|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 9:44:02   
M kao Mama
Adana, još je mala i treba joj vremena da se navike, pogotovo što ste stalno bile zajedno. Ako misliš da ide u vrtić, morato zajedno pregrmiti i suze, i odbijane hranje, i mnoge druge vudove negodovanja. Pokušavaj sa njom da pričaš, pozitivno o vrtiću, da hvališ vrtić, da kažeš da i i ti išla u taj vrtić i slično. Adaptacija je teška, ali kada prođe sve bude ljepše

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 9:48:37   
Adana
Hvala! user posted image

Ma pricale smo mi o tome, gledale slike, isle do vrtica i sve bilo super. :)
I kazem prosla sedmica je relativno dobro prosla.
Nadam se da je sada samo do toga da je nova uciteljica, njoj nepoznata, pa nije isla 2 dana, pa tek je pocetak... :) Vidjecemo...





_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 10:00:25   
N_N
Biće to dobro, vidjet ćeš user posted image
Eno ti primjer, od vesele curica - i ona je slabo jela, negodovala al sad sve superiška user posted image  Samo polako.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 10:30:04   
veeseelaa
Adana ne odustaj nikako
Moja malena bar heftu ništa ama baš ništa na početku u vrtiću jela nije, ona je tako protestovala a sad sve pomete, s vrata gli tetu i dječicu, meni samo mahne
I ja sam u to vrijeme razmišljala o ispisu iz vrtića al hB pa nisam

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 10:35:55   
Lejla Ka
Moje ti je iskustvo, upravo ovako kako je kod vas, da kriza ne nastupi odmah nego malo kasnije, kad shvate da je ostajanje u vrtiću neka trajnija obaveza. Moj sin je super išao čak 3 sedmice, i sa pauzom od bolesti, a onda je počeo da cmizdri, da traži da ga uzmem, i pored toga što je tamo sa sekom.
Ima i našeg stava dosta tu, a oni osjete te fine emocije koje mi pokušavamo sakriti.
Kad je curica počela plakati zbog odlaska (2 sedmice nakon početka), a ja trudna 8. mjesec, znale smo po 10 minuta sjediti u hodniku i plakati zajedno (mene stid od učiteljica, a hormoni me pucaju). Onda sam odvođenje prepustila mužu i stanje se vrlo brzo popravilo. Sa sinom se savim drugačije osjećam, zaista mi nije žao što ga ostavljam, ne osjećam se krivom i znam da mu je dobro i da se relativno dobro snalazi i ako je najmlađi (imam tužibabu resu za iscrpne izvještaje user posted image ). I kad je počelo to plakanje, ja sam nekako našla neki način, malo ga uzmem, ispričam mu šta će raditi i kako ću ja brzo doći, i sad kad krenemo u vrtić on več priča "dođe mama, dođe babo, dođe dedo" tješi sam sebe. A kad dođemo po njih, e to me sad trenutno više nervira user posted image , nikad se spremit da idemo.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 11:37:32   
emma.L
Adana, možeš pročešljati okolo postove, vidjet ćeš da smo isto prošli i mi. Pa smo onda još i promijenili vrtić, pa smo i drugi put prošli to, samo puno lakše nego prvi. Sad je cijeli januar bila kući s nanom radi bolesti i kad je jučer otišla s tatom nakon mjesec dana, izljubila se s tetom i otišla s njom bez problema. user posted image
A to je izgledalo nevjerovatno u početku.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 12:47:46   
Adana
Hvala vam!!!! user posted image

Kada sam dosla po nju pravo se obradovala, brbljala kako joj je pukla snalica, kako je sve pojela za rucak i kako NIJE PLAKALA! user posted image
Kaze i uciteljica da je bila dobra i da nije bilo frke.
I pitam je hoce li sutra opet u vrtic, rekla je da hoce i da nece plakati. user posted image

Hvala svima na rijecima utjehe i savjetima!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 13:05:42   
Blue rose RR
Drago mi je Adana, što se mala ljpotica privikla na vrtić. Sve nas to čeka, nekog prije nekog kasnije.
Sjećam se kada smo tek počeli ostavljati kiku kod mame. Ujutro nije htjela ostajati kod nje, a popodne nje htjela kući.
Djeci teško padaju promjene, ali se brzo na njih naviknu.

Mi ako Bog da (zbog predškolskog) ćemo na proljeće krenuti u vrtić, i tada će nam trebati podrška :)


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 13:07:11   
N_N
Jeeeeeee, eto vidiš user posted image
user posted image user posted image  za Asju!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 13:23:42   
emi7908
Jooojj evo nas ponovo sljeduje  u ovaj koji dan. Upravo se spremam da idem pogledati jedan vrtić pa eto nadam se da će biti ok, naravno i to je bilo po preporuci naše forumašice.... Drago mi je za malenu Asju user posted image a meni sad muka što će mo morati ponovo prolaziti privikavanje ... :(   Bravo još jednom mrvice... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 13:26:50   
emi7908
N_N imaš pp..

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 15:42:02   
Adana
Hvala :)

A Blue Rose, podrska za kikicu nece izostati! ;)

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Privikavanje na vrtic
8.2.2011 15:43:13   
veeseelaa
Mi ako Bog da (zbog predškolskog) ćemo na proljeće krenuti u vrtić, i tada će nam trebati podrška :)
IZVORNA PORUKA: Adana

Hvala :)

A Blue Rose, podrska za kikicu nece izostati! ;)

user posted image user posted image user posted image user posted image


naravno user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Privikavanje na vrtic
11.2.2011 12:15:32   
esmina i bebina mam
Evo mene malo ko padobranac na ovu temu
Esma ide u vrtic od 01.09 medutim u zadnjih 7 dana je katastrofa jutros je caka teta bukvalno odvukla unutra,.........
Ja sam bolesna pa je vise spavala kod mojih i onda je pocela ta faza,da li je to zbog brace koji ima 2,5 mj
Stalno govori kao da je boli stomak i jutros mi teta kaze da bi to mioglo biti psihosomatski
user posted image


_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Privikavanje na vrtic
13.2.2011 13:50:34   
DIJAMANT
Imam sina od 2,5 godine i evo već drugi put prolazimo kroz fazu privikavanja. Prvi put je krenuo u vrtić kada je bio star 14 mjeseci. Uh kad se sjetim.........Svaku noć mi se budio oko 2,30 sati plačući i ne bi prestajao do 6,00 sati ujutro. I to ga ništa nije moglo utješiti, a mene je odgurivao od sebe. Poslije sam shvatila da je to zato što ga ja ujutro ostavljam, a muž dolazi po njega. Međutim, nije se ni mogao priviknuti kad je svake dvije sedmice bio bolestan, ustvari upala grla. Tako smo se mučili neka 3-4 mjeseca, pa sam tražila "tete čuvalice". Nismo imali sreću naći neku "stalnu", sve nešto po 2 mjeseca otprilike. Prije mjesec dana sam ga ponovo upisala u vrtić (ne više isti u koji je ranije išao) i nema više faze noćnog plakanja, ali svako jutro negoduje i kada se vrati kući jako je nervozan  i stalno negoduje. U vrtiću tetama ne pravi nikakav problem i dobar je sa djecom, poslušan je , lijepo se igra i spava, jede čak i hranu koju ne voli, ali zato je nervozan kada dođe kući. Preko vikenda je opet "onaj stari" smješko, pričalica. Pa do kada će trajati ovo privikavanje ne znam ni sama. Sada ga ja ne odvodim ujutro nego muž, a ja dolazim po njega. Tako da sad za sve govori "mama će ovo, mama će ono" a muža malo "šikanira".Doduše ništa strašno, ali njemu sada malo više protestvuje.

(odgovor članu esmina i bebina mam)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Privikavanje na vrtic
13.2.2011 13:53:57   
škorpija

IZVORNA PORUKA: DIJAMANT

Imam sina od 2,5 godine i evo već drugi put prolazimo kroz fazu privikavanja. Prvi put je krenuo u vrtić kada je bio star 14 mjeseci. Uh kad se sjetim.........Svaku noć mi se budio oko 2,30 sati plačući i ne bi prestajao do 6,00 sati ujutro. I to ga ništa nije moglo utješiti, a mene je odgurivao od sebe. Poslije sam shvatila da je to zato što ga ja ujutro ostavljam, a muž dolazi po njega. Međutim, nije se ni mogao priviknuti kad je svake dvije sedmice bio bolestan, ustvari upala grla. Tako smo se mučili neka 3-4 mjeseca, pa sam tražila "tete čuvalice". Nismo imali sreću naći neku "stalnu", sve nešto po 2 mjeseca otprilike. Prije mjesec dana sam ga ponovo upisala u vrtić (ne više isti u koji je ranije išao) i nema više faze noćnog plakanja, ali svako jutro negoduje i kada se vrati kući jako je nervozan  i stalno negoduje. U vrtiću tetama ne pravi nikakav problem i dobar je sa djecom, poslušan je , lijepo se igra i spava, jede čak i hranu koju ne voli, ali zato je nervozan kada dođe kući. Preko vikenda je opet "onaj stari" smješko, pričalica. Pa do kada će trajati ovo privikavanje ne znam ni sama. Sada ga ja ne odvodim ujutro nego muž, a ja dolazim po njega. Tako da sad za sve govori "mama će ovo, mama će ono" a muža malo "šikanira".Doduše ništa strašno, ali njemu sada malo više protestvuje.



eee duša draga, fakat je bio mali sa 14 mjeseci za vrtića, nadam se da će vam ovo drugo privikavanje bolje proći, moj user posted image  ne ide u vrtić pa nemamo nikakav dobar savjet

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Privikavanje na vrtic
13.2.2011 14:04:02   
koka i po
IZVORNA PORUKA: DIJAMANT

Imam sina od 2,5 godine i evo već drugi put prolazimo kroz fazu privikavanja. Prvi put je krenuo u vrtić kada je bio star 14 mjeseci. Uh kad se sjetim.........Svaku noć mi se budio oko 2,30 sati plačući i ne bi prestajao do 6,00 sati ujutro. I to ga ništa nije moglo utješiti, a mene je odgurivao od sebe. Poslije sam shvatila da je to zato što ga ja ujutro ostavljam, a muž dolazi po njega. Međutim, nije se ni mogao priviknuti kad je svake dvije sedmice bio bolestan, ustvari upala grla. Tako smo se mučili neka 3-4 mjeseca, pa sam tražila "tete čuvalice". Nismo imali sreću naći neku "stalnu", sve nešto po 2 mjeseca otprilike. Prije mjesec dana sam ga ponovo upisala u vrtić (ne više isti u koji je ranije išao) i nema više faze noćnog plakanja, ali svako jutro negoduje i kada se vrati kući jako je nervozan  i stalno negoduje. U vrtiću tetama ne pravi nikakav problem i dobar je sa djecom, poslušan je , lijepo se igra i spava, jede čak i hranu koju ne voli, ali zato je nervozan kada dođe kući. Preko vikenda je opet "onaj stari" smješko, pričalica. Pa do kada će trajati ovo privikavanje ne znam ni sama. Sada ga ja ne odvodim ujutro nego muž, a ja dolazim po njega. Tako da sad za sve govori "mama će ovo, mama će ono" a muža malo "šikanira".Doduše ništa strašno, ali njemu sada malo više protestvuje.



faza adaptacije na vrtic nije ista kod svakog djeteta .sve je to individualno.
kod nekih se javlja odmah a kod nekih nakon odredjenog vremena.
u tvom slucaju javila se odmah.
dobro bi bilo kada bi ispitala sa kime se dijete najvise druzi u grupi ,saznati ko mu je najbolji prijatelj i pokusati dovoditi dijete u isto vrijeme kad mu dolazi prijatelj.
cak bi pozeljno bilo da se srecu van vrtica i da ulaze zajedno.
daj djetetu omiljenu kucnu igracku da je ponese sa sobom u obdaniste jer ce tako imati veci osjecaj sigurnosti.
pokusaj djetetu objasniti da je vrtic mjesto gdje se igra a ne da je podmoranje.
i skrati vrijeme "rastanka" u vrticu....to je najbitnije.
sretno.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Privikavanje na vrtic
13.2.2011 14:04:10   
DIJAMANT
U svakom slučaju hvala na ovakvoj podršci. A vrijeme će pokazati kako dalje.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Privikavanje na vrtic
16.8.2011 12:45:16   
manuela RR
uh i nas to privikavanje očekuje sad od 1.septembra po prvi put kreće u vrtić.
Ja se nadam da će se brzo priviknuti jer biće mu gotovo 3 godine,tako da mislim ako ga ja prije dobro pripremim nije beba shvatiće i valjda se brzo prilagoditi.

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu DIJAMANT)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Privikavanje na vrtic
16.8.2011 13:05:01   
Nedi
Sretno user posted image

Mi pauziramo do 01.09. ako se zdravstveno stanje ne popravi nece ni ici bar 2-3 mjesecauser posted image

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2011 12:53:29   
Amrino
Evo konacno i mene sa ovim "mukama" user posted image .
Danas nam je bio prvi dan, dan- D user posted image . Kako H. vec haman godinu dana slusa o vrticu i kako smo ga bas pripremali- docekao je danasnji dan mnooogo uzbudjen. Nekada oko 5 ujutro, dok je jos bio mrkli mrak usetalo dijete u sobu i pita kad ce u vrtic? Helem spakujemo se mi tako i ruksak i sve ostalo...i igracku smo ponjeli, smireni i nasmijani svo cetvero i sve je bilo super na pocetku. Odusevili smo se vrticem, prostorom, crtezima...sve smo razgledali a onda otisli do nase ucionice i nase tete. Hamza se presvukao i usao u ucionicu bez problema ali cim sam ja vidjela i cula jedno troje- cetvero djece kako se deru i placu (jedan djecak je toliko urlao da se treslo obdaniste) znala sam da ce biti problem. Teta je bila pogubljenija od nas. Razumijem ja da je stresno kada ti toliko djece place u grupi i ne mozes da ih smiris ali od nje ni mu ni be...nikakvo uputstvo, savjet- nista. Ona djeca koja ne placu niti se mogu igrati niti razgovarati jer ovo troje pravi ogromnu buku i sve ih ometa. MM je otisao na posao a ja sam ostala sa mladjim sinom tu da potpisem ugovor. Kada sam zavrsila i izasla iz kancelarije vidjela sam da ih teta vodi na dorucak. Sjeli su za stolove ali sad vise nije plakalo njih troje nego skoro svi ukljucujuci i mog H. U svim ostalim grupama djeca su za 5 niko ne place a u ovoj- pocetnoj svi ridaju. Ja sam se pripremila na to da ce plakati nakon nekog vremena kad me pozeli i sl. ali mi nikako ne ide u glavu da svi pocetnici idu u jednu grupu u kojoj se samo place. Nisam mogla to gledati i otisla sam po njega. Znaci bio je tu nekih jedva pa sat vremena. Pokusala sam razgovarati i sa tetom i sam psihologicom o grupama tj. dali ga je moguce prebaciti u neku drugu ali nisu bile susretljive. Samo su ponavljale da je to normalo da placu. Ne znam drage zene, mozda cete me vi razumjeti, ali zaista ne zelim da mu vrtic bude frustracija i trauma. Mislim da bi mnogo bolje reagovao u grupi u kojoj djeca ne placu. Djeca u njegovoj grupi mi izgledaju nekako dosta mladje od njega mada me uvjeravaju da je to sve 2007. godiste. Ne znam kako ce izgledati nastavak i ne znam sta mi je ciniti. Mozda sam ja previse musicava ali zelim da mu period adaptacije bude sto jednostavniji. Dali su mi prijedlog da uzmem "godisnji" pa da pokusamo ponovo kada prodje "val placa" kako one rekose a ja ne znam ni sama. On je rekao da ce ponovo sutra ici pa cemo vidjeti kako ce biti sutra. Ima li ko kakav savjet? user posted image user posted image user posted image
Nije mi se svidio stav osoblja koje mi je bukvalo reklo da trebam biti prezadovoljna sto je dijete uopste dobio mjesto u vrticu i kad sam probala da pricam na temu toga kako bi mu bilo mozda lakse u starijoj grupi nesto su prokomentalisale u smislu "mozda u privatnom ne bi plakalo". Ispada da ja nesto glumim ali fakat mislim da imam pravo da se potrudim da mu tamo bude sto ljepse.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2011 13:01:33   
bebacha
Ocito je ovaj period kad ima najvise djece pocetnika.al Hamza je veliki i s njim mozes pricat.vidjet ces kako se on to prihvatit.Ajla je bila i manja a bilo joj smjesno kad druga djeca placu a i ona je tek par dana isla u vrtic.al po tvojoj prici to je osoblje bezveze,ocito se nesto bas i ne trude

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2011 13:03:48   
Lulu_08
Nije mi se svidio stav osoblja koje mi je bukvalo reklo da trebam biti prezadovoljna sto je dijete uopste dobio mjesto u vrticu i kad sam probala da pricam na temu toga kako bi mu bilo mozda lakse u starijoj grupi nesto su prokomentalisale u smislu "mozda u privatnom ne bi plakalo". Ispada da ja nesto glumim ali fakat mislim da imam pravo da se potrudim da mu tamo bude sto ljepse.


Ni meni se ovo ne sviđa, trebale bi ipak malo pozitivniji stav zauzeti kada je djetetov dolazak u obdanište u pitanju.

Ja sam imala sreću da je moja L. odmah prihvatila, plakala je samo do vrata, jedan dan do ulaza grupe, i to je sve ukupno trajalo 5 dana. Kod moje djevojčice (imala je 2 godine i 3 mjeseca) je bolje funkcionisalo kada bi teta došla do vrata po nju jer kada bih ja otpratila je u grupu ona se nije htjela odvojiti od mene.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2011 13:04:05   
R&T@
Amino, u nasem vrticu(drzavnom) ima grupa od 3-4 godine i od 4-5...
Ali granica nije tacno odredjena, tako da mi nije jasno zasto ti nisu dozvolili da predje u stariju, ako je u ovoj prvojuser posted image


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Privikavanje na vrtic
5.9.2011 13:23:54   
new mama
Amrino,a kod kojih je teta Hamza,moja A je u grupi od 3-4 god ,kod Alme i Irene,super se uklopila,malo se postidi kad tek dodjemo,ali prosle sedmice smo je vodili dva dana po 2-3 sata i teta kaze da je dobra bila,e sad da li je to njoj ostalo od ranije kad je isla,ko ce ga znati,ali eto tek je pocetak,evo sa trebam ici po nju,od jutros je tamo pa cemo vidjeti reakcije..A i jutros teta kad sam ostavljala A kaze da ima par nove djece i da su se dobro uklopila,ona prezadovoljna,kaze ne placuuser posted image

< Poruku je uredio new mama -- 5.9.2011 13:24:38 >


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *