|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje i povratak na posao
7.9.2012 18:09:19   
marijica
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka


IZVORNA PORUKA: marijica

Molim za pomoć.Ja se vraćam na posao kad devojčica napuni godinu dana.Ona i dalje sisa,sad ima 8 i pomjeseci.Jedini problem je što je niko drugi sem mene ne može uspavati preko dana,dakle,uspava se samo dok sisa.Tako se plašim da ni poslije 4 mjeseca situacija neće biti bolja.Ja je planiram dojiti do 2 godine,ne mislim prekidat dojenje.Imate neki savjet?


4 mjeseca u bebinom živoru su kao godine u našem, njihovi koraci su od sedam milja user posted image Za to vrijeme će se što šta promjeniti. Ti možeš početi polako mjenjati stvari vezane za spavanje i uspavljivanje. Promjeniti okolinu u kojoj se uspavljujete, promjeniti položaj, skratiti podoj za uspavljivanje, nastojati ga prekinuti kad je dijete gotovo utonulo u san ali da ipak ostane svjesno da će zaspati bez sisanja, uvesti neki meki predmet u ruci ili uz obraz ... Imate dovoljno vremena za sitne koračiće, pokušaje i promašaje.


Hvala na savjetu.Sve sam živo pokušala,samo se tako da uspavati.Ako mm pokuša,ona plače neutješno.user posted image I baka je pokušala,ništa od toga.Ona flašicu neće prihvatiti,to je problem,barem da flašicu hoće.Posebno sad kad je muče zubići nema šanse da se uspava bez sike.Jedno vreme je sisala pred spavanje.Sama se otkotrljala,i budna se kotrljala dok nije zaspala.A sad kad je zubi muče toga više nema.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 12:51:55   
Maglicica
Ja sam sve procitala i sad mi nije nista jasno :(((((
Lejla, sjecas se kad sam rodila da sam kukala kako cu na posao, a ti si rekla da cemo preko tog mosta kad dodjemo do njega, a on se vec vidi *panika* :)

Na posao trebam 8.1., a mali tek 19.1. puni 4 mjeseca. Radim od pola 9 do pola 4, bez pauza. Na poslu nemam gdje izdajati, ali uopste, a vrlo cesto moram na teren, po citavoj BiH.

Bebac jos jede na 2h, max 3 a kad otegne 4, meni grudi kao bombe. Fino napreduje, rodjen je sa 3,6, sad ima 7 kg.
I sta cu ja sad? Kako da se spremam? Oj oj oj oj... user posted image

< Poruku je uredio Maglicica -- 5.12.2012 12:55:41 >

(odgovor članu marijica)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 13:01:13   
palachinken
Maglicica, probaj već početi s pravljenjem banke mlijeka, izdajaj, pohranjuj u zamrzivač. Ja sam izdajala u wc-u firme, pa u frižider. Imate valjda wc?

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 13:03:35   
Maglicica
Imamo GLUPI wc, u kom je promet veci nego na autobuskoj, a svjetla se automatski gase vrlo brzo po ulasku. A koliko izdojeno mlijeko moze biti bez frizidera, onako u kancelariji?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 13:10:09   
palachinken
Imaš termoske za bočice...a kako je hladno napolju, ja bih je s vana na prozor (možeš li tako?)
Ne znam kakva si s izdajanjem, meni je u početku trebalo dugo, ali kasnije se ušteliš i grudi se naviknu (zato ti savjerujem da počneš već sada) pa ti je dosta 10min da obe dojke isprazniš. Zaključaš vrata i šta te briga za gužvu. Znam da je pomisao na izdajanje u wc-u odvratna, ja sam imala na sreću, jedan u koji niko nije nikad išao, pa je bio miran i čist.
Također, imaju izdajalice (mislim medeline), električne, koje istovremeno prazne obe dojke, pa bi ti to skratilo vrijeme.
Ja sam izdajala oko 14.00 (radim do 16), tako da mlijeku nije bilo nista do povratka kuci.

A na LLLI sam našla da mlijeko može stajati 4h (max 6h) na sobnoj temperaturi koja je ispod 25 stepeni.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 14:10:21   
veki_aki
Maglice sreetno sa izdajanjem, ja sam u tom fazonu evo sad ce 2 mjeseca. I ja ti savjetujem da vec pocnes pomalo da se izdajas, jer treba vremena dojkama da se naviknu, a i pocni zamrzavati mljeko, mozda ce ti na pocetku bas trebati.Ja koristim rucnu izdajalicu i za 15-ak min izdojim iz obje oko 120, +- 20 ml, a u pocetku kuci jedva 20 ml za sat vremena.Ne brini obicno to ispadne puno bolje nego mi ocekujemo. Sretno!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 14:52:38   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Maglicica

Imamo GLUPI wc, u kom je promet veci nego na autobuskoj, a svjetla se automatski gase vrlo brzo po ulasku. A koliko izdojeno mlijeko moze biti bez frizidera, onako u kancelariji?



Nije valjda da nema ni jedna kancelarija iz koje bi raja mogla da izađu na polasata i ostave ti je na korištenje, makar i direktorska? Nek u tih polasata popiju kafi i odu u WC user posted image

Evo su te ovdje preuzele super mame rane povratnice na posao, one će ti sigurno bolje savjete dati od mene.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 18:56:08   
Maglicica
Eeeee, da mi je takva radna atmosfera, da se ljudi maknu da ja izdojim :))
Ali, odlucila sam da krenem u treniranje izdajanja pa cemo vidjeti sta dalje.
Sad mi nisu jasne dvije stvari:

Koliko otprilike treba da izdojim za jedan obrok za 2,5 mjesecnu bebu? Mislim, s kojom kolicinom uopste da pocnem pa da vidim je li mu dovoljno?

Da li je moguce da izdojim malo, pa stavim u frizider, pa onda opet u to isto mlijeko izdojim jos, ako ne mogu citavu kolicinu izdojiti odjednom?

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Dojenje i povratak na posao
5.12.2012 21:58:13   
animagical
za kolicinu ne znam, ali mozda nekih 100ml kad krenes na posao, bice tada veci. a mlijeko mozes izdajati i na rate, samo je vazno da ne sastavljas ohladjeno sa svjezim mlijekom, nego spajas mlijeka iste temperature. znaci ohladjeno u frizideru koje si izdojila ranije sastavis sa novim tek kad i ovo ohladis. ti vjerovatno znas da zakonom imas pravo na dva sata pauze u toku radnog vremena, koja ulaze u radno vrijeme, za podoj ili ako daleko zivis, za izdajanje

(odgovor članu Maglicica)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.12.2012 9:09:35   
Neca xxx
Maglicice, ja sam se vratila na posao kada je bebi bilo 6 mjeseci i mjesec dana prije sam pocela praviti zalihe mlijeka. Dakle, izdajala bih se i mlijeko stavljala u zamrzivac. U pocetku su to bile stvarno male kolicine, ali sam se kasnije ustelila. Ja sam kupila u apoteci puno sterilnih bocica za urin i sve sto izdojim odjednom stavila bih u jednu bocicu, zatvorila je i na nju nalijepila naljepnicu sa datumom. Tako da je tih bocica bilo stvano dosta i nisu sve bile pune, ali bi kasnije moja mama iskoristila mlijeko iz vise bocica za jedan obrok. Nisam mijesala mlijeko izdojeno u razlicito vrijeme u toku dana, mada i to moze, ali tada obe kolicine mlijeka moras prvo ohladiti u frizideru, pa tek onda sastaviti. Dakle, ne sipati tek izdojeno, toplo mlijeko u ono koje vec stoji u frizideru.

Po Zakonu o radu imas pravo na dvije pauze u toku dana za dojenje, u toku djetetove prve godine zivota. Ja sam to koristila i isla na pauzi da dojim malenu. Ne znam kakav je tvoj poslodavac, ali mislim da bi ti trebali dopustiti ove pauze ako zatrazis.

A oko kolicine mlijeka, to ces vidjeti u hodu, koliko tvoja beba pojede za jedan obrok. Jer to sada kada dojis nikako ne mozes znati. user posted image Sjecam se kada me mama nazvala i rekla da je moja L popila 300 ml za jedan obrok. A ja samo kontam koliko mi vremena treba da izdojim 300 ml. user posted image I obicno sam izdajala dok ona doji. Dakle, na jednu dojku bebu, a na drugu pumpicu. Jer se tada fino pokrene reflex otpustanja mlijeka pa ide lakse.

Ja sam pokusala sa izdajanjem na poslu, ali mi nesto nije bilo zgodno. Tako da sam ujutro dojila kcerku, pa bih joj ostavila jednu flasicu mlijeka. Onda sam oko 13 sati dolazila da je opet dojim i ostavljala jos jednu flasicu mlijeka. Kuci sam se vracala oko 17.30 i onda bi opet dojila i naravno cijelo poslijepodne i vece je bilo njeno (uz paralelno izdajanje da joj mogu skupiti mlijeka za ta dva obroka kada sam na poslu).

Nije lako, poprilicno je zahtjevno to izdajanje, ali i to brzo prodje. Sa uvodjenjem cvrste hrane sam prvo izbacila te obroke za koje sam joj ostavljala mlijeko i ja bih dolazila na pauzi da dojim. Kada je napunila 12 mjeseci, uveli smo i kravlje mlijeko i ja sam prestala dolaziti na pauzi. Dojila je prije mog posla i kada se vratim. I da, dojili smo do 2. rodjendana. user posted image

Sretno! user posted image

_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.12.2012 11:41:03   
Lejla Ka
Linkovi su na engleskom:

https://www.llli.org/faq/pumpfreq.html

http://www.llli.org/faq/milkstorage.html

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Dojenje i povratak na posao
10.12.2012 4:28:49   
lisajackus
pocinjem praviti i zalihe u zamrzivacu, opskrbila sam se posudicama user posted image
Jos jednom hvala svima na savjetima, a napisati cu kasnije razvoj situacije jer moze pomoci nekome, kao sto su meni dosta pomogli prijasnji postovi na ovoj temi...


_______________________________________________
WoW gold Kaufen|WoW gold|diablo 3 gold

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Dojenje i povratak na posao
10.12.2012 4:30:52   
lisajackus
Dojila je prije mog posla i kada se vratim. I da, dojili smo do 2. rodjendana.




_______________________________________________
WoW gold Kaufen|WoW gold|diablo 3 gold

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Dojenje i povratak na posao
2.1.2013 18:43:04   
KupusLivada
Pozdrav žene, sretna Nova!

Imam jednu dilemu, vraćam se na posao za mjesec dana, bebi će biti 11 mjeseci. Sa krutom hranom ne ide nam nikako, taman je bilo krenulo, bili smo došli do 2,5 obroka, nekad 3, onda su krenuli gornji zubi i trodnevna groznica, nije htjela ništa. Sada je probio gornji zub, ali ona i dalje većinom odbija krutu ranu. Kada počnem raditi biti ću odsutna po 9 sati dnevno. Ima li smisla da ja tako veliku bebu učim sada na flašicu, da učim ja da se izdajam i da pravim zalihe mlijeka? Ili da je pustim da se snalazi sa tetom i krutom hranom?

(odgovor članu lisajackus)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Dojenje i povratak na posao
2.1.2013 19:19:52   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: KupusLivada

Pozdrav žene, sretna Nova!

Imam jednu dilemu, vraćam se na posao za mjesec dana, bebi će biti 11 mjeseci. Sa krutom hranom ne ide nam nikako, taman je bilo krenulo, bili smo došli do 2,5 obroka, nekad 3, onda su krenuli gornji zubi i trodnevna groznica, nije htjela ništa. Sada je probio gornji zub, ali ona i dalje većinom odbija krutu ranu. Kada počnem raditi biti ću odsutna po 9 sati dnevno. Ima li smisla da ja tako veliku bebu učim sada na flašicu, da učim ja da se izdajam i da pravim zalihe mlijeka? Ili da je pustim da se snalazi sa tetom i krutom hranom?

Moji su mogli izdržati. Ali ako imaš problem s čvrstom hranom, ti se izdoji. Ne mora to popiti u flašici, može teta probati dati bebi kašikom.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Dojenje i povratak na posao
16.1.2013 14:38:43   
KupusLivada
još pitanja imam, stvarno mi se čini da ne znam šta radim i kako da je ostavim sa tetom user posted image

elem, pretpostavljam da su skoro svi sisavci navikli zaspati uz dojenje, kako ste vi to prevazišli sa tetom, ovo popodnevno spavanje, a da nije cuca / flašica?

ovih dana uspijevamo izgurati bez dojenja etro do nekih 14 popodne (mada već imam problema sa prepunjenošću), ostalo nam je još da izbacimo to dojenje za spavanje u mom radnom vremenu i onda bi smo mogle izgurati radni dan.

i kako ste za vikend? isti režim kao radnim danom, ili?

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Dojenje i povratak na posao
16.1.2013 14:49:46   
djoisa
nemoj da te brine uspavljivanje bez tebe..teta i beba ce naci neki nacin uspavljivanja..bit ce to ok..pametne su to male glavice i brzo vide sta od koga mogu dobiti..

prepunjenost ce rijesit s vremenom to znas

vikendom je rezim kako beba odredi, bar je tako kod mene bilo..

kako ide s krutom hranom, imal li tu pomaka na bolje?

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Dojenje i povratak na posao
16.1.2013 15:15:56   
KupusLivada
ima, kako je probio 4 zub, samo neće više kašikom da je neko hrani (ona bi sama), to mi je ok, sad se uglavnom sama hrani komadićima, manje pojede ali bar hoće... pa do idućeg zubića će ići nekako

ma i ja to sve kontam, da će ona brzo shvatiti da sa tetom ne ide ko sa mamom, al ipak bih voljela čuti neki slučaj iz prakse :)

(odgovor članu djoisa)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Dojenje i povratak na posao
16.1.2013 15:39:22   
mamina princeza
i mi imamo slicne probleme i dileme. dal dati flasicu umjestoj ednog dojenja ili ne ?
moj maleni spava dva puta tokom dana jendom krace izmedju 30 i 45 minuta i jednom sat i po dva. oba puta se uspvaljuje u rukama i najvise puta zavrsi na dojenju iako se trudim da nam to nije praksa sve cesce jest kad mene osjeti valjda pljune dud i trazi ( a donedavno je dojio samo u snu al eto ssad kad ne treba pocinje da supavljuje tako)
On uopste nece da ga teta koja se steli s njim uspavljuje vjerovatno zbog toga sto zna da nema dojenja.
KAd ja ne budem tu morace samo sto predpostavljam da ce izbaciti ovo jedno spavamnje koje je i onako prekratko postalo.
Koliko puta vasi s oko godinu dana spavaju.
JA mislim da ce mu teta morati dati mlijeko jer moj jede dosta i onda mu trazi organizam ... ne zna sta bi mu toliko davala. on meni masala super jede al zasad ne vli da ga teta hrani. oept ja mislim da ce poslije htjeti kad nema izbora.

< Poruku je uredio mamina princeza -- 16.1.2013 15:41:49 >


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Dojenje i povratak na posao
22.1.2013 14:19:01   
KupusLivada
e da utješim malo mame sisara, a i sebe user posted image

evo vec drugi dan ostavljam bebi sa tetom u vrijeme spavanja, oba dana je uspjela zaspati bez sike, cucle, flašice, malo ninanja, 5 min, i malo mlake kamilice i to je to
jucer je bio problem kada se probudila, nije dugo spavala, i morala sam ja doci, danas cemo vidjeti kako ce proci

no ipak je moguce user posted image

mamina princezo, ja nisam htjela da uvodim flasice sada kada je u dobi da bi se trebala odvikavati a ja da je tek navikavam. onda kontam još. dok nauči na flašicu trebalo bi joj isto dana koliko i da nauči spavati bez nje i mene, pa samo nda dodatni problem da si stvaramo... nego pomalo je učim na mliječne proizvode, pa ćemo kasnije kamilicu zamijeniti mlijekom (ako joj bude odgovaralo), ali iz njene čaše sa kljunom. a ne bojim se da ne dobiva dovoljno mlijeka, noću sve nadoknadimo :)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Dojenje i povratak na posao
22.1.2013 15:48:55   
mamina princeza
tako i mi nocu sve nadoknadimo. moj zna piti iz flasice jer popijemo o ponekad good night hapu kad sam ba sumorna kad me budi svako malo jer poslije toga duze spava. a i vodu pocinje piti iz flasice. a i nace ja flasice volim nisu mi mrske :) i curica mi nikad nije pila iz casa sa kljunom i sad joj merak iz flasice pa joj nista ne fali evo nem ani jednog karijesa hB pa necu s tim da se popterecavam jos.

duda i flasica nek traju .. opustenija sam s njim po toom pitanju jos vise nego s njom .. :)

moj pije mlijeko i i z case al nije to to poljeva se nekako . pavlaku ne voli puno , jogurt onako moze uz voce ... al ne brinem ni ja nocu dobije mlijeka sigurno koliko treba.
mene tek iduce sedmcie ceka odvajeanje tokom upavljivanja uh bice belaja...



_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu KupusLivada)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Dojenje i povratak na posao
4.4.2013 12:47:12   
lollipopi
Ja sam nova, pa ne zamjerite.
Imam veliki problem, moja beba je 8 mjeseci stara,počinjem raditi kad napuni 11. Problem je što je on ovisnik o sisi ne prihvaća dudu
ni bočicu a i dohranu vrlo slabo, još uvijek se budi po noći i traži sisu i po5,6 ai više puta.A ja imam smjene od 12 sati koje uključuju i noćne.
Kako će on izdržati bez men¨?

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.4.2013 12:45:06   
palachinken

IZVORNA PORUKA: lollipopi

Ja sam nova, pa ne zamjerite.
Imam veliki problem, moja beba je 8 mjeseci stara,počinjem raditi kad napuni 11. Problem je što je on ovisnik o sisi ne prihvaća dudu
ni bočicu a i dohranu vrlo slabo, još uvijek se budi po noći i traži sisu i po5,6 ai više puta.A ja imam smjene od 12 sati koje uključuju i noćne.
Kako će on izdržati bez men¨?

Naviknut će se :)
Ja sam krenula raditi kad je bebi bilo 6 mjeseci. Nije htio cuclu, budio se milion puta. Flašicu je prihvatio kad je skontao da je u njoj mamino mlijeko (koje sam izdajala na poslu). Navikli smo se, oboje. Kad guza ogladni, prihvatit će i dohranu user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu lollipopi)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Dojenje i povratak na posao
6.4.2013 17:00:46   
lollipopi
Puno hvala na utjehi, nadam se da će biti tako.
Jako sam zabrinuta, evo danas opet sve redom odbija, dok ne dobije svoje veličanstvotj. siku.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Dojenje i povratak na posao
26.6.2013 14:56:02   
cipi
Zene, ja sam se ziva istraumatizirala citajuci kako se bebama ni slucajno ne smije dati dohrana prije 6. mjeseca zivota i kako to moze izazvati neke zdravstvene probleme kasnije.
Zna li iko koje to tacno probleme moze da izazove ranije uvodjenje dohrane?user posted image
Ja za to nisam znala kad sam se prije nekoliko godina prvi put porodila (doba kada je rijetko ko kod nas imao internet user posted image ) i pocela sam davati dohranu djetetu cim je usla u 4. mjesec, dakle sa navrsena 3 mjeseca, beba je cak lijepo jela, nije gurala jezikom vani nego cini mi se jedva cekala iducu kasicicu, nije bljuckala i sl., a sto se tice moje okoline i to je bilo kasno jer se djetetu navodno treba dati da proba svasta ponesto da kasnije ne odbija hranu. Beba nije plakala, ni zalila se, nije imala grceve ni problema sa stolicom, ma nista, lijepo je spavala i popodne i navecer. Dojila sam je pune dvije godine, mlijeko se samo postepeno pocelo povlaciti dok ga nije nestalo. Sad kad sam vidjela ovo oko 6. mjeseca pravo sam se prepala, mislila sam da se moze cekati sa dohranom, ali i ne mora, ali bas da je zabranjeno nisam znala user posted image

Sad nakon dugo vremena porodica nam je bogatija za jos jednu bebicu, a ja nemam porodiljsko i na posao moram kada bebi bude oko 2-2,5 mjeseca. Sta da uradim kada je budem morala ostavljati po citav dan? Nisam sigurna da li mogu pripremiti dovoljno svog mlijeka koliko joj je potrebno i koliko je to bebama u tom periodu potrebno mlijeka uopste? Posto dohrana ne dolazi u obzir da li bi mogla u kombinaciji sa mojim koristiti adaptirano mlijeko dok smo razdvojene i koje bi bilo najbolje za tako malu bebicu?

I jos jedno pitanje - zasto se malim bebama ne preporucuje ni caj cak ni sada kad je vruce ili kada beba ima grceve? Negdje sam vidjela komentar da voda iako je naravno prokuhana steti bubrezima cini mi se i sl. pa me zanima da li je to istina- sta je onda sa onim bebama koje nisu dojeneuser posted image Nadam se da to oko bubrega bar nije istina jer sam prvom djetetu pocela davati caj uporedo sa dohranom. U ovih par godina nismo imali nikakvih problema, ali ne mogu da ne pomislim da to ne mora nista da znaci i da se problemi mogu javiti ako voda i dohrana u tako ranom periodu djeluju stetno. Bas sam se zabrinula user posted image

(odgovor članu lollipopi)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *