od njih potencijalna opasnost , tako da nikad nisam isčupala niti bih se usudila, a ni tata isto.Pa sad ne znam.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 14:51:22   
SREĆNA
Pardon Ena 23 ,

joj pukla sam, ne znam što napisah sabinos, valjda sam negdje pročitala njen post.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 15:35:05   
sarisari


ne, ni slucajno ja cak ni iz bena koji samo malo je iznad koze ne cupam (imam jedan takav pa samo osisam dlacice ) ne vidim razlog sto bi ih cupala iz mladeza, a svako cupanje je povrjedjivanje mladeza ako ti smeta radje ukloni mladez

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 21:14:34   
milenium
a zašto ne čupati?ja imam na licu jedan i da pustim dlaku da reste i da je ne čupam pa našto bi ličilauser posted image user posted image
a da je samo makazama malo ošišam,opet nije to to,vidi seuser posted image

(odgovor članu sarisari)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 21:19:15   
ena23
ma smeta mi na licu mi je i pocelo je daizgleda ruzno.morat cu gaukloniti, stvarno. hvala na odgovorima.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 22:19:13   
SREĆNA

IZVORNA PORUKA: milenium

a zašto ne čupati?ja imam na licu jedan i da pustim dlaku da reste i da je ne čupam pa našto bi ličilauser posted image user posted image
a da je samo makazama malo ošišam,opet nije to to,vidi seuser posted image

Ja ne smijem, zato žiletom odsiječem skroz do njega pa se ne vidi dlačica, ne znam user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 22:22:25   
milenium

IZVORNA PORUKA: ena23

ma smeta mi na licu mi je i pocelo je daizgleda ruzno.morat cu gaukloniti, stvarno. hvala na odgovorima.


ena gdje ti se nalazi na licu?na obrazu,nosu?i koliki je mladež,velik,mali?
ja sam razmišljala svoj uklonit ali strah me da mi nebi ostao ružan ožiljakuser posted image

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 23:29:49   
Crnkica
čitam da ste neke od vas uklanjale mladeže,i ja ovih dana imam problema s jednim velikim mladežom i želim ga ukloniti čim budem imala vremena,a kako se taj zahvat radi,koliko traje,jeli boli i dali daju lokalnu anesteziju...jeli neka imala situaciju da joj je mladež bio maligan?

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 23:33:32   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

čitam da ste neke od vas uklanjale mladeže,i ja ovih dana imam problema s jednim velikim mladežom i želim ga ukloniti čim budem imala vremena,a kako se taj zahvat radi,koliko traje,jeli boli i dali daju lokalnu anesteziju...jeli neka imala situaciju da joj je mladež bio maligan?

Moja sestra je neki dan skinula povelik mladež . Nalazio joj se ispod grudi i stalno bi ga zakačila sa grudnjakom. Kaže da traje kratko i da ništa ne boli.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 23:45:03   
Crnkica
ma ja sam ti sva od mladeža,čak 3 na dojkama pa mi grudnjak smeta i jedan ispod desne dojke.nemaju nikakvu funkciju,tu su samo da smetaju,doktorica mi je davno preporučivala da ih ostranim međutim ja sam odgađala zbog straha,bezvezeuser posted image .hvala MT.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 23:46:55   
MicoTico
Ma isto i moja sestra, kaže da je znala prije bi to uradila. Ovako se pravo patila, svako malo bi ga raskrvarila.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: MLADEŽI
2.10.2012 23:48:45   
ena23
a ostaje li oziljak? meni je ben iznad usne ali u zadnje vrjeme je narastao i pojavila se dlacica na njemu pa mi bas smeta, fuj mi je. ako ne ostaje oziljak i ja cu to da radim.

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: MLADEŽI
3.10.2012 10:32:41   
sarisari


ja sam otklonila mladez hirurskim putem prije tri godine ( napominjem hirurski nikako laserom ili slicnim stvarima to je opasno ), zahvat traje prilicno kratko pod lokalnom anestezijom znaci ja sam cijelo vrijeme bila budna i pricala sa dr., a mladez se nalazio ispod stomakai bio je jako veliki i smetao mi je jer tu uvijek dodje rub od vesa.
Dakle postupak : dodjes u dogovoreno vrijeme, obuces onaj zeleni mantil i legnes na sto, sestra ti ocisti mladez otopinom i dr. daje lokalnu anesteziju to je za mene najnezgodnij trenutak kada treba da ubode iglu pored mladeza ( ne boli ali je cudno ) , poslije toga vise nista u tom podrucju ne osjecas kao sto rekoh pricas i zezas se sa doktrom dok on radi. Isjece ( otkloni ) i mali dio pored i pristupa sivanju, ja sam imala 7 konaca jer je bio veci. Odmah poslije toga ides kuci, ja taksijem otisla, znaci nista strasno.Mladez se salje na patohistolosku analizu i ako dodje nalaz da je sve u redu nema potrebe za sekiracijom, to znaci da je sve sto je i trebalo uklonjeno.Na previjanje dodjes za dva dana i za desetak ti vade konce, poslije sam samo mazala jednim melemom koji mi je dr. prpisao, zahvat sam nista ne boli apsolutno jer nista ni ne osjetis kao da se ne radi na tvome tijelu, a takodjer i poslije nista ne boli, meni oziljak nije ostao jedva ja kada se dobro zagledam mogu da primjetim da je tu bio rez znaci ko ne zna nikada ne bi opazio a na licu se uvijek puderom moze korigovati malo i da napomenem ja bih preporucila dr .Karabega jer je meni to odradio fantasticno narocito na licu nemojte da vam se neko uci, sretno i nije nista strasno vjerujete i toplo vam preporucujem da to uradite ja da sam znala koliko sam "rahat" to bih davno uradila

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: MLADEŽI
3.10.2012 10:56:29   
rose
IZVORNA PORUKA: dambolina

Moze li mi neko reci imena hiruga koji rade uklanjanje mladeza na Kosevu? Ja se spremam sad kod dermatologa, pa bih onda hirurgu. Nesto mi se ne daje 500 KM za uklanjanje 2 mladeza, pored zdravstvenog osiguranja...user posted image


meni je radila dr. Selma Arslanagic

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Voda za decu.
пеперутка16

Mame, do koliko meseci ste prokuvavale vodu bebama?

6 (0%)

9 (0%)

12 (100%)

Duže od 12 meseci. (0%)


Broj svih glasova: 2

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *