|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:30:06   
mala_sa
Sto se tice teme, karijeru ne ganjam! Trenutno ne radim, a kad mi dosadi ovaj zivot majke koja provodi vrijeme sa svojom djecom, naci cu sebi posao od pola radnog vremena, cisto da se "izbacim" iz kuce.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 651
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:33:57   
draguljče
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


I ja bih isto.
A gledajući situaciju danas tačno ne znam kojim vrijednostima dijete da učim?! Da mu pričam o vrijednosti knjiga reći će mi da ja imam najviše akademsko zvanje kojim mu ne mogu obezbjediti skoro ništa dok se neka Ava, Soraja, i slične njima za jedno skidanje "obogate". Normalno da ću djecu izvoditi na "pravi" put, učiti istinskim vrijednostima, ali nije samo do mene, ima još puno faktora koji će uticati na oblikovanje mojih malih ljudi.

< Poruku je uredio draguljče -- 7.5.2013 14:34:27 >


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 652
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:34:06   
elmaL

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Opet ću reći što sam već prije par puta rekla na ovom forumu.
Ja apsolutno svojoj djeci neću obezbjedjivati stanove, kuće, auta i ine stvari.
Ali ću se truditi da im pružim šansu za dobrim obrazovanjem ili izobrazdom ( da me hoće slušati, išle bi na zanat ), naravno ukoliko one budu istih afiniteta i željne znanja. Svjesna sam da moja H. nije sada svjesna prednosti koje ima učenjem njemačkog jezika, ali nadoće u vožnji.

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.

slazem se sa svakom rijeciuser posted image user posted image

naravno da se mi svi vec sad trudimo da djeci obezbijedimo sto vise, nekad i pretjeramo, ali mislim da je po djecu gore sto im vise dajemo. mislim na period kad su veci ne sad tolikp, kad dodje do kupovine stana auta i sl...za auto sam kategoricno protiv, danas ima javni prevoz, moj otac je pjesacio kilometrima i kilometrima do prvog busa dok je studirao, i to uvijek imam u glavi, a sad da kupim djetetu auto da bi ono moglo otici u grad na kafu. kad mu bude zaista potrebno, sigurno ce ga moci sam i kupiti..

sto ce tice stana, donekle isto razmisljam, s tim da mislim da djecu treba podrzati i pomoci im finansijski u kupovini to sigurno, ali obezbijediti im sve na gotovo, pa sta ce oni raditi??
nas E je za prvi rodjendan dobio stednu knjizicu i planiramo mu stavljati i stediti da ABD moze zavrsiti dobar fakultet i to mi je najbitnije.

i nas su nasi roditelji ''pogurali'' kad smo kupovali stan, ali uz to je MM imao nesto ustedjevine jer je stedio od prvog najmanjeg zaposlenja, i plus uzeli smo kredit za stan...iskreno voljela bih da nam nisu ni ovoliko finansijski pomogli, jer se nekako osjecam duzna, ljudi citav zivot rade, a nase vrijeme tek dolaziuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 653
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:35:21   
draguljče
Ako budem mogla kupiću im i stan i auto, ali ću ih naučiti da to cijene!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, pa kad ću onda živjeti?!

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 654
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:42:44   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: elmaL


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Opet ću reći što sam već prije par puta rekla na ovom forumu.
Ja apsolutno svojoj djeci neću obezbjedjivati stanove, kuće, auta i ine stvari.
Ali ću se truditi da im pružim šansu za dobrim obrazovanjem ili izobrazdom ( da me hoće slušati, išle bi na zanat ), naravno ukoliko one budu istih afiniteta i željne znanja. Svjesna sam da moja H. nije sada svjesna prednosti koje ima učenjem njemačkog jezika, ali nadoće u vožnji.

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.

slazem se sa svakom rijeciuser posted image user posted image

naravno da se mi svi vec sad trudimo da djeci obezbijedimo sto vise, nekad i pretjeramo, ali mislim da je po djecu gore sto im vise dajemo. mislim na period kad su veci ne sad tolikp, kad dodje do kupovine stana auta i sl...za auto sam kategoricno protiv, danas ima javni prevoz, moj otac je pjesacio kilometrima i kilometrima do prvog busa dok je studirao, i to uvijek imam u glavi, a sad da kupim djetetu auto da bi ono moglo otici u grad na kafu. kad mu bude zaista potrebno, sigurno ce ga moci sam i kupiti..
sto ce tice stana, donekle isto razmisljam, s tim da mislim da djecu treba podrzati i pomoci im finansijski u kupovini to sigurno, ali obezbijediti im sve na gotovo, pa sta ce oni raditi??
nas E je za prvi rodjendan dobio stednu knjizicu i planiramo mu stavljati i stediti da ABD moze zavrsiti dobar fakultet i to mi je najbitnije.

i nas su nasi roditelji ''pogurali'' kad smo kupovali stan, ali uz to je MM imao nesto ustedjevine jer je stedio od prvog najmanjeg zaposlenja, i plus uzeli smo kredit za stan...iskreno voljela bih da nam nisu ni ovoliko finansijski pomogli, jer se nekako osjecam duzna, ljudi citav zivot rade, a nase vrijeme tek dolaziuser posted image


Izvini ali vec sa ovim boldiranim se ne slazem. Evo mm da nije imao auto, ne bi mogao uopste upisati fax koji je on htio. Jer u njegovom gradu taj fax nema, i morao je svaki dan voziti 70km u jednom pravcu do drugog grada gdje je studirao. Da nije imao auto nikad sa javnim prijevozom ne bi stigao na vrijeme na predavanja.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 655
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:45:05   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


ne mješaj jare i pare...

kad im dma sve u ruke šta će sticati za šta živjeti dalje...

sve ima mjesru pa i vrijeme u kojem dam što sma ja stekla

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 656
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 14:54:57   
amilacha
IZVORNA PORUKA: draguljče

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


I ja bih isto.
A gledajući situaciju danas tačno ne znam kojim vrijednostima dijete da učim?! Da mu pričam o vrijednosti knjiga reći će mi da ja imam najviše akademsko zvanje kojim mu ne mogu obezbjediti skoro ništa dok se neka Ava, Soraja, i slične njima za jedno skidanje "obogate". Normalno da ću djecu izvoditi na "pravi" put, učiti istinskim vrijednostima, ali nije samo do mene, ima još puno faktora koji će uticati na oblikovanje mojih malih ljudi.

potpuno si u pravu draguljce...danas je sve kontradiktorno...n.pr.najbolji u drustvu je onaj koji pravi belaje,najbolja treba koja se skida i radi grozne stvari itd.ali i ja cu opet pokusati nauciti djecu da se ne moraju svijetu svidjati nego Bogu,jer NIJE SE RODIO KO JE SVIJETU UGODIO!!!

< Poruku je uredio amilacha -- 7.5.2013 14:57:41 >


_____________________________

zivot je neshvatljivo cudo, jer se neprestano trosi i osipa, a ipak traje i stoji cvrsto kao na Drini cuprija...
A 12.06.2012.

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 657
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:04:26   
tijuška
Ja isto mislim, kao i neke forumasice, da se dobrom organizacijom moze sve uskladiti , i karijera i majcinstvo. Jeste tesko i jeste da sve ide po ledjima mame ali to i jeste sustina. Isto tako mislim da samo mama koja je zadovoljna sama sa sobom moze ispuniti sve one zahtjeve koje majcinstvo podrazumijeva.
Ja sam imala tu privilegiju da iskoristim u potpunosti sva prava i kao trudnica i kao porodilja, prvo bolovanje u toku trudnoce prve i druge, porodiljsko po godinu dana, maksimalno sam iskoristila sve sto sam mogla i jos bih da sam imala prava jer najvise uzivam kad sam sa svojom djecom. Kad sam pocela raditi bila je to velika promjena i za mene i za djecu al navikli smo se, s posla i iz vrtica kad dodjemo zajedno pripremamo rucak i sve ostalo sto sto se radi. Sve slobodno vrijeme je podredjeno mojoj familiji ne zato sto to tako treba neko zato sto ja uzivam provoditi vrijeme sa svojom djecom. Mislim da se vazan kvalitet a ne kvantitet, poznajem nekoliko mama koje ne rade dakle u kuci su a njihova djeca su ono sto se kaze stalno po mahali, zadace djeci pisu tetke, strine, majke.....moju djecu ne odgajaju majke, tetke.....nego ja i mm, mi smo sebi rodili djecu i mislim da je najveca odgovornost na roditeljima. Zaposlena mama nije manje mama od nezaposlene, dovoljno kvalitetno moze odgovoriti na sve zahtjeve samo ako je to njen prioritet i to ne uz pomoc nekog treceg nego uz pomoc muza. Mislim da je jako vazna podrska muza u svoj toj prici. Ja ne vidim nista lose u vrticima, djeca se uce obavezi i pripremaju se na obaveze.
A to da li treba djeci obezbjedti sve sto im treba, ja da mogu sve bih im obezbjedila al na zalost ne mogu. Slazem se da je djeci vazno obezbjediti obrazovanje kontam nece vazda ovakav vakat biti, valjda ce se nekad i obrazovanje cijeniti, bar se nadam da hoce.

(odgovor članu draguljče)
Neposredna veza do poruke: 658
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:08:43   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


ne mješaj jare i pare...

kad im dma sve u ruke šta će sticati za šta živjeti dalje...

sve ima mjesru pa i vrijeme u kojem dam što sma ja stekla


e bas je to pogresno razmisljanje da ti ucis djecu da zive i da sticu i da je to razlog njihovog postojanja???

Ja hB imam roditelje, koji su meni obezbijedili i auto i stan, a daleko od toga da ja sad nemam za sta zivjetiuser posted image ali da, zivot mi jeste laksi, ja sad hB ne moram Naimu ostaviti nepoznatim osobama od 16mj i trudna ici "glavom bez obzira" na posao jer "imam ratu kredita" HVALA BOGU DA NE MORAM, i to mogu zahvaliti Bogu sto mi je dao roditelje koji su se brinuli i koji i danas brinu za mene

A ja im nastojim na svaki nacin uzvratiti, magistar sam uskoro, evo u i komisiju su mi odredili za tezu, NIJEDAN ISPIT NA FAKSU NISAM PALA jer sam se STIDILA da iznevjerim povjerenje roditelja koji su mi obezbijedili sve uslove, do trudnoce s N paralelno sa studiranjem na postiplomskom studiju sam i radila kod privatnika "ucila posao"user posted image , evo sad im vodim i knjige i finansije, sluzim im i kao prevodilac u njihovoj firmi i kao potrckalo po potrebi, mm uskoro inzinjer aBd im isto trci sve ugoditi, odrzava im sitem u firmi i sitne kvarove oko struje pravi, nastojimo im ciniti dobrocinstvo koliko mozemo:) A uskoro planiram stati i na svoje noge i otvoriti svoju firmu aBd i krenuti njihovim stopama samo u svojoj struci.

tako da vidite da itekako imam za sta da se borimuser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 659
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:30:28   
Bebica11
Posto mi je ovaj gore post OT da malo i na temuuser posted image

Ja imam lijepo zvanje i imam "prostor" za razvijanje karijere u tom polju, sto i planiram, otvaranjem svoje firme aBd, al sam majcinstvo gurnula u prvi plan, hB tek mi je 26.g do 30-te planiram ovo oko djece i pelena, hapi i formiranje tih malenih licnosti zavrsiti aBd. user posted image Meni licno je zao dati dijete u vrtic prije 3 god( jer sam dijete "iz vrtica" a moja seka je cak bila u jaslicama, znam sve, imam nekakva malo tmurna sjecanja na taj period, najljepsi mi je bio poslije kad se moja nana penzionisala i uzela nas na cuvanje) dok ne budu malo veca, mama mi je u jeku svoje karijere a sveki daleko, tako da do 30-te planiram ovo od kuce malo raduckati i zavrsiti sve oko svoje edukacije aBd:)
I onda aBd startati punom parom, aBd imam "i za koga" za svoju djecicu i sticati i graditi, mislim da je nemoguce efikasno graditi karijeru( ne mislim na obicni posao) uz trudnicka i porodiljska bolovanja, odsustva itd itd, al ko moze svaka mu cast mada mislim da onda negdje mora malo zaskripati u nekom segmentu...
Ne kazem da je ovaj moj pristup najbolji, VRIJEME CE POKAZATI aBduser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 660
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:36:31   
veeseelaa
ja sam sebi sama zaradila stan i auto i ne kontam što sam ja sad riba zbog toga???
i da su mi moji dali isto ja se ne bi bunila i bila bi fina majke mi user posted image
pusti priču lako je njemu sve mu babo, ko je nama kriv što nije bio u prilici i co pa smo morale da hrngeljamo da zaradimo za stanove, auta i slično
bolje da smo sve imale pa samo zaradu na putovanja, doškolovavanja i sl trošile, i frizere obavezno.... a ne 'vako, na prste vala mogu prebrojati koliko sma puta kod frizera išla user posted image
al ajd sad

i sad kao treba d amrzim one žene kojima su roditelji sve stvorili, ma mogu da im zavidim samo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 661
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:38:03   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


svaki bi savjestan roditelj veselauser posted image

i to nije kao dati "stoju za rodjendan"....od davnina su "stariji" pomagali mladjima da sagrade kucu, ono dadnu im ako nista plac, "prodaju njivu" il "kravu"user posted image da obezbijede djecu, i to je nesto NORMALNO
to sto se danas to pokusava prikazati "nenormalnim", pusti te price


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 662
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:46:04   
Super Beba
Ih, što bih ja voljela da je meni babo kantonalni ministar user posted image user posted image

_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 663
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:47:19   
veeseelaa
to sto se danas to pokusava prikazati "nenormalnim", pusti te price


šuplja, a sve se daje i previše za djecu



IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ih, što bih ja voljela da je meni babo kantonalni ministar user posted image user posted image



user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 664
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 15:53:26   
Arminaa
Svi mi pricamo, psujemo i osudjujemo kad cujemo kako ovi na vlasti zaposljavaju svoju familiju, prijatelje i poznanike, a svako bi od nas, samo da mu se pruzi prilika, isto ucinio. Znam da ja bih, pa zar mi ima iko preci od najblize rodbine. E sad, sto se nismo dobro uhljebili user posted image , to je drugi par opanakauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 665
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:07:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


ne mješaj jare i pare...

kad im dma sve u ruke šta će sticati za šta živjeti dalje...

sve ima mjesru pa i vrijeme u kojem dam što sma ja stekla


e bas je to pogresno razmisljanje da ti ucis djecu da zive i da sticu i da je to razlog njihovog postojanja???

Ja hB imam roditelje, koji su meni obezbijedili i auto i stan, a daleko od toga da ja sad nemam za sta zivjetiuser posted image ali da, zivot mi jeste laksi, ja sad hB ne moram Naimu ostaviti nepoznatim osobama od 16mj i trudna ici "glavom bez obzira" na posao jer "imam ratu kredita" HVALA BOGU DA NE MORAM, i to mogu zahvaliti Bogu sto mi je dao roditelje koji su se brinuli i koji i danas brinu za mene

A ja im nastojim na svaki nacin uzvratiti, magistar sam uskoro, evo u i komisiju su mi odredili za tezu, NIJEDAN ISPIT NA FAKSU NISAM PALA jer sam se STIDILA da iznevjerim povjerenje roditelja koji su mi obezbijedili sve uslove, do trudnoce s N paralelno sa studiranjem na postiplomskom studiju sam i radila kod privatnika "ucila posao"user posted image , evo sad im vodim i knjige i finansije, sluzim im i kao prevodilac u njihovoj firmi i kao potrckalo po potrebi, mm uskoro inzinjer aBd im isto trci sve ugoditi, odrzava im sitem u firmi i sitne kvarove oko struje pravi, nastojimo im ciniti dobrocinstvo koliko mozemo:) A uskoro planiram stati i na svoje noge i otvoriti svoju firmu aBd i krenuti njihovim stopama samo u svojoj struci.

tako da vidite da itekako imam za sta da se borimuser posted image


još da si porčitala moju drugu treću rećčenicu iz moje durge pa da skartiš elaborat sad...
al hajd sad napisala si većuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 666
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:20:21   
teacher75
biti sponzorusa mozda na prvu izgleda dobro al ja ne bih voljela nikada da ovisim o muskarcu, sta da mu se nesto desi- bankrotira, nadje drugu, umre itd... i ostanem na kraju bez icega, ni radnog iskustva ni ustedjevine. al ova varijanta sto je skorpija spomenula, da imam svoju nekretninu od koje bih super mogla zivjeti i placati dadilje i kucne pomocnice pa da nisam osudjena na kucu- e to mi se vec svidja, u tom slucaju ne bih ni ja radilauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 667
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:26:57   
senka27
i karijera i majcinstvo...medjutim ja sam izabrala trenutno majcinstvo...

dok djecaci malo ne porastu...a nemam tu ni mame ni sveki svi su nam daleko...

tako da sam ja ostala uz djecicu...a nije mi bas ni nuzda raditi...ali planiram za par godina akoBogda...to mi je cilj

kako sam se nadala dobro sam se udalauser posted image user posted image

_____________________________

Sve ce to o mili moj prekriti
Snjegovi,ruzmarin i sas

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 668
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:28:47   
melin
za djecu se zivi normalno je da cemo ih i pomagat ako zatrebajuuser posted image

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 669
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:32:36   
melin

IZVORNA PORUKA: senka27

i karijera i majcinstvo...medjutim ja sam izabrala trenutno majcinstvo...

dok djecaci malo ne porastu...a nemam tu ni mame ni sveki svi su nam daleko...

tako da sam ja ostala uz djecicu...a nije mi bas ni nuzda raditi...ali planiram za par godina akoBogda...to mi je cilj

kako sam se nadala dobro sam se udalauser posted image user posted image

hehe ovako je i kod mene...
bice posla akobogda al ovo vrijeme provedeno s djetetom se nemoze nikad nadoknaditi...user posted image

_____________________________

Mamina sreca najveca 10.02.2010
Dosla je radost i promijenila nas zivot zauvijek...:-)

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 670
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 16:43:07   
EEDITH
ovdje se o svemu više pisalo nego o konkretnoj temi,
pitanje je karijera i / ili majčinstvo,
svaka čast ženama koje mogu uskladiti to dvoje iako mislim da je potrebno puno truda i odricanja,i uvijek negdje podbaciš,bar u ovoj našoj državi.graditi karijeru može neko odn.neka koja ima dobro zaleđe,u finansijskom smislu pa i u pomoći oko djece,kuće........
kao što sam već rekla ja svoju karijeru majke nebih mijenjala ni za šta na svijetu,i tu ulažem svu svoju snagu i umnu i fizičku,
sa karijerom, jednom ako pogriješiš sve se sruši,ode i karijera i novac koji je čini mi se glavna suština karijere o kojoj se ovdje naglaba.
jer nije baš isto znanje ,što i karijeru...pa i AVA gradi karijeru ,pričale ste mi kako user posted image

a da ne pričam o masi naših političara koji su izgradili karijeru ,a zna se kako user posted image
i nije isto zaposlena mama(i sama sam) što i mama od karijere,
zar je vama normalno da mama ostavi bebu od 2 mjeseca i ide na put (a ne mora ),meni nije i možete me sada linčovati

i još što se tiče pomoći roditelja,pa zar i to nije narnormalnija stvar kao roditelja pomoći svome djetetu,
prvo mu treba usaditi da bude čovjek, i onda ćemo i mi imati pomoć od naše djece ako nam nekada bude potrebna,bar su mene tako odgajali,pa i ja svoju djecu...........






_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 671
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 21:00:02   
Galicia
zar je vama normalno da mama ostavi bebu od 2 mjeseca i ide na put (a ne mora ),meni nije i možete me sada linčovati


Nije normalno ni da tata ostavlja citavu porodicu i ide na put mjesecima. A ne mora.
Sve je stvar izbora.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 672
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 22:20:45   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Jednostavno mislim da ako im dam dobro obrazovanje ostalo će sve same steći, i to smatram jedinim ispravnim.


a šta ako ne steknu ipak auto il dom, a ti imaš mogućnost da im bez problema isto daruješ, ne bi?
ja bi bez dvoumljenja
svi mi pričamo ovo i ono a torte rodjendanske plaćamo po stoju, da ugodimo djeci
de ba, sve je to lijepo al ja bi svom djetetu dala sve u životu, sve


Ne placamo da ugodimo djeci nego da impresioniramo ljude do kojih nam u principu nije stalo.
Dijetetu je torta - torta, i to je ono sto nas razlikuje od djece.
Postali smo cinici....svemu znamo cijenu, ali rijetko cemu znamo vrijednost.


< Poruku je uredio hanabanana -- 7.5.2013 22:21:27 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 673
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 22:31:32   
manfri

IZVORNA PORUKA: eldinky

ovdje se o svemu više pisalo nego o konkretnoj temi,
pitanje je karijera i / ili majčinstvo,
svaka čast ženama koje mogu uskladiti to dvoje iako mislim da je potrebno puno truda i odricanja,i uvijek negdje podbaciš,bar u ovoj našoj državi.graditi karijeru može neko odn.neka koja ima dobro zaleđe,u finansijskom smislu pa i u pomoći oko djece,kuće........
kao što sam već rekla ja svoju karijeru majke nebih mijenjala ni za šta na svijetu,i tu ulažem svu svoju snagu i umnu i fizičku,
sa karijerom, jednom ako pogriješiš sve se sruši,ode i karijera i novac koji je čini mi se glavna suština karijere o kojoj se ovdje naglaba.
jer nije baš isto znanje ,što i karijeru...pa i AVA gradi karijeru ,pričale ste mi kako user posted image

a da ne pričam o masi naših političara koji su izgradili karijeru ,a zna se kako user posted image
i nije isto zaposlena mama(i sama sam) što i mama od karijere,
zar je vama normalno da mama ostavi bebu od 2 mjeseca i ide na put (a ne mora ),meni nije i možete me sada linčovati

i još što se tiče pomoći roditelja,pa zar i to nije narnormalnija stvar kao roditelja pomoći svome djetetu,
prvo mu treba usaditi da bude čovjek, i onda ćemo i mi imati pomoć od naše djece ako nam nekada bude potrebna,bar su mene tako odgajali,pa i ja svoju djecu...........






user posted image Potpisujem sve do posljednje rijeci , a sto se tice tih torto od 100 KM i sl glupostii to nikada ne bih uradila bas me briga za druge bitno mi je da je moje dijete zadovoljno sretno i zdravo a sve to mogu postici za mnogo manje utrosenog novca i malo vise truda

_____________________________

Kako oslovljavaš druge i drugi će tebe tako oslovljavati.

(odgovor članu EEDITH)
Neposredna veza do poruke: 674
   RE: Karijera i/ili majčinstvo ?
7.5.2013 22:33:01   
tijuška
Ja svoju djecu vodim na seminareuser posted image posao mi je takav da jednom mjesecno moram ici na seminar, tad tata uzme par dana i idemo na mamin seminar, nikad nisam prespavala bez njih a ni oni bez mene. Sve je to stvar organizacije, cak dok sa dojila znala sam prosvercati bebu u slingu, sreća pa su mi djecA mirna, bilo im je vazno samo blizina meme. Ja sam u nasem okruzenju nenormalna, bar mi to kaze velik broj kolegica, kazu ti si budala ostavi ih i odmori se, a ja se samo nasmijem na to i radim po svom. Pa ljudi moji ja ne pitam nikog od njih gdje su vaša djeca niti me to zanima. Ja sam uspjela doci do zvanja koje sam zeljela i koje mi osigurava sigurnu egzistenciju, a i mojoj djeci, do moje 70 godine. U tome mi je mm puuuno pomogao, bez njega ne bih mogla. Zajedno smo se odrekli dosta toga, i ponavljam moja djeca nisu niti jednu noc prespavala bez mame, moja djeca su dojena djeca i to do druge godine, i jedno i drugo a abd i trece cu. Ubrzo cu opet na porodiljno i sretna sam zbog toga. A kad mi jednog dana pofali vremena za djecu, to kontam kad se krene u skolu opet imam alternativu, brzo ću se presaltati u privatnike, nijedan automatski u nasoj drzavi nije propaouser posted image

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 26 [27] 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *