|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poza za zatrudnjiivanje
3.11.2009 23:04:30   
nolinica
Pa, vi ste stvarno sjajne, i sposobne ste dati saveti utešiti trudilicu!
Papa test, UZ i briseve radila pre mesec dana, sve ok. To je bio redovan pregled, e sad šta tačno radi kad ispituje hormone i sposobnost rađanje bebe ne znam...Trudiću se da ne saznam.
Ovih dana bi trebala biti O, pa vam javljam rezultate user posted image


(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: poza za zatrudnjiivanje
4.11.2009 8:34:02   
ena30
moje iskustvo s doktorima je užas, nakon pola godine odem i kaže mi ovim riječima '' imate policistične jajnike, možete pokušavati ali jako jako teško da ćete uspjeti zatrudniti''poslala me da vadim tumor markere ja se prestravila....odem po drugo mišljenje sva u grču šta kako, kaže drugi doktor ''zašto ste vi uopšte došli?'' ja onako izbezumljena kažem pa zbog policističnih jajnika i nemogućnosti začeća, on meni ''ma ko vam je to rekao vaši jajnici su idealni evo za dan dva 100% ovulacija, a i da su policistični pa milion žena zatrudni'' ja plakala ko godina ne znam više ni sama od čega od radosti ili bijesa...
e 2 par mjeseca desi se trudnoća nažalost spontani u 5. sedmici doktor to posmatra sa vedrije strane ''eto vidite da možete'' nakon toga opet ništa, odem u takoreći boljeg stručnjaka jer sad je već prošlo godinu dana od kako pokušavamo i ovaj kaže ''pa zašto ste u grču pa po ovom što vidim vi možete roditi petero djece'' da bi mi isti taj ''stručnjak'' nakon trećeg pregleda rekao naravno na moje negodovanje kako ništa ne radi da nije siguran uopšte da može doći do prirodnog začeća jer mi je zamislite samo materica zabačena????? sad kao ne vidi lijevi jajnik a na prošlom  nalazu on lično idealizirao situaciju na tom istom jajniku...ma užas šta da vam kažem i kažu mi opusti se???? ko bi se opustio uz ovakve nazovimo stručnjake???
zato je moj savjet svima ne trčite odmah bar ne jednu godinu jer ja se baš radi doktora ne mogu opustiti...a da  svi su mi masno naplatili, svaka folikulometrija 40KM da ne spominjem dalje
oprostite na duljini posta....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:52:27 >

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: poza za zatrudnjiivanje
4.11.2009 9:14:03   
nolinica
Ena, stvarno ne znam šta da ti kažem, strašno...Ja sam mislila kad odem kod dr i on mi sve proveri, biću mirnija, ali kad pročitah tvoje iskustvo... user posted image
Nadam se da nemaš godina koliko ja, pa je onda mnogo lakše. Polako, vidiš da si ostala trudna, biće ponovo...
Držim ti fige...Moramo uspeti.

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: poza za zatrudnjiivanje
4.11.2009 9:23:19   
ena30
moje godine su ti u nicku, opusti se ako ikako možeš, to ti je najbolji savjet, na kraju krajeva Bog dušu stvara možemo mi dizati noge, dubiti na glavi, visiti na lusteru, al opet dušu ne možemo stvariti bez Svevišnjeg, zato mani se doktora bar još neko vrijeme i uživaj sa dragim bez opterećenja, ja sam to nažalost pokvarila,  ali sad ću da se manim doktora bar neko vrijeme i potrudiću se da uopšte ne mislim na bebu,  i trudnoću i sve to skupa...nadam se da ću uspjeti...
šta god odlučiš želim ti sve najbolje...

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: poza za zatrudnjiivanje
4.11.2009 9:47:21   
nolinica
Ena,
hvala na podršci, ali to opuštanje mi nikako ne ide. Takav sam tip, dok imam problem, nemam mira.
Čujemo se.


(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: poza za zatrudnjiivanje
10.11.2009 22:22:58   
dada_sa
ena30 , ne znam kod kojeg si doktora išla pa ti za folikulumetriju uzima svaki put 40 KM, ja idem kod dr. Mehmedbašića i on uopće ne naplaćuje folikulometriju već 50 KM platim 5. dan ciklusa i nakon toga idem još 10 dana svako drugi dan na folikulometriju i ništa mi ne naplati

(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: poza za zatrudnjiivanje
11.11.2009 19:34:45   
Latinka
Ovo nigdje veze s temom, neka nas neko od moderatora prebaci tamo gdje treba, ali ne mogu da se ne nadovežem na tvoj post. Meni je dr.J.Dizdarević zadnji put uradila folikulometriju, moj boravak unutra je trajao nešto kraće od 10 min, i naplatila mi je 50 KM kao i svaki prethodni put! Pa bas sam bila popjenila i sad još uvijek se naljutim kad se toga sjetimuser posted image
I još da napišem kad sam već ovdje da moja rodica tvrdi da joj je u zatrudnjenju, pored toga što se taj mjesec prestala opterećivati s user posted image , pomogao jastuk ispod guze. Pa sad...

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu dada_sa)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: poza za zatrudnjiivanje
11.11.2009 19:55:35   
ale1981
nema pravila, nikakva poza, jastuk ispod guze, čajići, tabletice i druge drekarijice nisu nikavo jamstvo, tj. pravilo u zatrudnjivanju- pravila nema, jednostavno treba pogoditi trenutak! Evo mi pokušavamo već ili tek 6mj, a dok je recimo moja kolegica ostala trudna bez problema u 40- oj i s puno kila viška, veli da nisu imali nikakve specijalne poze, niti je držala noge u zraku, ni jastuk pod guzom. Znači nema pravila, samo se opustiti i uživati....

....puno pusa i sreće svima nama....


_____________________________

Ja 32, dragi 33 godina i jako, jako želimo našu prvu bebicu!
ja: visok testosteron (PCOS)
on: asthenozoospermia

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: poza za zatrudnjiivanje
13.11.2009 8:25:51   
ena30
e moje folikumetrije su malo drugačije, zakaže mi 10 DC i kaže evo je 100% danas ili sutra, ili zakaže 11DC i ona već bila....tako da ustvari odem samo jednom zadržim se cirka 10 min i to je to...nikad nisam bila u situaciji da mi je zakazao više puta

(odgovor članu dada_sa)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: poza za zatrudnjiivanje
17.1.2010 14:08:07   
zbunita
cao svima!
javljam se prvi put... slažem se da zatrudnjivanje ne treba postati opterećenje, ali neće škoditi ako budemo držale nogice 10ak minuta u zraku i pijuckale vrkutu umjesto bilo kojeg drugog čaja... i bez trakica i mjerenja temperature imale odnos svaki 2-3 dan.. user posted image

mi se nadamo user posted image neka 2-3 mjeseca, pa polako, sa Božijom voljom, bez srkleta... user posted image

sretno nam svima! user posted image

(odgovor članu nolinica)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Poza za zatrudnjiivanje
17.1.2010 18:00:41   
ivana st
Zbunita dobro nam došla user posted image user posted image user posted image !
Slažem se da su najbitniji česti odnosi, možda i podizanje nogica može pomoći,ali nijedna poza mi zasad nije bila od pomoći user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 10.9.2010 22:18:24 >


_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu zbunita)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: poza za zatrudnjiivanje
31.1.2010 22:00:27   
Paoly
drugi post ovdje! :) ovako gin mi je rekao da imam jako zabačenu maternicu,cure s foruma.hr su mi rekle da je za to najbolja poza:on iza mene i ostat ležat na stomaku.šta vi mislite?hvala i svima što prije želim user posted image

< Poruku je uredio Paoly -- 31.1.2010 22:01:29 >

(odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: poza za zatrudnjiivanje
31.1.2010 22:08:37   
Amelaa RR
Draga Paoly prije svega dobro dosla na forum i nadam se da cemo se ugodno druziti. Sto se tice poze..hm..meni su opet rekli da je najbolaj pozda za zatrudnjivanje on gore..podbacen jastuk pod guz, i poslje staviti jos jedan jastuk pod noge i tako ostati sto duze..Od srca nam zelim sto prije da ugledamo svoj plus

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:48:53 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: poza za zatrudnjiivanje
31.1.2010 22:12:11   
Paoly
i ja sam u prvom ciklusu koristila tu pozu kad nisam znala za zabačenu maternicu al eto odlučila sam poslušati cure koje su imale moje iskustvo ;) svim curkama želim što prije user posted image i hval ana dobrodošlici naravno.vjeruj mi da ćemo se družit ja jako volem forume user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:49:04 >

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: poza za zatrudnjiivanje
31.1.2010 22:12:22   
reallove
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR
[/quote]
Draga Paoly prije svega dobro dosla na forum i nadam se da cemo se ugodno druziti. Sto se tice poze..hm..meni su opet rekli da je najbolaj pozda za zatrudnjivanje on gore..podbacen jastuk pod guz, i poslje staviti jos jedan jastuk pod noge i tako ostati sto duze..Od srca nam zelim sto prije da ugledamo svoj plus
[/quote]

meni je ovo pomoglo...ja sam 6 mjeseci cekala trudnocu  i negdje procitam ovo i ubrzo sam ostala trudna..sretno drage moje..

< Poruku je uredio malena27 RR -- 3.2.2010 12:49:43 >


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: poza za zatrudnjiivanje
31.1.2010 22:33:53   
misica
Meni je moj gin. rekao da izmedju ostalog najbitnije ostati lezati sto duze.user posted image user posted image

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 9:01:48   
brzamala
IZVORNA PORUKA: Paoly

drugi post ovdje! :) ovako gin mi je rekao da imam jako zabačenu maternicu,cure s foruma.hr su mi rekle da je za to najbolja poza:on iza mene i ostat ležat na stomaku.šta vi mislite?hvala i svima što prije želim user posted image
 

Tacno su ti rekle. I ja imam istu informacijuuser posted image

Sto se men tice, isprobala sve moguce poze, od dubljenja na glavi, jastuka pod guzom, obicnog lezanja.....nece pa nece.user posted image

(odgovor članu Paoly)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 9:20:02   
Dida79


IZVORNA PORUKA: Amelaa RR



Draga Paoly prije svega dobro dosla na forum i nadam se da cemo se ugodno druziti. Sto se tice poze..hm..meni su opet rekli da je najbolaj pozda za zatrudnjivanje on gore..podbacen jastuk pod guz, i poslje staviti jos jedan jastuk pod noge i tako ostati sto duze..Od srca nam zelim sto prije da ugledamo svoj plus



Meni je isto pomaogao jastuk pod guzu a dijagnoza mi je bila sekundarni steliritet.I da ne zaboravim more macine trave sam popila dok nisam ugledala svoj plus sto i vama od sveg user posted image zelim...Sretno

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 12:06:57   
sara.at
meni nijedna poza nije pomogla, vec samo mozak na pasu i od petka do ponedjeljka sex
nekako smo bili vruci jedno na drugo i mogli svako 3h po dobru turu e to nam je pomoglo
vec sljedeci mjesec bio je user posted image user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 12:26:23   
ena30
ja zaista ne mogu da vjerujem da poza ima neke veze sa zatrudnjivanjem, zaista ne mogu to da zamislim mada sam se naslušala raznih priča, jednostavno trudnoća se desi kad Bog odluči stvoriti dušu i mi tu ništa ne možemo učiniti, eto nekom se potrefi baš u tom periodu kad je npr dizala noge pa misli da je zbog tog zatrudnila, dajte žene zaista zar vjerujete u to??? pa da je po tom onda se nijedna trudnoća ne bi desila neplanski, ne bi onda trebala postojati kontracepcija, samo ustanite na noge istuširajte se i nema problema sa čuvanjem??? nigdje veze

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 14:49:37   
xzenax
ajla neznas ti ovdje ko kolko ima godina,, ja sam mladza od tebe..
netreba da se ikom ismijavamo,, uvjek neko manje zna neko vise, i svako zeli savjet i neko objasnjenje ako vec nije s necim dobro upoznat,, razumim te ajla kako je,, cuvala si se jer znala si da ti jos nije vrjeme za Bebicu, al sad tek s vremenom osjecas da zelis, i sretno ti..

nekad je lakse nekog upitati za nesto sto neznas ako je vec neko imao ta iskustva,, nego traziti po Internetu jer i na Internetu ima laznih prica....

Ajla sto te god zanima samo ti ovdje pitaj nas :) i sa nama se fino druzi

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 14:55:33   
aidicaa
Ni kod mene ni jedna poza do sad nije bila od pomoci...
Sad samo duze lezim sa podiknutim nogama u odnosu na telo jedno pola sata :))
Srecno cure i da se uskoro sve insala obradujemo jednim user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

*** 11.01.2013. u 11:47h Rodilo se nase Sunasce ***
14.05.2016. pozitivan test***

(odgovor članu xzenax)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 15:03:42   
xzenax
ena30 slazem se s tobom,, Bog je jedni koji stvara Insana, sto daje dusu,lik, itd itd,,,,,
Bog kad odredi tako ce i biti....

Dobro dragog mazite pazite :)  i sretno svima user posted image

(odgovor članu aidicaa)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 15:49:22   
ivana st
Ena 30 nitko ne sumnja da je začeće prvenstveno volja Božja,ali to nikome ne daje za pravo da bilo čiji savjet proglasi glupim. Nekome je pomagao čaj, nekome opuštanje i odmor, nekome poza, nekome medicina... Nema univerzalnog lijeka za sve, a na nama je da izmjenjujemo iskustva i informacije, a na svakome je da odabere što će poslušat i čemu vjerovat. I po iskustvu nekih cura sa ovog foruma svakako im je pomoglo podizanje nogu. Nikad ne treba biti tako isključiv!

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu xzenax)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: poza za zatrudnjiivanje
1.2.2010 15:58:08   
malena27 RR
nekome vantjelsna... i mozemo ovako u nedogled...  user posted image user posted image user posted image user posted image  




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *