|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 10:15:17   
Majčica
Eto, nisu sva djeca ista, kod nas se tako zalomilo sa uhom, sta cu.
Mozda i moj krene sad spavati po danuuser posted image . Kaze ona teta da se ne sekiram, ako nista lezace. Ja u to sumnjam, moja sincina ne poznaje termin lezanjeuser posted image . Uvijek je u nekoj akciji.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 10:17:36   
dana3
Pa to je to.Ovde nam opcije da dijete bude kuci ,nema sanse!
Moram naci sljez aza nosic koji nam je zacepljen vec nekoliko dana, navece stavljam cveni luk pa s eocepi a preko dana slanu vodu samo se drugacije zove ovde i to je to.
Iskreno se nadam da nece biti problema sa zdravljem, najvise me strah za usi!
Bili smo u posjeti u vrticu,  nije puno velik, 18 djece je u grupi uzrasta 1-3 godine.
Ovde ne daju flasu, znaci ujutro prije nego podje i kad ddoje kuci onda moze ali ne i u vrticu.vec sa godinu daju im kasiku da sami jedu pa sad kako ce to biti ne znam.ovaj moj ne zna sa kaksikom ali rukama trpa samuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 10:18:24   
dana3
IZVORNA PORUKA: Majčica

Eto, nisu sva djeca ista, kod nas se tako zalomilo sa uhom, sta cu.
Mozda i moj krene sad spavati po danuuser posted image . Kaze ona teta da se ne sekiram, ako nista lezace. Ja u to sumnjam, moja sincina ne poznaje termin lezanjeuser posted image . Uvijek je u nekoj akciji.






imam i ja takvoguser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 10:18:30   
w.pooh
Ma nije ni moj ništa mirniji user posted image Kad dođemo kući ne smiruje se do 10 

_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 10:35:38   
Majčica
Djecaci! Nista ne slusaju, nek su nam zivi i zdravi. Vidim curice vecinom slusaju, mada ima i tu izuzetaka. A slusaju oni tete, znaju lopuze gdje smiju a gdje ne smiju.
Meni je rekao ovaj specijalista da mogu sljez cesto ukapavati, po 5-6x na dan, posto je prirodan, naravno ja cu jos koji dan i prestacu s tim, pa samo morska voda da vlazi sluznicu nosa. I cistiti nosic. Pazi samo da mu ukapavas prije jela sljez, Tarik je povratio jednom kad sam mu ukapala nakon jela, jer je bas zestok. Muzu neki dan ukapavala kad je bio prehladjen, kaze da je grozno. I ne cudim se djetetu onda sto vristi cim krenem sa pipom prema njemu.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Privikavanje na vrtic
30.12.2009 13:18:20   
Nunu 08
Moj sin ide vec 6 mjeseci u jaslice.Kad je krenuo imao je 11 mjeseci.Sve u svemu nije lose.Meni je i to bolje vec da ga neka zena cuva.Nane ga ne mogu cuvati.Obje rade.Iskreno nekad bih voljela da ga one cuvaju iako mu dozvole svasta nesto za sto se ja bunim.Ali ima situacija uu vrticu zbog koih mi dodje dda ga odmah ispisem,ali eto primorana sam pa ga moram tamo voditi.Ti razlozi koje ti navodis ja razumijem da ti nisu po volji,ali sta mislis da ga nana cuva,a da ga upisete na pola boravka,pa da nana dolazi po njega,ona kad ga uzme vrijeme mu spavati,kad se probudi  bice malo s njom i vi dolazite.Ako je mogu ca takva kombinacija,jer tako bi se socijalizovo s djecom,a opet i kad je prehladjen ili kad su neki virusi nana je tu.A vidjeces kad podjes raditi od umora dosta stvari ti nece ni smetati,meni bar tako.Zao mi je sto svog djecaka nemam gdje ostavit kad je malo prehladjen,moram ja ostajati ili muz s posla.Et,da ne duzim vise zelim da odlucis onako kako ce biti najbolje za tebe i tvoje dijete.

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Privikavanje na vrtic
1.1.2010 17:40:49   
leona
Bas ti hvala na odgovoru. Neko ce pomisliti da je glup razlog da dajem dijete u vrtic zbog nacina uspavljivanja ali moja je beba imala poremecaj spavanja, budio se i po 15 puta u noci, pa mi je pedijatar rekao da ce to trajati sve dok ne nauci sam da zaspi. Taj period od 7 dana koliko je trajalo to "ucenje" necu nikada zaboraviti jer je uzasno plakao, tako da nemam snage da ponovo idem ispocetka, a naravno kad dijete bude 5dana uspavljivano, ponovo ce poceti sa starom pjesmom, a ja si ne mogu priustiti neprospavane noci.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Privikavanje na vrtic
2.1.2010 14:48:07   
juni
Moje iskustvo sa vrticem je samo pozitivno. Emil je krenuo u vrtic kad je imao 13 mjeseci i period navikavanja je prosao lagano za nepovjerovati, jer sam se bila pripremila na plakanje, vrisku, ali  nije bilo ni blizu mog zamisljenog scenarija.
U vrticu super jede kuhanu hranu, druzi se sa djecicom i tete ga vole. Na djetetu se moze vidjeti je li zadovoljno. Kad ga ujutro pitamo hocemo li u vrtic, Emil cupka nogicama od dragosti user posted image
U svakom slucaju bolje nego da ga cuvaju majka i baka, jer bi se toliko razmazio da bi ja i MM jedva s njim izasli na kraj. A ovako divno vaspitan user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu leona)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Privikavanje na vrtic
4.1.2010 10:02:32   
Majčica
Leona, ja te razumijem u potpunosti, jer se i Tarik budi cesto. Na kraju krajeva, to je tvoje dijete i imas pravo da radis ono sto mislis da je najbolje za njega.
Kako sam vec rekla, ja sam stvarno zadovoljna, samo da prodje vise ovaj period virusa. Opet slini i kasljucauser posted image .


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Privikavanje na vrtic
4.1.2010 16:25:16   
DISAMO
Pozdrav
Nova sam na ovom forumu mada već neko vrijeme čitam vaše stare postove.
Moja kći, stara 3 god. i 4mj., ponovo počinje plakati i vrištati prilikom jutarnjeg ostajanja u vrtiću. Sve je uredu do samog ulaska u grupu. Tete kažu da se nakon toga brzo smiri(10-15min). Ali to traje svako jutro bilo da je vodi muž ili ja. Šta da radim? Nemam alternativu, nana i dedo, nisu blizu.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Privikavanje na vrtic
4.1.2010 21:36:19   
juni
Mozda joj vric ne odgovara? Mozda se boji neke djece koja su agresivnija, mozda se osjeca zapostavljeno od strane teta?! Ovo ti ja iznosim svoje iskustvo kad sam bila mala djevojcica. Bas se sjecam zbog cega nisam voljela vrtic. Curica ti je jos mala da bi ti rekla sta joj smeta ali ja bih pokusala sa drugim vrticem.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu DISAMO)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 11:10:15   
DISAMO
Hvala na odgovoru
Inače živim u Mostaru već 5 godina. Nova sam u gradu, što bi se ovdje reklo nisam rođena Mostarka, i svjesna sam da se i tete drugačije odnose prema djeci poznatih roditelja "starih-rođenih" Mostaraca.
Sinoć smo pričali s curicom. Pokušali smo malo i obećanjima.
Jutros je muž odveo i bila je super.user posted image user posted image user posted image  
E sada možda ona i manipuliše sa nama, vrijeme će pokazati.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 21:59:59   
juni
Bas me nasmija tvoj post user posted image Jer ja sam rodjena Mostarka koja zivi u Sarajevu, i mogu ti reci da ne primjetim da se tete prema Emilu ophode drugacije nego prema drugoj djeci. Sve zavisi od tvog stava i kako se postavis u datoj situaciji. Drago mi je zbog curice user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu DISAMO)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:01:15   
Majčica
Moguce da ima nekih malogradjanski orijentisanih teta u tom vrticu pa se ponasaju drugacije prema tebi, mada ja ne vjerujem. Ipak su to sve djeca, a one bi trebale da ne razdvajaju djecu po tom pitanju. I ja sam Mostarka i nisam primijetila da se tete ophode drugacije prema djeci ciji roditelji nisu iz Mostara.
U svakom slucaju, sretno i drago mi je da je curica danas bolja bila.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:03:28   
veeseelaa
e svaštauser posted image , pa koja se još budala zamara tim odakle je kouser posted image user posted image  sve je moguće user posted image Majčice, aj znaj


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:11:34   
Majčica
Ma ja, ko zna. Naravno da je moguce, ali da znam da ima takvih licno bih otisla i sasula im koju pametnu u liceuser posted image .
U koji vrtic ide tvoja curica?


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:16:42   
veeseelaa
Mene pitaš? moja ne ide u vrtić, čuva je babuka a ja radim po 4 sata narednih 6 mjeseci, kad ja dodjem s posla mm ide na posao.... mala mi ona za obdanište, žao mi je dati, tamo možda poslije 2 godine
Mada da mi je naći ženu da je ok radije bi malenu tamo vodila, vala da mi je neko hoće čuvati i sada po par dana u hefti....
Moja mama misli da je bolje da žena dolazi kod mene jer veli ako je ti budeš negdje vodila ta koja je čuva deveraće po kući i zanemariće ti dijete ili ima svoju djecu pa će ti negdje pljusnitu malenuuser posted image  mislim ima i to logike

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:26:39   
Majčica
Pitala sam DISAMO, ali nema vezeuser posted image . Kontam da vidim u kojem joj je malecka vrticu, mozda i znam tete.
Mene su izmedju ostalog cuvale tete, tacnije cijeli red njih, jer moja mama jednostavno nije imala srece s njima, jedna je cak pokrala neke stvari iz kuce i redovno dovodila momka i nas zanemarivala. Ali ova zadnja sto je cuvala mene i brata je vodila nas svojoj kuci i ja tu tetu pamtim kao divnu, nju sam bas voljela. Znam da mi je bilo super ici kod nje kuci i istrazivatiuser posted image . E sad, ima logike to da ce raditi po kuci i mozda zanemarivati dijete. Ne znam, ne mogu biti pametna. S jedne strane je ok da curica promijeni sredinu malo, onda kad kuci dodje sve joj je zanimljivo, to znam po svom Tariku, a i druge mame su mi to govorile. A s druge strane opet u tvojoj kuci teta ima sve sto treba za dijete, ne moras buditi dijete ujutro i voditi, ici po nju i svasta nesto sto ide s tim.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Privikavanje na vrtic
5.1.2010 23:29:33   
veeseelaa
ma joj belaj kako god okrenešuser posted image user posted image user posted image
da mi naći kakvu finu ženicu al da Bog da, prezahtjevna sam

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.1.2010 23:31:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Privikavanje na vrtic
6.1.2010 9:02:49   
Majčica
Sve smo prezahtjevne kad su nam djeca u pitanju, takve su majkeuser posted image
Mi smo se izmedju ostalog zato sto je tesko naci dobru tetu odlucili za jaslice. Ipak ti trebas tu osobu u kucu pustiti i ostaviti dijete s njom. Da su mogle moja mama  ili sverkva, vjerovatno bi se odlucila za tu varijantu, ali posto ne mogu, volim da je s djecom. Ali to je samo moj izbor.

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Privikavanje na vrtic
6.1.2010 9:56:54   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Moja mama misli da je bolje da žena dolazi kod mene jer veli ako je ti budeš negdje vodila ta koja je čuva deveraće po kući i zanemariće ti dijete ili ima svoju djecu pa će ti negdje pljusnitu malenuuser posted image  mislim ima i to logike


Potpuno se slazem sa tvojom mamom, ako ces vec traziti tetu za svoju princezu bolje ti je da cuvanje bude u tvojoj kuci...Lakse ti je tako 1000 X....Dijete je u poznatom okruzenju, ne moras je spremati i raspremati, na kraju i buditi...Meni Uma zna ostati spavati kada ja odem na posao, sto bi je budila...? Druga stvar,  Kod tebe kuci nema skupljanja, drugih lica, kahva sa zenama....Tako da mislim da je uvijek bolja opcija da dijete ostaje u svom okruzenju.

< Poruku je uredio skvo -- 6.1.2010 10:00:58 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Privikavanje na vrtic
6.1.2010 9:58:57   
žana o8
IZVORNA PORUKA: skvo

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Moja mama misli da je bolje da žena dolazi kod mene jer veli ako je ti budeš negdje vodila ta koja je čuva deveraće po kući i zanemariće ti dijete ili ima svoju djecu pa će ti negdje pljusnitu malenuuser posted image  mislim ima i to logike

U potpunosti se slažem. Meni je prvi uvjet bio kad sam tražila tetu da mi dolazi kući.
Potpuno se slazem sa tvojom, mamom, ako ces vec traziti tetu za svoju princezu bolje ti je da cuvanje bude u tvojoj kuci...Lakse ti je tako 1000 X....Dijete je u poznatom okruzenju, ne moras je spremati i raspremati, na kraju i buditi...Meni Uma zna ostati spavati kada ja odem na posao, sto bi je budila...? Druga stvar,  Kod tebe kuci nema skupljanja, drugih lica, kahva sa zenama....Tako da mislim da je uvijek bolja opcija da dijete ostaje u svom okruzenju.


_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Privikavanje na vrtic
7.1.2010 8:55:50   
Majčica
Je li imao neko situaciju da dijete slabo spava u vrticu, ustvari da slabo spava po danu uopste? Ja imam jednog kojem je uvijek zao zaspatiuser posted image , ali i kad padne od umora  dnevno spavanje obicno traje po 40min (nekad je to bilo 1/2h). Zna me iznenaditi sa nekih sat-sat i po, ali je to vise izuzetak nego pravilo. Jutros mi je bas nezgodno bilo, kaze teta dobar je on, samo sto ne spava. Ja joj kazem da je i kuci tako, sta mogu. Ali je stvarno nezgodno jer sva djeca spavaju po 2h, neka cak i vise, a on se tako probudi pa place kad se probudi i onda im budi drugu djecu. Pretpostavljam da ni one ne znaju sta ce s njimuser posted image , obicno ga izvedu u drugu prostoriju i igraju se s njim, ali tad se i njemu udulji do naseg dolaska po njega, s obzirom da sva druga djeca spavaju.
Meni je inace to fascinantno zasto ne moze duze spavati, ali dosad sam ja s njim kuci deverala, sad su to tete... Valjda ce poceti spavati duze, meni su sve mame rekle da ce se to desiti kad prohoda i kad se pocne umarati, ali nista od toga jos uvijek, izmori se on ali spavanje nista. I kad se probudi place i kad je kuci, meni izgleda kao da mu se spava, a nesto ga probudi. Nekad ga uspijem opet uspavati, ali mi vecinom ne uspije, Nakon tog budjenja jedan period uvijek bude nervozanuser posted image
Je li imao neko slicno iskustvo?


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Privikavanje na vrtic
7.1.2010 9:54:22   
mamana
Koliko dječak ima mjeseci? Moja djevojčica je izbacila dnevno spavanje sa 20 mjeseci, ali zato ujutru spava do deset-pola jedanaest. Valjda joj je to dovoljno sna, a inače je jako živa ne smiruje se po cijeli dan.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Privikavanje na vrtic
7.1.2010 9:57:05   
Majčica
Njemu je 13 mjeseci. Ma, ja ne vjerujem da mu je dovoljno sna, jer bude nervozan i pospan. A ustaje se rano, ali rano i lijeze, oko 8 legne i ustaje oko 7, zavisi, nekad i duze. 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *