|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
26.12.2012 14:04:36   
canim
Pa ako radis nakit sto ce ti dodatna roba od kineza ?

Samo ces dobiti kontraefekat jer ce ljudi misliti da je i tvoj rucno izradjeni nakit od kineza a samim tim cijena tvog nakita ce biti minimalna sto se u svakom slucaju ne isplati jer u isti nakit ti ulazes i vrijeme i trud,ideje i materijala.

Ako nemozes napuniti stand pronadji jos neke zene koje ce ti pomoci u izradi ili eventualno da i njihove stvari izlozis a ti uzmi neki procenat sebi od prodaje i slicno.

Imas i razna udruzenja kreativaca i sajmove rukotvorina na kojima mozes ucestvovati, promovirati i prodavati svoj nakit.

Eh sad imas mogucnost da svom nakitu das neku dozu orginalnosti i pocnes kreirati na neki nacin brend sto bi ti uz mnogo rada i truda dalo da izrastes u nesto puno vise ili jednostavno mozes ostati na tome cim jesi i eto gledati samo da obrces robu bez nekih visocijih ciljeva.

Dakle najbitnije je da jasno definiras sta hoces pa onda polako smisljaj plan kako to ostvariti, u svakom slucaju mali biznis zahtjeva jako puno zivaca, truda, rada, ulaganja i odricanja.

Sretno.

(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
28.12.2012 8:34:43   
bebica1989
mislila sam na robu tipa igracaka za djecu ,i jos mozda ponesto dodati kao novcanik ,sat :) a privilegija ce mi biti nakit :)

_____________________________

Ne vezimo srce za dunjaluk,jer samo tad bice nam lako podnijeti iskusenje.....

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 18:15:21   
Storm
Mislim da je najbitnije naci dobrog knjigovodju od samog pocetka, koji ce znati sve sta kako.....jednostavno ti ga placas za njegove usluge i onda ako treba neka odvoji par sati i tebi sve objasni, sto ti nije jasno. Tako bi ja, pa sad....

Bebica1989 sretno sa poslom, jesi vec nesto pokrenula?

Evo moje pitanje za ovu temu. Mi vec neko vrijeme razmisljamo o vlastitom biznisu, ali sam ja jednostavno kukavica za to, jer evo nije bitno koji je biznis u pitanju. Haj mi reciti kako vi to gledate. Znaci svaki mjesec MORAS imati odredjeni novac za evtl. kiriju, onda rezije, porez, moras imati jednog radnika jer moras se baviti nabavkom itd. (ako je to i neko tvoj, kao muz-zena, opet moras placati), to znaci jedna plata plus doprinosi za tu osobu.
Eh da i ne saberem koliko to izadje.......par hiljada sigurno.
Svi kukaju kako je teska situacija, sto i jeste, pa kako mjesecno doci samo do tog iznosa, a kamoli jos para za nabavku nove robe i da ti onda na kraju ostane neka zarada?? Eto to je ono sto mene uvijek zaustavi, jednostavno se pitam kako zarade toliki novac za jedan mjesec a situacija takva, kakva je.
Kako vi to vidite/objasnjavate?

(odgovor članu bebica1989)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:05:30   
canim
Pa sve zavisi kojim poslom se namjeravas baviti, neko uspjeva da ostvari veliki promet i samim Tim da pokrije troskove a neko Ne uspjeva, dali ce neko biti uspjesan ili Ne zavisi od mnogo faktora.

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:16:34   
Storm
e pa da to je taj rizik, rizikovati ili ne!? jos uvijek tu ispadam kukavica user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:24:34   
Marija13
Svi se pokretanjem privatnog preduzeca ili djelatnosti susrecu sa pocetnickim ulogom, moras uloziti novac koji je tvoj i sa njim pokrivati pocetne troskove dok firma ne pocne sa sopstvenim prihodima.. Ja ti savjetujem da prvo pocnes sa otvaranjem samostalne djelatnosti (a ne firmu kao sto je doo) puno ti je lakse zatvoriti ako ne uspijes a i manje su ti obaveze prema drzavi..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:30:01   
salmy
Neznam sta da ti kazem pametno...
razmisljali smo o tome jedno vrijeme konstantno...i odustali....tezak vakat za nesto svoje otvoriti...samo se radnje i radnjice zatvaraju...samo najjaci opstaju

mozda neku usluznu djelatnost u kojoj bi ti radila od zvjezde do zvjezde....a dok platis kiriju,rezije..poreze i hiljadu nekIh adeisa nema te nigdje....
Znam masu prijatelja koji su poceli i ubrzo prestali...bili su duplo u minusu..nikako u plusu...


(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:30:48   
Storm
Sve to ja znam, ali eto taj strah da ulozeno propadne, naravno covjeka malo koci, uvijek mislis mozda se taj novac moze bolje iskoristiti i tako. Ali naravno svi su rizikovali, pa sta bude....vidjecemo...jos je to sve u pelenama, nista prije ljeta evtl. jeseni, pa ako sta bude javit cu user posted image
Mozda napravim kakvu anketu ovdje bas da vidim rezultate user posted image

(odgovor članu Marija13)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:34:05   
salmy
Sretno sta god da odlucite

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 20:39:59   
hatepsut
Zavisi cim se zelite baviti ,ja sam imala neke skripte kao kako pokrenuti biznis i sjecam se da je pisalo da je najbitniji faktor ispitati trziste.male radnje se slabo isplati drzati,bilo je to isplativo nekad kad se moglo na crno svasta nesto provuci.

Mi ozbiljno razmisljamo dok nam djeca jos malo odskoce poceti plastenicku proizvodnju,imamo u okolici grada vikendicu s mnogo zemlje pa lagano mm i ja bi oko toga.nema tu mnogo investiranja,a uz to se jos sto sta moze uraditi.ne treba ti za sve u zivotu fakultet.evo imam primjer jedne zenice koja zivi na selu i ona pravi kolace za citavo selo,znaci po narudjbi.plete pape,kape,salove...zena sve kod kuce uz djecu ali radi i doprinosi,a fino zaradi.ovo je samo banalan primjer.
Mene u biti nije nista sramota,da zivimo na selu ja bi sigurno imala i kravu i koke user posted image eto fine plate.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 21:33:16   
Storm
ma naravno da nije nista sramota, sramota je kad neces da radis ili neces "svasta"!
A moja svekrva (zivi na selu) samo prica o plasteniku hehehe eto i ona tu vidi posla, hmm meni je tu samo zalosno sto su cijene za naste domace proizvode, blago receno jadne user posted image jer se ne cijeni domaci proizvod....

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
7.1.2013 22:43:02   
hatepsut
Ali zato postoji digitron,pa saberes prihode i oduzmes razhode.Zna se tacno koliko kosta povrce,znas e tacno koje donese vise zarade.Ja opet mislim da je najbitnije da zaradis solidnu platu,da se fino zivi.Radno vrijeme sam sebi postavis i lagano.
Mada sam ja mastala da imam svoju slasticarnicu,a imali smo jedan maleni kao obrt trenutno stagnira,pa mozda se u dogledno vrijeme opet pokrenemo.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
8.1.2013 17:28:17   
Storm
mmm slasticarna user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
29.8.2013 14:43:16   
almondray
Jeli iko probao dobiti nesto sa biroa za samozapošljavanje?Ima li ikakvih poticaja?Može li se to iskoristiti za pokretanje biznisa?

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu Storm)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 17:44:45   
maja78 RR
Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: happinessbaby

Dobar dan zelim :)

Uglavnom, mene zanima koliko je zapravo potreban vrtic na Dobrinji?
Zelim otvoriti vrtic, a to bi sve igledalo ovako:

Kuca na tri sprata, sa dvoristem (igraonicom). Vrtic bi primao 60 djece. Uključen je stručni kadar (dva profesora predskolskog odgoja, medicinska sestra, pshilog, pedagog,kuharica i higijenicarka), a hrana iskljucivo domaca (voce, povrce, zitarice).

Ukoliko imate neke prijedloge, sugestije, pisite. Svaka pomoc je dobrodosla.




IZVORNA PORUKA: dambolina

do unazad 3 godine sam stanovala na dobrinji i mislim da jos jedan vrtic nece biti na odmet. Nesto je je takodjer neophodno na dobrinji jeste i produzeni boravak koji ce raditi u ljetnom periodu.



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 17:49:25   
ena23
ja planiram kupiti njivu i zasaditi orahe user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 19:16:27   
mum82
to ti je pametno,al uzmi kalemne,oni brze pocnu radjat,i mislim da ih cak mozes prodat po solidnoj cijeni i onako neociscene,al svakako se prije raspitajuser posted image

_____________________________

B -20.11.2010
S -7.7.2012
"Money is numbers and numbers never end.If it takes money to be happy,your search for happiness will never end"


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 19:35:42   
koka i po
jedina mana je sto su prihodi sezonski,ali ako je zasadjena veca povrsina moglo bi se lijepo zaraditi...ako je osigurano trziste.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mum82)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 19:38:12   
Honey3

IZVORNA PORUKA: ena23

ja planiram kupiti njivu i zasaditi orahe user posted image

user posted image najmanje posla oko njih,dobar urod,a vazda skupi....

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
20.9.2013 19:47:39   
Tarana
An Nur sad u septembru otvorio vrtic, nalaze se u privatnoj kuci u C4, a od 1.1.2014. i Amel & Nur tamo pocinje raditi, vec su kupili prostor za vrtic i igraonu u onim zgradama sto se sada prave. Imas jos i privatnih vrtica i produznih boravaka - ima neko udruzenje smjesteno u stanu u Dobrinji 3 i djeluju kao vrtic, a zaboravila sam ime. Imas Kids Corner u Dobrinji 2, koji je vikendom igraona, a radnim danima vrtic i produzeni boravak. Imas u C5 organizaciju Djeca, koja radi produzeni boravak.
Da si se toga sjetila prije godinu ili dvije, ideja bi imala prodju, a ovako ne bas...


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

Prenos posta:


IZVORNA PORUKA: happinessbaby

Dobar dan zelim :)

Uglavnom, mene zanima koliko je zapravo potreban vrtic na Dobrinji?
Zelim otvoriti vrtic, a to bi sve igledalo ovako:

Kuca na tri sprata, sa dvoristem (igraonicom). Vrtic bi primao 60 djece. Uključen je stručni kadar (dva profesora predskolskog odgoja, medicinska sestra, pshilog, pedagog,kuharica i higijenicarka), a hrana iskljucivo domaca (voce, povrce, zitarice).

Ukoliko imate neke prijedloge, sugestije, pisite. Svaka pomoc je dobrodosla.




IZVORNA PORUKA: dambolina

do unazad 3 godine sam stanovala na dobrinji i mislim da jos jedan vrtic nece biti na odmet. Nesto je je takodjer neophodno na dobrinji jeste i produzeni boravak koji ce raditi u ljetnom periodu.




(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
23.9.2013 9:00:08   
tajra26
drage moje potreban mi je vas savijet , nadam se da među vama ima zenica koje su se nasle u slicnim dilemama kao ja... naime ja imam super posao zaposlena sam ali jako malo vremena provodim sa svojim djetetom.. svaki dan poslije posla dodjem nervozna i osjecam da mu se ne mogu dovoljno posvetiti i naravno valjela bih da nije tako. jedina sreca je to sto mi je mama bilizu (ona ga cuva) pa svaki dan odletim na pauzi da ga vidim. znam da je svako od nas u slicnoj ili istoj situaciji.. ne moze sve nikako.. e sad odoh ja malo dalje od ove teme ali sad mi se nudi prilika da otvorim svoj privatni biznis nesto sto je jako kreativno i nesto sto sam oduvijek zeljela da radim ali sigurnost da li ce i kada uspjeti je ono sto mene brine.. znam da ako prvu godinu budem na nuli bice veliki uspijeh i sasvim mi je jasno.. i to da necu imati vremena da provodim sa djetetom da ce mi subote biti radne sve mi je to jasno...
ono sto me dovodi u dilemu je da li napustiti posao i posvetiti se ovome 100%... sta ako bude bezuspjesno? kako se odluciti? da li je neka od vas imala slicno iskustvo a pozitivno?

p.s moja mama nije za ovo..podrsku muza imam.. molim vas pomozite mi

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Tarana)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
23.9.2013 9:06:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra26

drage moje potreban mi je vas savijet , nadam se da među vama ima zenica koje su se nasle u slicnim dilemama kao ja... naime ja imam super posao zaposlena sam ali jako malo vremena provodim sa svojim djetetom.. svaki dan poslije posla dodjem nervozna i osjecam da mu se ne mogu dovoljno posvetiti i naravno valjela bih da nije tako. jedina sreca je to sto mi je mama bilizu (ona ga cuva) pa svaki dan odletim na pauzi da ga vidim. znam da je svako od nas u slicnoj ili istoj situaciji.. ne moze sve nikako.. e sad odoh ja malo dalje od ove teme ali sad mi se nudi prilika da otvorim svoj privatni biznis nesto sto je jako kreativno i nesto sto sam oduvijek zeljela da radim ali sigurnost da li ce i kada uspjeti je ono sto mene brine.. znam da ako prvu godinu budem na nuli bice veliki uspijeh i sasvim mi je jasno.. i to da necu imati vremena da provodim sa djetetom da ce mi subote biti radne sve mi je to jasno...
ono sto me dovodi u dilemu je da li napustiti posao i posvetiti se ovome 100%... sta ako bude bezuspjesno? kako se odluciti? da li je neka od vas imala slicno iskustvo a pozitivno?

p.s moja mama nije za ovo..podrsku muza imam.. molim vas pomozite mi


mala smiri se...
misliš da će ti privatni biznis dati više vrmena za vrijeme...
grdno se varaš...
čak šta više može ti oduzeti i ova popodneva druženja...

posao koji imaš ne napuštaj ni u ludilu....

kriza odvojenosti je tebi sada teška malen je on a ti osjetljiva...
sve to bude i prođe...
stalni je posao sigurica...
ti pored njega porbaj biznis...al d aga ostavljaš nemoj ni slučajnooooooooooooo

za 2 godine sve će to biti lakše, vjeruj mi...
i on i ti ćete odrasti u toj odvojenosti...a opet možda i dobije bracu ili seku sa nađete neku godinucu ipo da zajdeno porvede opetuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
23.9.2013 9:15:50   
tajra26
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 12.10.2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
23.9.2013 9:21:37   
palachinken
Dobro je Hanady rekla, kad se privatni biznis pokreće, radno vrijeme je 24/7, taj se posao ne radi, nego živi. Imaš li šansu raditi paralelno svoj posao i pokrenuti privatluk, da vidiš šta se dešava?
Ako je glavni razlog taj što ne viđaš dijete, onda pokretanje bitnisa nije lijek - jer ako se prvom ne posvetiš 100%, piši propalo.
Ne znam sad tačno o čemu ti, kakva je potražnja za tom robom/uslugom, imaš li tržište i ostale ekonomske karafeke.
Ja bih se dobro zamislila.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Pokretanje sopstvenog biznisa
23.9.2013 9:22:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra26

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

proći će to...
malo dalje radiš...malo više ste bili zajedno...
malo pormjena...
la sve se to ustabili...polako...
bićeš zahvlana sebi na sitrajnosti vjeruj mi na riječuser posted image user posted image

zakazujem ti kafu za tješenjeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tajra26)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *