|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.1.2010 11:52:44   
bubuli
i da nemojte galamiti odma samo nas malo ponijelo...

_____________________________



(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
14.1.2010 11:54:17   
škorpija
pa aventove se zato i preporučuju mamama koje doje jer beba teško iz njih vuče pa ne ometa toliko dojenje, ako npr nukove iz kojih samo ide. Mi smo nedavno prešli na avent sa 4 rupice i jadni bebi nikako da skonta da brzo ide i sve mu curi niz bradu, a duuuuugo smo koristili onu s jednom rupicom i uz to smo dojili smo do 7,5 mjeseci

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:14:09   
Visnja
danas sam gledala aventovu flasicu, malu od 125 ml. Pise na njoj 0+, moze li mi neko objasniti do koliko mjeseci se ova flasica za hranjenje moze koristiti?

tnx na odgovoru.

Lp
Visnja

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:18:22   
Brineta26
Cao
Ta mala Avent flašica duda br.1 je  do 2 mj bebe
Ja koristim Avent bocice, super su, beba mi sad ima 5 mj

_____________________________

Nada zadnja umire

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:20:51   
emy24
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

Nuk-ove flasice(staklene)
user posted image user posted image
eh kon nas su ove nukove siroke imamo veliku i malu....i mogu reci da su stvarno kvalitetne i dibre da kod mene evo skoro pa tri godine tacnije 33mjeseca jos se cak nisu izlizali ni brojevi ni mjerice,sada nuk i ako bog da oet nuk


_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:23:06   
Hanady RR
U prrincipšu flašica nije mjerilo već je duda na njoj birtna , a ti dude možeš kupovati po veličini i sastavu. recimo u katalogu stoji da je to flašica za novorođene bebe na njoj je duda 0m+ sa jednom kapljicom ( izlazi sporije kap po kap)  za majčino mlijeko i sok.

http://www.dodyshop.co.yu/katalog/avent/avent_katalog.pdf

evo imaš katalog pa dobro razaberi i odluči


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brineta26)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:29:05   
Visnja
u DM_u nisam uspjela vidjeti staklene NUK-ove flasice, samo plasticne.... U sustini se nadam da cu dojiti, ali ipak bih trebala kupiti barem jednu flasicu, da imam u pocetku samo je pitanje koju? Raja prica da je kao i tefal flasica dobra, kao zadrzava i toplotu... pa sad ne znam, malo sam zbunjena.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:31:49   
Visnja
ustvari da li uopste ima potrebe da kupujem flasicu prije nego sto se porodim, ako budem dojila mozda mi nece na pocetku ni trebati. Sta vi mislite, jeste vi kupovale prije poroda?

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:40:13   
Hanady RR
Višnja nije loše kupiti je na vrijeme po svom izboru zlu netrebala ako imaš želju da dojiš. Mislim da je bolje sad da izabereš nego kad se porodiš to će neko drugi raditi za tebe, nećeš odmah u grad. A flašicu trebaš imati i u slučaju da ti bude potrebno da bebu dohraniš u kombinaciji sa dojenjem.

E sad ja sam ti napisala za katalog avent al to je zato što ja imam pumpicu i flašica je došla u kompletu za izdajanje mlijeka. a flašice na kojima sam ja odgojila stariju kćerku su NUk vlašice sa onom širokom silikonskom dudom gore. za hapu naravno staklene su imama i onu od 120 ml i od 250 ml i plastičnu od 120 ml za sokiće. već je tri i pol godine starijoj a mala beba ima uskoro godinu, stariju sam hranila HIPP-om i to upravo navedenim flašicama, a mlađu dojim mada iz flašice sada popije mlijeko i keksolino odnedavno i sok naravno. ono što je meni cool je što su tako izdržljive ja sam samo dokupljivala dude. A sad to što pitaš za tefalovu jer čuva toplotu ja neznam što bi ti to trebalo, al možda i ima neka fora, jer ti ugriješ AD mlijeko djetetu na potrebnu temperaturu i ono pije odmah, nema šta da čuva temperaturu a ni u NUK bočicama neće se ohladiti dok dijete pije.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:41:09   
Mya_81 RR
Definitivno ne kupuj prije poroda jer te to može samo udaljiti od dojenja ukoliko na početku budete imali s tim problema. Mislim, dojenje zna biti na početku jako stresno i ukoliko budeš sumnjala da nemaš mlijeka ili da bebara ne zna dojiti samo možeš napraviti veći problem jer ćeš u tom slučaju sigurno posegnuti za flašicom...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:42:55   
Mya_81 RR
Hm...eto dva različita mišljenja user posted image




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:51:48   
Nanica Sarajevo
Avent su meni najbolje...
I trebas imati jednu flasicu, jer, ako, ne daj Boze, ne mognes dojiti (npr. pijes antibiotike ili nesto slicno) dobro je imati. Ja sam dojila do 9tog mjeseca, a uvijek sam imala i jednu kutiju formule, koju bih poslije nekome dala, jer je nisam ni otvorila... ali sta znas? Ne se nadje user posted image

_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 20:52:06   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Hm...eto dva različita mišljenja user posted image





Mislim da je tvoj prethodni stav zaista OK. ja sam prvom trudnoćom nisma imala odmah bočice kad sam bebu rodila a li sam ih kupila. sad kad sam drugu rodila sebe sam uvjerila da ću dojiti te mi bočice koje sam već imala u kući od starijeg djeteta nisu stvarale psihičko opterećenje da krenem za njima. kad bolje razmislim za prvorotkinju  možda je i bolje da izabare al ne kupuje neka se ipak potrudi oko dojenja kad je već izrazila želju za tim. Mislim da je tvoj post realniji od moga...ali eto moj ima dosta iskustav sa flašicama pa neka se odluči koju će joj kupiti kad se beba rodi.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 21:08:21   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Visnja

u DM_u nisam uspjela vidjeti staklene NUK-ove flasice, samo plasticne.... U sustini se nadam da cu dojiti, ali ipak bih trebala kupiti barem jednu flasicu, da imam u pocetku samo je pitanje koju? Raja prica da je kao i tefal flasica dobra, kao zadrzava i toplotu... pa sad ne znam, malo sam zbunjena.




Ako hoces da dojis- nemoj kupovati flasicu niti AD mlijeko. U trenucima "ocaja" prvo ces posegnuti za tim a ponekad je to za dojenje kljucna stvar.
Ako bude "stani- pani" uvijek moze neko trknuti do dezurne apoteke ili sl. da ti kupi.
Ja eto za ove dvije godine nikada nisam kupila flasicu.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
19.1.2010 21:10:39   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Nanica Sarajevo

Avent su meni najbolje...
I trebas imati jednu flasicu, jer, ako, ne daj Boze, ne mognes dojiti (npr. pijes antibiotike ili nesto slicno) dobro je imati. Ja sam dojila do 9tog mjeseca, a uvijek sam imala i jednu kutiju formule, koju bih poslije nekome dala, jer je nisam ni otvorila... ali sta znas? Ne se nadje user posted image


Cak i kada majka pije antibiotike- moze dojiti bebicu bez ikakvih problema. user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nanica Sarajevo)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
20.1.2010 0:29:27   
Visnja
hvala vam cure puno.
mislim ipak da cu izabrati ali necu kupovati, ako bas bude stani pani onda cu poslati supruga u apoteku koja je samo preko puta zgrade i reci mu sta da kupi... nece biti tesko:)

hvala jos jednom na savjetima i laku noc

Visnja

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
29.1.2010 20:05:20   
lirio
da li neko slučajno zna gdje se u Zenici mogu kupiti staklene chiccove flašice??? mi koristimo plastične aventove al bi sad na staklene...

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu Visnja)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
29.1.2010 20:08:24   
anidla
IZVORNA PORUKA: lirio

da li neko slučajno zna gdje se u Zenici mogu kupiti staklene chiccove flašice??? mi koristimo plastične aventove al bi sad na staklene...


hahaha ja te pratim na svakoj temi user posted image user posted image user posted image user posted image

ma samo sam ti htjela reci da sam ja kupila jednu staklenu chiccovu flasicu i na njoj sam nasla onaj famozni broj 7 user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ja vise nisam pametna...ddje mi da ga hranim na kasikicu....


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu lirio)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
29.1.2010 20:16:02   
lirio
molim!?...a šta znači taj br 7???...ma ne bih na kašićicu nego na pivsku staklenu flašu...user posted image user posted image user posted image ...izgleda da su i one zdravije od ovih sad...znaš da nekad nije bilo ovako flašica i svakakvih čuda...žene bi smo stavile cuce na običnu staklenu flašu i ožeži...
i šta sad?user posted image user posted image user posted image koje su flašice zdrave? ja na ovim svoim aventovim ne vidim nikakav broj...gdje ga potražiti?

_____________________________

Ne govori mi da je nebo granica kad postoje otisci stopala na Mjesecu...

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
5.2.2010 0:50:49   
mama2902
Zatvorise diskusiju o stetnim flasicama. Drage moje, bisfenol a je zabranjen u Kanadi i Americi. Pa zasto bi ga mi koristili? Evo vam link o tome http:// www.bebac.com Nakon toga sam trazile flasice koje se pominju da su bisfelola a i naisla na Dr.Browns flasice. Sada ih ima u Srbiji, a vidim da je isti distributer i za BIH. Pogledajte na sajtu http://www.lenababygroup.rs Kazu da je sve bez bisfenola a, a ima i poseban sistem koji sprecava grceve. Vredi pogledati!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
5.2.2010 0:53:07   
milenium
ja sam čula da su i te dr browns isto opasne,isto sadrže bis...

(odgovor članu mama2902)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
5.2.2010 0:57:31   
nikita
ma ja u to nista ne vjerujem

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
5.2.2010 1:21:43   
mama2902
Pogledajte ove sajtove pa ce vam biti jasno! Ja necu eksperimentisati.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.2.2010 13:30:18   
anidla
gdje da kupim staklene falsice??? jos uvijek sam na ovim Aventovim, ali zelim ih se rijesit za svaki slucaj....

i da li staklene mogu da sadrze taj neki stetni sastojak? jer ja imam jednu malu staklenu chicovu bocicu i pise ispod broj 7...user posted image

gledala sam u DM-u staklene ali ih nema.....
daj preporucite mi zene koje da kupim i gdje da ih nadjem?  ove Dr. Browns, ima li ih igdje u Sarajevu kupit?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu mama2902)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Koju flasicu koristite za hranjenje vasih...
10.2.2010 13:34:50   
škorpija
nuby ima staklene i čini mi se da nisu loše

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *