|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 13:24:37   
koka i po
ovako..
danas sam bila u skoli i posjetila razrednicu,pomocnika direktora i pedagoga...
dobila sam neke smjernice od strane pedagoga a i ona ce se potruditi u narednim danima da kao strucno lice pokusa dokuciti u cemu je problem.
a ja ....ja sam se mal slomila..pricam a pune mi oci suza...i kontam jesam li ja negdsje pogrijesila kao majka user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 13:28:06   
dinaa
Ma daj koko kakvi pogrijesila pa dijete ti odrasta,dijete ti ulazi u pubertetuser posted image ne trazi greske u odgoju NISI pogrijesila.Znam da je ovo jos jedan u nizu tezih perioda u odrastanju nase djece ali moramo i to pregurati.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 13:33:37   
koka i po
pubertet je osjetljivo razdoblje u zivotu.ja sam ga nekako docekala nespremna jer je doslo i malo dijete koje iziskuje vecu paznju.mada se ja trudim da velikom ona ne nedostaje.sto kaze pedagogica...koliko god se majka trudi uvjek postoji mogucnost da negdje pogrijesi i da ne bude onako kako treba biti.opet je naglasila MOZDA POGRJESI.vidjet cemo u narednim danima.moje dijete nije problematicno ali se bojim da ne postane ako ne reagujemo na vrijeme.on je moje sveuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 13:33:45   
Anoniman
koko...ako hoces...dacu ti moju mamu da ti napise kako se ona sa mnom nosilauser posted image user posted image user posted image
je li taj cas pitao prof.?...ja sam bjezala da ne bi pokvarila prosjekuser posted image ...jer je kod nas tako glup sistem sa zbrajanjem...jedan kec..i ode sve u helac



(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 14:06:29   
sheri
koko draga, svi smo prosli pubertet! i svi smo vecinom bili neshvaceni, neprivlacni, ne ovo ne ono. ja mrzim taj period svog zivota. nisi nigdje pogrijesila, pogotovo sto si odmah reagovala. budi hrabra, jaka i strpljiva, ali sjeti se da si i ti nekad prolazila kroz taj tezak period odrastanja. sretno!user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 15:57:50   
emma.L
koko, ne znam puno o odgoju pubertetlija, ali mi je mama govorila dok smo bile izbjeglice da će se vratiti sa mnom u rat da me tata dovede u red user posted image . Srce mi sada puca kad se sjetim kakva sam bila - bježala bez razloga iz škole jer su svi seljaci/divljaci/neandertalci, samo sam ja pametna, pa mi profesor odvratan pa neću na prvi sat i sjedim ispred škole, pa neću na drugi kod one koze, pa na treći i tako 7 sati presjedim jer nitko osim mene ne valja user posted image . Moja mama nije pogriješila, samo se nadam da ću uspjeti Emu sačuvati od koječega kako je ona mene uspjela u tim ludim vremenima. A samo gora vremena mogu doći user posted image .
Mislim da je super da si reagirala. Samo da kažem, moj mali rođak je bio užas nad užasima ali je strina odreagirala i sada je normalan mladi čovjek koji radi dva posla, ne pravi probleme, ima stalnu vezu i super mi je vidjeti u šta je izrastao. A on i danas zna strini prebaciti "psihijatru si me čak i na rođendan vodila" (12. rođendan kad mu je bio, imali su termin i morao je ići user posted image ).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 16:14:10   
Malenaoduvijek
koko rekoh ti da je moja sestra imala problem sa sinom, on je bio malo mladji tada, znaci sada zavrsava 8 razred a to je bilo prije par godina.

kod njega je bio problem drustvo u koje je upao, a imao je i ispade jer je sestra  u tom periodu isla cesto na sluzbeni put, a on je jako vezan za nju bio i uvijek je pravio belaj kad je ona na putu a zet sam s njim.
on je inace mladji jer sestra ima stariju kcerku dvije godine od njega.

bio je i kod pedagoga, psihologa i oni su razgovarali s njim, on se inace jako boji mog zeta ali tu fizicko kaznjavanje nije pomagalo samo razgovor

i smirio se nakon odredjenog vremena, nije vise pravio velike probleme.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 23:14:48   
Honey3
koko malac od mog brata je sedmi razred,fino,mirno dijete uvijek bio i odlican ucenik ali odjednom i on poceo bjezati i to samo sa biologije a ima pet i sto je najgore nemogu nikako da saznaju razlog svaki put nesto drugo kaze,poceo je lagati ne samo vezano za skoluuser posted image i dalje je on odlican ali sta se desava u njegovoj glavi Bog zna...ja imam kcerku u pubertetu i hvala Bogu do sad nemam nekih vecih problema,ona je sedmi razred,odlicna je e jedino sto se huja uzas na svaku ima odgovor,do sad nisam primjetila da me laze,ona ce meni sve ispricati i lose i dobro,bude dobro i kritikovana ali isprica...e sad mi je briga malac,on je cetvrti razred i kao da ga malo hvata pubertet,postao je dosta razdrazljiv i hoce ponekad i slagati to su obicno neke sitne lazi,aliuser posted image da li su muski drugaciji u pubertetuuser posted image ovaj mali mi je dosta privrzen a i ja njemu pa se bojim da se ne desi kao sto rekoste da se udalji od meneuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 23:32:37   
dinaa
Zaha i moj je postao kao sto kazes nekako razdrazljiv imam osjecaj kao da bi se nekad rado svadjao samnomuser posted image inace imamo super odnos majka-sin,otvoren je skroz sto se svega tice,iskren i sve ce mi ispricati bez da ga ja ista pitam.Eh ja mislim da je jos rano za pubertet ali kad god ga uhvati ja znam da cu biti nespremna.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Pocetak puberteta
9.6.2011 23:44:14   
Honey3
i ja mislim da je rano ali eto primjetim promjene kod njega a ovaj moj nije nesto otvoren ma nekako mi je jos dobro djetinjast a hoce i on meni sad po koju odgovoriti,ja se naljutim a on onda ljubi me i mazi se dok se ja ne odljutim,ova starija nikad se nije znala umiljavatiuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Pocetak puberteta
13.9.2011 17:45:15   
muaaa
Evo i ja se javljam na ovoj temi sa svojom pricom.Moja malena je 8 razred i uveliko je" ljulja",u svom nekom svijetu je i ima svoj fazon.Ima napade placa bez razloga,kaze jedva ceka kada ce otici sama da ziviuser posted image povisi ton kada razgovara sa mnom i mm,pocesto se posvadja sa bratom.Umislja dlacice na nogama,cudi se sto nema jos iste ispod pazuha,vidi neke brkove vise usnice i pod hitno mora cupati obrve.Inace je jako umiljata i njezna i kada pogrijesi pa uvidi gresku onda se izvinjava,grli,ljubi.Imam osjecaj da joj jako tesko pada ovo razdoblje kada prelazi iz djetinjstva u neku zreliju fazu i da ona nije jos svjesna ma koliko ja pricala sa njom da to mora tako biti.Trudim se i imam strpljenja ali ponekad me bas izbaci iz kolosjeka.Ostale mame kako se nosite sa pubertetom?


_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Pocetak puberteta
13.9.2011 18:15:23   
koka i po
jedva....


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 18:49:05   
koka i po
jucer cuvam S.u parku.dolazi vrsnjak mog sina i trazi cigaru.glavna igra tog uzrasta...uvjezbavanje samoodbrane od napada nasilnika.kako se odbraniti od napadaca sa noyem i sl.hladnim oruzjem.
prije dva dana nadjem djecak od 15 god.pretucen,smrskane lobanje na pruzi.
deset puta umrem dok moj I.ne dodje sa treninga.
moj zakljucak...ima u ludari da zavrsimuser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 18:59:48   
muaaa
E moja Koki,kad smo bili na prijemnom za upis u srednju,cekam s mm kad 2 curice idu iz skole, vec zavrsile prijemni.Sjedose i vade cigare i zapalise i pricaju o prijemnom kako su uradile.Ja i mm ostali frapirani i zacudjeni.Znaci tek zavrsile 8 raz.ko zna od kad puse,majko mila

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 18:59:59   
Ben 10
Pridruzujem se klubu mama pubertetlija...
Prekjuce sam bila na rubu ludila...spremna za psihijatrije sa njihovim ispadima ,jer kod mene i ovoga malca cini mi se hvata pubertet tj.ugleda se na brata sto ovaj radi to i on ,sto stariji kaze to i on...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 19:06:30   
koka i po
muua...nije problem cigara.
svom sinu sam rekla da nije problem ako pocne da pusi da ja to prva saynam...nego ce biti problem ako saznam zadnja.
od svih zala i poroka biram ovaj.
problem je nepovjerenje djeteta prema roditelju.
mah.....nije mene cigare strah...mene strah svih ovih drugih iskusenja koje su na danasnjem vremenu normalneuser posted image
Ben 10 ...dobrodosla u odrasli svijet,,,,,

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 19:09:45   
Ben 10
Davno sam ja usla u taj svijet ,ima cini mi se i 2 godine ...malo pomalo ga hvata taj pubertet...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 19:12:49   
koka i po
ja sam vec cetiri....
jedno sam shvatila....sve sto se desava je normalno kako god izgledalo drugacije.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Pocetak puberteta
1.11.2012 19:14:52   
Ben 10
Snaci cemo se valjda nekako...

_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:09:10   
koka i po
sta uraditi kad ti se tvoje dijete povjeri da mu se najbolji drug drogira?
za mene je najveci prijatelj onaj koji skrene paznju na nedolicno ponasanje mog djeteta.sada radim sasvim suprotno od mog uvjerenja.
kako reci roditeljima da se njihovo dijete drogira a da ne izgubim povjerenje svog djeteta?
kako pomoci jednom mladom bicu da ne potone na najbezbolniji nacin i za njega i njegove roditelje?


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Ben 10)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:16:11   
Galicia
Iz mog nekog licnog iskustva, najbolje se ne mijesati u tudje stvari, pogotovo kad su djeca u pitanju. U pokusaju da pomognes da ispadnes covjek, roditelj, ispasces najgora osoba na svijetu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:17:15   
bebaa

IZVORNA PORUKA: koka i po

sta uraditi kad ti se tvoje dijete povjeri da mu se najbolji drug drogira?
za mene je najveci prijatelj onaj koji skrene paznju na nedolicno ponasanje mog djeteta.sada radim sasvim suprotno od mog uvjerenja.
kako reci roditeljima da se njihovo dijete drogira a da ne izgubim povjerenje svog djeteta?
kako pomoci jednom mladom bicu da ne potone na najbezbolniji nacin i za njega i njegove roditelje?


možda anonimno.....napisati neko pismo koje će sigurno doći na ruke roditelja a ne eventualno na ruke djeteta.....možda.....user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:17:28   
riba78
uh draga koko baš teška situacija user posted image user posted image user posted image
iskreno se nadam da češ pronači pravi način d a pomogneš tom dječaku i njegovim roditeljima .

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:20:02   
jasmin

IZVORNA PORUKA: koka i po

sta uraditi kad ti se tvoje dijete povjeri da mu se najbolji drug drogira?
za mene je najveci prijatelj onaj koji skrene paznju na nedolicno ponasanje mog djeteta.sada radim sasvim suprotno od mog uvjerenja.
kako reci roditeljima da se njihovo dijete drogira a da ne izgubim povjerenje svog djeteta?
kako pomoci jednom mladom bicu da ne potone na najbezbolniji nacin i za njega i njegove roditelje?


Rekla bih roditeljima,pa i da ispadnem najgora na svijetu.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Pocetak puberteta
21.11.2013 19:21:37   
koka i po
nalazim se u raskolu.
poznajem djecaka od djetinjstva,prijatelj sam sa njegovim roditeljima...ali isto tako nebih da iznevjerim svog sina..jer i on ne zna sta da radi i kako da mu pomogne.vjerovatno mi se zato i povjerio i dao mi temu za razmisljanje veceras.nisam od ljudi koji se vole petljeti u tudje zivote ali isto tako bih se jos gore osjecala ako bi svjesno pustila mladu osobu da potone.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *