|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze nasih beba...
9.1.2009 11:00:17   
ziki
Bas zbog toga sto je napredan i tezak ne smije na noge.Nadam se da cu israjat u namjer da ce se na noge oslonit tek kad sam to bude mogao. Sad pokusava ali zbog tezine, 11.4 kg ne uspeva pa mu ja "pomazem" da mu nije dosadno. Led je napolju pa ne izlazimo.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 351
   RE: Faze nasih beba...
9.1.2009 11:02:03   
M kao Mama
A, jel puže, i oslanja se uz stvari, ako to radi, mila moja, kakvog šala jakog, opasaj oko njega, krajeve uzmi iza leža u svoje obje ruke i da vidiš njegve radosti, ovo je moja svekrva najviše s lajlom praktikovala, obje su uživale, a pogotovo Lajla

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 352
   RE: Faze nasih beba...
9.1.2009 12:23:34   
Gigana
da se i ja pohvalim, Vedad je prohodao sa 13 mjeseci.  Eno ga k'o pingvin.  Još uvijek je nestabilan i stalno pada, ali se bori i ne odustaje.  Skontala sam da ga bole koljena od puzanja, pa se i on sve više trudi da hoda.

Inače, ima 8 zuba (jedinice i dvojke, i gore i dole) i mi smo očekivali trojke, no međutim, neki dan se pojavila četvorka na donjoj vilici.  Sad ukupno ima 9 zuba, ali još uvijek jako bali, tako da očekujemo još.

Postao je pravi mali mangup, svaki dan ima neki novi fol.  Sad je u fazi penjanja, penje se uz krevetić, penje se prema stolu, ulazi u ladice, dira utičnice, vuče kablove, pokušava uključiti kabl od kasetofona u utičnicu, jer je skontao da to tako ide, baca stvari na pod (testira silu zemljine teže), zavlači se u kuhinjske elemente i vadi šerpe, zavljači se i gleda ispod kreveta, komode, i sl., veš mašina mu je najveća msiterija, obožava mašinu za suđe i kad bih ga pustila, sve bi povadio i polupao iz nje; pali svjetlo na rerni i onda se sagne da vidi šta ima u rerni, a zna nekad da mi je upali i na 200 stepeni.  Ukratko, dobili smo jednog malog termita u kući koji nema ni sekunde mira. user posted image

Još uvijek samo izgovara mama i tata i daj, to mu cijeli vokabular.  Inače, ima 13,5kg i visok je 86 cm (nosimo garderobu za djecu od dvije godine, a br. cipela mu je 24) user posted image




_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 353
   RE: Faze nasih beba...
13.1.2009 11:11:52   
dana3
za 8 dana imacu 3 mjeseca imam oci ko findzale i sve hocu da vidim,glavom okrecem kao da je svetionik,smijem se na mamu i tatu.znam da gugucem i da kazem ajjjjj,ne spavam navece jer je cool biti budan,imam skoro 6 kg,gledam moje ruke,hvatam s njim asta dohvatim-za sada toliko ahaaaaa kad me stave na stomak ja se okrecem kako ja hocu a nekad se podbocim na laktove pa posmatram okolinu

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 354
   RE: Faze nasih beba...
13.1.2009 18:23:11   
mynxlee
trenutno je u fazi maksimalnog dojenja i minimalnog spavanja. pomalo ga interesuje okolina. kad mu se nesto prica, nekad nabaci kez ili pokazuje jezik. kad je gladan poceo je stavljati palac u usta, a kad je ono bas gladan i cijelu saku. trenutacna igracka mu je sika koju raaaaazvlaci user posted image obozava fen, presvlacenje itd. cucu nikako ne voli.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 355
   RE: Faze nasih beba...
15.1.2009 12:27:40   
dacy
moj je u fazi "sve sto uzmem moram staviti u usta", poceo je naglas da se smije i ispusta dostaaaaa glasne zvukove 

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 356
   RE: Faze nasih beba...
16.1.2009 8:57:51   
mišur
Moj maleni sad nema mira ni minuteuser posted image
Stalno je u pokretu, diže se uz sav namještaj i hoda uz njega bez imalo muke.
Ali kad ga uzmemo za rukice da hoda, odmah spusti guzu na poduser posted image
Otvara ladice, i već je nekoliko puta priklještio prstiće, ali nije se naučio pameti...
Otvara i kuhinjske elemente, gura prste u utičnice...
Kad puže, i kad dođe do vrata, sam ih gura i otvara...
Kad se igramo na krevetu u spavaćoj, glavni fazon mu je da dođe do prozora i čupa zavjesuuser posted image
Prava je brbljivica, bukvalno ne zatvara usta, stalno nešto mrmlja...
Ali, sreća mi je pa još uvijek hoće da neko vrijeme provede u svojoj ogradici, i tu mi je bar siguran...
Mada neće dugo u komadu, nekih 15-ak minuta..

(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 357
   RE: Faze nasih beba...
18.1.2009 12:31:55   
Anoniman
Davud je u nedjelju napunio 7 mjeseci a u utorak poceo sam sjediti-l.,

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 358
   RE: Faze nasih beba...
18.1.2009 12:34:54   
ElmaB
Cestitam!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Uh, kada ce moj????user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 359
   RE: Faze nasih beba...
18.1.2009 13:25:27   
Emina*
Kod nas sve isto kao i kod Luke (mišur), samo sto nemamo ogradicu user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 360
   RE: Faze nasih beba...
18.1.2009 15:06:18   
haidy
Moja maca vec samostalno stoji i stalno hoce na noge i da seta. Juce je se sama podigla na noge i napravila dva korakauser posted image user posted image voli da igra i cim cuje muziku posizi. ima par rijeci koje stalno ponavlja, glavna joj je nana. Ali jos uvijek ne zna da se iz lezeceg prebaci u sjedeci polozaj.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 361
   RE: Faze nasih beba...
19.1.2009 17:17:02   
žana o8
Da se i ja pohvalim, Žana se juče prevrnula tj okrenula sa leđa na stomak, ali ne zna izvući ruku ispod sebe , pa duša slatka doziva da joj se pomogne. I tako juče , a evo i danas čitav dan radi. Valjda joj se svidjelo.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 362
   RE: Faze nasih beba...
19.1.2009 19:17:44   
hanći
hej ja sam nova na ovom forumu ,evo ja imam curicu,ima 15 mjeseci,hoda,brblja sve u 16....najljepše je biti mama...pozdrav svima...user posted image

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 363
   RE: Faze nasih beba...
19.1.2009 19:20:51   
mamyca
Hanci dobrodoslauser posted image ,upravu si,najljepse je biti mama.user posted image
Kod nas je kao u misura identicnouser posted image user posted image ,samo sto Hamza vec pomalo hoda uz namjestaj,a puze u svim smjerovima.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu hanći)
Neposredna veza do poruke: 364
   RE: Faze nasih beba...
19.1.2009 21:23:41   
lejlašh
Ovo mi je definitivno najdraža tema user posted image user posted image user posted image
Moja brbljavica je kao mali papagaj, pokušava da ponavlja za nama i stalno nešto nabraja na svom jeziku, a načila je reći gah (grah). Nema mira na jednom mjestu, stalno je u pokretu, igračke su mi svuda po kući, a i odjeća user posted image .
Prava je curica i najsretnija je kada mami može nešto pomoći, npr. da prostremo veš zajedno ili da mi pomogne da postavimo sto za ručak.
A sad je u fazi kad bi se stalno mazila, odjednom dođe do mene i mazi se, pa onda do taje i sa njim se pomazi, a onda trk u igruuser posted image
Voli Teletabiće i Capelita, a od svega najviše cuke, ne boji se ni najvećeg. Nedavno je macu povukla za rep user posted image , jadna maca nije znala šta je snašlo, samo je zbrisalauser posted image

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 365
   RE: Faze nasih beba...
20.1.2009 0:24:25   
Nadi
Moja Kiki ima 22 mj i još slabo priča, par riječi. A grah i ona zna reći i to gjah.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 366
   RE: Faze nasih beba...
20.1.2009 12:41:17   
juni
Emil je upravo u fazi rotiranja. Digne noge i u desno ih baci na stranu i sve tako dok ne napravi citav krug user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 367
   RE: Faze nasih beba...
22.1.2009 9:12:37   
ebru
Eh evo i mene nakon 100 godina na ovoj temiuser posted image ,nema se vremena od male smizlice!
Kao prvo da cestitam svim bebama na njihovim postignucima,okretanju,puzanju hodanju,sjedenju i sl.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Eh Mona sad ima 13,5 mjeseci,hoda uveliko,mada joj se desava da i potetura pa padne.Kupila joj ja neki dan neku igracku kao bure i ona ti to sad okrene fino i sjedne na njegauser posted image ,eh sinoc je isto tu igracku uzela stavila je fino kod njene mrezice(gdje trenutno spava)i popela se na nju i hoce da udje u mrezicu...mozete zamislit cccc
Sto se tice mazenja potpisala bi dio posta sto je Lejla napisala...kad je bila manja nije htjela da se nosa i sl,a sad cas je kod mene cas je kod tate,pa hoce da se penje uz nas.Ako nesto nije po njenom to je cika vriska da poludis!
Jos uvije sto tecno govori to je tata ,ostalo su rjeci iz njenog jezika,govori i ona i mama,daj,bkm je mlijeko,tjuku tjuku je cekaj cekaj,govori i ko je ko je.Eh sto je novo naucila da kaze je ja ja i to stalno ponavlja kad joj ja nesto pricam.Naucila je i da nas ljubi,otvori usta ko gladan ptic i samo nas umelja po licuuser posted image i ustima.
E od neki dan i pali mami kompjuter na moju zapovjeduser posted image ,a i gasi ga cim ja sjednem za komp pa ne obracam paznju na nju...i da puno ne pisem,krace receno dira sve sto nesmije i mora bit sve kako najmladji kaze...a sta cu kad je moja jedinicauser posted image

Eh sa godinu dana je bila teska 10.980 gr,duga 76 cm,obim glave 47 cm

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 368
   RE: Faze nasih beba...
22.1.2009 17:25:58   
mamyca
Bravo za nasu Monikuuser posted image user posted image ,velika curica viseuser posted image user posted image ,cestitke za hodanje,a Boga mi i za zezanje mame.user posted image user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 369
   RE: Faze nasih beba...
22.1.2009 17:36:56   
idana_85
Rijad ima 3,5 mjeseca i sve vise mudruje. Kad je imao dvije sedmice okretao se kad ga stavimo potrbuske na ledja,ali odavno to ne radi, valjda se ubucio lopov pa tezak ne moze. Ujutro ga tajo stavi sebi na prsa,a on se prevrce na svoju desnu stranu da ga tajo hvata i mogao bi tako do besvjesti. Stalno se ispravlja da sjedi, nece dijete da lezi kad ga neko drzi nema sanse. Unazad par dana je naucio i da pruza rukice da. Vec mjesec dana se smije na glas. Omiljene rijeci su mu gu-gu, guuu, i hej.....Kad ga uhvatimo ispod rukica hoce da hoda. Voli dijete i da plese,sve se odguruje nogicama kad mu se pjeva,a kad prestanes uzbuna. Voli on i da gleda tv, posebno utakmice. A najsretniji je kad se kupa, sinoc je nas troje oko sebe okupao koliko mlati nogicama. Kad peremo guzu fino uhvati rukicama lavor pa ga ponekad izvrne. I naravno, skini ga i sve ce biti uredu, jos ako se neko tu nadje da ga popiski....

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 370
   RE: Faze nasih beba...
22.1.2009 19:23:42   
adannn

Moja Nejra ima 11 mjeseci.Po kući je nemogu da stignem kako brzo puže,profesionalno.Prije mjesec je počela da ustaje iz ležećeg u sjedeći položaj,prevrće se, penje po stolicama,a takođe je tada počela da ustaje iz sjedećeg u stojeći položaj.Tada sam ja od sreće plakala,nisam mogla da vjerujemda je to ona moja mala beba,sada prava cura.Takođe se voli maziti,smijati,prebacuje kanale na tv-u,govori sljedećeriječi:ajde,mama,baba,njanja,nana,hej,dede,ubitute što mi prevodimo na ubiću teuser posted image user posted image user posted image ,uglavnom sve zna.Mamina beba se sada i pušta i nekoliko sekundi stoji sama,hoda oko stola....user posted image user posted image user posted image Čestitke bebama na njihovim ali samo njihovim postignućima...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 371
   RE: Faze nasih beba...
26.1.2009 1:06:20   
ziki
Tarik je ovih dana u fazi imitiranja mame. Vec neko vrijeme kad pokusavam da ga uspavam preko dana i ko blesava ssssistim on zamnom sisti al sad ponavlja i neke rijeci eto, dje, tako.... Muz mu je kupio daljinski ali ga je posle par dana bacio, probao da prebaci kanal, nekoliko puta stiska dugmice i gleda u tv a onda sav ljut bacio i nece ga vise.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 372
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 11:13:51   
mamina cura
Moram da prijavim da je Hena prohodala, sve malo po malo ima vec sedam dana user posted image
Uveliko nosa slusalicu od telefona sa sobom i prica ko velikauser posted image  naravno bebackim jezikom i mami trosi impulseuser posted image  - dala sam joj iskljucenu slusalicuuser posted image
Timur jos uvijek puzeuser posted image  ali zato Hena hoda. Sad vise ne zna kako da je imitirauser posted image user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 373
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 13:28:30   
haidy
Moja bebana sad vec profesionalno puzeuser posted image , a pocela je i sama da ustaje. nadje neki oslonac npr. sto i ustane i hoda oko stolauser posted image
a postala je pravi sundjer, sve upija sta mi radimo.
Bravo za sve bebiceuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 374
   RE: Faze nasih beba...
31.1.2009 17:39:34   
adannn

Čestitke svim bebama na njihovim postignućimauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *