|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Faze nasih beba...
22.7.2008 22:18:11   
mišur
Evo i mene na ovoj temi...

Luka će za 8 dana napuniti 4 mjeseca, a već je mamina velika maza...
Naučio je da se okreće na stranu, samo što mu se zaglavi jedna rukica, pa onda kenjka i galami dok mu je ne izvučem. I onda se sav sretan diže na rukice, i tad mi je najslađi. Kad se umori samo padne glava i galami da ga vratim.
Jutros se prvi put sam okrenuo sa stomaka opet na leđa, ali ja nisam vidjela kako...user posted image  Samo sam se okrenula, a on opet na leđima.
Naučio je i da podiže stomačić i guzu kad leži na leđima, a posebno kad ga ja uhvatim ispod pazuha da ga dignem. Odmah lopov izvija guzu i priprema seuser posted image .
Ručica mu je omiljeno sredstvo za grickanje, i stalno mu je u ustima. Ako nije ona, onda bilo šta što uzme u ruke. I stalno balavi...A Kad stavi prstiće u usta, čuje se mljac mljac...i pravo se vidi da uživa...

Juče ujutro kad se probudio i kad sam mu prišla iznad kreveta počeo je galamiti i cijelo vrijeme mi je gledao u grudi, a tako isto i jutros. Kažem ja mužu da nije valjda lopov da zna gdje su mu sike, i da ih gleda jer treba jesti...user posted image

U petak idemo na vakcinu....user posted image user posted image  I do sada ga je muž držao, jer ja nemam srca gledati kako ga bockaju.
A toliko se nasekiram prije tih vakcina, da svaki put dobijem proliv od muke...user posted image user posted image
Sva sreća do sada je samo malo plakao kad je dobije, i poslije ništa. Mamina hrabrica....

A najviše voli da se mazi kad ručka siku...Zna je pustiti i gledati u mene, i kad ja namjerno neću da reagujem, onda on počne gukati, i zvati me... I kad mu se obratim, osmijeh od uva do uva...

Rekla sam mužu, koji kaže da će ga vaspitati kao Spartanca, da će to biti pravi mamin sinčić,
mamina maza...user posted image

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Faze nasih beba...
24.7.2008 12:28:06   
lida
BRAVO za sve bebeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Znaći Eminice da sad trebam paziti kad ga presvlaćim da ga ne ostavljam samog na stolu i nama će brzo tri mjeseca


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Faze nasih beba...
25.7.2008 21:50:36   
Emina*
Meni je milina citati sta sve bebe izvode,
i zamisljam ih kako se prevrcu, sjede, maze, gugutaju...
Ma preslatko.....
Poljubac za sve mame i bebe....
Lido, samo ti pripazi tog lopovcica, ovaj moj uveliko sve user posted image   user posted image

Sad kad doji, otvori okice, gleda u mene neko vrijeme,
nasmije se (a sika je i dalje u ustima),
i onda okrene glavu da vidi sta se sve desava oko njega,
Boze moj, da on ne propusti nesto....

Navece kad zaspi horizontalno, 
ja ga u neko doba noci nadjem poprecno u kreveticu....  
Mame drage, jel i kod vas tako??
I onda ruke nekako progura kroz sipkice i sve se bojim da se nekako ne udari....
Sad sam stavila neke dekice da se glavom ne udari, jer ne znam kako, ali i glava mu se nekako nadje kod ogradice user posted image   user posted image    user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Faze nasih beba...
25.7.2008 22:09:09   
amdi
He,he,he
ma bice toga,nista se ne sekiraj
Ja danas popodne uspavala malu, i da je provjerim, kad ono nigdje bebe...uplasim se i pogledam bolje kad ona u cosku se sklupcala i hrce li hrce user posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Faze nasih beba...
25.7.2008 22:55:22   
akica b
Ma mali Bakir je bas mashala napredna bebica..poranio,da sta ne propustiuser posted image user posted image user posted image ..kako si ti Eminice,nikako da te pitam? Bakir je vidim dobar,napreduje.Ma evo i ovaj moj isto tako..ostavim  ga u jednom polozaju(dok pajki) a nadjem ga skroz okrenutog.Neku noc ,ja ustala da ga obidjem,ono ko nesto hladno,otkriva se lopov mali,kad on fino provukao nogice kroz resetkie i sto kaze Amdi,hrce li hrceuser posted image user posted image user posted image ,,i tako,po cijelu noc ga pokrivam i pomjeram a on ko namjerno otkriva i okreceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Faze nasih beba...
29.7.2008 21:44:21   
dinaa
Evo da se i ja pohvalim i moja Anesa je prohodala prije 2 dana tacnije sa godinu i deset dana,veoma smo sretniuser posted image user posted image sutra ima vakcinu ali nevjerujem da ce je primiti jer je bila malo bolesnauser posted image ,inace veselica je prava smije se svakome zove mamu,babu,bracu i naravno da je naucila reci etu-necu,pozdrav za mame pusa za bebe.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Faze nasih beba...
29.7.2008 21:56:20   
ebru
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo za malu Anesu!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i za pricalicu takodje :)

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Faze nasih beba...
31.7.2008 11:13:16   
Amrino
Da se i mi pohvalimo! user posted image
Mi smo neki dan naucili da sjedimo!!!
Par dana prije toga se poceo dizati na ruke kao da pravi sklekove i klatiti tamo- vamo...Pravo je bio smijesan. I onda odjednom iz tog polozaja mic po mic dijete- sjede...izvuce jednu nogicu pa drugu i nastavi se sjedeci igrati kao da se nista nije desilo! Muz i ja ostali u soku! Joj kako mi ga je bilo smijesno vidjeti onako malog da sjedi..pravi mali ljud! user posted image
Od tada ja ni minute mira nisam imala- ostavim ga da lezi na ledjima samo sto se okrenem- on sjedi! Prije toga sam ga znala samog pustiti da se igra na podu i po pola sata... I tako smo neki dan otisli i kupili igraonu. Za sad je voli- ne znam kako ce biti ubuduce. Ja najvise volim da  mi je na podu (kako ga i drzim od drugog- treceg mjeseca ) jer tako ima najvise prostora za manevrisanje ali me bas strah jer jos nije 100 % stabilan a kod mene parketa golog koliko hoces!
Pokusava da puze...ali se jos uvijek krece kao brisac...i to unazad, mada eto pokusava pa se bacaka kao macka. Iz onog klececeg polozaja se baci napirijed jednom rukom.
Juce je cak probao da se digne na noge u onaj "medvjedji polozaj".
I da- dozivjela sam neki dan da je proveo u kolicima dvadeset minuta  a juce cak i duze. U lezecem polozaju nije htio ni minutu...a sada kako sjedi eto ko i moze proci user posted image lopuzica moja!!!


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Faze nasih beba...
1.8.2008 0:15:53   
kana
cestitam amrinouser posted image
Ovaj moj ne prestaje da se okrece na stomak i pokusava da puze,ali ne zna sta sa rukama pa se uznervozi i plac...najrahatnija sam kada ga osavim u babysitteru(dobili od muzeve familije iz Svedskeuser posted image ) Praavo zgodna stvar kada trebam nesto uraditi,a i on se ne buni_ima svoj kutak(lezaljku).
Kad god provjerim da li je pokriven-nema sanse,deka na sve strane,ali ne na njemu..Spava na stomaku,sa strane huhhh kako cemo ga osunetiti dusa draga,uvrijedice se.MM i ja se pripremamo na taj cin i bice akoBogda uskoro...
Pozdrav

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Faze nasih beba...
1.8.2008 14:35:55   
Amrino
Sretno kano!!!
Nis se ne sikiriki- nije strasno kao sto mislis. Za par dana prodje kao sto se nista nije desilo! Preporucila bih ti samo da mu stalno stavljas kantarionovo ulje (kupis ono sto je i za unutrasnju upotrebu) jer je najbolje- uvjerila sam se i sama a po pricama mnogih mama...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Faze nasih beba...
1.8.2008 21:08:07   
BINKA
moram se i ja pohvaliti moja mala je prohodala sa nepunih 11 mjeseci...
i sad ko prava hoda neda mi ni ruku da joj uzmem
kad se seta mora da sve bude  po njenom i nema druge  ..
ako bogda  1 septembra krece u jaslice ...tesko mi je malo se brinem al valjda ce biti ok...
nije jedina jel  tako user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Faze nasih beba...
4.8.2008 20:34:43   
ebru
Eh evo i mene konacno na ovoj temiuser posted image
Prvo da cestitam bebicama koju su naucile okretat se,sjedit i hodatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !Vjerujem da su mamice najsretnije,jer znam po sebiuser posted image

Evo da se i mi pohvallimo,Mona je prije par dana pocela puzat,a ubrzo i sama se postavljat u sjedeci polozaj.Joj niko sretniji od mene...prvi dan se samo jedanput postavila sam u sjedeci, drugi dan vec par puta i sad vise i ne brojimuser posted image .A toliko sam vremena to cekala,da sam se vec pocela i zabrinjavat,al eto i to hvala Bogu dodje.Pocela je da nesto "galami"na svom nekakvom jeziku,kad joj nesto ne prija!Ujutro kada ustane obavezno govori da da da ,valjda bude gladna pa...pored ba-ba pocela je govorit i ta-ta,ma-ma govori rjetko kao i dosad kad joj nesto nije po volji!Isto smrlja nesto a dadudade,neznam sta joj to znaci,al znacu valjda nekad hehehehe...
Najsretnija je kad joj kazem hoce Mona ic brrrrrmmm brrrrrrrm,onda mase i rukicama i nogicama,a to kad joj kazem ónda idemo u setnju ili malo se provozamo!

Toliko od nas za sada,pusa svim mamicama i bebicama

Evo Monike puzalice :)))
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU
 

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu BINKA)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Faze nasih beba...
4.8.2008 22:00:09   
dinaa
Bravo za Monuuser posted image user posted image user posted image preslatka je ona pravo puze i super se ustelila pusa puzalici i sretnoj mamici.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Faze nasih beba...
5.8.2008 23:07:01   
akica b
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za malu Monu...joj Dragana preslatka je ..dusa mila vidi ti nje..ma ko velika user posted image

Evo da se i mi prijavimo.Primili smo opet boce,super je prosloouser posted image

Fedja ima tacno 9 kg i dug je 72 cm...mamin kosarkas..Napala nas je teta doktorica,kaze da ima puno kila za svoju dob,,mi se ne sekiramo puno jer je on krupan rodjen tako da ne slusamo tetu doktoricuuser posted image

Pored ona dva zubica,dobili smo jos jedan gore(kec) i isto gore ali dvicuuser posted image user posted image user posted image   meni je to malo cudno ali je valjda ok...

Ostalo je sve po starnom,puzemo,hodamo  u hodi,samostalno sjedimo jos samo da prohodamo..

Pozdrav za sve mame i bebice

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Faze nasih beba...
6.8.2008 10:53:50   
ElmaB
Ma bravo za Moniku!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Moji blizanci se pokusavaj okrenuti, ali im to jos uvijek ne uspijeva, pa se brzo iznerviraju! Pravo smijesno! Ha, ha, ha user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Faze nasih beba...
6.8.2008 21:59:04   
ebru
Hvala vam cure mojeuser posted image user posted image
Akice sto se tice redosljeda nicanja zubica sve je to individualno...tako no sikiriki...
E koje sam ja probleme imala kad se Mona prvi put okerenula,samo protestiranje,pa rukica zaglavi-sad je vec prava gimnasticarka,kao da je d gumeuser posted image napravi spagu i sjedi takouser posted image hmmmm...ja sve mislim puknuce joj nogica,kad ono nista...ja se sva prepadnem a ona mi se cereka...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Faze nasih beba...
10.8.2008 23:42:23   
lida
Evo da se i mi prijavimo,poćeli smo se prevrtati sa leđa na pupu i naveće se poprjeći u krevetiću,dok jede okice letaju na sve strane da mu šta ne promakne,ćitam i Bakir je isti valjda je to normalno za njihovu dob.

Ćestitam svim bebama koje su propuzale,prohodale i dobile novi zubićuser posted image user posted image


_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Faze nasih beba...
11.8.2008 0:58:03   
mamina cura
Ebru kad gledam tvoj video kao da si snimala moju Henu user posted image  Iste su.user posted image  Puze kao velika i svuda me prati. Sad je neka faza vristanja od radosti user posted image  Timur i ona razmjenjuju "vriskove"user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu lida)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Faze nasih beba...
11.8.2008 11:52:53   
Romali
Evo pročitah šta otprilike rade vaše bebe s 3- 3,5-4 mj.i baš mi drago, tu smo svi negdje. I Omara je sve počelo zanimati, više ne doji kao prije, prikovan za ciku. Sad oči letaju na sve strane, prekine pa se nasmije pa opet. Inače se stalno smješka, nekada pravo glasno pa se kao zaceneuser posted image . Još uvijek mu pridržavam glavu kad ga nosim,a on je čvrsto drži. Ne znam do kad bih to trebala raditi? Kad ste vi prestale pridržavati bebinu glavicu ? Valjda sve mame to nastave duže raditi iz straha.
I on se okreće već neko vrijeme, na bok mu je lakše,a na stomak kako-kad. Uvijek mu ruka zaglavi pa se nasekira, zove me. A noge nikako ne smiruje, udara po krevetu i kad leži u kolicima pa udari u onu plastiku, siguro ga jako zaboli, ali ne reaguje.
Sad mi mi je svakim danom sve zanimljiviji.user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Faze nasih beba...
11.8.2008 16:04:05   
Gigana
Moj Vedad ima tačno 8 mjeseci i 14 dana i počeo je da se diže na noge i da stoji user posted image .  Sjedi već odavno, ali čim mu pružim ruke, odmah i  on pruža svoje ručice prema meni, ne bi li ga uzela da ga nosam. 
Jede sve što stigne, neće da puže, neće ni na trbuh (samo što ga stavim, on se okrene na leđa i to polako spusti glavicu, sa velikim oprezom, da se valjda ne udari, ili šta već user posted image )
Voli vodu i svaki put je problem kad završimo kupanje, jer bi on živio u vodi da može.
Velika je maza i uživa kad ga milkim po glavici, a ujutro kad nas ugleda, odmah počne mlatiti nogicama i smijati se.
Shvatio je da se može spavati i na boku, pa sad to uveliko koristi. 

Što reče Romali, svakim danom je sve zanimljiviji.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Faze nasih beba...
11.8.2008 16:23:18   
mamyca
Mom Hamzi je danas tacno 5 mjeseci,i sa 3 mjeseca je poceo da se odupire na noge,a sa 4 mjeseca sam ga stavila u hodacu,dr. je rekao da smije(ovo govorim za neke koje kritiziraju,da ne bi bilo tema sto sam ga stavila u hodacu sa 4 mjeseca)user posted image .Vec sa 2-3 mjeseca se poceo okretati na stranu i lagano puzati na krevetu,a sad ga ne mogu uhvatiti.user posted image user posted image Mamu svoju izludi,samo hoce vani,tako kad sam god u prilici obavezno ga izvedem pa makar bilo to u bastu.Ma sta vise da kazem,zlocko je pravi,ali neka meni njega samo nek je ziv i zdrav.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Faze nasih beba...
11.8.2008 18:26:04   
mamina cura
Moja je prvo propuzala a sada se uz sve stvari dize i spusta.user posted image
A hodalica - to mi je zadnja stvar u koju bi svoje dijete stavila. Ja sam veliki ljubitelj poda i malena je samo na podu - puze, sjedi, igra se a sada se i dize.user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Faze nasih beba...
14.8.2008 22:01:02   
Emina*
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Bravo za sve bebe....
Ovu temu jednostavno obozavam user posted image   user posted image    user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Faze nasih beba...
17.8.2008 8:10:53   
mišur
Luka je nedavno naučio da dira svoje tabane, pa ih uzme u rukice i posmatra tako ozbiljno i studiozno....Kao "Šta je sad ovo?"user posted image user posted image  Još malo pa će ih staviti u usta....
Sad se uzdigne skroz na rukice kad je na stomaku, ne samo na laktove, i obožava taj položaj. Mogao bi se cijeli dan igrati tako, i uvijek kad ga okrenem nazad na leđa, on se buni.

Međutim, zadnjih nekoliko noći mi jako slabo spava. Vjerovatno je i od vrućine,ali i prije je bilo vruće, pa bi on prespavao noć u komadu (od 21.30 do 5-6 ujutro). Sad se trza dok spava, podiže nogice u zrak,okreće se na bok, kenjka...sve u snu...Nekada se i probudi, pa mu dam malo sike, misleći da je gladan, ali opet nastavi sa svojim trzanjem. Ne znam šta mu je!U susjednoj sobi otvorim prozor da ulazi zraka bar malo, ali je opet sparno, a on je po cijelu noć otkriven-čim ga pokrijem, on digne nogice u zrak i opa-bacio pelenicu pod guzu!
I jedva zaspi naveče...Prije ga spustim u krevetić nakon dojenja i u roku od 5 min je zaspao. Sinoć se vrtio nekih skoro sat vremena-te se prevrće na bok, pa na stomak, pa ispadne duda, pa počne plakati....

Juče je cijeli dan bio nervozan-po prvi put, kad je bio sa tajom u šetnji, nije htio u kolica i tajo ga je morao nositi nazad, a gurati kolica.user posted image Sinoć opet isto..Ja ga izvela vani, a on diže guzu i leđa, i buni se da se digne....A uvijek je obožavao biti u kolicima, odmah zaspi kako ga uljuljkaju....
Ne znam šta se dešava s njim u zadnjih par dana-kao da nije ono dijete.
Negdje sam pročitala da bebe imaju tzv.skok u razvoju i promjene ponašanja koje to prate. Da li je ovo to ili nešto drugo? Možda mu rastu zubići, možda mu ne pašu ove vrućine....Ko bi više znao...

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Faze nasih beba...
17.8.2008 8:57:01   
mamyca
Misure i kod mene je ista situacija,ja isto mislim da je to skok u razvoju,mi cekamo zubice pa je nerva prava.Proci ce ga to,nista se ne sekiraj.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *