|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
24.9.2008 21:38:09   
mivica
Pupak je Bakiru otpao 4 dan od dana rođenja, a iste večeri smo odmah počeli sa kupanjem user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
24.9.2008 22:38:24   
mamin sin
Nama je pupak otpao 3. dan, a kupala ga patronazna od prvog dana...

(odgovor članu mivica)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.9.2008 10:26:15   
jupajdi
I jednom i drugom djetetu je pupak otpao sedmi dan po rođenju. Kupali smo ih svaki dan, jer su ih i oni gore u bolnici kupali.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
25.9.2008 12:20:48   
amrab
Mojoj curici je otpao pupak 8 dan i sve je bilo ok,ali nakon mjesec dana pojavilo se malo oteknuće.Odvedem je dr. i kaže da je to mala pupčana kila i da će se povući.Ima li ko iskustva s tim i znate li kad bi to trebalo proći?
Pozdrav!

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.9.2008 21:42:52   
lejlaze
kod nas je otpao 6 dan. u bolnici smo bili 5 dana, i sljedeci dan kad smo se kuci vratili otpao user posted image .

(odgovor članu amrab)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
4.10.2008 20:29:18   
adannn
kod nejre je pupak otpao 4 dan od rođenja i samo smo prašili bivacinom i sve je super prošlo a imala sam brigu....user posted image

(odgovor članu lejlaze)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
5.10.2008 15:28:08   
lamka
otpao 6 dan a nismo je kupali jer nam je patronažna rekla da ne kupaqmo dok ne otpadne. sSamo smo čistili razblaženim alkoholom i prašili bivacinom a kad je otpao onda smo se tek okupaliuser posted image

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
5.10.2008 22:28:54   
rozi
Mom Damiru je otpao 7. dan, a do tada ga je babica kupala i , pa mu poslije ocistila i previla pupak.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.10.2008 17:16:15   
Nini
Evo i mene napokon ovdje user posted image , mojoj Lani je otpao pupak 4 dan po rodjenju, isto stavljala bivacin i otpao prilicno brzo

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
24.10.2008 14:42:13   
Skvo RR
Umi je otpao osmi dan.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Nini)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.10.2008 15:54:43   
idana_85
Rijadu je otpao peti dan. Ujutro ga mi odmotali kad imamo sta vidjeti.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.10.2008 16:30:14   
najjda
najjdi je otpo pupak nakon 14 dana ja se prepala kad ono dosla patronazna i kaze da joj je pupcanica predebela pa ce sporije to ici

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.10.2008 17:07:37   
emina_h
Mojoj Zani je otpao treci dan,a ja se prepala da nismo sta pogrijesili.
Bilo je sve uredu.

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
31.10.2008 14:39:30   
dana3
malac je rodjen 21.10 i evo visi pupak na koncu.kupan je u bolnici i nikakvi posebni tretmani oko susenja ili nekvasenja pupka bar ne ovde u swe.sve sto urade je da se poslije ppremaze dezinfekcijskom tecnoscu nista vise.kupala sam ´ga i ja kod kuce i pokvasila ga cijelog sem usiju,da voda ne udje ine dobije upalu a pupak da.danas je bio na kontroli i pupak je ok

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
31.10.2008 14:58:19   
dacy
mome malom misu je pupak otpao 8 dan, svaki dan smo ga cistili hidrogenom i staviljali bivacin,to smo radili i nakon sto je pupak otpao, kada je otpao i kada smo staviljali hidrogen pupak je jos socio, tek kada je to prestalo i ja sam prestala da staviljam hidrogen, a bivacin mu jos uvjek staviljam barem jednom dnevno

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.11.2008 22:59:59   
simba
Mom Riadu pupak je otpao 7. dan.
Babica je rekla  pri izlasku iz bolnice da uzmemo prasak bivacin i dala nam sterilne gaze za pupak. Medjutim sticajem okolnosti sutradan smo se vratili nazad u bolnicu zbog djecijeg zutila i morali ostati.
Tu su mi rekli da niposto nesmijem koristiti bivacin. Sestrica je redovno cistila jodom. Tu je i otpo 7. dan sto mi je dosta olaksalo sobzirom da mi je prvo dijete i da nissam tad imala pojma ni o cemu.

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
8.11.2008 23:46:09   
mamaomi
Mom Omaru sedmi dan,mada nam, je dr rekla da možda neće ni za mjesec,jer mu je debela pupčana ovojnica,ali eto ipak se desilo u predviđenom terminu.

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
9.11.2008 18:08:17   
Dinka 79
Mojoj Naidici je pupak otpao 10 dan.Do tada smo je svaki dan kupali,i samo prašili bivacinom,nakon što je otpao jedan dan je malo prokrvario,ja se prestravila,i tada smo dobili upute da smo trebali samo čistiti razblazenim alkoholom. Tako da smo onda počeli da čistimo tim alkoholom,i ot tada je sve bilo uredu hvala Bogu.
Malo je bilo ruzno jer se valjda taj prašak nakvasio tom krvi pa je bilo ruzno za vidjet,al kada smo očistili alkoholom sve je bilo ok.
Do sada mi znamo da se uvijek pupak samo prašio bivacin praškom,ali sada svi predlazu da se pupak samo čisti alkoholom,bez praška,kao prije otpadne,pojma nemamuser posted image
I dok smo kupali bebu ,nastojali smo da pupak nepokvasimo,eto to je to.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamaomi)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
12.11.2008 17:17:30   
Inayat
Mojoj malenoj je otpao 9 dan od rodjenja. Nismo ga nicim ni mazali ni cistili po preporuci pedijatra. Kupali smo je svaki dan, samo bi podrucje oko pupka pokrili gazom da se ne nakvasi.

_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Dinka 79)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
13.11.2008 9:54:35   
emma.L
Nasoj bebi je pupak otpao 5. dan, odnosno noc, taman nakon sto je dan prije bila patronazna i rekla da nece josuser posted image . Jadna, imala je grceve, pa mozda ga je i sama pogurala od meskoljenja user posted image . Sacekali smo jedan dan s kupanjem, jer je kvasio jos, a i sada ostavlja trag iako stavljamo bivacin. Dr. kaze da je to zato sto joj je stomak stalno pun jer cesto i dosta jede i deblja.

(odgovor članu fata)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:34:15   
demiana
Evo da podignem temu...Mojoj maloj misici je danas tacno 15 dana ali pupak joj jos nije otpao. Redovno ga puderisemo prilikom svakog presvlacenja i cini mi se kao da se malo stanjila pupcanica. E sad ono sto mene brine je trag sluzavo krvav sto ostaje na gazici????
user posted image
Ona se ne buni dok je presvlacimo znaci ne boli je...ali ja zaista ne mogu to vise gledati!
Je li imao ko jos ovakvu situaciju?

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 11:42:19   
Nedi
Mojoj bebi je otpao pupak 15-16 dan i meni je bilo to strasno....Razlog je bio sto smo mi bili u bolnici 10tak dana a oni su stedili bivacin na bebama nisu skoro nikako prasili. Poslije je kvasio jos nekoliko dana i poslije je bilo ok. Ako imas nekoga medicinske struke pri ruci pitaj, ili nazovi patronaznu to joj je posao, mi smo u zenici dobili broj sluzbe na otpusnici ili u svojoj ambulanti.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
26.11.2008 13:02:07   
demiana
Mi ovde nemamo ni patronazne, a ni broja na otpusnici..user posted image
Negde sam procitala da je nekome tek 18-ti dan otpao, ne bude li mojoj za pet dana otpao ja je vodim doktoru. Svaki put kada vidim onu stipaljku na pupcicu joj dodje mi da placem....

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
5.12.2008 7:08:45   
bebbe RR
demiana, sta bi s pupkom? mojoj je prvoj kcerki otpao tek 13 dan, a ovoj mrvici peti dan. i odmah smo se kupale. juce ga je pogledao pedijatar. kaze, sve OK. a inace sam procitala da je normalno da pupak ne odpadne i po tri sedmice. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu demiana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kada je vašoj bebi otpao pupak?
5.12.2008 10:15:04   
demiana
Eh pupa nam je otpala 20-ti dan, ja sam vec bila izludila. Kao da me pupa cuo pa se uplasio, kada sam rekla ako ne otpadne 20-tog dana idemo doktoru user posted image .Kupanjac je odmah generalni pao, mada smo je i do tada kupali "waschlappen"(ne znam kako se kaze na nasemuser posted image )
Sada imamo najlepsu pupu na svetuuuuser posted image

_____________________________

11.11.2008 KRISTIANE
mamina reka zivota, mamin zubor...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *