|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolaci....
14.1.2009 14:54:06   
malecka60
Uh nisam uspjela sliku staviti user posted image ...

_____________________________

D 23.09.2006. :(
A 10.10.2008. :)

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Kolaci....
14.1.2009 15:35:23   
lejlaze
evo da i ja dodam jedan. ne znam naziv ali je meni super
kora:
6 jaja, 150 gr secera i 150 gr brasna. sve umutiti i ispeci u tepsiji
zuta krema:
1 litar fante umutiti sa 3 pudinga od vanilije i 7 kasika secera, da prokuha.
preko te kreme staviti red petit keksa umocenog u mlijeko
zatim ide bijela krema:
6 kasika brasna umutiti sa 1/2 litre mlijeka i dodati 6 kasika secera i staviti da prokuha, zatim dodati (po receptu ide 200 gra putera, ali ja stavim manje, oko 150 gr)
i na kraju glazura od cokolade
cokolada za kuhanje sa malo putera i mlijeka istopiti na pari i premazati ohladjen kolac

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Kolaci....
15.1.2009 23:10:14   
Nunichi
Hanumice moje,ima li koja kakav recept za onaj kolac sa sirom (kako se vec zove,pita,torta,cheesecake ili kako vec) ???

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Kolaci....
16.1.2009 0:07:29   
Aminad
Ima li neko recept od torte ARABIJA. Tako se zove mi je kupimo kod Ilijazovića, nisam je nigdje više vidjela a u njoj ima puno suhog voća. Mislim da bih mogla i skontati recept, šta sve ide ali nemam vremena. Ako neko ima pišite, please ne isplati mi se više kupovatiuser posted image

Evo jedan na brzinu, gotov je za pola sata! Nemam pojma kako se zoveuser posted image

Kora:
-puslice, bilo koje, bilo kojeg oblika, samo ih poredate jednu do druge, ne treba ih puno
FIL:
-6 jaja,
-12 kaš. šećera
-kutija plazma keksa,
-1 margarin,
-kakao,
-možete dodati žele, suho voće, bilo šta a može i sam fil bez dodataka.

Na kraju šlag krema i ukrasi po želj.

Gotov je za pola sata a možete u fil dodati sve što volite. Ja večeras pravila s hurmama i super je a pravila sam i s želeom i potpuno dva različita kolača!


user posted image


Evo ga sav se uvrno, nije se još ohladio a pošto ne znam kako se zove nek' bude "uvrnuti kolač dok se ne ohladi".user posted image

< Poruku je uredio Aminad -- 16.1.2009 0:24:43 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:23:05   
Anoniman
plah ti ovaj kolac Aminad user posted image ... valja mi ga napravit user posted image

Nunichi... cim nabavim provjeren recept javim ti
ja sam to jednom pravil, nije mi ispao ok, sad sam nakokon nasla sir koji bi mogao odgovarati, nasla borovnice za cheesecake i opet cu ga praviti, pa ako mi uspije, javim ti recept user posted image

(odgovor članu Aminad)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:31:13   
M kao Mama
Amina, a šta misliš mogu li čokoladne bananice umjesto želea, evo ja ga zapisala, pravim za vikend akobogda , valjda neće biti puno aditiva, moram se nasmijati, neka niko ne zamjeri,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:41:49   
meriem
TORTA ARABIJA

Sastojci 10 kom. jaja 200 grama smokava 150 grama lješnjaka/oraha 250 grama maslaca/putera 100 grama čokolade za kuhanje 2 šlag kreme od čokolade 1 jušna žlica mljevene kave

Priprema Kora
Smokve i lješnjake sitno isjeckati i pomiješati sa 8 žlica brašna.
Umutit 10 bjelanaca sa 15 žlica šećera, u smjesu dodati smokve i lješnjake. Masu istresti na pleh obložen alu folijom i peći 30 – 45 minuta na temperaturi od 180 stupnjeva C.
Fil Mutiti na pari 10 žumanaca sa 6 žlica šećera. Kada smjesa postane gusta dodati čokoladu za kuhanje i 1 jušnu žlicu mljevene kave. Kada se smjesa ohladi dodati puter.
Redati koru, fil, šlag kremu.

Za dekoraciju – tortu posuti sa isjeckanim lješnjacima/orasima.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:46:06   
M kao Mama
Uh, bogami i ova je dobra,

(odgovor članu meriem)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:51:41   
ziki
Odeeee moja dijeta kad ovo procitah.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Kolaci....
16.1.2009 10:55:02   
meriem

RAFAELO KUGLICE
Sastojci 300 g mlijeka u prahu 250 g margarina 150 g šećera u prahu 100 g kokosa 50 g badema ili lješnika Priprema Margarin umutiti sa prah šećerom, pa ovoj masi dodati mlijeko u prahu i kokos i još malo mutiti da se dobije kompaktna masa. Ako je masa suva i rasipa se dodati vrlo malo vode. Od ove mase praviti kuglice a u svaku kuglicu staviti po jedan badem ili lješnik. Kuglice uvaljati u kokos i složiti u papirne korpice pa ih ostaviti u frižider da se malo ohlade.

Jednostavno i brzo a veoma ukusno

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Kolaci....
16.1.2009 11:21:03   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: Dina RR

plah ti ovaj kolac Aminad user posted image ... valja mi ga napravit user posted image

Nunichi... cim nabavim provjeren recept javim ti
ja sam to jednom pravil, nije mi ispao ok, sad sam nakokon nasla sir koji bi mogao odgovarati, nasla borovnice za cheesecake i opet cu ga praviti, pa ako mi uspije, javim ti recept user posted image



Hvala draga,samo da li cu ja ovdje naci neki dobar sir za to,ne mogu da skontam koji bi mogao iz ovog naseg izbora. user posted image



< Poruku je uredio Nunichi -- 16.1.2009 11:22:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Kolaci....
16.1.2009 12:14:39   
Aminad
IZVORNA PORUKA: mama alma

Amina, a šta misliš mogu li čokoladne bananice umjesto želea, evo ja ga zapisala, pravim za vikend akobogda , valjda neće biti puno aditiva, moram se nasmijati, neka niko ne zamjeri,


Mislim da mogu i da u ovu smjesu može sve i ja ću sljedeći put probati s bananicama.

Ma meni je on dobar jer se lahko i brzo napravi a ja sad i nemam puno vremena da pečem i kuham(nadam se da će to doba opet doći!).

meriem hvala za arabiju!user posted image

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Kolaci....
16.1.2009 12:28:02   
nikka
Evo jedan starinski,GIBANICA

1kg pekmeza od jabuka(onaj tečni)
1kg sitno sjeckanih oraha
700grama pogače(domaća pogača od crnog brašna,mineralne vode i soli)

Pekmez se prokuha i u njeg se dodaju orasi i izrendana pogača,
to se stavi u kockasti kalup da se ohladi preko noći,sječe se na kocke.

Ovo je vrlo star i vrlo jednostavan ali izuzetno ukusan kolač bar meni,
to je recept moje bakeuser posted image      

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Kolaci....
16.1.2009 21:07:03   
majaaaa
Kolac od banana (moji ga svi vole,a nije sladak)
 
Kora:
 
6 bjelanaca
6 kas secera
6 kas brasna
1 pecivo
 
Peci ,nekih dvadesetak minuta.Zatim izbockati viljuskom i zaliti soljom mlijeka.(Kad jednom napravite kolac,drugi put cete vidjeti da li zelite vise mlijeka u kori ili pak manje-na vama je :)
 
Fil
6 zumanjaka
6 kas secera
6 kas brasna
Izmjesati i  napraviti kao puding u 1/2 l mlijeka .Kad se malo ohladi,dodati pola margarina i izmiksati.

Fil premazati preko kore,a na fil poredati banane,isjeckane na krugove.
Na kraju,izmjesati dvije slag kreme od cokolade  i premazati kolac.Posuti (obavezno:) mljevenim orasima.

Nadam se da ce vam se svidjeti...
Pozdrav iz Maglaja!
 

_____________________________

Dzana:)
13.09.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Kolaci....
17.1.2009 1:56:38   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: meriem

TORTA ARABIJA

Sastojci 10 kom. jaja 200 grama smokava 150 grama lješnjaka/oraha 250 grama maslaca/putera 100 grama čokolade za kuhanje 2 šlag kreme od čokolade 1 jušna žlica mljevene kave

Priprema Kora
Smokve i lješnjake sitno isjeckati i pomiješati sa 8 žlica brašna.
Umutit 10 bjelanaca sa 15 žlica šećera, u smjesu dodati smokve i lješnjake. Masu istresti na pleh obložen alu folijom i peći 30 – 45 minuta na temperaturi od 180 stupnjeva C.
Fil Mutiti na pari 10 žumanaca sa 6 žlica šećera. Kada smjesa postane gusta dodati čokoladu za kuhanje i 1 jušnu žlicu mljevene kave. Kada se smjesa ohladi dodati puter.
Redati koru, fil, šlag kremu.

Za dekoraciju – tortu posuti sa isjeckanim lješnjacima/orasima.



Eh da sam znala da na ovo misliš, napisala bih ti recept. Samo je ja poznajem pod nazivom TORTA SULTANIJA.user posted image

Nego dobri vam ovi kolači. Virnem ponekad da vidim šta se kuha, mada ne bih smjela.user posted image

Ali dodat ću vam i ja koji recept kad stgnem.user posted image

(odgovor članu meriem)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Kolaci....
17.1.2009 15:22:22   
nikka
Savijače od jabuka;

500 gr jufki(10kom.listova)
5 većih kiselih jabuka
80gr šećera
50gr oraha
2 velike žlice mrvica
cimeta po ukusu
100gr maslca
šećer u prahu za posipanje

Jabuke izrendati i dodati sve sastojke osim maslaca,
jedan list jufke premazati maslacem pa staviti drugi i opet premazati maslacem i do pola rasporediti fil od jabuka i zaviti u rolnu.
Tako napraviti 5 savijača.
Peći namazane maslacem na papiru za pečenje pola sata na 180 stupnjeva.
Posuti šećerom u prahu.


(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Kolaci....
21.1.2009 9:25:57   
M kao Mama
Ja sinoć pravila manmalon, prosto sam se oduševila kako mi je dobro ispao, šlag nikad bolji, pa rekod da podjelim s vama

MANČMALON

SASTOJICI
5 jaja (ja sam stavila 6 jer su neka sitna)
1 šolja ulja
1 šolja mlijeka
1 šolja šećera
1 šolja brašna
1 prašak za pecivo
3 kašike kakao praha
1 čokolada za kuhanje
1/2 kg šećera - za agdu

Odvojiti jaja, bjelance od žumanjka

i na srednjoj vatri praviti agdu od 1/2 kg šećera i dva do tri filđana vode, tek toliko da se šećer prekrije

KORA

5 ili šest žumanjaka
1 šolja ulja, mlijeka, šećera, brašna, prašak za pecivo i kakako prah dobro mikserom umutiti i staviti da se peče na najačoj vatri oko 10 minuta(ja stvarno ne znam, koliko pećem, gledam da mi ne izgori i kada vidim da je kora pri kraju isključim rernu i još malo stoji u vrućoj rerni).
Kada vidite da je kora pečena iznjeti je na balkon, hahaha, ovako je je hladim, da se ohladi.

Dok se kora hladi, vi se bavite agdom, što se bolje ukuha, to će bolji šlag biti. Kada je agda gotova umutite dobro bjelanca, i pomalo dodajite agdu u bjelanca. Mutite što suže možete. Ja malo i šlag iznesem na hlađenje, a u međuvremenu u tavi topim čokoladu s četiri kašike ulja(ulje se stavlja da čokolada ne puca prilikom rezanja).

Kada su se mkora i šlag ohladiti, šlag stavljam na kori i na kraju dolazi čokoladna glazura.



(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Kolaci....
28.1.2009 17:17:35   
Anoniman

Ruske kape

8 jaja
400 g secera
umutiti, pa dodati:
14 kasika brasna
2 kasike kakaa
8 kasika tople vode

navedeno istresti u pleh i peci na 200 stepeni otprilike pola sata,
al najbolje provjeriti cackalicom, probosti kroz tijesto i ako je cista, gotovo je

fil:
staviti da prokuha 400 ml mlijeka
umutiti posebno 150 ml mlijeka sa 6 kasika brasna, 250 g secera i 1 vanilija secer
sjediniti s mlijekom i skuhati kao kremu (paziti da ne zagori uz stalno mjesanje)
kad se ohladi dodati 250 g masalaca, pa sve ponovo umutiti mikserom

kad se tijesto ohladi, casom koja ima ostre rubove vaditi male pogacice, svaku pogacicu presijeci na pola, filovati unutra i okolo,
pa uvaljati u orahe (moze i u kokos ili bademe, kako vam zelja)
odozgo preliti istopljenom cokoladom i ukrasiti po zelji

user posted image

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Kolaci....
28.1.2009 17:20:09   
camm
user posted image user posted image user posted image user posted image dobar kolac a mogu misliti kako je ukusan njam.njamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Kolaci....
28.1.2009 17:33:50   
lamka
Dinela svaka častuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Još jednom si nam pokazala kako si dobra kuharica. Sto nisi blize da se malo češće tebi svalim na kolače?user posted image


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Kolaci....
28.1.2009 22:42:21   
Lanaa
IZVORNA PORUKA: Dina RR


Ruske kape

8 jaja
400 g secera
umutiti, pa dodati:
14 kasika brasna
2 kasike kakaa
8 kasika tople vode

navedeno istresti u pleh i peci na 200 stepeni otprilike pola sata,
al najbolje provjeriti cackalicom, probosti kroz tijesto i ako je cista, gotovo je

fil:
staviti da prokuha 400 ml mlijeka
umutiti posebno 150 ml mlijeka sa 6 kasika brasna, 250 g secera i 1 vanilija secer
sjediniti s mlijekom i skuhati kao kremu (paziti da ne zagori uz stalno mjesanje)
kad se ohladi dodati 250 g masalaca, pa sve ponovo umutiti mikserom

kad se tijesto ohladi, casom koja ima ostre rubove vaditi male pogacice, svaku pogacicu presijeci na pola, filovati unutra i okolo,
pa uvaljati u orahe (moze i u kokos ili bademe, kako vam zelja)
odozgo preliti istopljenom cokoladom i ukrasiti po zelji

user posted image


Dino kolač je super,i meni je "ispao" isti ko na slici user posted image
mm mu daje ocjenu 10.
Kada sam ga napravila,odnesem malo svekrvi kad ona pita jel to iz kuharice,ona citala taj recept,ja uzela kad bas isti...Hvala ti sto dijelis s nama svoj trud i umijeca

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Kolaci....
28.1.2009 22:47:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lanaa

Kada sam ga napravila,odnesem malo svekrvi kad ona pita jel to iz kuharice,ona citala taj recept,ja uzela kad bas isti...Hvala ti sto dijelis s nama svoj trud i umijeca


jeste, iz kuharice je user posted image , jedino sto sam ja prvo umutila jaja i secer, pa onda dodala brasno i ostalo za fil, tako mi ljepse...
u tom broju inace ima fenomenalnih recepata... sljedeci na redu je Lintz (mislim da se tako zove user posted image )

< Poruku je uredio Dina RR -- 28.1.2009 22:48:12 >

(odgovor članu Lanaa)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Kolaci....
29.1.2009 3:03:52   
Aquarius
user posted image     user posted image

Samo da vas malo zalacam. Švarcvald torta.user posted image
Zasukala žena rukave i napravila sebi za rođendan. user posted image user posted image user posted image
Ko ne zna sebi, ne zna ni drugom. Barem tako kažu.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Kolaci....
29.1.2009 9:57:14   
Anoniman
ooooj zeno sto ja voooooolim ovu tortu user posted image
znas kako muskima kazu kad nesto dobro urade: svaka ti dala user posted image user posted image ... e tebi svako dao user posted image .. svaka cast
jednom sam je pravila, ma extraaaa... a znam da mi je najdraze bilo pojesti je u Metropolisu u Sa user posted image

kako je ti pravis? hajmo recept na vidjelo user posted image

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Kolaci....
29.1.2009 10:06:59   
Anoniman
Ja sam neki dan pravila ove ruske kape, super su mi. Samo sam ja sjekla na kocke, nisam kruzila casom, jer mi tako ostaje viska tijesta, a ovako dodje vise. Isto super izgledaju.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *