|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi s hormonima
2.7.2009 20:37:52   
sanela22
IZVORNA PORUKA: edijevamama

ako moze neko da mi odgovori hitno na pitanje jer  mi danas treba, i to sestra moja treba vadit nalaz TSH-valjda stitna, dali se narucuje na DIP--u ili mozes samo otic i koliko kosta u privatnim labosima? Molim Vas ako neko zna nek odmah odgovori jer seka hoce na put pa bi odmah izvadila  nedje u privatnoj laboratoriji ako je guzva i ako se narucuje na dipu i normalno ako nije skupo:::

Meni su u dip-ovoj laboratoriji u prizemlju rekli da oni ne vade hormone stitne pa tako ni TSH i njega sam vadila na endokrinoloskom savjetovalistu na dip-u a polne hormone sam vadila na dip-u u laboratoriji u prizemlju... Vadila sam krv za polne hormone u cetvrtak a nalazi su bili gotovi u ponedjeljak a nalazi hormona stitne zlijezde su bili gotovi za 15 dana ali ako je tebi hica imas polikliniku Al Tavil na marin dvoru nalazi stitne budu gotovi za sat vremena tako su meni rekli ali meni se nije zurilo pa sam otsila na dip jer nisam nista placala a ja sam isla kod dr. Zelije Velije Asimi privatno pa sam sa tim njenim nalazom otisla u ambulantu porodicne medicine i oni su mi dali sve uputnice za nalaze koje je trazila dr. Zelija

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Problemi s hormonima
21.7.2009 11:03:56   
snowrose
Mima imaš pp.

(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Problemi s hormonima
21.7.2009 20:49:56   
mima1
e snowrose, to su nalazi od mog supruga,bili smo kod endrokrinologa i jedino rjesenje je vantjelesna. nije bas obratio paznje na hormone,vise na spermiogram,posto je on los ostaje nam vantjelesna.

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Problemi s hormonima
5.9.2009 11:59:04   
gejsha
Cure koje imaju problema s hormonima dal je koja od vas nekom terapijom vratila ih normalu, i kol'ko je vremenski proslo?
Ja se seljakam od dr. do dr. nalaz se popravi ali vec drugi ili treci ciklus se pogorsauser posted image
il je do mene jer  se puno sekiram ili bas nije idealna terapija za mene.
Inace mi je fsh visok .Zna se on vratiti do granice ali opet skoci u visine.Sve mi se cini od stresauser posted image


(odgovor članu mima1)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Problemi s hormonima
5.9.2009 23:07:46   
snowrose
Mila,ja sam ti jedna kako mi u čekaonici kažemo hormonušauser posted image .
Kod mene je također Fsh bio visok,ali evo zadnja dva put u ovom mjesecu mašalh je ok.
Sad sam u gostima pa ti se javim sa detaljima,ali uglavnom postoji hB rješenje.

(odgovor članu gejsha)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Problemi s hormonima
24.9.2009 21:02:19   
lejsam
Cao cure! Evo da vam se i ja prikljucim.
Isto tako imam problema sa hormonima! Pila sam 3 mj Diane 35 i ko fol su se regulisali! Nakon toga 3 mj klomifen+ dabroston, folikuli su rasli na zadovoljavajucu velicinu, ali nistauser posted image
Sad mi kasni menzes 20-tak dana, ali to kod mene ne mora nista da znaci!(nije prvi puta!) Ali sam ipak radila test i negativan je!
Stvarno ne znam sta dalje!!!
Pomalo gubim nadu!
Pokusavamo vec vise od godinu dana!
pozzzzzzzzz

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Problemi s hormonima
24.9.2009 22:10:09   
Lilly
I mene bi bas interesovalo koliko je potrebno da se hormoni vrate u normalu, pogotovo ako se uzima th.?? Mislim da je kod mene je glavni uzrocnik bio stres!!!

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu lejsam)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Problemi s hormonima
24.9.2009 23:05:03   
snowrose
Pozzz i tebi.
S kojim ti hormonima imaš problema?

(odgovor članu lejsam)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Problemi s hormonima
25.9.2009 10:49:15   
Lilly
Meni je bio blago povisen TSH (pijem letrox), nakon uradenog OGGT-inzulinska rezistencija (pijem Siofor) a radi totalnog manjka zeljeza (pijem heferol. Vit.C i folnu)... Spolni hormoni su ok. Radila jos 2 dodatna hormona i oni su nesto poviseni Androstendion&Dhea...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu snowrose)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Problemi s hormonima
25.9.2009 23:14:26   
lejsam
Meni visok TSH.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Problemi s hormonima
26.9.2009 8:35:40   
delfin
lejsam samo polako, treba vremena da se hormoni srede. Koliki ti je sad tsh?
I meni je povišen, al sam već 2 godine pod terapijom i sad je Ok. Ja sam uz to imala još povišen prolaktin.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lejsam)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Problemi s hormonima
26.9.2009 10:11:24   
lejsam
Greska, sorry ne TSH nego testosteron, bio je 2,8 pa onda 3,3 i na kraju 3,35.
Zna li neko kako da ga dovedem u red?
Unaprijed hvala!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Problemi s hormonima
26.9.2009 11:23:13   
Lilly
Meni je dr. rekla da totalno izbjegavam slatkise a upravo zbog ova dva hormona Anderstendiona&Dehea-s a imaju veze sa muskim hormonima i nepovoljno uticu na jajnike. Inace, testosteron mi je jos ok...

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu lejsam)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Problemi s hormonima
27.9.2009 6:53:22   
gejsha
Drage moje evo pošto je moja user posted image  stigla jučer sutra radim fsh, strah me je nalaza vjerujte jer prošli put nije bio baš ok,user posted image dok prije na mjesec mashalllah.user posted image

Dal je još nekom šetao iz ciklusa u ciklususer posted image
Držite mi figeuser posted image
Ljubim Vas

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Problemi s hormonima
27.9.2009 15:45:31   
Ela78
gejsha koliki ti je bio FSH?
Meni je bio na granici oko 10 cini mi se.
Ne znam jesam li o tome ovdje pisala ali ja sam sebi uvela da svaki dan jedem po kasicicu maticne mleci, kasiku polena, 3x5 kapi dnevno propolisa i navece pred spavanje 2 kasike meda razmucene u mlakoj vodi sa 2 kasike jabukovog sirceta.
To regulise hormone, meni je pomoglo. Hormoni su sad extra hvala Bogu!
A za stitnu zlijezdu (doduse meni je samo malo uvecana a hormoni svi ok) super je tahan sa medom dnevno 3 puta po kasicicu.

(odgovor članu gejsha)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Problemi s hormonima
27.9.2009 19:37:55   
snowrose
Samo hrabro i javi nam rezultate.Kod mene je Fsh bio haos visok,sad zadnja 2 mjeseca mašalah i zato sad konačno idemo na stimulaciju O i ciljanim odnosom.Nadam se da će konačno uspjeti i da ću vam aBd uskoro javiti da sam user posted image .

(odgovor članu gejsha)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Problemi s hormonima
28.9.2009 14:18:18   
Bekica
Zdravo svima!Ja sam nova na forumu!Zamolila bih ako neko zna da mi prokomentarise moj rezultat hormona posto mi nista nije jasno!Navodno imam policisticne jajnike a imam ovulaciju!FSH-7,6 LH-9,0 Prolaktin 482!Unapred hvala!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Problemi s hormonima
28.9.2009 14:28:24   
Zoe
Dobro došla Bekiceuser posted image
 
Nema veze što imaš ovulaciju, i ja sam imala normalne jajnike ali poremećaj hormona je isto jedan simptom pcos.
E što se tiče nalaza, trebalo bi da ti stoje ref.vrijednosti pored rezultata koje ti imaš, ne mogu ti reći da li je kod tebe uredno, zato jer se ref.vrijednosti razlikuju od labaratorije do labaratorije a ne znam ni na koji dan si ciklusa radila hormone?

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Bekica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Problemi s hormonima
29.9.2009 2:51:49   
Bekica
Radila sam treceg dana ciklusa!Moj doktor mi je dao da pijem BROMOKRIPTIN i GLUCOPHAGE!Dugo vec pokusavamo da napravimo bebu,ja ovulaciju imam,dobijam na 29-30 dan jedino sam malo kod sebe primetila malje nema ih mnogo ali posto sam ja svetle puti i posto nisam imala toliko vidljive dlacice znala sam da nesto nije ok!Inace sam u februaru radila laporoskopiju gde mi je uklonjen desni jajovod jer je bio hydrosalpings,levi je prohodan radili smo i dve inseminacije i nista!Kolika je normalna vrednost prolaktina i kako on utice na plodnost ako postoji ovulacija?Objasnite mi ako znate!!!HVALA!

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Problemi s hormonima
29.9.2009 4:14:42   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Lilly

Meni je dr. rekla da totalno izbjegavam slatkise a upravo zbog ova dva hormona Anderstendiona&Dehea-s a imaju veze sa muskim hormonima i nepovoljno uticu na jajnike. Inace, testosteron mi je jos ok...

Pozz
Vidim da imaš problema sa povišenim TSH.  Imam isti  problem, ali sad pijem letrox i nakon 6 mjeseci su mi konačno potrefili odgovarajuću terapiju i sad mi je TSH idealan, ali naravno uz tablete, a terapija je doživotna.  Ali hB  da postoje  tablete i da je dok ih trošim sve OK.
Ali koja su ova dva dodatna hormona? NIsam nikad čula za ovo.user posted image    I prvi put čujem da slatkiši loše utiču na jajnike.  Sad si me baš zabrinula jer ja strašno volim slatkiše.user posted image

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Problemi s hormonima
29.9.2009 12:38:26   
Ela78
I ja pijem Letrox50 već pola godine s tim što su meni svi hormoni uredni. Čak je TSH  idealan 1. Ali mi je štitna uvećana i imam cistu na njoj.
Oni svima propisuju Letrox i kome su uredni, kome su povišeni, umanjeni to mi baš nije jasnouser posted image i ko nema štitnu uopšte pije Letrox

< Poruku je uredio Ela78 -- 29.9.2009 12:47:05 >


_____________________________

U braku 3 prelijepe godine
JA 31 - ok
MM 32 - oligospermia
2 IUI - 0

********************************************



(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Problemi s hormonima
29.9.2009 12:50:23   
Lilly
Ovo sto je napisala Zoe.
Nema veze što imaš ovulaciju, i ja sam imala normalne jajnike ali poremećaj hormona je isto jedan simptom pcos.

Ja bih samo jos nadovezala da ni jako uredni ciklusi ne moraju znaciti da nemate pcos. Cesto se desava da zene imaju jako uredne cikluse ali anovulacijske...
Ja sam bila kod ginekologa i sve je ok, medutim, kada sam otisla kod endokrinologa, dr. je rekla da imam pcos na osnovu hormona i to ovih muskih (andostendion i dheas). I ja sam prvi put tada cula za njih. Mislila sam da je kod mene sve ok, pogotovo sto je testosteron uredan. Ali, posto vec duze vrijeme ne mogu zatrudniti a navodno sve ok, radila sam "SVE" moguce pretrage:
http://www.endolabor.kbsm.hr/o_analizama.htm#ANDRO O anderstendion-u
http://www.lab-breyer.hr/pretrage/sve/ DHEA-S

Previse muskih hormona uzrokuje izostanak mjesecnice ili sprecava ovulaciju, utice na kvalitet jajnih stanica itd. Ceste su pojave da zene sa pcos imaju problema sa aknama, kilazom, rastom dlacica itd. a glavni uzrocnik su upravo muski hormoni. Hvala Bogu ja nemam ove simptome, pogotovo ne sa kilazom, bas naprotiv, jakooo sam mrsava ali je dovoljno to sto ne mogu zatrudniti iako je blagi hormonski poremecaj. Receno mi je da smanjim slatko i ugljikohidrate a samim tim ce se smanjiti i vrijednost muskih hormona. Ali,... vjerujete mi, ja izgledam sasvim zenstvenouser posted image , ni u snu nisam mogla naslutiti ovako nesto... samo jos da user posted image

Hormoni su produkti žlezda sa unutrašnjim lučenjem, koji cirkulišu krvlju do svojih ciljnih organa i utiču na njihov rad, uključujići rast i energetske procese. Često, dejstvo jednog hormona utiče na oslobađanje drugog hormona.
Iz razloga koji nam nisu dovoljno jasni u PCOS hormoni nisu u ravnoteži. Promena jednog hormona izaziva promenu drugog. Ovo stvara začarani krug hormonske neravnoteže. Npr.:
• Polni hormoni su u disbalansu. Normalno, jajnici stvaraju male količinu muških polnih hormona (androgena). U PCOS jajnici počinju da stvaraju veću količinu androgenih hormona. Ovo prozrokuje prestanak ovulacije, pojavu akni i hirsutizam (patološka dlakavost, po licu i telu).
• Telo može imati problem iskorišćenja insulina, što nazivamo insulinska rezistencija. Ukoliko organizam ne iskoristi dobro insulin, dolazi do porasta nivoa šećera u krvi. Vremenom raste rizik od pojave šećerne bolesti – diabetes mellitus
.

Vise o tome:
http://www.vasginekolog.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=151:pcos&catid=43:catpcosyndrom&Itemid=81http

Od nedavno mi se pojavio ovaj problem sa insulinom iako je glukoza u krvi ok, (raden OGGT), ali vjerovatno da je sve to na vrijeme otkriveno pa se iskreno nadam da nece biti posljedica. Uskoro cu na kontrolu pa cemo vidjeti o cemu se tacno radi.

Nadam se da vas necu dodatno zbuniti sa svim ovim sto je kod mene otkriveno nakon dugogodisnjeg lijecenja steteriliteta a nepoznatog uzrokauser posted image







_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Problemi s hormonima
29.9.2009 13:03:08   
Lilly
Pozz Vidim da imaš problema sa povišenim TSH.  Imam isti  problem, ali sad pijem letrox i nakon 6 mjeseci su mi konačno potrefili odgovarajuću terapiju i sad mi je TSH idealan, ali naravno uz tablete, a terapija je doživotna.  Ali hB  da postoje  tablete i da je dok ih trošim sve OK. Ali koja su ova dva dodatna hormona? NIsam nikad čula za ovo.    I prvi put čujem da slatkiši loše utiču na jajnike.  Sad si me baš zabrinula jer ja strašno volim slatkiše.


Ne brini! Ova dva hormona koja su kod mene povisena nemaju veze sa TSH. Nazalost, meni je i taj problem sa stitnom sto je sasvim slcajno otkriveno. Inace, nemam nikakve simptome koje bi ukazivali na poremecaj jedino sam bila nesto usporena user posted image .UZ stitne je ok. Na nuklearnoj mi nisu upocetku podesili th. tako da je vrijednost varirala. Endokrinolog je to primjetila pa mi je povecala dozu na 50mg dnevno - 6 dana u sedmici a 1dan 100mg. Tek kasnije su mi i na nuklearnog povecali dozu kada su vidjeli da 25mg nema efekta. Uskoro cu na kontrolu pa cu znati pravo stanje!

Da, jos i ovo.... Kada sam bila kod endokrinologa, radila sam AntiTg i ona su povisena sto je uzrok poremecaja stitne. Malo mi je cudno da su na nuklearnoj provjerili samo AntiTPO (vrijednost je ok) ali ne i AntiTguser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Problemi s hormonima
4.10.2009 10:53:31   
Aquarius
I meni je poremećaj slučajno otkriven.   Poslao me ginekolog da radim spolne hormone i onako bezveze ubacio i hormone štitne.  Došao nalaz i ja imam šta vidjeti, spolni uglavnom OK osim sniženog progesterona,  ali  TSH  povišen.  Uglavnom i  meni je  endokrinolog prvo dao dozu od 25, kontrola pokazala da se TSH smanjio ali ne dovoljno i onda mi poveća dozu na 50. Na zadnjoj kontroli TSH mi bio 0,7. user posted image   Inače nemam nikakvih problema sa štitnom, nije povećana, nema cisti, ništa.  Čak sam za svaki slučaj išla i kod interniste i sve OK.

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Problemi s hormonima
4.10.2009 10:57:40   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Ela78

I ja pijem Letrox50 već pola godine s tim što su meni svi hormoni uredni. Čak je TSH  idealan 1. Ali mi je štitna uvećana i imam cistu na njoj.
Oni svima propisuju Letrox i kome su uredni, kome su povišeni, umanjeni to mi baš nije jasnouser posted image i ko nema štitnu uopšte pije Letrox


Letrox je ustvari hormon.  Dakle oni daju hormon kome procijene da je potreban.   I ja sada imam idealan nalaz TSH, ali uz Letrox i MORAM ga redovno piti.  Inače nemam nikakvih promjena na štitnoj.

A ko nema štitnu tek mora uzimati Letrox, jes TSH je ustvari hormon koji luči hipofiza, i Letrox se pije da bi se održavao balans u organizmu. 

(odgovor članu Ela78)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *