|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Blizanci
21.7.2013 8:44:39   
sretna sam jako
manfri eto jos malkice i bebe ce da te obraduju! user posted image Samo nek je sve uredu i nek si nam ulazis u deveti mjesec to je sigura. user posted image

minelaaa samo naprijed hrabro...ako te imalo ohrabruje ja sam na infuzijama zavrsavala od silnog povracanja- al evo moja dva zlata rastu i napreduju, a ja se te silne "muke" i ne sjecam! user posted image

(odgovor članu minelaaa)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Blizanci
22.7.2013 11:53:40   
nedzla.
drage ženice user posted image nadam se da ste sve dobro i zdravo,

mi smo bili na kontroli prošle sedmice i sve je hvala Dragom Allahu ureduuser posted image

user posted image user posted image rastu i napreduju, imaju dovoljno plodne vode....lijepo im je kaže dr.user posted image

kaže mi dr. da bi se mogla poroditi oko 36 sedmice, ali vidjet će opet. Mi smo vam jaaaako uzbuđeni jer to je ipak blizu jer sada samo skoro 30 punihuser posted image

Uglavom drage mame koje ste na početku trudnoće, sa mučninama itd....sve je to mila majka, jer u trećem tromjesječju vas user posted image user posted image rastežu na sve strane, svakim danom ste sve teže i teže ne po kg. nego oćenito, zamarate se za običnu sitnicu, rado biste nešto uradile, negdje otišle itd.... ali vam se slabo šta od toga da. Zato po meni početak je ipak lakši, čuvajte energiju za kasnijeuser posted image Ljubim vas, izdržite jer sve smo jako željele ove naše male user posted image user posted image

Ja još ništa nisam kupila za svoje user posted image user posted image sve me nekako prije bilo strah, a sada kontam kako li ću ja taj šoping obaviti? Da pitam ove naše mamice koje već imaju svoje user posted image user posted image šta sve treba za početak? da ne pretjeram? ili da ne kupim malo?

Palma, pošto si se ti porodila u Zenici šta sve mogu ponijeti u porodilište? Znam da spavacica ne može i ništa od odjeće. Šta može? Molim savjet user posted image

Sve vas puuuuno user posted image ja i moji bebaći user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru Milostivi,
hvala Ti za ova 2 najljepša poklona u mom životu....
lijepi mamini blizanci A&A

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Blizanci
22.7.2013 16:03:18   
palma
Nedzla, što se tiče porodilišta, ja sam primljena prije pošto sam se ranije počela otvarati, i došla sam u bolnicu kao da ćuvam trudnoću, međutim bila sam tu samo dva dana, i porodila se sa 35+3.... u taj dio gdje ležiš i čekaš porod možeš unijeti sve znači pidžamu, spavačicu,ogrtač, lična higijena, papuče sve što ti treba. Ako budeš primljena prije nego porod krene, ne znam kakva će ti biti situacija, ali neka ti imaš spakovane stvari u torbi sve ove.

A kada se kreneš porađati nosiš samo papuće, ličnu higijenu, mobitel i uloške najbolji su vir 80 i čašu najbolje je neka da ima poklopac i da se može na slamku iz nje piti ako je i kod tebe u pitanju carski rez ako i nije bolje da se čaša ne praši, A tu torbu sa drugim stvarima piđamu i ostalim stvarima vrati muž kući kada ti odeš na porod.

Što se tiče stvari za bebu ja sam kupila osnovnu odjeću, bodije, gegice, peškire, dekice, po nekoliko pari nisam pretjerivala, kapice, čarapiće, pamučne pelene, ono u čemu će izaći iz
bolnice, autosjedalice, pošto smo ih u njima iznijeli, ali sve to negdje u 32 sedmici i ja sam isto jedva, jer sam ja imala i zabranu kretanja, pa kad krenem sa kontrole uvjerim se da je sve ok na brzinu nešto kupim. Ja sam za početak kupila jedan krevetić, tu su spavali dva mjeseca a onda smo kupili drugi.

(odgovor članu nedzla.)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Blizanci
22.7.2013 16:05:16   
palma
Zaboravih za bolnicu vlažne maramice.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Blizanci
23.7.2013 17:09:43   
manfri
Evo da se javnemo i ovdje ... Bili jutros na kontroli 37+1 sve u najboljem redu hvala Bogu dragom bebice nece jos kaze doktor njima lijepo pa zasjeli da sjele user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja imam kontrakcije ali slabve i pritisak dole ali sem toga sam ko beton lakse mi je cim cujem da su moji begovi dobro i da im je lijepo user posted image ja sam i sretna sto su dobro a i tuzna malkice jer moram jos cekati a svaki dan sve vise i vise raste zelja... jedva cekam svoje mrve

nedzla i meni su u 28 sedmici govorili da cu se poroditi ranije , kao ako dohvatim 36 sedmicu bit ce odlicno pih vidi sto ih zeznusmo user posted image user posted image user posted image user posted image
znas kako kazu: Covjek snuje Bog određuje user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Blizanci
26.7.2013 12:05:44   
Leva
I mi smo konacno kuci nakon 8 dana bolnice. Dobila sam kontrakcije jedan dan koje su trajale nekih 10 sati i nakon toga ih vise nije bilo u takvom intenzitetu. Medjutim steta je vec bila napravljena i ja sam se pocela otvarati. Imala sam tu blesavu srecu i mogu reci da nas je dragi Bog bas pogledao jer je ovo bio zadnji momenat da se napravi serklaza. Bebe su dobro, ja usivena ko vreca krompira user posted image , gutamo tablete, dobijamo injekcije a ja vam zbog novih kolacica ne smijem ni napisati na sta mi terapija lici kako ne bih isprepadala zene.
Zvanicno smo na 24+2, nosim pojas za trudnice da smanjim pritisak na grlic, iskljucivo lezim i ustajem samo do wc i tako... Ovaj se tempo bas i ne razlikuje previse od ranijeg pa mi je sve ravno do mora user posted image
Manfri ti jos samo malo user posted image Nedzla ti si nam onda sledeca aBd user posted image
Nove duplice dobro nam dosle! Budite dobre i ugledajte se na manfri i nedzlu jer su da kucnem imale uredne trudnoce, od mene nista pametno necete nauciti user posted image user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Blizanci
26.7.2013 17:04:03   
nedzla.
Levo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobro nam došla.

Ti si naša hrabrica user posted image nek te Dragi Allah čuva skupa sa tvojim malim user posted image user posted image samo Dragi Allah nama pomaže i niko više. Ah te kontrakcije user posted image ja sam od 20 sedmice u strahu od njih user posted image i ja ih povremeno osjetim, ali kad udobno sjedim ili legnem sve ok. Tako da mi je dr. rekao da ne brinem. Cerviks je sa 24 sedmice bio 5,4 tako da je dr. bio prezadovoljan. Ali mi dugogodišnje trudilice ne možemo se opustiti i gotovo.

Ja sada trebam popravti krvnu sliku radi CR nije loša, ali eritrociti, hemoglobin i hematokrit su malkice ispod referentnih vrijednosti. Eh, kako sada izaći na kraj sa tom svom dobrom hranom i vitaminima za poboljšanje ks, a ne udebljati se ih hi hiiiiiiii sada kada se naviše dobije na kilaži????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image pomozite mi drugarice drage user posted image

Manfri user posted image user posted image user posted image user posted image sretno i s hajrom aBd nek je Dragi Allah uz tebeuser posted image On je zaista najbolji pomagač

Palma, hvala ti za savjete što se tiče porodlišta u Zenici user posted image

ostale ženice user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio nedzla. -- 26.7.2013 17:06:25 >


_____________________________

Gospodaru Milostivi,
hvala Ti za ova 2 najljepša poklona u mom životu....
lijepi mamini blizanci A&A

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Blizanci
26.7.2013 19:26:26   
manfri
Leva neka ste vi nama dobro , a i ti ces akoBogda svoje mrve iznijeti do kraja i nikad vise da nisam cula nikakve negative , jer inace user posted image user posted image user posted image glavu gore idemo polahko i akoBogda ti ces sve ove probleme zaboraviti kad ti se nasmiju i pocnuz plakati u po noci jer su gladni user posted image samo se cuvaj neka oni napreduju a ti taman odmaraj trebat ce ti kad se rode aBduser posted image

nedzla i ti mi lagano napredujes masallah user posted image user posted image user posted image
Neka nam je svima dragi Bog na pomoci i da nas on vodi kroz trudnocu i sacuva nam svima nas blaga . Drage mojhe mamice duplica glave gore i uz Boziju pomoc svima Vam zelim da svoje trudnoce iznesete sto lakse , bez problema , one koje ih imaju da ih vise ne bude aBd i da se sve zajedno radujemo biserima nasih user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu nedzla.)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Blizanci
26.7.2013 23:12:25   
palma
Leva draga, drago mi je da je sve ok, i ja sam svu trudnoću preležala ali sam izgurala, još meni nije rađena serklaža jer nije bila potreban kad se je moglo uraditi, a kasnije su se naglo spustili, a mislim da sam u jednom periodu trudnoće pila 18 tableta dnevno ako se dobro sjećam, aspirin, ginipral, legofer, buskopan, apaurin, siofor, letrox, nekakve protiv upale, ma nemam pojma neke po nekoliko puta dnevno, samo se svega pridržavaj strogo, ja sam imala hiljadu pitanja i strahova zbog tolikih tableta pa bebe hvala Bogu žive i zdrave.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Blizanci
29.7.2013 16:44:27   
entinte
Red je da se i ja javim :D prije svega veeeeliki user posted image za sve vas user posted image
ja sam sad 23. sedmica i idem na kontrolu u petak, jedva cekam da vidim sta mi mrvice rade. Pokretna sam i jos na poslu, jedva cekam malo godisnjeg da se odmorim malo user posted image Zasad se super osjecam samo me lupaju po cijeli dan i to kad sjedim ili lezim, jedno na jednu stranu drugo na drugu bas su aktivni masallah user posted image čuvajte mi se moje duplice i mamice.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Blizanci
1.8.2013 9:05:48   
SREĆNA
Manfri javi seeee

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Blizanci
1.8.2013 9:07:04   
Medić*

IZVORNA PORUKA: SREĆNA

Manfri javi seeee


Samo da te srecna poselamim mahsuz user posted image user posted image Nadam se da ste mi dobro :)

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Blizanci
2.8.2013 10:26:09   
entinte
Evo nas sa kontrole, sve uredu masallah, fino napreduju, grlic se super drzi :) sve je manje mogucnosti za serklazu user posted image po njemu jedan ima oko 715 gr a drugi 810 gr. Mama je dobila do sada 12 kg user posted image jedan je jako nemiran samo lupa drugi kad mu ovaj dozvoli :) user posted image za sve

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Blizanci
3.8.2013 12:52:06   
Leva
Mashallah entinte user posted image
I mi smo juce bili na kontroli sada smo punih 25 sedmica na zdravlje. Bebe su teske preko 800 gr, serklaz ocigledno drzi, ja iskljucivo lezim pijem saku tableta dnevno plus boce i drzimo se. Vec sam pocela nositi pojas za trudnice i puno mi je lakse. Bebe se vrte kako one hoce, bila sam pod strasnim stresom jer smo morali uspavati psa koji je zivio sa mnom preko 11 godina, oni su strahovito reagovali na stres... Idemo dalje, bitno je da su tufne dobro! Za 2-2,5 sedmice cemo dobiti Dextametazon i ja cu poceti da zivim malo manje opterecena user posted image za sada sam dobila 6 kg iako sve redom tamanim i to su nam sve novosti za sada user posted image
Sta je sa manfri, je li se porodila?

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Blizanci
3.8.2013 14:50:16   
nedzla.
Levo mašaAllah za momke user posted image
Žao mi je za Leu, a ti se ne smiješ sikirati, opusti se i osloni na Dragog Allahauser posted image

Mi vam guramo 32 sedmicu, počele su mi noge malo oticati user posted image ali eto sve je to kažu normalno. Doduše stvarno je povezano sa aktivnostima, ako više odmaram bolje je. Kad smo ušli u 8 mjesec isti dan išli smo u shopinguser posted image prvi put. Doduše babo nam je bio umoran i nenaspavan, a i post čini svoje pa nismo plaho oćeifili. Kupili smo tek nešto osnovno, pa trknut ćemo opet aBd iza bajrama. Kupili smo autosjedalice od 0-6, po 2-3 dekice, kompletiće za izlazak iz porodilišta, pampers, cuculiceuser posted image user posted image i još po nešto.

Eh, zaboravila sam vam prijaviti jednu novost: na zadnjem pregledu dr. mi je rekla da nije sigurna da je ova moja beba curica, zaista curica. Kaže po meni je i ova beba dječakuser posted image tako da će izgleda do poroda ova moja za nijansu sitnija bebica s desne strane biti iznenađenje do poroda, a ja je već zovem mamina TAJNA user posted image nek su nam samo zdravi, živi i pametni, a zaista ostalo nije važno. Inače kupili smo sve bež i sve isto, pa ako budu i dječaci odgovara, a ako bude i kombinacija opet je ok. baš lijepa ona bež boja, a autosjedalice su sive.

eto drage moje user posted image

šta li nam je s manfri?

Levo super je ona tema razovori o iščekivanju bebe, ali ne smijem se uključiti jer neću biti aktivna, pa se onda osjećam kao padobranacuser posted image

_____________________________

Gospodaru Milostivi,
hvala Ti za ova 2 najljepša poklona u mom životu....
lijepi mamini blizanci A&A

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Blizanci
3.8.2013 16:33:59   
Leva
Ma sta te briga naleti user posted image Ostavile ste me na cjedilu jer su tamo sve trudnice s jednom bebom user posted image
S obzirom da sam od starta kilava seka mi je pokupovala skoro sve za bebe. Imamo dvije dekice, 4 kompletica za iznijeti ih iz bolnice ( 2 su pamucna a 2 plisana jer nemam pojma kakvo bi vrijeme moglo biti), bodija nekih 15 komada, neke velike pamucne pelene, sipercici mali i veliki, kapice, rukavicice, carapice, 2 tene user posted image , gegica par komada, 2 jaje AS smo dobili na koristenje, kolica sam odabrala sestra se nalozila da im pokupuje i hranilice u IKEI i sada jos cekam da mi ko sta da pa da mogu vidjeti na cemu sam user posted image Ostaju jos krevetici i nekakva komoda za presvlacenje. Ne mislim kupovati onu namjensku cini mi se dosta beskorisna s onom kadicom unutra vec mislim kupiti neku cestitu vecu komodu, mozda neku koja ce im ici uz ormare sto sam kupila za djeciju sobu prije 4 godine a koje moja seka koristi kada je kod nas. I to je to uglavnom nisam zamisljala trudnocu bas ovako. Pomalo je tuzno kada cekas dijete u nasem slucaju djecu 7 godina doci u priliku da ti drugi sve zivo pokupuju dok ti stojis i gledas ko popiskena sa strane. Sanjarila sam o tome godinama... Al hajde nek su zivi i zdravi nakupovacu se i ja da me zelja mine user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu nedzla.)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Blizanci
3.8.2013 17:14:46   
manfri
Zene moje samo da vam se javim ja sam vam se porodila u srijedu 31,078 u 23 sata obje bebice bile vani zive zdrave po 3 kile i 300 i 3 kg 100 , , porod prirodan sa 6 konaca ukupno vani , apgar u prvoj minuti 9 obojici u bolnicu otisla 31,07 u 15 sati , pustili nas kuci sutradan 01.08 u 13 sati .

Detalje vam javnem skoro cim prije i zelim vam da sve budete sretne kao ja i na porodu prođete ako ne kao ja onsda bolje od mene

Sve vas ljubimo i grlimo i hvala sto ste pitali gdje smo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Blizanci
3.8.2013 17:45:17   
SREĆNA
¸MasAllah čestittam od srca.Drago mi je da je sve dobro prošlo.Sad uživajte user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Blizanci
4.8.2013 16:10:06   
palma
Čestitam Manfri.

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Blizanci
5.8.2013 8:39:12   
entinte
Leva gdje si kupila pojas, i ja trebam nabaviti sebi jedan, gledala sam u DM-u, ono nesto bezveze skroz. 19. bih trebala malo na godisnji pa sve kontam kako i gdje? S jedne strane me strah mada nemam nikakvih problema a s druge jedva cekam K da odvedemo malo jer uziva u vodi a i radi muza. Ja da se pitam nije mi stalo do mora ali eto volila bih radi njih.

_____________________________

Svaki neuspjeh je iskušenje koje prethodi uspjehu!!!
K 08.04.2011 15:20 h, 3480 gr i 51 cm
N 15.11.2013 10:08 h, 3650 gr i 52 cm
I 15.11.2013 10:09 h, 3700 gr i 53 cm

(odgovor članu palma)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Blizanci
10.8.2013 9:46:20   
Leva
Manfri cestitam. Kad proitam takav post lijepo mi dodje da kazem hocu i ja takav porod user posted image
Entinte pojas sam kupila u ulici Kosevo apoteka se zove Mymedico ili tako nesto, odmah iznad Neretve. Imas neke od 25 KM koji podupiru samo stomak a meni je muz kupio neki od 51 KM koji ima i pojacanje za ledja. Ovaj sa pojacanjem ima nekakvu trakicu koja ide i preko stomaka i jedini problem je sto su po velicinama pa mi je ta trakica preko stomaka velika, sve ostalo je ok. Teta u apoteci mu dala xxl sto je za trudnice od 34 sedmice do poroda i meni bilo glupavo da mijenjam za manji sve kontam da mi je stomo veci nego zenama sa jednom bebom i da cu aBd brzo do te faze. Da imam sire bokove mozda bi mi vec sada bio taman...
P.s. slobodno idite na more, naravno konsultuj se sa dr prije toga. Klima ce ti prijati samo imaj uvjek bocu vode uz sebe i drzi se hladovine. Ako je sve ok cak se smijes i brckati user posted image

< Poruku je uredio Leva -- 10.8.2013 9:48:05 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu entinte)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Blizanci
13.8.2013 16:43:25   
manfri
Drage moje da vas pozdravim i javim vam se dok moje mrve spavaju . Njprije bih se zahvalila svima a nakon toga imam molbu za administratora da se ne ljute na mene i da ako mogu ovu moju porođajnu pricu smjeste tamo gdje joj je mjesto jer se ja bas nekako ne uspjevam snaci (valjda sam neispavana )user posted image user posted image user posted image

Naime ja vam na svoju ruku odem 31.07. ranije na kontrolu jer je moja kontrola predviđena tek 02.08 po nalogu doktora. Da pojasnim nije me nista bolilo nego eto onako mi se islo bez pravog razloga user posted image . Nakon sto sam stigla na kliniku saznam da je moj doktor jos tu (produzio rad ) trknem da uradim CTG i pred ambulantu cekam njega da izađe iz porođajne sale, kako sam po WC non-stop , dok sam ja uletila u WC doktor izasao iz sale Zraknuo CTG i rekao mom M : "Ma , nece ona jos do termina!" Sto je inace 12.08. kad sam izasla i M mi prenio poruku onako na hodnika , ja pobjesnila user posted image i stanem ja pred ambulantu odlucna da me primi i da meni licno objasni sve sto treba a ne momm M , jer nece on u salu na porod vec ja ! Nakon sto sam stigla na red uđem ja unutrea , a meni ce on : " Sta je mala ? Sta se desava ? Neces ti jos ima do termina 10-tak dana!" Kazem ja njemu ma boli me doktore dno stomaka ! (sto je bila izmisljotina da budem iskrena , ali u tom trenutku nisam nista pametnije mogla smisliti, a htjela sam da me pregleda a ne samo sutne preko vrata) Kaze on meni pa hajde posto si ti vec 38 sedmica blizanacke trudnoce da vidim da se nisi slucajno pocela otvarati ! Popnem se ja na onaj stol , pregleda on mene i zbunjeno: Pa ti otvorena 3 prsta , moze porod krenuti svaki sat! " Nasmijem se ja sva sretna sto cu uskoro vidjeti svoja zlata.Dok je moj M bio totalno zbunjen( jer mu je doktor na par minuta ranije rekao da ima jos vremena) i istovremeno presretan kad sam mu rekla da ce postati tata ponovno najvjerovatnije do vecerasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vozi me kuci da uzmem stvari i vraca nazad na kliniku gdje me smjestaju na patologiju u 14 sati. Tu vam ostajem do 20:00 a do tad su me maltretirali s pregledima jer mi niko nije vjerovao da me apsolutno nista ne boli , a ja se otvaram ?! Kako ne znam ni ja sama , ali me stvarno nista nije bolilouser posted image . U 19:45 Dr. Rovcanin me pregleda kaze otvorena 6 prstiju i posalju me u porođajnu salu. Tako ja na svojim nogicama ( koje su tada od otoka licile na slonove noge) otsetam do sale , te me u 20:i 15 skopcaju na CTG i infuziju. Tek tada pocne boljeti i ja sam se pomjerila i CTG se pomakao ulazi babica i trazi otkucaje drugog brace nekon sto nije uspjela naci zove doktoricu neku, međutim ni ona ne uspjeva naci otkucaje , a ja vec lagano pocinjem panicariti. U 21: 05 vec ih je 5 u sali samnom i svi traze otkucaje srca drugog blizanca , te konacno neko je zvao Dr. Rovcanina ai on ulazi u salu i pita sta se desava ? Objasne mu da necuju otkucaje drugog blizanca , na sto ce on gasi svjetla donesite UZ Covjek nadje obojicu u sekundi , a ja tek onda okinem plakati od srece i zahvaljujem dragom Bogu sto su mi djeca dobro user posted image user posted image . Nakon toga porod ubrzo krece , te vam ja svoje prvo zlato cujem u 22:52 , tezak 3100, dug 51 , a svoje drugo zlato u 22:58 tezak 3300, dug 52 a apgar obojici u prvoj minuti 9. Doktor zadovollljan tokom poroda , kaze skolski, a ja ... eh da su me pustili da ustanem cini mi se kolo bih mogla igrati od srece , radosti i zadovoljstva, nema boli, brige, sekiracije nista sve nestalo ... samo ostala neopisiva radost i sreca.
Na odjel su me odveli oko 2 sata ujutro, sestrica mi pomogla da se istusitam , sredim , te sam pobrstila sav keks sto mi je M dao i popila 2 litra soka i vode (bila sam zedna kao deva) nakon toga otisla kradom u sobu da vidim svoa dva hljebcica user posted image user posted image user posted image kako spavaju , vratila se usobu odspavala 2-3 sata ustala , donijeli mi moja blaga i mama hranila dusu gledajuci ih kako spavaju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nakon toga vizita pregledali nas i rekli da mozemo kuci taj isti da , tako da smo vam mi vec 01.08. bili u svojoj kuci u 14 sati.
Eto to vam je moja porođajna prica koju sam zelila podijeliti s vama i pozeliti svima da imaju jos laksi porod i uzivaju u majcinstvu svake sekunde jer to je ipak najljepsi dar od dragog Boga koji se ni sa cim ne moze mjeriti !



_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Blizanci
13.8.2013 16:48:27   
manfri
Drage moje hvala vam na cestitkama user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Blizanci
14.8.2013 8:25:28   
djulba
najlepse je sto se kaze jednim potezom dve muve :)

(odgovor članu Meli.)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Blizanci
18.8.2013 13:53:19   
nedzla.
Manfri čestitam na prinovama user posted image nek su vam živi i zdravi duuuuugo godina aBd
mašaAllah vidim da si hairli na porodu prošla, hvala Dragom Allahu, da nam Svemogući Allah svima bude na pomoći inšaAllah user posted image

Ostale ženice, kako ste?
Ove novopečene trudnice se slabo javljaju, nadam se da je sve ok user posted image

Levu pripratim pomalo na temi neobavezno.... i razgovori o očekivanju bebe..... a vidjela sam i fotke mašaAllah plahog tibe user posted image

Ja sam povelika mašaAllah, ali nisam plaho dobila nigdje osim što je tibo veliki mašaAllah user posted image
meni se lagano bliži porod i sve sam uzbeđenija što koji dan odmiče, jedva čekam da vidim male okice svojih bebaća, maje jukice, maje nogice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...... aBd samo da sve hairli protekne, porod i poslije poroda, aBd bit će dobro Svemogući Allah pomaže i olakšava, niko drugi user posted image

Sve vas puuuuuno user posted image ja i moji user posted image user posted image

_____________________________

Gospodaru Milostivi,
hvala Ti za ova 2 najljepša poklona u mom životu....
lijepi mamini blizanci A&A

(odgovor članu manfri)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *