|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 21:36:22   
ziki
user posted image user posted image user posted image user posted image  bravo za Henu i hodanje, cestitke i Lokici za usatajanje, ona je 5 dana starija od Tarika al on ne ustaje jos uvijek- teska guza pa ne moze al pokusava i dalje.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 376
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 22:09:16   
mamina princeza
Cestitke Heni na prvim koracima:)

Moja princeza sad pomalo puze - unazad. Odjednom je to naucila toliko iznenada da je pala sa bracnog kreveta ...uh kako smo se samo prepali a svi smo bili tu samo nismo oceivali, sad je zato vecinu vremena u mrezici.

Sjedi fino sama al je jako nemirna i stalno nesto pokusava dohvatiti pa se zbog toga zna i prevrnuti ...hB sve je dosada proslo bez jacih udaraca mada je moramo paziti non stop , ono sto se kazi sve oci moraju biti otvorene.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 377
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 23:33:27   
MELLI
Čestitke Heni za prve korake!


Hajd da se i mi malo hvalimo.Sinoć smo dobili prvi zub.
Samostalno sjedimo već mjesec dana,prestali smo puzati poput američkog marinca i sad pužemo četveronoške.Klečimo i pokušavamo se uzverati uz sve što nam se nađe na putu.Ponekad nam uspije da se uspravimo u stojeći položaj,ali često padamo.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 378
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 23:38:08   
Anoniman
Cestitke Heni za korake!!!
Davud odavno sjedi sam, ne moze da sam ustane, jer ne moze da dohvati rukom rucku na mrezici, ali kad ga podignem, on se uhvati, i vristi kolko mu je drago. Moze tako dugo stojat, ali kad podje nesto drugo uhvatit padne.

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 379
   RE: Faze nasih beba...
1.2.2009 7:56:57   
mamyca
Cestitke za sve bebice.user posted image user posted image user posted image user posted image
Hamza odavno puze i sam ustaje,napravi dva,tri koraka i onda padne na guzuuser posted image .Svasta nesto prica,citaj brbljauser posted image ,nekad je toliko glasan da mi ne da da pricam na telefonuser posted image .


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 380
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 8:07:51   
ebru
Cestitam svim bebicama na njihovim postignucimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 381
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 8:42:54   
idana_85
IZVORNA PORUKA: dacy

moj je u fazi "sve sto uzmem moram staviti u usta", poceo je naglas da se smije i ispusta dostaaaaa glasne zvukove 


Hehe, i moj smrdo se smije na glas, kad mu nesto ne odgovara samo govori hm hm, a kad mu naidje vristi...ne od bijesa vec kao prica, al to je nesto piskavo da bog sacuva i tako po 2-3 sata, raspameti nas, a on uziva.I jos je poceo da hvata svoje nogice i okrece se na bok....I da...nece vise flasicu nema sanse....samo je gura jezikom, tako da dojimo, a nekad mu dam i malo voca, zao mi, sve mislim gladan...
Bili smo prije par dana na kontroli. Nisu nam dali bocu jer smo malo prehladjeni. Imamo 7400gr i 65cm...


< Poruku je uredio idana_85 -- 5.2.2009 8:44:12 >


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 382
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 8:47:32   
Anoniman
Da li ima negdje tabela sta djeca u odredjenom uzrastu mogu uraditi, odnosno sta bi trebalo da mogu uraditi?

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 383
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 9:00:52   
Hannah
Ovo bi trebalo biti prilično tačno:

http://www.poliklinika.org/normalni_razvoj.htm

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 384
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 10:25:08   
mamabb
Moja Leilica je danas primila boce,inače, ima dva mjeseca i jedan dan, teži 5600kg i duga 62 cm. Pedijatrica kaže da fino napreduje, pa sad...
Rukice stavlja usta, dudu pridržava rukom i počela je da guguče i ispušta razne zvukove, vriska i tako :)

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 385
   RE: Faze nasih beba...
5.2.2009 19:04:06   
lida
Mirza je sad u fazi ustajanja uz krevet ,sto ...... a onda malo hoda okolo i kad skonta da mama gleda sam sebi pocne pljeskati i onda se strovali jer jos uvijek nemoze samostalno stajati.Sve zivo dira zavlaci se gdje god stigne ma prava je radoznalica

Cestitke za sve prve korake ,za sve bebice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 386
   RE: Faze nasih beba...
10.2.2009 14:15:26   
mišur
Evo da se malo pohvalimo...
Luka je jutros samostalno napravio par korakauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Pustio se od kauča do mene, i napravio 2-3 koraka...
Ja nisam mogla vjerovati svojim očima, toliko sam bila sretna!
Sad to radi cijeli dan, oslobodio se pa se samo pušta...

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 387
   RE: Faze nasih beba...
10.2.2009 16:24:09   
mamyca
Bravo za Luku.user posted image user posted image user posted image user posted image

Hamza isto to radi od nedavno,ali korak,dva i padne na guzu.user posted image user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 388
   RE: Faze nasih beba...
10.2.2009 18:05:03   
mišur
Tako i Luka...
Ili se zaleti pravo na mene da ga uhvatim...
Kako su samo slatki, prosto ih je milina gledati kako svaki dan uče nešto novo...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 389
   RE: Faze nasih beba...
13.2.2009 11:22:48   
ziki
user posted image user posted image user posted image prve korake.
Tarik je trenutno u fazi intenzivnih zijana: skidanja maminih knjiga sa police, čupanja jadne sobne jele, skidanja stoljnjaka i  prekrivača...a najsmješnije je kad sam sebe svlači, rukav i čarapice. Počeo je i druge bebe da oslobađa čarapica. Takođe pokušava i dalje da ustane, do sad je uspeo da se uspravi na koljena držeći se za kauč. Posle je plako jer nije znao kako dalje.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 390
   RE: Faze nasih beba...
13.2.2009 11:25:57   
bebacha
Ajle je fazi kad samo hoda i hoda i hoda.glava me zaboli gledajuci za njom.nije se jos bas ustabilila pa me strah.i dalje je u fazi "samo moja mama",vuce me za noge da je uzmeme,samo ide zamnom.i najgora faza do sad je hranjenje.neda da je hranim.moram joj stavit hranu u kasiku,dati kasiku njoj i tako jede.drugacije nema sanse

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 391
   RE: Faze nasih beba...
13.2.2009 11:33:10   
ziki
hahaha i Tarik hoce sam da jede, samo mi otima kasiku, malo se igra i baci na pod. Zato na stolu pripremimo citav njegov plasticni escajg i pocnemo sa jelom.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 392
   RE: Faze nasih beba...
26.2.2009 12:09:41   
Anoniman
po meni je ovaj, iako ujedno i jako težak, najljepši period moje bebe do sada, sve hvata, zanima se za igračke, okolinu, brblja, smije se kao da sve razumije, baš je postala mala osoba!user posted image

(odgovor članu ziki)
  Neposredna veza do poruke: 393
   RE: Faze nasih beba...
26.2.2009 17:09:01   
žana o8
Žana se već dugo okreće u oba smjera, ali od juče je počela malo na koljenima da se kreće kao da će puzati. Zar nije rano za puzanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 394
   RE: Faze nasih beba...
19.3.2009 0:32:57   
ziki
Prije nedelju dana Tarik je sam ustao uz kauc a od tad je fino napredovao, penje se uz sve zivo a jutros je ustao drzeci se za moju nogavicuuser posted image Sad vec brze puzi i teritoriju puzanja je prosirio na citav stan(osim kupatila jer su tu vrata uvijek zatvorena) otvara komode, skida knjige, rasprema mi po citavom stanuuser posted image user posted image user posted image na svom jeziku sastavlja citave recenice i trudi se glsovno lice na nase, jutros sam u jednoj njegovoj recenici razabrala mama i Talik, a kako me pri tom vuko za nogavicu prepostavljam da je bilo uzmi me i nosi napolje.user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 395
   RE: Faze nasih beba...
19.3.2009 2:20:01   
veeseelaa
MOJA MALENA IMA 2 MJESECA.
POČELA JE GUKATI I SMIJATI SE SA 1,5 MJESECI.
STAVLJA RUKICE U USTA A MAMU PREPOZNAJE NAKON NAVRŠENOG JEDNOG MJESECA.
TESKA JE 6100 A DUGA 64 CM

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 396
   RE: Faze nasih beba...
19.3.2009 8:53:39   
Anoniman
Davud je 11.03. poceo da puze, to je bilo bas eto neki pomaci da se mogu nazvat puzanjem, ali sad puze pravo, zavuce se pod sto i ode negdje u neke coskove, zato je bila revizija po kuci svih stvari koji se mogu stavit u usta i progutat.
Poceo je isto prosle sedmice ustajat uz namjestaj i postao je velika mamina lopozicauser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 397
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2009 9:50:27   
mišur
Čestitamo Davudu na puzanju!user posted image user posted image
Ja se sjećam da mi je Luka tad bio najkritičniji za paziti ga...Uz sve se dizao, a još nije imao dovoljno snage za sve svoje poduhvate, pa bi skoro svaki dan razbio glavu od neštouser posted image
Uh, kad se sjetim..svaki dan nova čvoruga, on je samo na glavu padao..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 398
   RE: Faze nasih beba...
23.3.2009 9:57:16   
Emina*
user posted image  user posted image  user posted image sjecam se.. Mirna nisam bila ni sekunde...
Malo, malo i cujes.. buuuuu  user posted image

Bakir u zadnje vrijeme digne se uz nesto, i pusti ruke, i tako stoji sam i po nekoliko sekundi user posted image   user posted image  
Sada mu je fazon kada je na po' sobe, rukama i nogama oslonjen na pod, digne guzicu u zrak, pa jednu ruku u zrak, pa drugu, i pokusa sam da se digne, bez ikakvog pridrzavanja.. Ali, ne moze da izbalansira, pa padne, i opet jovo-nanovo user posted image   Valjda ce ubrzo prohodati...

Cestitke Davudu na puzanju... user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Emina* -- 23.3.2009 9:58:18 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 399
   RE: Faze nasih beba...
26.3.2009 14:04:22   
ziki
user posted image user posted image user posted image Cestitke Davudu na puzanju i Bakiru na pokusajima ustajanja, kod nas ti pokusaji dolaze do faze guza u zrak jedna ruka i tako malo "stoji" pa nazad a padovi su nam hvala Bogu do ad bili na guzu, glavica strada prilikom provlacenja ispod stolice (kad mu preprijecim put da ne ide u kuhinjuuser posted image ) i kad ustane uz rucke komode i onda otvara ladicu koja je na vrhu komodeuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *