|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Privikavanje na vrtic
24.1.2009 15:06:09   
nikka
Došlo je vrijeme da i moj sinčić krene u vrtić,od ponedjeljka krećemo,jučer smo bili u razgledanju i upoznavanju i potpisali smo ugovor.
Direktorica je rekla da ukoliko želim mogu upočetku da malo budem snjim,da mu olakšamo adaptaciju,mada ja mislim da neće biti problema jer čim je ušao među djecu i krenulo upoznavanje i igranje on je zaboravio ne mene dok sam ja razgovarala s tetama.
Tako se veselim tome kao da ću ja u vrtićuser posted image

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Privikavanje na vrtic
2.5.2009 21:59:34   
doublemama
Moj djecak je krenuo tacno sa 3 godine,do tad smo imali tetu ali mislim da mu u tom uzrastu stetom vise ije zanimljivo.Ispocetka je bilo malo frke,virusa itd ali nista strasno sad vise nemamo problema i ja sam zadovoljna tretmanom u vrticu!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Privikavanje na vrtic
4.5.2009 22:31:37   
amela.srce
Da vam se i ja prikljucim.
 
Mi imamo termin 18. maja dase upisemo u jaslice. Kada sam bila  pre mesec dana Amela se odmah opustila sa decom i pocela se igrati..
 
Ipak imam tremu kako ce joj biti. Mislim dacu prva nekoliko dana ostajati daje posmatram, nadam se bice dobra curica. Inace stalno je vodim u igraonici i obozava sa decom dase igra nije stidljiva bas naprotiv voli da obrati paznju svakome. Nadam se bice sve u redu; Javicumav se kako smo prosli.
 
 
Pozdravljam vas........

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu doublemama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Privikavanje na vrtic
8.5.2009 10:57:55   
sanjarka
Ja ima stvarno problem koji ne znam rijesiti. Evo devet mjeseci moj sin ide u vrtic. Nikad nije pravio histericne napade placa kad ga vodim ali ima sigurno i sest mjeseci kako od valjda neke treme ujutro prije vrtica povraca (samo slaim jer nema sta izbaciti) i ima nekad i do 3 stolice zaredom. Ja sam pokusala sve i svasta, razgovor, ignorisanje, ljutnja, ruziti ga, ali nista ne pomaze. Znam da nije nista ozbiljno jer sam ga testitrala preko vikenda i kada propusti sedmicu u vrticu, tih problema nema. Ima li neko neki savjet ili slicnih problema. Vise bih voljela da mi place i vristi ujutro nego ovakouser posted image

< Poruku je uredio sanjarka -- 8.5.2009 10:58:20 >


_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Privikavanje na vrtic
11.5.2009 10:34:07   
sanjarka
Evo i jtros ista prica. Isli sa pjesmom u vrtic, usli u hol da obuce pape i dok sam se ja okrenula on bljucnu? Sta da radimuser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Privikavanje na vrtic
11.5.2009 11:02:47   
flox
Moja prijateljica promijenila je kćerki vrtić zbog toga što se u jednom nije mogla naviknuti, jednostavno nije htjela ići. Kaže da je drugi vrtić prihvatila. Možda bi to bilo rješenje, jer djetetu očito nešto ne odgovara.

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Privikavanje na vrtic
11.5.2009 11:45:08   
sanjarka
To bih i ja uradila, ali mi muz kaze da cemo napraviti jos veci sok kod djeteta. Ne znam sta je pametno, a osjecam se odgovornom jer je na moje insistiranje i upisan u vrtic. Sad kad bi napravila pogresnu odluku, svi bi me osudjivali kako maltretiram dijeteuser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu flox)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Privikavanje na vrtic
12.5.2009 11:22:33   
Blue rose RR
Definitvno:
-kao prvo, pokušaj razgovorom izmamiti od sina zašto ima tremu, i šta se to događa u vrtiću, što ga odvlači od njega,
- kao drugo ukoliko ne uspiješ riješiti razgovorom obavezno razgovarati sa vaspitačicama, i izložiti problem;
- kao treće - ako bude zatezanja ili bilo šta sa njihove strane što bi te navelo da posumnjaš-POD HITNO mijenjati obdanište,
- kao četvrto, a zašto ne razmisliš o "teti čuvalici", (ukoliko sitacija  bude ista), možda djetetu jednostavno nedostaje ono "njegovo" poznato okruženje.

I NI POD RAZNO NE ZANEMARIVATI SIMPTOME DJEČIJEG PSIHOFOZIČKOG STANJA !!!

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Privikavanje na vrtic
12.5.2009 11:32:07   
juni
Sjecam se kad sam ja isla u vrtic bile su dvije curice koje su bile pravo bezobrazne, i svaki put kad bi one dosle ja bih isla na spavanje jer me je bilo strah njih. I danas mi je ostalo u pamcenju a tad sam imala 5 godina.
Hocu da ti kazem da ne mora biti do teta, mozda je do nekog djeteta.
I niposto nemoj zanemariti znakove koje dijete manifestuje- tim ti govori jer ne zna drugacije ispoljiti svoj strah.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Privikavanje na vrtic
12.5.2009 13:00:56   
sanjarka
Hvala na odgovorima. Evo, ako mogu poblize opisati njegovo ponasanje. On reaguje (povraca) samo ujutro prije vrtica, kuci ili nekad i u vrticu prije nego se ja i on rastanemo. Poslije je sasvim ok, to mi kaze i on i uciteljica a i teta koja ga cuva pa dodje po njega u 12 sati (jer je on samo pola dnevnog boravka u vrticu). Cesto pozitivno prica o vrticu, da se nesto super igrao ili nesto naucio, a nekad se desi i da mi isprica da se posvadjao sa nekim, sto je rijedje. Mislim da je to sto radi samo momenat rastavljanja samnom, ili previse razmislja prije samog odlaska pa sebi napravi nervozu. Pricala sam sa uciteljicama, ni one ne znaju sto se tako ponasa jer je stvarno dobar u vrticu i zadovoljne su sa njim. Iduce godine ce krenuti u skolu i ako ga sada ispisem iz vrtica, veci sok ce mu biti kad podje u skolu, a mozda ce mi iste stvari raditi i pred skolsku nastavu. Stvarno ne znam kako da mu pristupim, jer cim pokusavam da cackam sta je to sto ne voli, on se povlaci i nema nacina da ga nagovorim da prica, ili pocne nesto lagati samo da me "skine"user posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Privikavanje na vrtic
12.5.2009 13:20:28   
sanjarka
Moram priznati da sam se sada malo zabrinulauser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Privikavanje na vrtic
14.5.2009 22:19:40   
amdi
Ja sam se evo sad ukljucila u ovu temu, i vidim tvoj problem. zakljucila sam po potpisu, sanjarka, da si trudna i da trebas se poroditi. Razmisli o tome kad si rekla sinu za bebu da ce doci u vas dom, ako mozes povezati to dvoje, nekad djeca i ne ispoljavaju ljubomoru rijecima. Moj sin je recimo dugo bio vrlo pazljiv prema svojoj seki kad se rodila, ali sam primjetila da se povukao u sebe, postao mirniji, sto nije njemu svojstveno 

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Privikavanje na vrtic
15.5.2009 11:05:28   
sanjarka
Amdi, hvala ti na odgovoru. Nadam se da nije to, jer bi mi bilo zao da prozivljava to u sebi i na takav nacin. Ono do cega smo dosli ovih dana je sljedece: pricala sa njim sat vremena, ispitivala ga oko svega sto sam mogla naci iz tudjih iskustava. I na kraju se ispostavilo da mi dijete prezivljava ono sto djeca prevazidju u prvih mjesec dana. Naime, strah ga je da nece niko doci po njega jer ga je teta koja ga cuva i dolazi po njega u vrtic (on je u vrticu samo do 12) stalno plasila da nece doci po njega ako ne bude slusao. Kad god ne slusa, ona mu pocne prijetiti da nece doci po njega. Ostala sam bez teksta. Ne znam sta da kazem. Nekako smo joj skrenuli paznju, a njemu objasnili da se ne moze desiti da neko ne dodje po njega. Evo vec treci dan mi nije povracao, pa vidjet cemo dalje. Jos jedan dokaz kako je djecija psiha krhka i kao moramo dobro paziti da ih ne povrijedimo.

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Privikavanje na vrtic
15.5.2009 11:55:20   
juni
Bas mi je drago da ste nasli sta ga muci i rijesili problem. Jedini nacin kako se moze djetetu pomoci je upravo razgovor i samo razgovor.
Ne trebam ni govoriti da treba paziti kad se s djecom prica i sta im se upucuje jer oni sve doslovno shvataju.
A za tetu sta da kazem nego da su starije generacije navikle da tako komuniciraju sa djecom.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Privikavanje na vrtic
15.5.2009 11:58:52   
sanjarka
Vjeruj da sam, ponukana vasim savjetima, istrajala u insistiranju razgovora, iako mi je sin stalno izbjegavao bilo kakvo propitivanje. Cinilo se u trenutcima kao nemoguca misija. Hvala vam svima na savjetima.Pozdrav!!!

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Privikavanje na vrtic
15.5.2009 14:17:29   
seli
Sanjarka,u potpunosti te razumijem.Imam sličnih problema.Moja djevojčica ima 4 godine i do sada je čuvala teta.
Prije nekih 1,5 mjesec smo je upisali u vrtić.Kroz slične situacije  i mi prolazimo.Plakanje,nagon na povraćanje ali najgore od svega su mi njene noćne more.Budi se po noći i plače bez prestanka.Stalno je pod pritiskom i stalno misli na obdanište.Ali kada zna da je sutra vikend ili neće ići u vrtić sve je ok.
Sada smo ponovo angažovali tetu koja će je voditi ovaj mjesec na 3 sata pa ćemo kako se ona bude navikavala i mi produžavati boravak.
Iskreno ja sam i očekivala ovakve reakcije.Dijete je naviklo na jedno okruženje u kojem se osjeća sigurno i trebat će mu vremena da stekne sigurnost u nove tete.
Da sam na tvom mjestu teti bi dobro očitala bukvicu.Plašiti dijete s vrtićem je malograđanski od strane nje.Čak ona treba biti ta koja će vama svima pomoći da pobjedite taj problem.I ona je ta koja treba ulijevati djetetu povjerenje kako u sebe tako i novo okruženje.
Razumjela bi je da je djetetu prijetila ako ne budeš slušao neću te voditi u vrtić da se družiš s drugom djecom jer mu i na taj način stvara sliku pozitivnog a ne da si dijete umisli da ga vodiš u zatvor.
Čuvam nam fige i nadam se da će sve biti ok.
Pozdrav

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Privikavanje na vrtic
15.5.2009 15:02:47   
Blue rose RR
Drago mi je sanjarka što ste riješili problem, i nadam se da ih više neće biti.
Nije lijepo djecu strašiti, jer se samim time javlja strah od stvari/ljudi koji mu danas-sutra mogu dobro koristiti.
Nije jedan slučaj kada se roditelji ili oni koji čuvaju dejcu koriste frazom: "Ako ne budeš slušao/la doktor će ti dati inekciju/bocu!".
O drugim profesijama neću ni da razmišljam.
A kada dođe vakat da se ide na redovnu vakcinu, ili sam pregled, nastane kolaps sistema.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Privikavanje na vrtic
26.5.2009 8:52:12   
seli
Sanjarka,kako ide privikavanje na vrtić?
Moja kćerka ne ide već 2 sedmice jer je bolesna.I svaki dan slavi kada joj kažem da ni sutra neće u vrtić.Kako li će proći ponovna adaptacija?

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Privikavanje na vrtic
26.5.2009 15:32:24   
Crvena
Sanjarka drago mi je da je sada sve ok.user posted image
Seli, mozda ne bi bilo lose da joj svaki dan pricas kako ce brzo ozdraviti i vratiti se u vrtic da se igra sa drugom djecom itd. (ovo je iz licnog iskustva), pa ce se lakse vratiti.


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Privikavanje na vrtic
27.5.2009 7:50:58   
seli
To i radim.I uvijek smo joj o vrtiću pričali samo u lijepom svijetlu.A držite mi fige do ponedjeljka.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Privikavanje na vrtic
27.5.2009 8:28:08   
Crvena
IZVORNA PORUKA: seli

To i radim.I uvijek smo joj o vrtiću pričali samo u lijepom svijetlu.A držite mi fige do ponedjeljka.

user posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Privikavanje na vrtic
27.5.2009 11:21:17   
seli
hvala

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Privikavanje na vrtic
27.5.2009 16:02:46   
amela.srce
Evo mene da vam javim kako smo prosli.
 
Umesto 18-og maja imali smo prekljuce termin za upisivanje . aBd Amela u septembar krece u jaslice sigurno, 2 puta nedeljno po 3 sata. Prve dve nedelje cu biti prisutna a tecu vec ce morati sama da ostaneuser posted image user posted image  nazalost. Bas sam malo nestrpljiva kako ce to sve da prodje jer cini mise jos je mala heheuser posted image  
 
Pozdravljam vas drage moje pa sigurno cu vam javiti kako smo prosle.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Privikavanje na vrtic
5.8.2009 20:16:49   
Ilhana RR
Juhuuuuu, evo i nas da se prijavimo ovde :)

28 maja smo isli na upis za obdaniste/vrtic, danas nam je bio prvi dan privikavanja bili smo sat vremena. Lamiji je se pravo svidilo, voli djecu pa zato. Nakon pola sata sto smo bile tu ona je meni rekla "mama pa paaa" i mahala ja mislim da je htijela da odem heheh...

evo naseg rasporeda za privikavanje na obdaniste.

cet. 9-10 - malo da se navikne na vaspitacicu koja ce pripasti njoj
pet. 9-10:30
pon. 9-10:45
uto. 9-11:30 - da ruca sa djecom
sri. 9-11:30
cet. 9-14 - da se navikne da spava a da je ja nepodignem nakon spavanja
pet. 9-14

ovo je plan sto su vaspitacice napravile... :)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Privikavanje na vrtic
5.8.2009 22:54:05   
bebacha
Ajla krece od 1.septemba i odma ide cjeli dan,odnosno vrtic radi od 6.30 do 16 al je necu odvesti bas rano,oko8.
tako je u ovom vrticu,nisu bas zato da se ostaje par sati.


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *