|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 12:39:55   
Lalali
osluskujem je kada doji i stalno guta, posto mi je na desnoj siki bilo ragada stavljala sam silikonske bradavice i vidim da su jako masne jer im ni pranje u vreloj vodi ne pomaze. Stolica joj je zuta, kakva i treba biti samo sto ona kaki svako 5-7 dana i tada kaki po nekoliko puta. Piski stalno i poslije svakog podoja pelena joj je "poteska". Ja osjetim u narucju da je teza nego je bila a mislim da tih 180 grama ne bih osjetila (tjesim se da s vagom nije sve ok) a vidim i da je narasla jer joj vecina stvari ne moze koje sam joj oblacila kad se rodila.
I pratim da li je ispraznila siku, jer ona skroz omeksa i praktikujem jedan podoj jedna sika, s tim da ona zna vrlo brzo traziti jos pa joj onda dam i drugu.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 13:15:13   
animagical
vrlo moguce da je do vage,jer nisu sve vage isto bazdarene... pokusaj ti ponoviti nacetu siku,pa ako vidis da neko vrijeme, npr par minuta doji bez gutana, tada smatraj da je sika prazna.. a mozda je beba u pocetku dosta izgubila,p adok se vrati na ocetnu kilazu,dok krene dobivati..nemaju sve bebe isti start...ja samo da kazem da se prva kontrola ne mora obaviti u dan tacno, slobodno smijes zakasniti koji dan, sedmicu... moze beba zacas dosta dobiti... i nemoj davati,ako dajes, vodu,caj,bilo sta...tako maloj bebi sve zamijeni obrok

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 14:40:48   
Lalali
Dam joj ponekad caja od komoraca ali vrlo malo, i to joj dam ako stuca. hvala puno

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 22:58:43   
animagical
stucanje nije problem, a caj nije potrebno dodavati, niti uopste praviti...doji bebu na zahtjev, na svako kme, pa izvagaj za 15 dana

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:19:27   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: sretna sam jako

izvini Boga ti, ne siri dezinformacije i ne odmazi neznanjem... ne postoji lose ili nekvalitetno majcinu mlijeko...


To joj je rekao doktor- i kad je krenula sa adaptiranim djete je napredovalo!
Ja se izvinjavam svima ako sam rekla nesto lose, al sam rekla samo ono sto znam...


Ma, sve je ok user posted image
Problem je u pedijatrima koji zaista znaju reći da je mlijeko nekvalitetno i slične nebuloze, jer je AD mlijeko postalo tako dostupno i svakodnevna normalna pojava. I lakse je tek porodjenu mamu ubijediti u to nego da se svim silama potrudi dojiti bebu, a da Ad bude ona krajnja opcija.

Postoji milion razloga zasto se dojenje ne uspostavi odmah, ali nekvalitetno mlijeko nije jedno od njih!


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sretna sam jako)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:23:42   
Esmica
Ja sa svakim djetetom dobijem novo iskustvo.
Recimo s cetvrtim sam naucila da ako Bog da s petim zadnja stvar koja ce mi biti na pameti je da vagam bebu.
Definitivno zadnja.
Vaganje bebe samo opterecuje i stvara stres za majku.

Lalali,moja beba prvi mjesec nije nista dobila.
Tako jednostavno. Imala svoj neki tempo napredovanja.
Nakon drugog mjeseca vise je nikad nisam povela na vaganje. Pratim sve druge znakove,al vaga me ne zanima.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:26:32   
animagical
esmice, koje peto?user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:37:51   
Esmica
Ma hajd...nekad tamo...bice ako Bog da...jos sam mlada ba.
Taman nekad kad ovi narastu,znas ono jedno za granapa...user posted image

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:40:19   
animagical
ma posalji necije iz komsiluka u granapuser posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: gubitak tezine kod bebe
10.11.2012 23:44:23   
Esmica
user posted image
Nije to to. Ne znam dal cu ikad nakon sto rodim bebu imati onaj filing da je gotovo,ovo je zadnja beba,zadnje dojenje,zadnja pelene...itd. user posted image Ovisnik sam,znam.

Da ne bude zacatavanje,Lalali, moj savjet ti je samo prati napisane pelene,i opste stanje bebe. Jel fino pajki,kaki i ostalo.
Jel se fino nadoji,jel izgleda kao gladna bebica.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: gubitak tezine kod bebe
11.11.2012 0:17:18   
Teddy Bear
Esmice ti si zaista sretna i bogata zena user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: gubitak tezine kod bebe
11.11.2012 8:36:39   
Alma_27

IZVORNA PORUKA: Esmica

user posted image
Nije to to. Ne znam dal cu ikad nakon sto rodim bebu imati onaj filing da je gotovo,ovo je zadnja beba,zadnje dojenje,zadnja pelene...itd. user posted image Ovisnik sam,znam.





svaka cast, mama user posted image

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: gubitak tezine kod bebe
11.11.2012 13:01:14   
Lalali
Esmice, hvala na savjetu i utjehi. Ma ona je masallah dobra, pelene napisa ko velikauser posted image , dosta jede i uvijek bi mogla biti na siki

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: gubitak tezine kod bebe
11.11.2012 13:30:53   
Esmica

IZVORNA PORUKA: Teddy Bear

Esmice ti si zaista sretna i bogata zena user posted image user posted image user posted image



Jesam,i te kako...
Hvala Bogu.
Sta god drugi pricali, ja sam zaista sretna. Nek su mi zivi i zdravi,a nema veceg bogatstva za mene od njih. (i mm user posted image )

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Teddy Bear)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: gubitak tezine kod bebe
11.11.2012 13:32:57   
Esmica

IZVORNA PORUKA: Lalali

Esmice, hvala na savjetu i utjehi. Ma ona je masallah dobra, pelene napisa ko velikauser posted image , dosta jede i uvijek bi mogla biti na siki


Moja je i dalje takva. Nikad joj nije dosta,vazda bi dojila. Dok je budna stalno doji.
Po cijelu noc doji,s tim da prvi dio samo odspava u komadu par sati,hvala Bogu na tome.

_____________________________

Hvala Ti Gospodaru moj na blagodati koju Si mi dao...

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 90
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *