|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kreme i kozmetika za bebe
5.11.2012 16:37:55   
Lejla D
Ja i dan danas koristim Becutan kozmetiku i za sebe i bebu. Mia je sada već velika curica, ima 3 godine, ali ne mijenjamo navike. Predobro miriše i koža je tako mekana.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 551
   RE: kreme i kozmetika za bebe
26.11.2012 17:10:36   
I love youu
Mamice moze li pomoc?Citam vase postove,a posto sam neiskusna,prva mi je trudnoca,pa mi je sve novo.;)
Sta mi predlazete da kupim za pocetka da imam,vidim da se beba prvih 40 dana kupa samo u kamilici i hipermanganu.E sad mi reci te, tu kamilicu,gdje cu kupiti,jel to neka tecnost ili caj rasuti.Mozda sam malo smijesna sa ovim,al sta cu kad se ne razumijem nista.A kada taj hipermangan dodajem u vodu, odma sa kamilicom ili.
Vezano za pavlovicevu kremu,jel ta orginal bijela kutijica sa rozim poklopcem i kartonski je zapokovana.Koja je bolja,jer ta neka ima stetnu kiselinu?Trebali mi ista jos za pocetka?Hvalaaaaa

(odgovor članu Lejla D)
Neposredna veza do poruke: 552
   RE: kreme i kozmetika za bebe
26.11.2012 17:49:37   
Alannah
Uglavnom svi razlicito uzmu. Meni je jedna sestra u bolnici rekla da samo u vodi kupam bebu i koristim bademovu kremu,a patronazna koja mi je dolazila ga kupala sa bebi sapunom. Mi smo nastavili jednu noc sa sapunom,a drugu sa par kapi maslinovog ulja u vodi u kojoj se kupa. Ne mazem ga po tijelu stalno,mozda jednom u 10 dana kad ga masiram,pa namazem bademovim uljem,cisto da lakse masiram. Pregibe i guzu mazem bademovom kremom koju pharmamed proizvodi,ona ti je oko 5-6 KM; imam i babylove sa cinkom protiv pelenskog osipa,dosad nije imao osip,ali ponekad guzu namazem njome.Dobila sam i dr pasha kremu za bebe i super je jer je na prirodnoj bazi,ali ima mali jaci miris. Hipermangan nemam i nisam nikad koristila,niko nije rekao ni da treba,a kamilicu imam suhu od cvjetova,kesica dodje oko 1 KM.Nisam ga nikad kupala u kamilici,ali sam je kupila za svaki slucaj.Uglavnom sto manje kozmetike,to bolje. BTW mojoj bebi ce za sedam dana va mjeseca,pa valjda sam ti malo pomogla.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 553
   RE: kreme i kozmetika za bebe
26.11.2012 21:29:36   
canim
Ja nisam nikad bebu kupala s hipermanganom, kupila sam ga i prvi put kad sam ga otvarala spetljala se i par onih praskica mi palo na prste i bukvalno mi sprzilo kožu na tom mjestu, nije puno kao kad se opeces nečim ali me bas sokiralo i odmah sam uzela tu kutijicu stavila u vrecicu i u kantu za smeće, neću ja rizikovati na bebinoj koži, uglavnom morate dobro prostudirati hipermangan prije upotrebe.

Ja sam koristila niveine proizvode za kupanje bebe a nakon kupanja namazala bih je maslinovim uljem, ako ima negdje neko crvenilo to bih tretirala sa kamilicom u cvatu i eto to je to.

(odgovor članu Alannah)
Neposredna veza do poruke: 554
   RE: kreme i kozmetika za bebe
27.11.2012 1:28:34   
Latinka
Nama su prije izlaska iz bolnice savjetovali da bebe kupamo Plivaseptom, a i patronažna. Tako smo i radili prvih 20-tak dana, a ja sam kamilicom u cvatu ispirala I.na kraju. Već sam od ranije imala spremnu Babylove kupku i ulje na bazi badema, kao i Pavlovićevu kremu (jest u kutiji, ne sjećam se koje boje, ali koliko sam vidjela ima ona za bebe, a druga je već za djecu od 3 godine i više). Kasnije sam kupovala bademovu mast-Pharmamed.


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 555
   RE: kreme i kozmetika za bebe
27.11.2012 9:11:39   
Ombra
kad se rodila kupala je u becutan kupki i a derma kupki...mazala je iskljucivo ivinom kremom....sad koristimo i dalje becutan kupku, mazemo se sa hipp mlijekom, ponekad s avene kremom i pantenol koristim cesce posto je velika i cesto se umaze od hrane pa joj cesto i lice perem i pantenol mi je idealan

za guzu i dalje koristim ivinu

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 556
   RE: kreme i kozmetika za bebe
27.11.2012 9:13:44   
lost

IZVORNA PORUKA: I love youu

Mamice moze li pomoc?Citam vase postove,a posto sam neiskusna,prva mi je trudnoca,pa mi je sve novo.;)
Sta mi predlazete da kupim za pocetka da imam,vidim da se beba prvih 40 dana kupa samo u kamilici i hipermanganu.E sad mi reci te, tu kamilicu,gdje cu kupiti,jel to neka tecnost ili caj rasuti.Mozda sam malo smijesna sa ovim,al sta cu kad se ne razumijem nista.A kada taj hipermangan dodajem u vodu, odma sa kamilicom ili.
Vezano za pavlovicevu kremu,jel ta orginal bijela kutijica sa rozim poklopcem i kartonski je zapokovana.Koja je bolja,jer ta neka ima stetnu kiselinu?Trebali mi ista jos za pocetka?Hvalaaaaa


Ja sam sa svojom bebom od početka koristila Hipp kozmetiku evo i danas ima 2.5 godine i još koristimo Hipp. Nekako mi je njihov miris bio najblaži. Mi smo na početku prvih par mjeseci koristili samo po kap te kupke, znači ne stavljat previše jer bebe u tom periodu obično imaju osipe i promjene na koži koje obično same prođu a mi roditelji paničimo oko togauser posted image

Što se tiče hipermangana, strašno je jak i opasan ako se pravilno ne dozira, otprilike jedna ona granulica ili zrno ide na pola litre vode tj. treba da se dobije rastvor blijedo roze boje i onda je ok.
Mi smo jedino za guzu koristili nivea kremu za guzu koja nam je bila najučinkovitija, ni jedna bademova nam nije odgovarala

_____________________________

Don''t be sad because of people. They will all die!!

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 557
   RE: kreme i kozmetika za bebe
27.11.2012 9:49:33   
minja_
.A kada taj hipermangan dodajem u vodu, odma sa kamilicom ili.


Ta dva rastvora se ne sastavljaju.
Ja bih hipermanganom prala bebu samo ako postoji neka infekcija koze. Neko je vec spomenuo da rastvor treba biti blag, ja sam stavljala tri zrnca u dva litra vode, da se dobije blago ruzicas_ta otopina. Hipermangan je jako korozivan i treba ga drzati van dohvata djece, nedajBoze, velik belaj moze napraviti u kontaktu sa usnom supljinom, grlom i jednjakom.

Kamilica isto da bude razblazena, pravila sam caj, u solju od dva decilitra stavila bih kasicicu cvijeta kamilice i procijedila nakon par minuta pa sastavila sa litar i po vode.

Bebu smo prvih 40 dana kupali samo u toploj vodi, a kosicu Hipp samponom. Poslije smo za tijelo koristili DM sapun, samo jednom dnevno, pred spavanje, jer bi cesce isusio kozu, a na svakom presvlacenju pelene bi je ispirali samo toplom vodom.

Uglavnom sve sam prvo probala na sebi, i koliko je oštro prema ocima i koliko isusuje kozu. Prva dva-tri mjeseca smo koristili Pavlovic sa ruzicas_tim poklopcem u kartonskoj kutiji, a posle presli na Pavloderm i s njim smo zadovoljni vec dvije i po godine.

< Poruku je uredio minja_ -- 27.11.2012 9:51:23 >

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 558
   RE: kreme i kozmetika za bebe
27.11.2012 10:15:13   
I love youu
Divne se mamice:))) Hvala puno na odgovorima, pomogle ste mi, skontala sam da necemo ni mi korisititi hipermangan,jer vidim da ga je tesko sastavit i sve to,pa jedino ako bude potrebe.Pogledat cu Hipp kakav je po mirisu, jer jos nisam, a i kupit cu pavlovicevu pa cemo vidjeti.Koristit cemo ono sto nam najvise bude odgovaralo.

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 559
   RE: kreme i kozmetika za bebe
14.12.2012 15:49:14   
I love youu
Jel vi koristite za bebu onu kremu sto pise orginalna pavloviceva krema kamilica. Jel ima jos kakvih vrsta te kreme da se ne zeznem kad budem kupovala?

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 560
   RE: kreme i kozmetika za bebe
20.12.2012 15:30:08   
adellino
Mi smo pokupovali skoro sve proizvode od Avona ja sma stvarno presretna moja Ana je uradila pravu stvar kad nam je poklonila krmeu protiv osipa. Ovaj mjesec mama je sebi kupila malo kozmetike, a bebicu svoju obradovala sa losionom za tijelo. Kako samo predivno miriše. :D

(odgovor članu I love youu)
Neposredna veza do poruke: 561
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 20:34:05   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: Babydoll

Drage mamice, nasli smo Dr.Pasha kremu za bebe u Alma Rasu na Dobrinji iiiiiiiiiiiiiii diiiiivna je diiiivna je :) Odusevljeni smo.. Mala guza je mekana, nema osipa, cak i konstantke iritacije od pelena su ublazene :))) Kuca nam mirise predivno i mama krade malo kreme :D Preporucujem od srca svim mamicama, a najvise onim koje imaju problema sa pelenskim iritacijma :)

Pa paaa i od Danija!


ja sam probala danas tu kremu... nevjerovatna je... moja kcerka odusevljena... neki drugi put vise o istoj...ali sam bas bas odusevljena da nas proizvod moze biti savrsen.... preporucujem je



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Babydoll)
Neposredna veza do poruke: 562
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 21:55:25   
canim
Mi smo nedavno u Merkatoru na socijalnom kupili tu kremu dr pasha za bebe, odlicna je, preporucujem!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 563
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:14:12   
škorpija
i love you najbolja ti je obična pavlovićeva, znali bez kamilice i pazi se da ne uzmeš onu svijetlo plavu ta je kao za djecu stariju od 3 godine, iako ja nisam skontala razliku, samo je ta plava manje tvrda i manje masna od one prave, tako da sam se opet vratila na klasičnu pavlovićevu, taj je najbolja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 564
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:15:27   
škorpija
user posted image Evo ovo ti je ta, klasična i najbolja

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 565
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:17:23   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: škorpija

user posted image Evo ovo ti je ta, klasična i najbolja



draga zar to nije pogresno...ta koju spominjes je samo za slucaj iritacije ...krtkotrajno jer u sebi ima ...hmmm ...stade mi mozak... proguglacu kasnije...

a sa kamilicom je za svakodnevnu upotrebu???

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 566
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:20:31   
škorpija
mi samo ovu koristimo za guzu od početka, kamilica nam nije odgovarala, niti jedna druga krema, ja često mažem lice s ovom kremom i da je nešto specijalno jaka ne bih rekla, a za osip i crvenilo koristili smo bepanthen, samo ta je pomagala

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 567
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:21:42   
škorpija
a ima u sebi čini mi se bornu kiselinu

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 568
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:22:38   
Visnja RR
da pronadjoh...ta obicna ima bornu kiselinu koja nije ok ako se stalno korsti...zbog toga je ubacena ova kolekcija sa kamilicom za svaki dan...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 569
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:23:51   
škorpija
A evo i infomacije baš o ovoj vrsti

Pavlovićeva mast ima široku primenu kako za negu kože dece, tako i odraslih. Za upotrebu kod dece ona prvenstveno ima zaštitnu ulogu i sprečava iritacije kože usled nadražaja od strane znoja, urina i fecesa. Iako odrasli ljudi nemaju običaj da se unerede dok je odeća još uvek na njima, i njima je ova krema pravi spas od iritacija na koži prepona i stražnjice sa okolinom. Odrasli ljudi još mogu ovu kremu upotrebljavati za tretman suve kože, negu kože posle sunčanja, kao podloga za neke druge dermatološke preparate, pa čak i za kožu sa strijama. Za njeno odlično dejstvo zaslužni su borna kiselina, cink-oksid i talk koji ulaze u njen sastav i aktivno deluju, a kao pomoćnu komponentu krema sadrži bezvodni lanol koji daje masnoću. Interesantna stvar je da Pavlovićeva mast nikada u svom veku nije bila uzrok nikakve alergijske reakcije, niti bilo kakvih neželjenih dejstava. Znajuči ovo, bilo kakav problem da imate na koži, slobodno oprobajte tretman ovom mašću, jer neće da škodi

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 570
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:24:28   
Visnja RR
evo njihova stranica

http://www.laboratorijadrpavlovic.com/proizvodi.html

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 571
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:25:28   
škorpija
ne znam, svako neka odluči za sebe, ali mi smo od mnogih poznatih marki kremi dobijali osip ili bubuljice, od ove nikad

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 572
   RE: kreme i kozmetika za bebe
11.1.2013 23:31:49   
Visnja RR
evo procitaj ovdje...

http://www.laboratorijadrpavlovic.com/faq.html

dakle oni su prestali da koriste tu kremu bez kamilice... jer po pravilima EU borna kiselina se mora izbaciti a ona je u proizvodu berz kamilice

pavloviceva krema je odlicna ... ni moje dihete nije imalo nikad ali nikad ospip ili bilo sta ...ali smo uvjek korisitili tu s kamilicom...

izguglaj stetnost borne kiseline

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 573
   RE: kreme i kozmetika za bebe
4.2.2013 15:33:01   
ajla86
jel iko imao problema sa suhom kozom?
curica mi ima pogotovo po nogicama kao hrapave kolutove nisu crveni ali osjeti se pod prstima....neko kaze jekogal pomaze a neko a dermina krema neko exo-nesto zaboravila sam user posted image
mazem je samo bebi proizvodima sve ispobala od krema,ulja.....ali nista nepomaze....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 574
   RE: kreme i kozmetika za bebe
4.2.2013 20:03:17   
Alannah
Ista stvar i kod mog,pedijatrica preporucila jekoderm,da dobro utrljam. Posto ga kupam svaki dan, ne koristim nista za kupanje osim malo maslinovog ulja u vodi,a kasnije dobor utrljam kremu,te ponekad i bademovu takodje.Koza je sad ljepsa,povremeno bude suha,ali ne kao prije.

(odgovor članu ajla86)
Neposredna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 22 [23] 24   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *