|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: expertni ultrazvuk
29.3.2009 15:06:14   
luna77
koliko sma vidjela u novinama odavno ga reklamiraju u svojoj ordinaciji.koliko kod njega traje pregled jeli temeljit,mislim mogu li ga ispitati sve

(odgovor članu ameli25)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: expertni ultrazvuk
29.3.2009 16:02:21   
ameli25
kod njega ti je uvijek guzva, a pregled traje 15 do 20 min
cak i vise, sve zavisi kako je beba okrenuta. Sve sto te
interesuje pitaj, pogodan je za razgovor.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: expertni ultrazvuk
31.3.2009 20:34:41   
luna77
IZVORNA PORUKA: ameli25

kod njega ti je uvijek guzva, a pregled traje 15 do 20 min
cak i vise, sve zavisi kako je beba okrenuta. Sve sto te
interesuje pitaj, pogodan je za razgovor.


super je dr a ima 4D.bila sam dosta dugo kod njega jers mo pričali o svemu i svačemu

(odgovor članu ameli25)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: expertni ultrazvuk
3.4.2009 10:58:40   
ameli25
IZVORNA PORUKA: luna77

IZVORNA PORUKA: ameli25

kod njega ti je uvijek guzva, a pregled traje 15 do 20 min
cak i vise, sve zavisi kako je beba okrenuta. Sve sto te
interesuje pitaj, pogodan je za razgovor.


super je dr a ima 4D.bila sam dosta dugo kod njega jers mo pričali o svemu i svačemu



Pozdrav luna77, samo me interesuje koliko kosta kod dr.Sarica pregled na 4D UZV.
Pozdrav jos jedan.


(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: expertni ultrazvuk
4.4.2009 0:15:28   
Modesty
Drage moje, imam jedno pitanje. Naime, ja idem kod dr. Begovica, relativno sam zadovoljna, ali mi jedno nije jasno. On tvrdi da ima 4D UZV a slike mi isto izgledaju kao one iz moje prve trudnoce od prije 8 godina sa 2D UZV. Pregled placam 50 KM, a opet nista ne vidim. Ponekad na onoj slici sto mi odstampa pise 2D a ponekad 3D. Koliko sam ja upoznata slike sa 4D UZV bi trebale biti dosta jasnije i moguce je skoro vidjeti crte lica bebe. Sta to on muti? 

(odgovor članu ameli25)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: expertni ultrazvuk
4.4.2009 11:16:30   
luna77
vide se slike lica i u boji su na 4D,vide se protoci posteljice i pupkovine i još dosta stvari.mislim da bas muti

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: expertni ultrazvuk
7.4.2009 13:10:54   
emy


[/quote]

Pozdrav luna77, samo me interesuje koliko kosta kod dr.Sarica pregled na 4D UZV.
Pozdrav jos jedan.


[/quote]

Ja placam 40 KM  pregled koji ukljucuje vaganje, mjerenje pritiska i UZV koji traje dosta dugo
Dr. je stvarno otvoren za razgovor, mm svaki put bude na pregledu i izgnjavi ga pitanjima a on strpljivo odgovara

(odgovor članu ameli25)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: expertni ultrazvuk
10.4.2009 15:14:37   
škorpija
Samo da vas obavijestim da u poliklinici sunce u sarajevu trnutno traje akcija na 4D UZV, inaše košta 100 KM, a sad je 50 KM. Ja sam htjela ići, ali pošto sam pred porođajem rekli su mi da se neće baš puno vidjeti pa sam odustalauser posted image . Nakon pregleda sve ti snime na DVD, a kažu najidealnije se vidi beba  u  26. sedmici, pa eto ko voli, nek izvoli

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: expertni ultrazvuk
10.4.2009 15:19:49   
sweet BaBy
e hvala ti puno za informaciju. Ja sam citala da je ta akcija bila u martu, a izgleda da su je i produzili hB :):) ja bih bas voljela otici, to je trajna uspomena i prelijepa. Trenutno sam u 22 + sedmici. Znas li mozda do koliko rade?

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: expertni ultrazvuk
10.4.2009 15:54:30   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Pretty mamma

Drage moje,
ja vodim trudnoću kod dr.  Vernesa Begovića i on me svaki put pregleda sa 4D UZV. Vide su svi organi bebe, može zaustaviti sliku, rotirati je da se najbolje vidi, povećati fragmente...daleko je precizniji od običnog iz navedenih razloga. Cijena je 50 KM.
Nadam se da sam pomogla...
Pusa...


To sve sto si nabrojala se savršeno radi na 3D ultrazvuku, takođe.  Razlika je u kvaliteti slika, protoku posteljice, gledanju sve 4 komore srca u boji, i zvuku (zvuk je upravo ta četvrta dimenzija).  Dakle, ako on to tebi sve uradi za 50 KM, onda ili ste pravo dobri, pa te baš gotivi, ili ti je nešto smutio.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: expertni ultrazvuk
10.4.2009 15:57:40   
Gigana
IZVORNA PORUKA: Modesty

Drage moje, imam jedno pitanje. Naime, ja idem kod dr. Begovica, relativno sam zadovoljna, ali mi jedno nije jasno. On tvrdi da ima 4D UZV a slike mi isto izgledaju kao one iz moje prve trudnoce od prije 8 godina sa 2D UZV. Pregled placam 50 KM, a opet nista ne vidim. Ponekad na onoj slici sto mi odstampa pise 2D a ponekad 3D. Koliko sam ja upoznata slike sa 4D UZV bi trebale biti dosta jasnije i moguce je skoro vidjeti crte lica bebe. Sta to on muti? 


To nikako nije 4D ultrazvuk, insistiraj da ti pogleda protok posteljice i to mora biti prikazano u boji, sa jasnim zvukom.  Isto tako, neka ti pokaže sve 4 komore bebina srca i vidjećeš veliku razliku, a sama beba se vidi u svim dimenzijama, kao da je ispred tebe.
Ovo se ne zove bezveze ekspertni ultrazvuk.

Ja još nisam čula za ginekologa koji ovo naplaćuje 50 KM (osim te akcije u agramu).


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: expertni ultrazvuk
12.4.2009 20:04:00   
škorpija
U pravu je gigana, to nikako ne može biti 4D UZV, ja sam gledala snimke kod prijateljice i stavrno se vide crte lica bebe i grimasa na licu, a ja sam obični 2D plaćala kod svoje dr. 50 KM tako da sumnjam da je bilo gdje u Sarajevu ispod 100 KM (naravno osim ovih nekih akcijskih ponuda)

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: expertni ultrazvuk
13.4.2009 9:17:34   
Koalinka
Kod nas u Tuzli, jedini 4D UZ je privatno kod dr Balića, košta 250KM. Traje dugo, dobiješ slike, CD sa snimcima, filmićem... Pošto nema konkurencije, drži cijenu...

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: expertni ultrazvuk
14.4.2009 19:49:10   
luna77
IZVORNA PORUKA: Gigana

IZVORNA PORUKA: Modesty

Drage moje, imam jedno pitanje. Naime, ja idem kod dr. Begovica, relativno sam zadovoljna, ali mi jedno nije jasno. On tvrdi da ima 4D UZV a slike mi isto izgledaju kao one iz moje prve trudnoce od prije 8 godina sa 2D UZV. Pregled placam 50 KM, a opet nista ne vidim. Ponekad na onoj slici sto mi odstampa pise 2D a ponekad 3D. Koliko sam ja upoznata slike sa 4D UZV bi trebale biti dosta jasnije i moguce je skoro vidjeti crte lica bebe. Sta to on muti? 


To nikako nije 4D ultrazvuk, insistiraj da ti pogleda protok posteljice i to mora biti prikazano u boji, sa jasnim zvukom.  Isto tako, neka ti pokaže sve 4 komore bebina srca i vidjećeš veliku razliku, a sama beba se vidi u svim dimenzijama, kao da je ispred tebe.
Ovo se ne zove bezveze ekspertni ultrazvuk.

Ja još nisam čula za ginekologa koji ovo naplaćuje 50 KM (osim te akcije u agramu).


ima dr sarić u mostaru i sve sto si nabrojala ,ja sam oduševljena zbog protoka jer imam neobjašnjiv strah od tromboze i zatvorenja protoka ,ovako se vidi u boji i čuje zvuk

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: expertni ultrazvuk
14.4.2009 20:02:11   
mamy Sabina
Luna,oprosti molim te koliko je 4D UZV pregled kod Sarića?



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: expertni ultrazvuk
14.4.2009 21:47:13   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Modesty

Drage moje, imam jedno pitanje. Naime, ja idem kod dr. Begovica, relativno sam zadovoljna, ali mi jedno nije jasno. On tvrdi da ima 4D UZV a slike mi isto izgledaju kao one iz moje prve trudnoce od prije 8 godina sa 2D UZV. Pregled placam 50 KM, a opet nista ne vidim. Ponekad na onoj slici sto mi odstampa pise 2D a ponekad 3D. Koliko sam ja upoznata slike sa 4D UZV bi trebale biti dosta jasnije i moguce je skoro vidjeti crte lica bebe. Sta to on muti? 


Znam pouzdano da dr. Begović nije posjedovao 4 D UZV prošle godine jer sam išla kod njega na prve preglede. Ne znam kako je sad, možda ga je nabavio, ali po onome što ti ovdje navodiš, to je sigurno 3D. Kod njega pregled na 3D UZV inače košta 100 KM, ali trudnicama naplaćuje 50 KM.
Ja sam se prošle godine raspitivala o tom 4D, on je mnogo skuplji. Mislim da je kod Mehmedbašića bio oko 200 KM. Ne znam koliko je sad.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: expertni ultrazvuk
15.4.2009 9:57:06   
luna77
IZVORNA PORUKA: mamy RR

Luna,oprosti molim te koliko je 4D UZV pregled kod Sarića?



40 KM

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: expertni ultrazvuk
15.4.2009 13:42:25   
Modesty
Samo da vam kazem da se tako jadno osjecam. Nisam ja dosla kod dr Begovica zbog 4D ultrazvuka i to mi nije bilo ni bitno, ali me boli cinjenica kako ljudi mogu biti poltroni i lazovi, a pogotovo doktori koji ti vode trudnocu. Kako da ja sad njemu vjerujem i nastavim ici kod njega do kraja trudnoce? Ne vjerujem mu vise ni rijeci (100% sam se licno uvjerila da je petljao, ali ne bih o tome da pricam). Sa 34. sedmice trudnoce nisam vise prispjela niti jednom drugom ginekologu, a i grozim se cinjenice da sad treba nesto da mijenjam, skoro pa pred porod. Najvjerovatnije cu otici direktno u bolnicu i gore potraziti doktora koji ce mi biti i na porodu.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: expertni ultrazvuk
15.4.2009 23:24:06   
sretniica
Drage trudnice !

Vi koje raspravljate o 3D vs 4D ultrazvuk.

Sasvim slucajno sam mas. ing. i bavim se 3D modeliranjem i moguce je da su mi ove stvari jasnije nego vecini :)

3D ultrazvukom vidite dijete u 3 dimenzije, odnosno pored toga sto ima neku boju (a nije crno-bijela slika) dijete izgleda kao u stvarnosti, dakle nije kao na obicnom samo slika.
4D ultrazvuku je dodata cetvrta dimenzija (sto je ustvari samo fraza) a to je vrijeme. Moguce je da vidite kretanje djeteta u onm trenutku dok ga gledate.

Kada odete na pregled doktor sa obicnog prikaza onog crno-bijelog odabere presjek kako zeli uslikati bebu i onda je vi vidite u 3d. Doktor sliku okrece rucno (misem) i to nije bebino kretanje i nije polozaj bebe u onom trenutku kada je vi gledate nego nekoliko sekundi prije kada je doktor uslikao, dok u 4D vidite bas kretanje djeteta.
Bez obzira na to 3D je bolji zato sto se na 4D dijete obicno puno vrti dok ga gledate, a kada doktor zaledi sliku u 3D mozete polahko da pogledate. Jedino ne mozete vidjeti gutanje tecnosti ili sisanje prsta.

A to sa bojom i prikazom to je samo do modela aparata

(odgovor članu Modesty)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: expertni ultrazvuk
16.4.2009 9:44:18   
sretniica
Poliklinka Sunce-Agram radi samo radnim danom mislim do 16h, jer ja kad sam se narucivala rekli su mi da je zadnji termin 15:30h

(odgovor članu sretniica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: expertni ultrazvuk
16.4.2009 11:08:30   
Pretty mamma
Sada sam sve prevrtila unazad i sa sigurnošću mogu reći da Vernes nema 4D UZV, kako je meni napisao na nalazu prvi put! Ja sam kao trudnica početnica prvi put bila uvjerena da je to 4D jer nisam imala razloga sumnjati. Ali evo, sretniica je sve lijepo objasnila i vidi se da je to 3D. Eto, nije mi jasno šta ima od toga da izmišlja. I tako sam otišla u Agrami vidjela razliku na 4D, za istu cijenu. Drago mi je što imam cd sa bebinim pokretima jer je to nešto što će se čuvati zauvijek.
I da, prestala sam ići kod Begovića prije 2 tjedna, sad sam u 32/33 i prešla sam u Vojnu bolnicu.


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu sretniica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: expertni ultrazvuk
29.4.2009 19:28:44   
Anoniman
user posted image Znacaj 3d i 4d ultrazvuka u trudnoci nije isuvise veliki.Vise je to ultrazvuk emocija.Najvazniji je ultrazvucni pregled izmedju 11 i 13 nedjelje trudnoce gdje se traga za markerima hromozomopatija kao sto su Downov sindrom(mongoloidna idiotija) i sl.Tada se mjeri nuhalna translucencija tj.vratni nabor,zatim prisustvo nosne kosti koja je odsutna u 70% Downova sindroma,kao i neke druge pretrage,a istovremeno se radi i dvostruki test .
Po statistickim podacima izmedju 70 i 75% Downovog sindoma tj.mongoloidne idiotije radjaju žene ispod 35 godina.Drugi pregled se obavlja izmedju 18-23 nedelje gdje se pregleda cjelokupna fetalna anatomija.Dakle mnogo je znacajniji 2d ultrazvuk.3d i 4 d ultrazvukom vide se anomalije lica i neke druge.Inace katastrofalno je znanje doktora koji u BIH obavljaju ultrazvucne preglede trudnica.O ultrazvucnim pregledima i certificiranim doktorima za preglede u trudnoci moze se vise vidjeti na The fetal medicine foundation na engleskom.Ekspertni zvuk ne postoji postoje samo doktori koji znaju i oni koji ne znaju ultrazvuk fetusa.

(odgovor članu Pretty mamma)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: expertni ultrazvuk
3.7.2009 15:07:23   
Alma_27
ja sam radila 4D kod dr. Balica u Tz. Pregled kosta 250KM. ne znam kakav je to pregled 4D koji traje 20 min. ovaj moj je trajao vise od jednog sata (doduse tu su bili ukljuceni i ultrazvucni markeri) 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: expertni ultrazvuk
30.8.2009 1:27:03   
leona81
koliko je sad 4d uzv u agramu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: expertni ultrazvuk
30.8.2009 11:23:25   
aamra
Ja bila pocetkom augusta-50 KM

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Stomatolog
gvendolina

Molim preporuku za slomatologa u DZ Omer maslic.Da li ste isli kod nekoga i koji je po vama najbolji?Posto nema dovoljno opcija za odgovore ovdje cu jos dodati i :dr.Maja Torlakovic i dr.Mirjana Radosavljevic

dr.Ida Mulić (53%)

dr.Vedad Kulenović (17%)

dr.Adisa Peštek (11%)

dr.Rusmira Fazlić (7%)

dr.Melina Dautović (1%)

dr.Zadra Skorupan (11%)


Broj svih glasova: 136

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *