|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 23:36:28   
neki
IZVORNA PORUKA: almai

Dora ovu zadnju recenicu bas si fino reklauser posted image user posted image user posted image user posted image
Ja licno jos nisam u situaciji da mogu ustedjeti...prvo se trebam izcubati iz kredita i dugova i tek onda mogu razmisljati o stednji.Hvala Bogu opet se nezalim najbitnije je da smo svi zdravi i zivi i da imamo sta pojest i popit ,a do N.G. nadam se da cu uspjet sve dugove odplatiti i poceti sa stednjomuser posted image


Potpisujemuser posted image A bice bolje aBd,samo nek smo zdravouser posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Štedite li i kako?
5.9.2009 23:56:38   
acudesa
ne mislim ja na štednju ono gdje ćeš sa viška para, nego ovo što ostane od kredita, režija, da se racionalno troši-ja nisam imala nikakav plan, kad šta naleti ja potrošim pare, a Boga mi (neko je spomenuo po 2 KM u kasicu) i od sitnih para se nakupi-kamen, po kamen-palača
mene mama nije nučila štedjeti, ali zato me je muž natjeraouser posted image
ljudi, nisu tu neke velike pare u pitanju, ali ja se mnogo sigurnije osjećam kada kontrolišem troškove
neki dan sam postavila limit sebi u merkatoru-100KM i račun mi je bio 99,89 KM, da mi je neko rekao da ja to mogu, ja mu ne bih vjerovala
ali, kako sam znala da sam ograničena-preskočila sam dio sa odjećom, nisam ga ni gledala, dio sa kozmetikom i posuđe (znam da mi ništa ne treba), a ranije lagana šetnja kroz police i meni odjednom padnu na um zdjelice-pa kupuj bezveze, a umjesto da imam jedan regenerator za kosu, ja sam kupovala i masku za kosu i regenerator i silikonski tonik bla bla bla, glupost najveća

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 0:57:30   
Ilhana RR
Ja i mm imamo obicaj da svu sicu, nebitno koliko ima pa moze nekad da bude po 20 KM odjednom al to stavljamo u kasicu jednu... i neotvaramo kasicu od odmora do odmora... prije je bila mala kasica pa se zacas napuni ali nazalost u njoj bude samo oko 400 km sada smo dobili jednu ogromnu kasicu, zapravo lamija je dobila lutku u njoj al nikad je napuniti a i nismo bili u stanju da nesto vise stedimo...

Inace neisprica do kraja, kad dodjemo kuci nakon izlaska ili iz kupovine ili sa posla jednostavno svu sicu sto imamo kod nas stavimo u tu kasicu...

Sto se tice toga jeftinije i skuplje terife struje nemam pojma dal to ima ovde... u mene je vazda upaljeno skoro sve... imam svako dva mjeseca struje oko 80 eura koje je sasvim normalno ovde za ovu velicinu stana a jos nam uvijek upaljeno... moj kompjuter i od mm lapotom upaljen je od kako ustanemo dok nelegnemo, dvije sijalice u hodniku gore nonstop, u kuhinji najmanje dvije neonke gore uvijek, svijetlo ispred vrata gori od sumraka do zore (senzorski takva al mogu je ugasiti na prekidacu), u Lamijinoj sobi takodjer ima ova jedna senzorska lampa koja je uvijek utaknuta i cim je mrak u sobi ona se sama pali... znaci jednostavno oko struje nevodim toliko paznje jer ovde se kako god prosjecno placa a meni je prosijek po njihovom izracunat 80 eura svako dva mjeseca i tako dobivam... ako bih previse platila tokom godine oni mi "vrate" te pare, ostanu na racunu od kojih oni prvo odbijaju ako ima puno i tek onda salju...

Vodu, kanalzaciju i grijanje neplacam, to mi ulazi u "kiriju" ovde i ako kupis stan nastavis da placas kiriju cudan sistem al eto...

Kod nas jedna plata najmanje, vecinom se doda ode samo na racune jer imamo velik kredit na stan a ja jos dobivala porodiljsko tako da nam je bilo taman al nismo nista uspijeli da ustedimo... ako Bog da tek od sledeceg mjeseca bice sve kako treba i moce se ponesto ustediti...

Kao sto sam vec navela u proslom postu ja napisem listu, pridrzim se liste uvijek ali ako vidim da ima nesto na akciji ja uvijek to kupim pa stavim u zamrzivac ili nesto... imaju naprimer ovde jedan frizder gdje stavljaju hranu koja ima kratak rok, to je uvijek najmanje u pola cijene... naprimer fasirano meso, pileca prsa itd itd... to je svjeze znaci u zamrzivacu moze stajati...

Uvijek se moze naci neka caka za ustediti sto se tice ovako osnovnih stvari, najgore je za ono sto je vandredno... na tome se najvise potrosi... bar moje misljenje je tako...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 8:59:35   
acudesa
user posted image i odavde dobih idejauser posted image
pišite mile moje, znala sam ja da ste vi pametnice i da se ima šta naučiti od vas
kako sam već navela, ja se organiziram odnedavano i svaki savjet za štednju mi dobro dođe, da sam znala davno bih odtvorila temuuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 11:00:28   
Romali
Ja bih sad sebe sve toljagom po glavi user posted image
Valjda ću pokupiti neku ideju user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 14:18:56   
Tidzi
Svaka cast zene imate super ideja za stediti!
Mi smo isto jako troskali i uglavnom najvecu sumu novca trosimo na gluposti. Nedavno smo odlucili da cemo uvesti neki red, pa smo krenuli redom;
-kada nam dodju plate, platit cemo sve racune
-umjesto sto svaki drugi dan idemo kupovati po nekoliko stvari, a usput kupis uvijek nesto sto ti ne treba, ici cemo 2 puta mjescno u veliku podmjeru i dokupljivati samo ono sto ne moze stajati dugo i nesto sto zatreba (Vjerujte na ovom smo puno ustedili, jer smo prije npr. znali nakupovati voca i povrca da bi na kraju pola od toga pobacala)
-odredjenu sumu novca smo i prije ostavljali na stranu za nedaj Boze smrtni slucaj, bolest, da hitno moras nedje otici i tako to
-sada ostavljamo i jedan dio koji smo prije toga trosili na gluposti
-odvajimo koliko cemo potrositi za odjecu ili nesto drugo
-djeca od rodjenja imaju svoje kasice i tu ubacujemo svu sicu i sto oni dobiju od nekoga tako da kada treba da im se kupuje odjeca zamjenimo taj novac i kupimo im sve sto treba za jednu sezonu

Samo moram reci da smo jos na toj fazi odvikavanja od trosenja kako ko hoce i kako ko stigne, pa se stalno moramo odsjecati na to da ne bi zaboravili. Mada ponekad prfulamo user posted image ono ko zaboravili. Al sigurno se dobrom organizacijom moze nesto i ustedjeti. Samo je to tesko sprovesti u djelo, jer ko ne voli trositi i kupovati?!


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 14:42:16   
leli§
bila je slicna tema... "kako razumno rasporediti novac"... ali se nismo bas toliko dotalki stednje :)

ja nekad imam osjecaj da sto vise pokusavam ustediti manje ustedimuser posted image nije mi zao dati novac ni za sta sto na treba ali kad dam novac za neku glupost sama bih sebe pojela samo zato sto znam da sam sa tim novcem mogla nekoga nahraniti... i hoce mi nesto biti... ponekad otvorim ormar i kontam kako "nemam" sta obuci i onda se skontam kako sam sa jednom policom u mom ormaru mogla jednom osnovcu platiti citavu godinu pribora, knjiga, uzine, zimskih cipela itd i dusa me zaboli... i onda izvadim prvu majicu koj mi dodje pod ruku, i sad sam prestala da kupujem. rekla sam da do kraja ove godine sebi ne smijem nista kupiti "osim ako mi nuzno ne trebauser posted image "

ja isto ovako kao Ilhana planiram kod kuce. jos napravim meni za cijelu sedmicu i tacno znam sta mi treba...a sem toga svaki dan znam sta cu rucku, pa se ne moram misliti na poslu sta cu kuhati. i ja pisem na sta sam novac potrosila koji mjesec, na izlaske, na ruckove vani, na namirnice kuci (i to odvojim hranu i higijenske potrepstine), odrzavanje auta, odjeca, i onako jedna svastara. tu pisem ako je nekome bio rodjendan, ako je bila neka godisnjica, ako smo kupili nesto lijevo npr. set posudja, lampu, album za slike ...ma eto ono sto se ne svrstava nigdje. jednostavno mi pomogne da se orijentisem i da znam na sta sma novac potrosila. nama je u (nevjerovatno visoku) cijenu kirije stana uracunata struja,voda, tel, internet tako da na tome nei mogu ustediti...ali o vodi vodim racuna pravo...nekako me Boga strah da prosipam vodu. ne znam mozda je cudno, ali se sve sjetim onog prokletog rata i kanistera vodeuser posted image

a u Bosni, ja se svakome divim ko uspije ustadjeti ista... ja gledam po svojim roditeljima, sto moja mama kaze ovo ti je sine da radis za cekera, i da ne trosis ustedjevinu, a da ustedis nemas od cega...

neko je rekao da placa oko 45-50 km struje...za dvoje ljudi je to malo puno... dobro to ytreba provjeriti...a neko je pitao za klimu i struju---klima trosi jakooo puno struje (dodus zavisi od modela, jacine, koliko cesto koristis itd)

meni je moja mama uvijek govorila "stedi se kad se najvise ima. kad se nema, nemas ti od cega ustedjeti" i bila debelo upravu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 15:56:03   
seka87
blago onme tko ima od cega da ustedi mi iskreno (ja i mm) ne mozemo dok poplacamo struju vodu i kredite i podmira i svaki mjesec nesti iskrsne neplanirano jedva nam bude za sve!! ali opet dobro je hvala Bogu imamo sta jest i pit !!

i sada kad dodje mala bebica nista od stednje

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:08:45   
acudesa
IZVORNA PORUKA: leli§


i ja pisem na sta sam novac potrosila koji mjesec, na izlaske, na ruckove vani, na namirnice kuci (i to odvojim hranu i higijenske potrepstine), odrzavanje auta, odjeca, i onako jedna svastara. tu pisem ako je nekome bio rodjendan, ako je bila neka godisnjica, ako smo kupili nesto lijevo npr. set posudja, lampu, album za slike ...ma eto ono sto se ne svrstava nigdje. jednostavno mi pomogne da se orijentisem i da znam na sta sma novac potrosila.

"stedi se kad se najvise ima. kad se nema, nemas ti od cega ustedjeti"

ovo isto moram uvesti ja i mm smo samo jedan mjesec zapisivali na šta trošimo novac, vjerujte da mi je pozlilo od cifre-izlazaka (izgleda malo, ali danas 5, 10, 15 KM, sutra isto-izađe na cifru ), pa smo taj dio dobro srezali
a, seka 87, bit će bolje ako Bog da, svi smo mi bili u kriznim momentima u životu, nije nikome sjajno, svakoga nešto zeza u životu, ali iskreno mislim-ma kolika da su primanja treba povesti računa o troškovima

< Poruku je uredio acudesa -- 6.9.2009 16:10:53 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:13:07   
acudesa
i, da, mislim da mene najviše zeza moje razmišljanje: Pa, zašto radim ako sebi ne mogu priuštiti... (pa onda potrošim i za što ne bih trebala)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:19:02   
nikita
Jooooj meni je muka kad citam ovu temu.....muz sam radi i evo za 2 mj ce bebi aBd...uspjeli smo od gvozdenih ustediti u pola godine oko 1200 KM (sreca sad postoji i 5 KM gvozdenih ) i to je aBd za kupnju bebi opreme ...
grijemo i hladimo se na klimu i struje dođe oko zimi u prosjeku oko 75 KM a ljeti 60 KM...to sve klima pojede jer NE KUHAM ja nego se hranimo u svekrve i zamislite jos kad pocnem kuhat poslije poroda aBd koliko ce struje doci...ma uzas...moramo nesto promjeniti jer ovako se ne moze...kad bebi dođe te pelene te nadohrana (nadam se da cu dojiti i aBd kad se opravim i mognem ja prat namjeravam kupiti platnene pelene )....


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:24:29   
seka87
pa kazu kako smo zasluzili tako nam je!!
ja sam iskreno zadovoljno, ne stedim , ali ako Bog da kada budem imala od cega zasto ne!!
tenutno mi nista ne manjka uvjek si uspijem kupiti nesto i pored obaveza

ma jednostavno i iskreno nisam zeljna nicega, kakvih situacija danas ima mi smo opet svi dobro evo npr. imamo inernet mnogi a i to je luksuz bez kojeg se moze ( evo koji smo samo na ringeraja)


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:36:46   
leona81
mi pokusavamo stediti jer samo muz radi, ja jos studiram i tesko je na jednoj plati pogotovo jer bebica dolazi, a i podstanari smo tako da odvajamo za to, i dok odvojimo za rezije i evo sad oko selidbe, morali smo kupovati svasta tako da...stedimo na stvarima kao sto su jeftina struja, planiranje kupovine - prije smo bacali svasta u korpu a sad sve isplaniramo pazljivo, telefon isto, trudimo se zvati kad je jeftina tarifa...i sl:) i bez obzira na stednju uvijek nam fali para...nazalost sve je preskupo...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 16:39:44   
Doraa
Ma sve je to dobro može se živjeti i ovako ne daj Bože gore ali mene brine što je dugoročno žalosno radiš čuvaš i za 20-30god.opet nećeš moći kupiti brvnaru a kamoli šta više...jer kod nas ljudi koji štede (prosječni) mogu uštedjeti za drva godišnje ili da eventualno odu na moreuser posted image (što negdje drugdje potpuno normalan život i za takve stvari se ne treba štediti)...mi jadni koliko god da radimo i štedimo najveća nam je radost ako nismo u dugovima a o krupnim životnim ostvarenjima većina nas se ne usudi ni razmišljati.

P.S.sreća da mi zaova ima računar pa mogu s vama da se dopisujem a kad se ona uda...valjda ću uštediti do tad za vlastitiuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 17:53:34   
acudesa
ja svim podstanarima poručujem, ako ikako možete-dignite kredit i kupite bilo kakav stan, plac,... (jer je kirija-skoro pa rata ako ne i rata kredita)
ja za 2 godine isplaćujem svoj veliki kredit, a da sam ostala podstanar-i dalje bih plaćala kiriju i ne bih imala svoj stan, naglašavam, ako se može, a ako ne onda prvu priliku iskoristiti

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 17:54:40   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Doraa


P.S.sreća da mi zaova ima računar pa mogu s vama da se dopisujem a kad se ona uda...valjda ću uštediti do tad za vlastitiuser posted image user posted image user posted image


neka je još malouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 18:14:08   
mama2009
citajuci sve vas malo sam zbunjena, ja samo radim trenutno, imam ratu kredita za auto 480KM, rezija oko 250KM, a da kazem da ostalo i to duplo od ove sume potrosimo za gluposti, trenutno sam na bolovanju, slabije kuham sve se svodi na nest nabrzaka ili narucimo

mm pokusava da kuha na zalost slabo mu ide user posted image .

moja mama zivi u drugom gradu, a svekriva "nema kad da nam dodje"


bit ce ako Bogda boljih dana


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Štedite li i kako?
6.9.2009 18:23:21   
lejlaze
Kao sto je neko od vas napisao i mi idemo 2 puta mjesecno u onu veliku nabavku namirnica za kucu, mislim da se tako ustedi dosta novca, jer dosta se potrosi na "gluposti" kada odes po nekoliko namirnica u prodavnicu - ono usput.
Ja sada dok sam na bolovanju gledam da vecinu stvari vezanih za struju radim kada je jeftina.
a sto se tice one stednje ostavljanja na stranu, imamo nase male gomilice (za godisnji, za registraciju, za gluposti), koje se nalaze u razlicitim kasicama i tu na pocetku mjeseca kada bude plata ubacujemo po odredjenu svotu 10-20 KM, to nam je puno olaksalo.  Darisu uplacujemo mjesecno na stednu knjizicu.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 10:00:25   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: Nunny

evo zadnji mi je 26,23KM i obicno bude izmedju 23 i 25KM stim da kod mene peru 2 masine svaki dan a i svaki dan kuham pecem i to po 3 -4 sata... Ja nemam plin



Čovječe , ovo je za user posted image . Ja ne perem 2 mašine svaki dan,kuham uglavnom na plin, a ljetni račun mi došao 46 KM. Je li mi to klima sve pojela...?

Štednja? Misaona imenica.



Potpisujem Romali user posted image

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 10:30:58   
juni
Mislim da je najvaznija organizacija, tj. raspodijeliti novac u toku mjeseca. Tako mi odredjeni iznos podijelimo po sedmicama + dodatni dio za benzin i ostale dodatne troskove, sve sto ostane ide u stednju + dio koji smo sa namjerom ostavili u stednji. Imamo fond za auto (u slucaju da se pokvari), fond za kucne stvari ukoliko nesto zatreba i naravno Emilovu orocenu stednju.
Pratimo jeftinu struju, ne jedemo po restoranimo, samo u posebnim prilikama, kupujemo hranu sedmicno po spisku a voce i povrce kupujem na pijaci/tepi.
Nastojat cu Emila od malena uciti da zna cijeniti vrijednost novca.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 10:57:53   
Anoniman
Kod mene je muž troškali, ustvari on ne može da se obuzda kad vidi kablove, i sve što je vezano za kompjuter, pa mu je potrebna ženska ruka da to usmjeri ka odjećiuser posted image user posted image user posted image .

Najviše ode na hranu, pa mjesečno pravim spisak i pokupujemo sve što nam treba tako da smo mirni mjesec dana (samo hljeb,jaja,mlijeko-kupujemo po potrebi)štedim, pokupila sam to od svog oca, a uvijek sam se sa njim prepirala kad mi je govorio da gasim svjetla, a sad on mene zeza...
Najžalosnije mi je pare dat za režije a pogotov za FTVuser posted image , kablovsku, lift koji ne koristim jer živim na prizemlju, tel. koristim minimalno, ne volim inače puno pričati preko tel.-to mi služi samo za dogovore a da nazovem i da mahalam nema šanse (jer ja pričam rukamauser posted image ). Struja, voda i grijanje solidni su računi, velika su potreba i ne žalim.
Ne pijemo alkohol i ne pušimo...ma mi smo prave štediše.
Te sve zapisujem gdje trošim i tako da mi možemo uštedit.
Samo treba odvojiti luksuz od potrebe.
Za dijete ne žalim, a i on ima svoju kasicu, pa kad mu dođu nene i djedovi uvijek ubace po nešto, samo mi je zeznuto što se kasica može otvoriti pa kad nemam sitna ja malo posudimuser posted image .

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 11:21:36   
meli
mi isto imamo kasicu u koju svaki dan ubacimo nesto para. nekad je to 1 KM a nekad 20KM. sve zavisi kakav je dan bio u radnji. samo moj muz radi. privatnik je i naravno u kreditima do vrata. ali sve dok se rate redovno placaju, dobro je. nekako kad si privatnik, nikad ne znas. danas moze niko da ti ne udje u radnju a sutra mozda bude 50 musterija. mi nemamo odredjena primanja. nego kako bude posla tako i para.
pokusavam ja nekako ustediti. ali Boga mi tesko. taman nesto ustedim, ono izleti neki vanredni trosak.
trebala bi za mjesec il 2 poceti da radim pa ce biti aBd lakse.
samo nek se zivo i zdravo.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 15:06:35   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Nunny

evo zadnji mi je 26,23KM i obicno bude izmedju 23 i 25KM stim da kod mene peru 2 masine svaki dan a i svaki dan kuham pecem i to po 3 -4 sata... Ja nemam plin



Ne mogu da vjerujem...
Nama sada ljeti dolazi oko 80 KM...
OK, sve nam je na struju (plina nemamo) + imamo klimu koja je neophodna po tropskim vrućinama, veš mašine i za suđe uvijek palim naveče, dakle kad je jeftina, i nema šanse da smanjim iznos na računu, a voljela bih?
Kako Nunny možete dobijati tako mali račun a pereš 2 mašine dnevno???
Fakat mi nije jasno...

Što se tiče teme, acudesa svaka čast na temi (primjetila sam da u posljednje vrijeme postavljaš interesantne i konstruktivne teme user posted image )...
Danas je jako teško uštediti, pogotovo kada su troškovi života i življenja veliki.
Ali može se kad se hoće. Nedavno je MM u kasicu koju su djeca dobila za 1. rođendan počeo stavljati po marku, dvije, pet... i nakon dva mjeseca, nama neka kriza, frka, otvorimo kasicu kad imamo šta vidjeti, lijepu je svoticu nakupio. To nam je dobro došlo jer smo imali i neko vjenčanje.. znate ono, nepredviđeni troškovi.
Idem dobro iščitati postove i savjete, pa mnoge i primjeniti!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Nunny)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 15:11:15   
teta berta
IZVORNA PORUKA: acudesa

ja svim podstanarima poručujem, ako ikako možete-dignite kredit i kupite bilo kakav stan, plac,... (jer je kirija-skoro pa rata ako ne i rata kredita)
ja za 2 godine isplaćujem svoj veliki kredit, a da sam ostala podstanar-i dalje bih plaćala kiriju i ne bih imala svoj stan, naglašavam, ako se može, a ako ne onda prvu priliku iskoristiti



Potpisujemuser posted image user posted image user posted image  I mi smo podstanari i sad se ponovno selimo, ali samo zato jer idemo u novu zgradu, a gazdarica je jako fina i draga žena, prijateljica od moje sveki... A da ikako mogu dignuti kredit ucinila bih to odmah i kupila montaznu kucicu, nadam se u narednih 5 - 6 godina aBd...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Štedite li i kako?
7.9.2009 15:25:12   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Suzana

Što se tiče teme, acudesa svaka čast na temi (primjetila sam da u posljednje vrijeme postavljaš interesantne i konstruktivne teme user posted image )...


Hvala Suzana, postavljam teme o kojima želim sa vama protabiriti-i vjeruj mi da sam prezadovoljna komentarima
hvala vam svima na super idejama, iskreno


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *