|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
1.1.2010 16:41:37   
dana3
Kad sam trebala da prestanem da dojim,prvo smo morali da prekinemo nocne obroke pa nam je savjetovano da vidimo prvo da li se beba budi zato sto je stvarno gladna ili navike radi.
umjesto sike bila je voda napije se malo i zaspi, tako nekoliko puta i znaci da nije u pitanju glad vec navika, medjutim kod nas je problem sto inace ne pavamo ali ni ne jedemo navece.
Kad beba uvidi da nema vise niceg sem vode, prespava noc, ko veli "pa sto cu se zbog vode da budim"?
pokusajte ovako-tako sam ja ukinula nocne oborke ali spavanje ima drugi uzrok

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
1.1.2010 16:49:15   
Mya_81 RR
Ma, ja već više od dvije sedmice dajem čaj kad se prvi put probudi, a bočicu prihvati tako kao da danima nije ništa pila. Možda stvarno bude žedna user posted image Ali najveći mi je problem jer poslije toga ne zaspe odmah...već sam napisala da je postala jako nemirna i nemam pojma do čega je...samo se vrti, trlja oči, kmeči, a kad duda ispadne tj. kad je ona izbaci rukicama počne plakati i tako nam to zna trajati i po sat vremena user posted image  

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
1.1.2010 18:45:20   
mnn
ja sam pokušavala i pokušavala....sve sam načine isprobala ali nema šanse...ima viška kila..i ne treba mu taj nočni obrok.ali neče da se odvikne, prvo mu ponudim čaj i odmah počne vrištati...eto ..za sad još uvijek muku mučimo sa tim nočnim obrokom....user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
1.1.2010 19:08:05   
škorpija
samo se vrti, trlja oči, kmeči, a kad duda ispadne tj. kad je ona izbaci rukicama počne plakati i tako nam to zna trajati i po sat vremena


Mia isto ovako i on, samo nekad odmah zaspe a nekad se kmečanje zna oduljiti i po 2 sata. meni se čini da ih muče zubići, al opet ko znauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
1.1.2010 19:13:18   
Mya_81 RR
Jooooj, mene to izludi...više mi nije teško ni ustati i dati joj čaj/mlijeko samo da zaspe odmah nakon toga...ako su zubići jadne mi dok im svi ne izrastu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 16:43:33   
dana3
I caj i mlijeko su ukusni ali voda?!
Pokusajte sa vodom!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 17:08:51   
Mya_81 RR
E, večeras isprobavamo vodu user posted image user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 17:14:26   
škorpija
i mi ćemo probati s vodicomuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 17:16:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Jooooj, mene to izludi...više mi nije teško ni ustati i dati joj čaj/mlijeko samo da zaspe odmah nakon toga...ako su zubići jadne mi dok im svi ne izrastu user posted image user posted image user posted image
a sta je bilo,mila bas kad jede bilo,sta mlijeko,caj nece poslije da spava kod nas nije tako budi se al bude polusnauser posted image odem napravim mu flasicu dam pojede podrigne,i nastavi spavati jos bolje,cim napuni stomak miran a kad nebi dala jest vrtio bi se po krevetu,tesko mu zaspat gladan tako sam bar ja kod njega primjetila.Mi jos nismo izbacili,obrok jedan u toku noci edan pred jutrouser posted image jedino kad smo premoreni ko pas tada se nebudimo a to je rijetkost.Al meni nije upoce problem ustati...

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 18:17:39   
Mya_81 RR
Ma, mila moja, kad se probudi ne uspava je ni mlijeko ni čaj kao što je to prije bilo user posted image ... postala je nekako nemirna....

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 19:43:52   
luna77
ja L uzmem nasloni se na mene i zaspe brzo,nekad je i cmačem ili milujem po čelu  sto najvise pali

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 20:17:37   
Mya_81 RR
Ja sam jednom uzela svoju curu i tada smo na kraju završili u dnevnoj i gledali tv user posted image ... ona se brzo razbudi tako da meni ne pada više na pamet da je nosam noću naravno pod uvijetom da je ništa ne boli ... 

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 20:18:43   
Anoniman
anel nije nemirko bas tako,jedino moze biti da je muci sta a to su desni.Nama se samo desilo za n.g jer nije naviko guzvu ,galamu zaspo oko 1 jedva.I dva put se budi nije gladan vec spava i place jako,ja dam cucu on zaspe neprodje 25min.on opet place to se nam samo desava kad smo u guzvi galami,pa place u snu a inace kuc,kuc dobro spava sad-zasad.
Nadam se da ce se i vama popraviti noc.

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
2.1.2010 20:22:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Ja sam jednom uzela svoju curu i tada smo na kraju završili u dnevnoj i gledali tv user posted image ... ona se brzo razbudi tako da meni ne pada više na pamet da je nosam noću naravno pod uvijetom da je ništa ne boli ... 

bogami mya ona je dobar vama gazdauser posted image .......
ljepotica mala

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.1.2010 16:17:11   
Mya_81 RR
Škorpija, kako prodje s vodom...

Kod nas je bila loša noć. Budila se jedno 5 puta + jednom za obrok, a svaki put kad bih joj dala bočicu s vodom igrala se s dudom i pravo me postalo strah kad sam vidjela da je oči širom otvorila i počela nešto pričati user posted image ....tako da smo noć proveli malo u plakanju, cendranju, nemirnom spavanju i sa stalnim ispadanjem cucle koju je sad počela bacati izvan krevetića user posted image

< Poruku je uredio Mya_81 -- 3.1.2010 16:18:50 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.1.2010 16:46:03   
škorpija
Uh ni mi nismo bolje prošli kao što samveć napisla na bebama 2009user posted image , probudio se u 1 da jede, pa u 4, tad sam mu ponudila vodu, ali nakon što je popio nekoliko gutljaja to ga je skroz razbudilo pa smo imali dernek dva sta i na kraju mu smorena napravila flašicu u 6 i tad je zaspaouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.1.2010 16:47:50   
škorpija
a to sa cucom i moj radi, al ja onako snena  ne mogu da je tražim, samo udaram glavom u krevetić, zato kraj svog uzglavlja imam spremljene 2-3 rezervne, pa kad je baci ja mu dam drugu i tako dok sve ne potrošimo.  a onda ujutro skupljanje cucauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.1.2010 22:46:48   
shejla
vidim imamo iste probleme...user posted image
Lamija se nekad budi jednom...nekad 10 puta. Ali meni je problem sto ona nece ni cuclu ni flasicu (inace nece, ne samo navecer)...samo sika user posted image
Ne znam ziva sta cu...kad prestanem dojiti, kako ce ikad zaspatiuser posted image

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
3.1.2010 22:56:56   
Anoniman
ja sve cekam i citam  nebil ko napisao sigurnu i potvrdjenu "formulu" za ukidanje nocnog obroka... ali izgleda nistauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu shejla)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 9:02:55   
Anushka
ima nas dosta sa istim problemom. dok je dojio do prije mjesec dana, alen je otprilike svakih 2 sata (+/- 30 min) trazio da se pristeka, makar zbog par gutljaja, a nerjetko bi i spavao tako, jednu u usta, drugu cuva rukicom i spava. Onda je sam prestao dojiti, ali nije ih prestao trazitiuser posted image  sad otprilike svakih 3 sata tj 2-3 budjenja u toku noci, nekad jede, nekad se samo mazi i to je to, isto kao i kod vas, davanje vode bi ga samo razbudilo, ali se on ne budi samo da jede (u toku noci i sada popije oko 200ml mlijeka + pri budjenju isto toliko), budio se i kad bi komsije pretjerale u lupanju, ako mu je vruce ili hladno, ako je sta ruzno sanjao, ako nije podrignuo, i naravno ako prepuni pelenu, i da obavi veliku nuzdu u cistu pelenu.. cuclu nikad nije htio.. jos uvijek nije spavao duze od 4 sata a i to je prilicno rijetko. i jos uvijek ustaje ujutro oko 4 (a nekad nazalost vec u 2user posted image ), bez obzira kad legao spavati. prekjuce je zaspao u 16.30, a sinoc cak u 22h. I opet se probudio u isto vrijeme naspavan.
jedino sto sam cula je da ga ostavim da se isplace i par noci tako nece vise traziti. Ta metoda donosi puno vise stete nego koristi, i skoro onemogucava stvaranje povjerenja djeteta u roditelje, tako da radije necu sad spavati nego kad udje u pubertet:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 9:10:52   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

ja sve cekam i citam  nebil ko napisao sigurnu i potvrdjenu "formulu" za ukidanje nocnog obroka... ali izgleda nistauser posted image user posted image user posted image


I ja sam se nadala, ali nema formule...kako stvari stoje izgleda da nam nema spavanja user posted image

A Anushka me baci u depresiju user posted image Ja se ponadala da ovo neće dugo trajati...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 9:13:17   
lilix
mi smo uspjeli s vodom i čajem, jest da jedno 7 dana nisam nikako spavala taman sam htjela da odustanem kad se on prestao više buniti, još par noći poslije se znao ponekada probuditi ja opet flašicu s vodom on je samo ispljune i nastavi spavati, sretno svima sa odvikavanjem

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 9:19:06   
marinčii
znam da je off topic,al mya_81 ajde malo na temu bartolinijeva žlijzda pleaseuser posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 9:46:50   
Anushka
mya_81 a i ostale mame, da jos samo dodam da nije uspjelo ni kad je prestao dojiti ni kad je prohodao ni kad je poceo spavati samo jednom u toku dana... onesvjesti se od umora da mu ni zjenice ne reaguju sit presvucen ma sve potaman, i opet poslije 3 sata budjenje.. a opet, ima dosta beba koje sa godinom dana pocnu spavati bez budjenja, pa kad prestanu dojiti, pa kad prohodaju... eto da znate sta vas sve moze snaci da se ne iznenadite.. ja cu se iznenaditi kad sastavi makar 5 sati u komadu..

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kako odviknuti bebu od nocnog obroka? Nav...
4.1.2010 10:07:39   
Mya_81 RR
Znači kod Alena je to sigurno već stvar navike i kako to riješiti na bezbolan način? Čini mi se nikako!!! Ni meni se ne svidjaju metode ostavljanja da plače, mada svaki put kažem da hoću, ali kad dodje do toga jednostavno ne mogu...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *