|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 11:37:19   
Alhemicarka
Moja prijateljica se porodila na Jezeru, nisam je stigla pitati za uslove, jer je imala prijevremeni porod, na carski. Ono što je bilo nehumano u svemu tome je što joj nisu dali da vide bebu nikako. Ležala je 4 dana, ona na drugom, beba na šestom, muž je normalno išao da vidi bebu, a njoj nisu dali, iako je bila i pokretna (a i da nije, mogli su je na kolicima odvesti). Užasno je to psihički podnjeti, naročito što je bio prijevremeni i na carski pa ni pri porodu nije vidjela bebu. Ona nikako nije vjerovala da je sve uredu. I tek kad je izašla iz bolnice pustili su je do djeteta. Ne kontam tu logiku, kako ljudi sa vana mogu doći do bebe, a majka koja leži samo par spratova niže ne može. Da je zbog infekcije bilo bi logičnije obratno user posted image


_____________________________

Ona neda da je slome, otima se i prkosi...

09. 04. 2012. Mamin Vrtirep

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 11:41:47   
Almaa
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Moja prijateljica se porodila na Jezeru, nisam je stigla pitati za uslove, jer je imala prijevremeni porod, na carski. Ono što je bilo nehumano u svemu tome je što joj nisu dali da vide bebu nikako. Ležala je 4 dana, ona na drugom, beba na šestom, muž je normalno išao da vidi bebu, a njoj nisu dali, iako je bila i pokretna (a i da nije, mogli su je na kolicima odvesti). Užasno je to psihički podnjeti, naročito što je bio prijevremeni i na carski pa ni pri porodu nije vidjela bebu. Ona nikako nije vjerovala da je sve uredu. I tek kad je izašla iz bolnice pustili su je do djeteta. Ne kontam tu logiku, kako ljudi sa vana mogu doći do bebe, a majka koja leži samo par spratova niže ne može. Da je zbog infekcije bilo bi logičnije obratno user posted image


ovo mi stvarno nije jasno i nema logike nimalo, nadam se do postoji debelo opravdan razlog za ovakvo nestouser posted image


_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 17:39:01   
BBubica
Evo mene, dopuhao me vjetar s Jezera user posted image
Ovako, u bolnicu je potrebno ponijeti uputnicu, ovjerenu knjizicu.Stvari za licnu higijenu, peskir, 2-4 stare spavacice, mada ako zatreba imaju i gore (tako mi rekose), neki deblji mantil, papuce.Za bebu nista.
E to sam pitala sestru prije nego sam saznala da cu mozda na carski rez..
Za carski  sam samo pitala koliko se lezi i za bebu. Bila je neka mlada doktorica, jako susretljiva i ljubazna. Kaze mi da se lezi 4 dana, od toga dan na intenzivnoj gdje bebu donose na podoj, porodilja ne ide nigdje, ostala 3 dana izlazimo iz intenzivne i beba je uz nas. Tako mi je rekla da je bilo i na staroj klinici i da treba biti i na Jezeru.
Duzina carskog (bez komplikacija) zavisi od doktora do doktora, prosjek je oko pola sata. Bude nas odmah cim zavrse dok smo jos na stolu.

Pa eto, kad odem u cetvrtak i saznam kakav ce biti porod, raspitacu se jos, jer sam pola stvari zaboravila da pitam..Nisam se bas nadala carskom  user posted image
Jedna VELIKI PROPUST:
Posto sam na red stigla iza 15h, na donjem CTG-u je bila guzva pa nas je sestra poslala na prjemno, da ne cekamo.
Tu mi je uradjen CTG, doktor je dosao gore , uradio ultrazvuk i ginekoloski pregled.
Knjizica i uputnica -sve ok, al kad su me upisali u knjigu-protokol, morala sam na blagajnu, a blagajna je-pogodite gdje??
Na KUM (CUM) na Kosevu!!!
I tako sam otisla tamo, odnijela papire, sestra mi vratila papir i ponovo gore na Jezero da im to dam!
Eto, nasa birokratija, a ja jos ludja pa otisla onakva isprepadana gore i nazad!
Dakle da znate, na donjem dijelu vam nece traziti nista, ali ako kojim slucajem odete gore na prijemno..to je vec procedura i po!

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 17:57:01   
leona81
IZVORNA PORUKA: Alhemicarka

Moja prijateljica se porodila na Jezeru, nisam je stigla pitati za uslove, jer je imala prijevremeni porod, na carski. Ono što je bilo nehumano u svemu tome je što joj nisu dali da vide bebu nikako. Ležala je 4 dana, ona na drugom, beba na šestom, muž je normalno išao da vidi bebu, a njoj nisu dali, iako je bila i pokretna (a i da nije, mogli su je na kolicima odvesti). Užasno je to psihički podnjeti, naročito što je bio prijevremeni i na carski pa ni pri porodu nije vidjela bebu. Ona nikako nije vjerovala da je sve uredu. I tek kad je izašla iz bolnice pustili su je do djeteta. Ne kontam tu logiku, kako ljudi sa vana mogu doći do bebe, a majka koja leži samo par spratova niže ne može. Da je zbog infekcije bilo bi logičnije obratno user posted image
 
ovo mi nikako nije jasno, nakon carskog se prvi dan odmah moze vidjeti beba odnosno donesu je, a cak i u slucajevima kad je beba u inkubatoru zene su normalno silazile i isle dojiti bebe?




_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 18:19:06   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: BBubica

Evo mene, dopuhao me vjetar s Jezera user posted image
Ovako, u bolnicu je potrebno ponijeti uputnicu, ovjerenu knjizicu.Stvari za licnu higijenu, peskir, 2-4 stare spavacice, mada ako zatreba imaju i gore (tako mi rekose), neki deblji mantil, papuce.Za bebu nista.
E to sam pitala sestru prije nego sam saznala da cu mozda na carski rez..
Za carski  sam samo pitala koliko se lezi i za bebu. Bila je neka mlada doktorica, jako susretljiva i ljubazna. Kaze mi da se lezi 4 dana, od toga dan na intenzivnoj gdje bebu donose na podoj, porodilja ne ide nigdje, ostala 3 dana izlazimo iz intenzivne i beba je uz nas. Tako mi je rekla da je bilo i na staroj klinici i da treba biti i na Jezeru.
Duzina carskog (bez komplikacija) zavisi od doktora do doktora, prosjek je oko pola sata. Bude nas odmah cim zavrse dok smo jos na stolu.

Pa eto, kad odem u cetvrtak i saznam kakav ce biti porod, raspitacu se jos, jer sam pola stvari zaboravila da pitam..Nisam se bas nadala carskom  user posted image
Jedna VELIKI PROPUST:
Posto sam na red stigla iza 15h, na donjem CTG-u je bila guzva pa nas je sestra poslala na prjemno, da ne cekamo.
Tu mi je uradjen CTG, doktor je dosao gore , uradio ultrazvuk i ginekoloski pregled.
Knjizica i uputnica -sve ok, al kad su me upisali u knjigu-protokol, morala sam na blagajnu, a blagajna je-pogodite gdje??
Na KUM (CUM) na Kosevu!!!
I tako sam otisla tamo, odnijela papire, sestra mi vratila papir i ponovo gore na Jezero da im to dam!
Eto, nasa birokratija, a ja jos ludja pa otisla onakva isprepadana gore i nazad!
Dakle da znate, na donjem dijelu vam nece traziti nista, ali ako kojim slucajem odete gore na prijemno..to je vec procedura i po!



ovo je isto bilo i na staromgaku, iza 14 popodne i vikendom, meni na ctg su samo jednom gledali uputnicu mislim da je bilo popodne i kao salje me na blagajnu, i ja fino nisam htjela otici vec rekla donijet cu drugi put, a lila kisa k'o iz kabla i onda sta ce zena rekla ok

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 18:22:21   
maja78 RR
ja sve cesce na ovoj temi user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 18:24:25   
BBubica
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja sve cesce na ovoj temi user posted image



nisi jedina
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 18:36:07   
Almaa
sto se tice uputnice, ja vec treci put idem bez uputnice i svaki put mi daju hrpu papira da idem na blagajnu, posto ja idem u dezuru jedina blagajna je na CUM-u, ja svaki put uzmem papire, a jos nijednom im nisam vratila, evo imam punu fascikluuser posted image , jos me prosli put i dr. ohrabri izađe zamnom viodno iznerviran tom papirologijom i kaze kad fino skupis tih papira ti to odnesi u mjesnu zajednicu, eto toliko o njihovoj vaznosti, mada mislim da cu sutra to sve da zavrsimuser posted image

_____________________________

napravi svaki korak ovom istom strascu i pregazit ces more na tom hodocascu...

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 19:03:57   
BBubica
Ja sam na staru kliniku uvijek isla u dezuru i nikad nista nisu trazili
Ovo veceras na Jezeru me uhvatise na foru user posted image user posted image user posted image cim su spomenuli carski, ja sve zaboravila
Cini mi se da bih i na Ilidzu otisla da su mi rekli
user posted image
Previse od mene na ovoj temi, da se hoce javiti neko ko je vec lezao gore ...

(odgovor članu Almaa)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 19:37:49   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: BBubica

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

ja sve cesce na ovoj temi user posted image



nisi jedina
user posted image user posted image user posted image



ti si trudna logicno je da jesi, ja nisam jos sam rekla da necu user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
6.12.2010 21:10:19   
lejla80
Bubice hvala na informacijama...ne sikiraj se za carski, biće to Ok, samo da bebica bude živa i zdrava

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
7.12.2010 8:47:39   
Esmeralda
Bbubice neka bude sa srecom
samo opusteno puno srece ti zelim
a to za Blagajnu i mene su slali sa starog GAKA navece da idem na KUM ja nisam htjela samo poderala one papire sestra i zaboravila.....tako da sam trebala par puta otici na blagajnu na KUM nisam....niko mi nis nije rekao...
a to je bas nezgodno s jezera na kum pogotovo ko nema auta.....

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
7.12.2010 13:48:10   
BBubica
Hvala Esmeralda, lejla80!
Ma ja nisam nikad , bas nikad isla na blagajnu nit sam imala uputnicu, nit mi je ko trazio..al' eto, za sve ima prvi put
Uglavnom, bitno da znaju ostale zenice-ako ih posalju-ne idite bezveze :)
Ja odoh na foru, ko hipnotisana

E da, prijemna ambulanta izgleda jako lijepo i cisto, oprema je nova.Imaju CTG, ultrazvuk je odmah tu, soba za preglede uz tu prostoriju, nema puno setanja.Dvije odvojene prostorije za presvlacenje
user posted image

Ma ide to polako na bolje na Jezeru, al ipak smo mi na Balkanu.
Prijatno me iznenadila ova mlada doktorica, susretljiva i ljubazna, koja je na kraju odradila sve umjesto sestrice koja nije trenutno bila tu, ispisala, odgovorila na sva moja pitanja bez suvisnih komentara ili pogleda kao sto to gore imaju obicaj

Zato, neka nama mladjih gore sto se mene ticež
A nadam se da cemo se i mi opametiti pa na novom porodilistu da bude manje mita, korupcije..manje koverata koje mnoge od vas spominju, jer sam se uvjerila da ima doktora koji i bez toga i bez ikakve stele obavljaju svoj posao kako treba!
Rijetki su-ali ih ima!
Do nas je hocemo li ih "pokvariti" ili ne
user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
7.12.2010 22:37:50   
lejla80
Žene jel idete gore na pregled sa velikom ili sa malim uputnicama? Ja bila prošle sedmice sa malom i rekli mi da slijedeći put donesem veliku uputnicu. Danas odem svom doktoru u DZ i on kaže da mi je još rano za veliku i opet mi napiše malu..uh tek sad sam zbunjena. Kad se ustvari dobiju te velike uputnice??

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
7.12.2010 22:53:58   
ema_28
veliku uputnicu mozes dobiti kad udjes u deveti mjesec jer uputnica vrijedi mjesec dana

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
7.12.2010 23:34:26   
myMum
ja koliko znam, mala uputnica podrazumijeva određeni pregled, npr. CTG i sl. a velika ostanak u bolnici, porod, prekid trudnoće i sl. Eto tako, nadam se da sam pomogla, jer sam imala iskustva s tim! pozzzzz user posted image

_____________________________

Faris - 30.07.2004. - mamin lav

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
8.12.2010 10:55:18   
BBubica
Male uputnice za preglede, velika za ostanak u bolnici
Do sada je kod mene bilo tako, u ponedjeljak uzeli malu uputnicu, sve bilo ok
Ujutro cu s malom uputnicom opet

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
8.12.2010 20:26:52   
lejla80
Znači svi gore idete sa malim uputnicama sad zasad. Na znam što su onda meni tražili veliku user posted image
Iskreno na vrh mi je glave to hodanje i ganjanje kojekakvih uputnica...mogli su ovo malo i pojednostaviti..doduše ovako smo uvijek u formi user posted image

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
15.12.2010 11:07:15   
Dinkica
Mozete li molim vas napistai tel.broj na koji se može naručiti i provjeriti kad koji doktor radi? Hvala user posted image

_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
15.12.2010 11:31:59   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Dinkica

Mozete li molim vas napistai tel.broj na koji se može naručiti i provjeriti kad koji doktor radi? Hvala user posted image


anyoneuser posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
15.12.2010 16:53:44   
RICI
isti brojevi su preneseni sa GAK-A 250 250 ili sestra Ramiza sa patologije trudnoce 250 316 pa probaj 

_____________________________

Samo nam je ljubav potrebna.........

Prvorodjeni mamin zivot
14.03.2002. godine
Drugorodjena mamina srecica
06.04.2011. godine

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
16.12.2010 13:40:51   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: RICI

isti brojevi su preneseni sa GAK-A 250 250 ili sestra Ramiza sa patologije trudnoce 250 316 pa probaj 


hvala


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu RICI)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
17.12.2010 23:31:41   
lejla80
Zar još uvijek nemamo porođajno iskustvo sa Jezera user posted image

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
18.12.2010 1:59:38   
BBubica
Evo mene opet s vama :)
Porodila sam se na Jezeru, 10.12.

Prvi susret s novom zgradom user posted image   :
zaglavile se u liftu  koji kazu malo radi malo ne radi od samog otvaranja!
Majstori vec uveliko popravljaju po zgradi. Prozori ne dihtuju, pa je sreca da je u cijeloj zgradi jako jako toplo!! K'o u sred ljeta ste! Meni je bilo tesko zaspati po toj vrucini, znojila sma se ko nikad

Lezala na patologiji-ne bih vise, sve je ostalo isto kao na staroj klinici..wc se nije cistio od popodneva do sljedeceg jutra, a  imali smo samo dva  na nas...
Obidju vas svake prestupne godine i sl
Doktori na tom odjelu-ostali isti..bolje da ne komentarisem

Operaciona sala izgleda kao svemirski brod user posted image user posted image user posted image

Intenzivna njega-sve pofale ..od higijene do sestrica koje rade tamo-svaka cast!

Porodjajno-cisto, sredjeno,lijepo, sobu su lijepo osvjetljene.
Sestrice-kako koja..od onih koje samo pozeljeti mozes do onih koje bi svaka majka udavila :)
Veliki propust su kreveti koji se ne mogu spustiti...tako da je jednoj porodilji jako tesko ustati s kreveta  i uzeti svoju bebicu.
Ja sam bila bolja dva dana nakon operacije, nego peti dan..krevet me polomio, ali bukvalno polomio, rana me pocela boljeti, nisam mogla da mrdam
Ako zovete sestru i ako je uspijete dozvati, najcesce ce doci i samo odnijeti bebu bez da pita bilo sta

Bebice su smjestene u neku vrstu krevetica (izgledaju kao kadice za kupanje), slatko t izgleda skroz user posted image
Ja sam svoju bebicu dobila nekih 2-3 sata poslije dolaska na odjel i cijelo vrijeme je tu kraj kreveta..osim kada je odnesu na previjanje i hranjenje.
Zamjerka vecini sestrica je da bebe dohranjuju bez obzira na to sta mi zeljele
Ja sam svoje bebce pocela dojiti odmah drugi tj treci dan..naravno to je bio samo pocetak i nesto vise od par kapi..ali vec naredni dan sam hvala Bogu imala mlijeka, tako da dohrana nije bila potrebna
Tri sestre su strasno puno pomogle oko dojenja, kako, kada, koliko..kako staviti bebu i sl..dok ostale bas i nisu bile zainteresovane.
Iznenadilo me da je sestra prilikom jedne vizite rekla da sam ja trenutno jedina dojilja tu!!! Ccccc
Ostale mame ili su izmuzale mlijeko kojim su hranile bebe ili nikako

Veliki propust pedijatara:
Porodila sam se u 13h, carski rez..pedijatar je dosao tek kasno navece i tada sam saznala nesto o  bebi
Sve do tada -niko nista ne govori jer kazu  to mora uraditi pedijatar!!!!
Meni su kad sam se probudila rekli da sam rodila djevojcicu, a znala sam da je djecak..pa je neizvjesnost bila, ccccccc..i milion pitanja u glavi poslije

Eto, ovo je dijelic mog iskustva sa Jezera
Imam i nekoliko fotkica pa ako stignem stavim ih da vidite

Sve u svemu...neka nama Jezera, a ostaje nada da ce doci neki novi doktori, neko novo ljubaznije i educiranije osoblje
user posted image user posted image user posted image





(odgovor članu lejla80)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Porodilište Jezero 21.04.2008
18.12.2010 2:10:24   
Visnja RR
user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu BBubica)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *