|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 12:51:40   
bebano
Draga Ivona,
 
naravno da smijes, pa nije valjda da sa 18 mjeseci jos nije bila na planini. Naravno da djete neces drzati 3 sata ako je prehladno, ali malo da udahne svjez zrak nikako joj nece skoditi.
Mi smo Luku od kada se rodio (naravno ne prvih recimo 40 dana) svaki vikend vodili negdje. E sada kako je on rodjen krajem maja znaci imao je nekih 5-6 mjeseci kada su bile prve ozbiljne hladnoce. I od tada ni jedan vikend nismo propusitli da nismo na planini. I kada je snijeg padao, vodili bismo ga barem na 15ak minuta da udahne zrak. A on bi uzivao, digne glavicu i pusti da mu snijeg pada po licu user posted image . Taj planinski zrak cuda cini za djecicu. 
E samo ovo sto je Amrino rekla ja ponesem uvijek brdo rezervnih stvari za nedaj boze. Njega obucem slojevito jer je to bolje nego obuci neki debeli dzepmer od kojeg ce djete hvatati srklet, tople carapice i naravno kapicu.. HIPP kremom protiv vjetra i hladnoce namazem obrasicice i etooo. 
Uzivacete i vi i ona jer ce poslije planine pajkiti ko beba user posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 13:00:41   
Ivona
Hvala vam na odgovorima user posted image
Zdravi smo,raspolozeni za hodanjac,naoruzat cemo se rezervnim stvarcicama i picimo.
Ne,bebano...,sa 18 mjeseci jos nije bila na planini...,ali jeste bila na okolnim "skoro planinama" user posted image oko Zenice,gdje je lijep i cist zrak.Nama nisu tako blizu planine kao vama user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 13:07:03   
bebano
IZVORNA PORUKA: Ivona

Hvala vam na odgovorima user posted image
Zdravi smo,raspolozeni za hodanjac,naoruzat cemo se rezervnim stvarcicama i picimo.
Ne,bebano...,sa 18 mjeseci jos nije bila na planini...,ali jeste bila na okolnim "skoro planinama" user posted image oko Zenice,gdje je lijep i cist zrak.Nama nisu tako blizu planine kao vama user posted image


Ma samo uzivajte i javi nam kako je bilouser posted image .

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 13:10:53   
Ivona
Oki user posted image
Imam jos jedan problem-ne mogu stati u svoj skafander stari user posted image ,ali to je sad za neke druge teme user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 13:11:01   
ivanak
Moj muž misli da za zimu idemo u Češku, a tada će beba imati 6 i pol mjeseci... a ja ne znam jeli to pametno, ipak je gori zima, zima...?????

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 14:25:45   
emma.L
Mi smo bili na planini kada je Emi bilo mjesec dana, Jahorina snijegom zatrpana, minus hiljadu, a mi je umotali u nosiljku i prtimo preko staze user posted image . Nisam je tada iznosila vani, ali planinski zrak je i u kućama na planini i otvarali smo često prozore da uđe svjež zrak, a tada bih nju umotavala u deku i puštala da malo udahne i hladnog zraka. Cijelo ljeto smo vikende provodili ili na Jahorini ili na Bjelašnici, a za sljedeći vikend smo kupili skafander i čizme i ne mislimo baš puno biti unutra, samo ako ne bude kiše. Sanke još tražimo i nadamo se snijegu.
A po savjetu pedijatra, samo je bitno umotati glavu i uši i ako voli dudu, onda staviti dudu, da bi malo dijete disalo na nos, a ne na usta. Ne znam za ostale, nama je godilo jer bolje jedu i spavaju, a posljedice hladnog zraka nismo baš osjetili. Ako ništa, zbog ovoga sam sretna što preselih u Bosnu user posted image .
Vidimo se na sankanju!!!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 14:40:49   
hanabanana
POstoji jedno zlatno pravilo:
dijete moze podnijeti onoliko minusa koliko ima mjeseci.
Što će reći, ako imate dijete od 6 mjeseci, nemojte ga iznositi na -15.
Male bebe ne znaju disati na usta, tako da tu nema bojazni, svakako će disati na nos.
Nikada ne stavljate šal preko nosa i usta, stvara se kondez od disanja.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 15:16:58   
acudesa
Ja sam prošli vikend bila na planini, bilo je tako toplo i sunčano da su djeca bila u majicama kratkih rukavauser posted image user posted image user posted image user posted image milina, a zrak pitak, tako se lako diše
divno je bilo, ali čim sunce zađe-druga priča, bjež kući.
Ja sam svog malca sa 2 mjeseca iznosila na snijeg, u decembru, ali kratko po 15 tak min i svaki dan pomalo. Mora se čeličitiuser posted image .
Naravno, nije niko lud da ga iznosi na mećavu ako ne mora

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 15:19:29   
emma.L
hanabanana, a što sa bebama koje žive u područjima gdje je pola godine minus? Moji prijatelji su u Kanadi i dijete se rodilo u septembru. Sve zimske mjesece te godine je bilo i do - 30. Djeca se uredno izvode u šetnju, samo dobro umotana, i super podnose te minuse user posted image .
Po njihovom, jedini problem tim malim bebama može biti vjetar po takvom minusu. Ako nema vjetra, svi van.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 15:44:18   
Nedi
I mi smo kontali na planinu za vikend...Ivona jeli ovaj sad vikend idete na Vlašić? Mi smo kupili novi skafander, jaknicu, čizmice, rukavice, kape još samo čekamo snijeg. Možda se i vidimouser posted image

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 16:53:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

Moj muž misli da za zimu idemo u Češku, a tada će beba imati 6 i pol mjeseci... a ja ne znam jeli to pametno, ipak je gori zima, zima...?????


zavisi gdje u ceskoj...u principu klima im je blaza nego kod nas

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 17:11:51   
Ivona
emma.L,djeca iz Kanade su vec naviknuta na takvu klimu,pa im nije to problem.
Nedi,mi idemo sutra....,da proslavimo Dan drzavnosti user posted image
Snijega nema,ali nema veze...Valjda ce biti sunca.Ako bude vjetar,briga nas odosmo u Mrkonjic user posted image

lekica 83 i skvo,hvala na informacijama o nadmorskoj visini user posted image

< Poruku je uredio Ivona -- 24.11.2009 17:12:43 >


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 18:30:57   
lekica83
emma.L vidim da si ti vodila bebicu na planinu kad je bila skroz mala i ja mislim da je to super, naravno da se treba paziti i dijete utopliti. Mi planiramo ici na bjelasnicu, tamo nam to firma organizuje po sest dana u hotelu Marshall, tako da sam mislila makar iskoristiti nekoliko dana i mislila sam po par puta na dan bebicu iznijeti vani po 15tak minuta. To bi doduse bilo u martu, kada bebi bude oko 2 mjeseca. Kakvo je tvoje misljenje o tome jer imas iskustva...

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 21:21:17   
Junior
Mom sincicu ce sad 3 mj i bas neki dan pitam dr sta on misli o odvodjenju bebe na planinu...kaze on nije pametno dok je bas mala, do nekih 6 mj, ne radi hladnoce, vec cisto radi atmosferskog pritiska, jer neke se bebe unervoze i poremete ritam spavanja i sl....a neke cak imaju i manjih problema sa disanjem radi rijedjeg zraka...ja bas kontala da bebu treba voditi radi cistog zraka...user posted image

_____________________________

Nas mali princ je stigao na svijet 29.8.2009. u 6.57 !!! Nase najvece blago !!!

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 21:27:19   
pashy
Eh Junior, sad me ti raskopa. Ja nas vec vidjela na nekoj od planina. Moja djevojcica sutra puni 3 mjeseca:user posted image

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
24.11.2009 22:58:26   
lekica83
I ja sam se raspitivala za taj rjedji zrak medjutim ono sto sam saznala je to da do 1500m nadmorske visine to nije problem, a nase planine u podnozju nijedna ne prelaze tih 1500m, pa sad ne znam ni ja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nase blago je zasjalo u maminom narucju 03.01.2010.

(odgovor članu pashy)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
25.11.2009 7:45:15   
Crvena
Ivona, mi idemo redovno.user posted image . Bili smo i prosle zime, dobro se obucemo i juuuuuris.
Javi kako je bilouser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu lekica83)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
25.11.2009 13:55:25   
Azure
Ma kako da ne. Nasa curica je imala oko 2 mjeseca kad smo je prvi put vodili na planinu, a to je bio novembar mjesec. U Sarajevu se spustila magla, a mi se spremili, malenu u skafander i pravac Bjelasnica. Moja mama govorila da smo ludi, a gore na planini sunce, ljudi bez jakni hodali. Malenoj je godilo. Jedino treba paziti se u putu, jer kad smo se vracalid u Sarajevu je vec bila gusta maglane ne vidis prst pred okom, pa treba oprezno voziti. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
26.11.2009 11:44:39   
emma.L
lekica83, kako rekoh, nismo skroz malu bebu vodili na mećavu, ali smo baš dosta puta išli na planinu i njoj je godilo. Važno je samo da nema vjetra i da nije baš -40. Dobro je utopliti i 15 minuta na zraku može samo koristiti.
A Junior, naši prijatelji su imali taj slučaj da se beba uznemirila i jedini logičan zaključak je bio da joj ne odgovara odjednom ta promjena pritiska ili zraka, jer čim su se spustili u grad, beba je bila ok. Ja osobno mislim da je sve stvar navike i odlučna sam da je naviknem na te neke "zdrave" stvari. Zaista mislim da iz Sarajeva treba pobjeći kad god se ukaže prilika. Srećom, Emi je odgovaralo, a da nije uspjelo prvi put, nastavili bismo izlaziti na planinu barem po pola sata dok se ne navikne, postupno i polako.
Ma vidimo se na planinama user posted image  sa svojim zamotuljcima.


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
26.11.2009 15:11:05   
Ivona
Eh,da podnesem izvjestaj user posted image
Bili smo jucer na Vlasicu.Selena je odusevljena.Bilo je toplije nego u Zenici bar za 5 stepeni,suncano,ma ljepota...Dugo,dugo smo setali kroz borovinu,izmedju vikendicica,popili kaficu (bili smo u najtoplijem preiodu od 12 do 15h),a onda dobro znanom putanjom u Travnik na cevape user posted image .Zatim smo skoknuli u FIS da nas sta ne masi user posted image .
Kada smo dosli kuci,Selena je pojela sve sto joj se naslo na putu i komirala se vec u 21h...,a znate da stalno pisem kako ne jede i ne spava.Nama je planina definitivno godila.
Azure,bila je strasna magla kada smo se vracali,ali Seleni je prvi put da se vraca s planine,a mi smo staaariii vozaci,koji su svojevremeno svugdje stizali u svim vremenskim (ne)prilikama user posted image


_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
26.11.2009 15:16:22   
sheri
bravo za Selenuuser posted image user posted image
samo, za slijedeci put da znate da je i u Vlasickoj Kuci dobra klopauser posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
28.11.2009 21:24:27   
pashy
U Vlašičkoj kući ima dobra kukuruzauser posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
7.12.2009 16:36:18   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: emma.L

hanabanana, a što sa bebama koje žive u područjima gdje je pola godine minus? Moji prijatelji su u Kanadi i dijete se rodilo u septembru. Sve zimske mjesece te godine je bilo i do - 30.


Ja sam govorila o našoj djeci, kojima tem. od -30 nije svakodnevnica u zimskim mjesecima.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
7.12.2009 17:05:05   
Golubica
Kao sto sam vec negdje pisala, i mi imamo u planu skoknuti do Vlasica. Eh sada, javio nam se problem koji nismo ni ocekivali - Asja ne moze da podnese voznju ni 10 minuta - POVRACA user posted image user posted image .
Druga stvar - koja se meni barem javlja, jeste zaglusenost usiju zbog nadmorkse visine. Koliko je to opasno za malu djecu? user posted image


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odlazak sa bebom/malim djetetom na planinu
11.1.2010 14:41:31   
w.pooh
IZVORNA PORUKA: Golubica

Druga stvar - koja se meni barem javlja, jeste zaglusenost usiju zbog nadmorkse visine. Koliko je to opasno za malu djecu? user posted image



Mi planiramo aBd u subotu krenuti na Vlašić i ostati 5 dana user posted image E sad malo čitam ovu temu i baš me zainteresova ovaj zadnji post od Golubice na koji niko nije odgovoriouser posted image pa bih molila ako sad neko zna nešto o tome tzv.pritisku u ušima? Hvala


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *