|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.6.2014 9:37:47   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: MamaMaa

Kada je vama dr. počeo govoriti težinu bebe? Ja juče bila na pregledu (trudna 25+3) i pitala ga može li mi reći težinu bebe, on kaže da ne može i smije se. I onda mi kasnije govori kako mi tako stalno zapitkujemo, onda dođemo kući, tražimo neke tabele na netu, upoređujemo i brinemo se bezveze ako ne odgovara tim mjerama. Rekao mi je jedino da je BPD 62 (vidjela sam da te mjere odgovaraju, našla u tabeli) user posted image .
A za sve ostale mjere mi samo kaže da odgovaraju sedmici u kojoj sam i da se bebica fino razvija.

Dobro ti je i rekaouser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.6.2014 10:04:22   
MamaMaa
Još mi je rekao ako me sve to toliko zanima da je najbolje da upišem medicinu. user posted image Šta ću, baš mi je zabavan doktor. user posted image

_____________________________

Na jesen naš duo postaje trio... iako smo "gađali" tatin mjesec maj, naša bebica odlučila da se rodi u maminom najdražem mjesecu...

30.9. O, happy day

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.6.2014 10:08:20   
SdZ
Prosle sedmice smo bile 38+2 i imala je 3260g.
Jucer nam doktor nista nije rekao za bebelu guzu, ni maminu ni bebinu.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu MamaMaa)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.6.2014 19:49:01   
Almasa_T
Pozdrav drage moje, ja sam Amela i tek sam se učlanila na forum. Nadam se da će mi druženje sa vama pomoći oko moje bebice koja uskoro dolazi. :) Radujem se vašim savjetima! user posted image

(odgovor članu Amyra)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Koliko je velika vaša beba?
20.6.2014 20:33:55   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: Almasa_T

Pozdrav drage moje, ja sam Amela i tek sam se učlanila na forum. Nadam se da će mi druženje sa vama pomoći oko moje bebice koja uskoro dolazi. :) Radujem se vašim savjetima! user posted image


Javi se na ovu temu user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/Razgovori_u_ocekivanja_beba_-Juni/m_2210789/tm.htm

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu Almasa_T)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Koliko je velika vaša beba?
29.6.2014 11:06:23   
stoic
moja prva beba je bila relativno velika, a djeluje mi da je ova jos veca...

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Koliko je velika vaša beba?
16.8.2014 16:16:06   
Maki Pia
Drage moje, ja sam u 29+6 nedelji i juce smo isli na ultrazvuk gde je dr nasla da je bebi bpd ofd i hc veci nego sto bi trebalo da bude u ovoj nedelji. Kaze za neke 2-3 nedelje, dok femur joj odgovara nedelji u kojoj sam. Da napomenem da je ovaj jucerasnji UZ radjen u drzavnom dz-u. tu me je preplasila sa tim, na moje pitanje sta to znaci rekla je da samo ne o0dgovara nedelji trudnoce i da bi volela da neko na klinici pogleda to jos
Pre mesec dana sam bila privatno na UZ gde dr je videla sve normalne velicine tj, sve joj se uklapalo. Ne znam da li je neko imao slican slucaj. Od juce kako sam se vratila kuci ne mogu da se smirim, prepadnuta sam. Razmisljam da odem opet privatno na UZ da vidim tamo sta ce mi reci. Ne znam sta da radim.

(odgovor članu Snovolovka)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Koliko je velika vaša beba?
19.8.2014 14:53:10   
Almasa_T
Hvala puno :)

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Koliko je velika vaša beba?
10.10.2014 9:41:31   
BebeLina
Pa odstupanja su normalna... Ne znam zasto se svi tako grcevito drze za ono sto im UZV aparati kazu, kao da ne mogu pogresno uzeti mjere. Cula sam za zenu koja je umalo zavrsila u komi kad joj je doktorica nonsalantno rekla da joj novorodjence ima vodenu glavu, jer mu glava zaista nije bila srazmjerna s tijelom. Medjutim, beba je bila zdrava, ali je tata bio glavat... Zvuci kao sala, ali moramo i genetici dati priliku da uplete prste.
Samo se opusti, ne panici.. Dusa im je da nas prepadaju... Idi po drugo misljenje, samo da sebe smiris, nista drugo...

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Maki Pia)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Koliko je velika vaša beba?
10.10.2014 21:05:38   
dakica
Meni je 21 +1 i sve mjere odg 19 toj nedelji rekla mi dok da je beba sitna moguce da zastaje u razvoju sta raditi pomozi te

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Koliko je velika vaša beba?
10.10.2014 21:37:16   
BebeLina
Meni nisu jasni ti doktori koji tako olako izgovaraju tako krupne stvari.... Samo cu to napisati....

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu dakica)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Koliko je velika vaša beba?
11.10.2014 17:18:40   
Bubydina

IZVORNA PORUKA: dakica

Meni je 21 +1 i sve mjere odg 19 toj nedelji rekla mi dok da je beba sitna moguce da zastaje u razvoju sta raditi pomozi te


Zastoj se određuje kasnije,jer bebe tek poslije manje rastu,
a više debljaju,
moja beba je imala zastoj u trudnoci,
razvijala se dobro,samo je bila sitnija,
i rodila se sa 38 sedmica,2400gr i evo je skoro 2 mjeseca ima,
napreduje kao i one bebe koje su rođene sa 4kg

Ne brini puno,imaš još pola trudnoće pred sobomuser posted image

_____________________________

"Naša nas djeca promatraju i ono što jesmo govori glasnije od bilo čega što bismo mi sami mogli reći."Wilfred A. Peterson

15.08.2014. >Bambi<

(odgovor članu dakica)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Koliko je velika vaša beba?
11.10.2014 19:18:49   
Gynecologist
Velicina bebe je genetski predodredjena. Ukoliko ste ti i suprug nizi, vase dijete je naslijedilo vase gene i bioloski potencijal za rast, tako da u normalnoj trudnoci ne moze se desiti da nosite bebu koja je naprednija i veca nego sto bi trebalo da bude. pregledajte ultrazvucne nalaze od pocetka pa cete vidjeti kako je rasla do sada i kada je prvi put uoceno da je manja. Najcesce ne treba panicariti pogotovo ne prije 20 nedelje trudnoce. Moja preporuka Vam je da pregledate sve nalaze ultrazvuka od pocetka trudnoce i da se za svaki slucaj javite nekom ginekolgu radi drugog misljenja, ali nekom ko ima. Vremena da razmatra sve Vase nalaze od pocetka trudnoce, naravno ukoliko iste imate kod sebe.

(odgovor članu dakica)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Koliko je velika vaša beba?
11.10.2014 19:23:17   
Gynecologist
Postoji nekoliko oblika zastoja u rastu kod fetusa. Rani oblik i kasni oblik. Takodjer postoji simetricni oblik kada zaostaju sva mjerenja i asimetricni kada zaostaje samo jedan parametar. Moguce su sve varijante. Vazno je ne propustiti ni jedan oblik zastoja u rastu, na vrijeme ga prepoznati i naravno reci pacijentu jer svi imaju zajednicki cilj i doktor i pacijent a to je radjanje zivog i zdravog djeteta user posted image

(odgovor članu Bubydina)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Koliko je velika vaša beba?
6.2.2015 16:49:11   
Purplica
Moja beba i ja smo 34. tjedan, bebica ima 2.5 kg.

Nego, da vas nešto pitam. ( bezveze mi postavljati novu temu samo radi ovog pitanja, i nije nešto diskutabilno :) )

Šta radite da smirite bebu..?
Naime, mene moja beba izluđuje, navečer ne mogu da spavam od udaraca.. ustajem po nekoliko puta u noći.. šetam, njišem se, mazim.. ali ništa.
Evo i sad dok ovo pišem, malo je reći da se pravo neugodno osjećam, ispod rebara sa desne strane... kao da mi baca jetru i želudac i prevrće. Teško mi je da se skoncetrišem stvarno na bilo šta..Jučer dok sam imala nastavu jezika preko skype, i kad sam pogledala u stomak, primjetila sam da je desni dio stomaka skroz dignut. Strah me da nije njemu nešto, jer ovo je stvarno bolno, možda mu nešto ne odgovara. Mada sam na kontroli bila prije 2 dana, doktor je rekao da je sve super, i da je jaka beba, ali opet.. nešto mi se ne čini da je ovo normalno:|.
Da li neko još ima ovakvih problemčića? :)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Koliko je velika vaša beba?
6.2.2015 20:03:24   
Pravnica
Hehhe... kao da citam o svom stomaku ... bas isto se ispupci nekako u gornji desni dio stomaka, i zna biti pomalo bolno, kao da utrni... tako nesto. Dr. mi je rekao da to budu nogice ili guza... pa upre tako user posted image inace sam u 38 tt. Ja volim kad se stalno vrti, tada sam mirna i sigurna da je sve uredu... uzivam u tome, jer mislim da ce mi nakon poroda faliti moj nemirni stomacic user posted image

(odgovor članu Purplica)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Koliko je velika vaša beba?
27.3.2015 14:34:45   
lenicaaa
drage mame i trudnice i one koje ce to biti.nova sam na forumu pa neznam bas kako sve funkcionise ali mi treba vasa pomoc.
naime, ja sam u 32+4 sedmici trudnoce i na ultrazvuku mi je receno da mi mjere bebe odgovaraju 35 sedmici.znaci beba je krupnija.zanima me koliko su tacne informacije s ultrazvuka i kakva su vasa iskustva.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Koliko je velika vaša beba?
1.4.2015 14:50:36   
luela
Evo da ja odgovorim dok sam jos tu.I moja beba uvijek ide po nekim mjerama 2-3 sedmice unaprijed,kao i na zadnjem ultrazvuku koji sam radila u petak i procijenjena je na 3900.ja se ako bog da poradjam u petak i kolika ce biti za tih 7 dana ne znam,ako je vjerovat ultrazvuku 4kg bar,nadam se da cu je moci roditi prirodno kao prvorotka.kazu svi doktori da uz moze pogrijesiti i pola kile gore dole,pa po tome moja moze biti i manja ali i dobro veca!ovo drugo me bas strah ali sta je tu je.spustena je i doktor kaze cim se mogla spustiti,ne bi trebalo biti problema.ocekujem mjerenje karlice na prijemu pa cemo vidjeti.glava je u mjerama bila za tu sedmicu ali stomak i butna kost su bili za 2 i 3 cak sedmice unaprijed.

(odgovor članu lenicaaa)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Koliko je velika vaša beba?
4.4.2015 17:11:08   
Purplica
Bolan ljudi, meni rekli u 37. sedmici preko 4 kile i poslali me na indukciju u 38. kao prvorotka bla bla. Rodilo se dijete 3700, baš mi je krivo što nisam čekala kraj a nisu mi dali izbora. Uzv je rađen u Švicarskoj, moder fensi šmensi.. al đaba eto..Tako da ne uzimajte to zdravo za gotovo

(odgovor članu luela)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Koliko je velika vaša beba?
4.4.2015 18:00:59   
LILLO
Ja ultrazvuku vise ne vjerujem vodena iskustvom prve trudnoce..vodila sam je u jednoj od prestizni ordinacija u Sarajevu..divni su bili tu nemam prigovor..osim za kilazu bebe..ja sam inace bila sitna trudnica..samo stomak..10 kg dobila u trudnoci..prepali me da ce mi beba biti sitna..procjenili jedva 2.5 kg..ja urlala..plakala..kontam rodit cu mrvicu..porodila se na termin kad mi je i izracunato..prirodan porod trajao 45 min..i rodim sincinu od 4 kg 55 dug..bebara masallah najbolja bio tu noc..tako da nista to vise ne vjerujem oko tezine dok se neba ne rodi..znaci greska 1.5 kg..to je previseee..doktoricu sam napala pravooo..i ona mi kaze da su greske moguce jer oni nikad ne mogu tacno da vide kako je beba polozena...jos raden 9 mjeseci 4 d ultrazvuk..i znam mnoge kojima su napravili gresku..sreca pa sam imala lagan porod..kao sa pjesmomuser posted image

_____________________________

Beba je nešto što u sebi možeš nositi devet mjeseci, na svojim rukama tri godine a u srcu do smrti......

22.04.2014..21:41..rodilo se mamino sunce..moj Arijan
27.11.2015..očekujemo seku ili bracu abd

(odgovor članu lenicaaa)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Koliko je velika vaša beba?
30.6.2015 12:00:17   
Anoniman
Mi smo jos sicusni. user posted image
Pregled sam imala prosle sedmice, pred kraj 16 sedmice, i bebica je bila teska 131 gram. user posted image

(odgovor članu LILLO)
  Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Koliko je velika vaša beba?
30.6.2015 12:05:48   
Isha
Lillo, nije to do uzv, vec do onog ko te pregleda. Meni je dr fulio u 100 g, i kaze inace da mu je to max odstupanje u odredjivanju kilaze bebe.

Anonimna, a sto si anonimna user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Koliko je velika vaša beba?
7.8.2015 19:13:24   
UmmuHamza2305
Moj bebic je na 25+5 imao 817 grama :)

(odgovor članu Isha)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Koliko je velika vaša beba?
9.8.2015 20:07:47   
novo Ime
moja mrva je na 35+2 imao oko2900


_____________________________

Endometrioza - 2007, 5x IUI, ICSI 3x, FET 1x
IDIOPAT
ICSI br.3 08.12.15 BINGO
"Kad pogodi te strijela sudbine, ti uzmi i poljubi je..."

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Koliko je velika vaša beba?
25.2.2016 15:26:37   
Enisa1989

IZVORNA PORUKA: LILLO

ona mi kaze da su greske moguce jer oni nikad ne mogu tacno da vide kako je beba polozena...jos raden 9 mjeseci 4 d ultrazvuk..i znam mnoge kojima su napravili gresku..sreca pa sam imala lagan porod..kao sa pjesmomuser posted image


Da, i moja doktorica je meni rekla kad sam bila kod nje na pregledu u 21 sedmici trudnoće da mi je beba velika 25-27 cm optimalno i teška pola kilograma

_____________________________

19.06.2016.

(odgovor članu LILLO)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *