|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.6.2008 18:54:40   
mišur
I ja sam bila u dilemi šta koristiti , pošto dojim pa pilule ne dolaze u obzir.
Kondom nikad nismo koristili, a opcija "vađenja" na vrijeme mi nije baš pouzdana.

bebica mi ima 2,5 mjeseca, rano mi je za novu user posted image

Raspitala sam se za spiralu kod moje dr i rekla mi je da je to najbolje za žene koje su rađale, te da nikakvih nus pojava nema sem što malo produži dane menstruacije. A i ne boli kada se stavlja.
Tako da sam se odlučila za spiralu i idem za koji dan da je stavim, pa ću javiti kako je bilo 

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.6.2008 19:13:41   
_fairy_
stavljanje spirale ne boli.ja sam imala spiralu,samo moje tijelo nije ju podnosilo,tjekom mjeseca više puta sam krvavila.
pa ima njih više vrsta.ima kod vas Mirena?tu žene najbolje podnose.

_____________________________

cijeli život je škola....

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.6.2008 19:35:53   
medavi
Misure ja nosim spiralu vec tri god. Znaci kad sam rodila mladjeg sina odmah prvu mens. sam otisla i stavila spiralu....ja licno nemam nikakvih problema sem kao sto si i sama rekl a malo je menzes duzi a u biti je dobra stvar.Cula sam da ima zena kojima neodgovara i imaju problema u toku ciklusa,takodjer sam cula da ima i onih koje su zanijele i preko spiraleuser posted image pa malo imam sumnje ali do sad je funkcionisala dobro. U svakom slucaju meni je do sad najbolja kontracepcija spirala a osim toga najbolje je da se sam cuvas i da se ne oslanjas previse na muza. Svaka njima cast ali samo smo ljudi i desava se svastauser posted image Samo naprijed i user posted image za spiralu.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.6.2008 19:36:13   
mišur
Nemam pojma koje vrste imaju.
Baš ću pitati dr za tu Mirena

(odgovor članu _fairy_)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: sta koristite kao zastitu ??
9.6.2008 20:43:23   
nikka
Kod mene je Mirena,nikakvih reakcija,2 dana duža mjesečnica.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: sta koristite kao zastitu ??
11.6.2008 11:31:51   
Hannah
Ja ne dojim pa ću na pilule, samo pojma nemam kad da ih počnem koristiti :(

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: sta koristite kao zastitu ??
18.6.2008 13:22:48   
mišur
Jeli moram čekati prvu menstruaciju da bih stavila spiralu ili ne?

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: sta koristite kao zastitu ??
18.6.2008 13:31:12   
ame_la
Ja sam prije trudnoče koristila Jasmin tabletice za kontracepciju
i 100% su sigurne
mogu se kupiti u svakoj apooteci
kada sam prestala piti zatrudnila sam nakon 2 mjeseca

neki dan sam čula da se poslije tih tabletica treba napraviti pauza od tri mjesec pa tek onda raditi na user posted image
pa sam se bila i malo zabrinula
ali s obzirom da sam 36 sedmica trudnoče i da do sada nisam imala ama baš nikakvih problema, hvala Bogu, i da je s user posted image  sve ok, mislim da nemam razloga da se brinem
Šta mislite?

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: sta koristite kao zastitu ??
22.6.2008 9:24:37   
mišur
Ja sam 3 godine prije nego što ću zatrdudniti pila Logest, i kad sam pitala dr koliku pauzu treba napraviti prije trudnoće, rekla mi je da čim prestaneš piti tablete možeš raditi na tome.
Najbolje da pitaš dr, ali nemaš se ti šta brinuti, dogurala si do kraja. Još par sedmicaa i eto bebane...user posted image user posted image

Nego, ja juče bila kod dr da vidim za spiralu i kaže mi da je cijena obične, standardne, koja se najviše koristi, 30 KM, a Mirena, koja je navodno najbolja (i dr mi je to rekla), košta 300 KM. Ja sam se šokirala koja je razlika u cijeni, to mi je baš puno para.
Zna li neko kako se kreću cijene?

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: sta koristite kao zastitu ??
29.6.2008 11:44:55   
proud mom
draga amela.... ovo ide iz ličnog iskustva...

ja sam ti "uhvatila zeza" čim sam prestala piti pilule za lilule user posted image  čini mi se isti mjesec, pa me moja ginekologinja (sada bivša) naružila samo tako i živu me isprepadala... te nisi smjela ni pod razno, te beba može imati neki defekt, te ovo te ono.... sjećam se, kao da je jučer bilo, da ni sama ne znam kako sam se dovezla kući poslije tog pregleda (a trebalo je da kući donesem radosnu vijest - da smo trudni) i da je suprug, kad sam došla kući, preplašen iskočio pred mene s pitanjem šta se desilo... ispričala sam mu sve u detalje i moram ti priznati da nam je radost vijesti da smo trudni uskratila baš ona... nekako smo bili pogubljeni i smušeni... a stvarno se ranije nismo raspitali koliko moramo čekati da bismo počeli ganjati bebu... i tako smo taj prvi momenat proveli u agoniji...
po dogovoru sa suprugom odmah sutradan sam nazvala nekog drugog ginekologa i naručila se kod njega... otišla, ispričala čovjeku sve od a do ž i on se svemu tome nasmijao... rekao mi je da nemam ama niti jedan jedini razlog za brigu i da bi se pilule valjda uzimale svakih par mjeseci da su tako "opasne" a ne bismo morali da "terapiju" ponavljamo svaki mjesec... fino me čikac utješio, dao mi par savjeta i broj telefona za ne daj Bože i ja naravno ostala kod njega da vodim trudnoću...

sve 5!!! danas moj anđeo ima mjesec i kusur, jako je fina i napredna beba i nije da nema niti jedan defekt (gluho i daleko bilo) nego je kralj!!! moj mali svijet!!!

stoga, nemoj da brigaš bezze... sad samo svojom brigom možeš da bebu još više unervoziš... uživaj u svakom momentu trudnoće i nedaj se zbuniti user posted image

p.s. još koju sedmicu i eto bebane... nemoj da nas tad zaboraviš!!!

< Poruku je uredio proud mom -- 29.6.2008 11:46:14 >

(odgovor članu ame_la)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: sta koristite kao zastitu ??
19.8.2008 18:00:56   
tweety
Malo se raspitajte,mislim da postoje pilule koje se mogu koristiti i dok se doji jer nema jedne vrste hormona koje utiču na dojenje.Pitajte ginekologa ili u apoteci.

Ja sam lično koristila Diane 35 prije trudnoće,a poslije trudnoće sam probala Yasmin ali mi nisu odgovarale,tako da sam se vratila na Diane 35,pa onda Logest koje su iste kao Diane 35,i zamislite zaboravim novu tablu početi na vrijeme,kažem MM ništa od zaštite sad do iduće menstruacije,i desi se da user posted image user posted image ali mi nije teško palo jer smo svakako planirali ove godine.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: sta koristite kao zastitu ??
19.8.2008 19:33:25   
suncan_dan
ima "mini pila" koja samo sastoji gestagene, bez ostrogena. ako ima ostrogena, onda se mlijeko smanji/ili izgubi, i kvalitet mlijeka je puno losiji
ta pila je  98% sigurna i pocinje se 6-8 sedmica, poslije porod a da uzima. negativno kod tepile je, da se mora uvijek u isto vrijeme uzimat. najbolje je se raspitat kod dr.

ja sam se bila i za spiralu razpitala, ima bakrena spirala (s kojom dosta zena nije zadovoljno, i doktorica mi je isto nije preporucila) menstruacija moze bit duza jaca i da vise boli user posted image a mirenu vecina ljudi podnose, ona je plasticna, i ima hormone, moze bit da senebude menstruacija vise dobijala...a ja bi i dalje htjela moj menzus user posted image jer imam s tim malo problema...tako da se ni za jednu ni drugu odlucila nisam


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 9:04:34   
lida
Ja sam se odlućila za spiralu i kupila sam bakrenu sad ćekam mengu pa onda kod doktora.

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 11:17:04   
tweety
Tako je semi83,ta pilula se zove mini pilula koja ne utiče na mlijeko.

Ja iskreno nikad ne bih stavljala spiralu,radije bih pilulu.


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 12:42:36   
HINDA
prirodna zastita tj. prirodno cuvanje, to je problem muskarca a ne zene, sto bi ja ugrozavala svoje zdravlje. Pitaj te svaku doktoricu ali privatno ako poznate pa ce te cuti hocel vas nasavjetovati na pilule, normalno da nece to je drugo sto je to njihov posao i oni zaraduju na tome hljeb, tako isto za spiralu, niste ni svjene sta radite, zbog cega? da udovoljite svom muzu? e pa ja cu mu udovoljiti ako on meni udovolji. Uzajamna ljubav. Probaj te na internetu naci stranicu dr.Martina Cuka iz ZG i pitaj te ga za spiralu, on ce vam lijepo objasniti. citala sam da odredena vrsta tablete moze uticati na plod i nakon godine dana od uzminja te tablete i zaceca trudnoce.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 14:51:11   
nikka
IZVORNA PORUKA: HINDA

prirodna zastita tj. prirodno cuvanje, to je problem muskarca a ne zene, sto bi ja ugrozavala svoje zdravlje. Pitaj te svaku doktoricu ali privatno ako poznate pa ce te cuti hocel vas nasavjetovati na pilule, normalno da nece to je drugo sto je to njihov posao i oni zaraduju na tome hljeb, tako isto za spiralu, niste ni svjene sta radite, zbog cega? da udovoljite svom muzu? e pa ja cu mu udovoljiti ako on meni udovolji. Uzajamna ljubav. Probaj te na internetu naci stranicu dr.Martina Cuka iz ZG i pitaj te ga za spiralu, on ce vam lijepo objasniti. citala sam da odredena vrsta tablete moze uticati na plod i nakon godine dana od uzminja te tablete i zaceca trudnoce.

Ovo mi zvuči kao što propovjedaju katolički svećenici,i ja sam vjernik ali ove stvari nemogu da shvatim ozbiljno,naime kažu oni da spirala izaziva abortus svaki mjesec jer dođe do začeća ali ga spirala prekine,znači ja abortiram svaki mjesec,tablete takođe nedozvoljavaju da se plod razvije i ubijaju ga,kondomi takođe nisam sigurna što,jedina dozvoljena kontracepcija je praćenje plodnih dana,ma malo sutra imala bi do sad desetoro djece.
Meni spirala super stoji nikakvih reakcija i vrlo dobro sam se raspitala prije stavljanja i izvršila potrebne preglede,ako će doći do komplikacija doći će nakon prve mjesečnice i odmah se izvadi,ako ju tad tjelo prihvati sve je ok i treba se samo uobičajeno kontrolirati godišnje,papa.
Poznajem žene koje su i nakon 5godina kada se vadi ili vrši zamjena spirale, vrlo zdrave,takođe su danas i pilule preporučljivije nego prije jer nema više simptoma debljanja,mučnina,dlakavosti.
A to da je kontracepcija problam muškarca to si u krivu i mislim da je svima jasno da je pitanje sexualnih odnosa,zaštite od bolesti i trudnoće obostran problem.

(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 15:14:51   
ElmaB
Draga Hinda, ne slazem bas sa tvojim misljenjem. Mislim da je u braku najvazniji dogovor i kompromis pa tako i kada je o kontracepciji rijec. A, to neka me on cuva, necu ja ugrozavati svoje zdravlje, je vise nego sebican stav. Ja sam poslije prvog djeteta koristitila pilule i sasvim normalno nako dva mjeseca od prestanka uzimanja istih, ostala trudna. Sada ih opet koristim, i hvala Bogu, super podnosim.
Ovo sto sam napisala je moje licno misljenje i nadam se da nikome nece dati povoda da se otpocne neka nova rasprava!

Pozdrav!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu HINDA)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 15:17:39   
M kao Mama
Moja prva rodica i jedna poznanica zatrudnile preko spirale, ne pomakla se sa mjesta, sve se dešava,

pilule sam i sama pila, ali nakon problema sa bubrezima, morala sam ukinuti ih, sada se "čuvamo" na razne načine

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 15:20:40   
ElmaB
U pravu si Alma, ne postoji 100% sigurna zastita, jer ono ako hoce da se desi desice se, ma koliko se mi cuvale. Ali, ja se drzim one stare, bolje sprijeciti, nego lijeciti. Jer, hvala Bogu, imam troje djece i za sada ne planiram vise. Mada, nikada se ne zna...

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 15:46:41   
sarah
Ni ja se ne bi slozila sa Hindom da je prirodno cuvanje problem muskarca, a ne zene. Smatram da je svaki problem u braku (bilo da je to bolest, neimastina, nezeljena trudnoca, problem zaceca, i sl.), zajednicki problem.
A sta cemo koristiti kao sredstvo zastite, to je licni izbor svakog pojedinca.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 15:54:57   
Bosanka
Ja spiralu koristim,a nije mi jasna teorija bapska,:Dojim pa ne mogu ostat trudna:::::ne mogu vjerovat da se neko povodi za tim....Apsolutno je moguce zatrudnit dok se doji,dokazano,cak se naucno to zna.uopste ne znam na osnovu cega neko vjeruje u suprotno...

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 16:50:14   
Amela V.

IZVORNA PORUKA: ElmaB
Draga Hinda, ne slazem bas sa tvojim misljenjem. Mislim da je u braku najvazniji dogovor i kompromis pa tako i kada je o kontracepciji rijec. A, to neka me on cuva, necu ja ugrozavati svoje zdravlje, je vise nego sebican stav.


U potpunosti se slazem s tobom....



_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 17:39:56   
tweety
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Draga Hinda, ne slazem bas sa tvojim misljenjem. Mislim da je u braku najvazniji dogovor i kompromis pa tako i kada je o kontracepciji rijec. A, to neka me on cuva, necu ja ugrozavati svoje zdravlje, je vise nego sebican stav. Ja sam poslije prvog djeteta koristitila pilule i sasvim normalno nako dva mjeseca od prestanka uzimanja istih, ostala trudna. Sada ih opet koristim, i hvala Bogu, super podnosim.
Ovo sto sam napisala je moje licno misljenje i nadam se da nikome nece dati povoda da se otpocne neka nova rasprava!

Pozdrav!



Slažem se stobom!user posted image


_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: sta koristite kao zastitu ??
20.8.2008 22:11:34   
mamin sin
Mi koristimo prekinuti snosaj iliti "cuva nas muz".user posted image user posted image  Tako smo se cuvali i sedam godina prije dolaska bebace i nikad se nije sto kazu omaklo, hb, i sada se isto cuvamo. Par puta smo probali sa kondomom, ali em sto mi se ne svidja em me nekakva veca nesigurnost uhvati, sta da pukne.user posted image A ovako imam puno povjerenje jer se dragi moze dobro kontrolisati, sto bas i ne moze svaki muskarac. Mada mozda i razmislim o spirali, vidjet cemo...Ne ganjam plodne i neplodne jer se to nikad ne zna.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: sta koristite kao zastitu ??
23.8.2008 22:35:53   
HINDA
tacno tako kompromis, al sta je kompromis????jel kompromis uzimaj ti zeno pilule ili stavi spiralu pa cemo se mi tako cuvat? Svaka vjernica dobro zna da u Islamu nista nepostoji a da nije s razlogom naredeno ili preporuceno od Poslanika, pa zato i sama kontracepcija nije Poslanik djaba  preporucio prirodnu, sada ce te vjerovatno reci tada nije bilo pilula ili spirala, ali postojali su i drugi nacini ali nije te preporucio nego upravo onu najbolju za zenu. U islamu je zabranjena spirala to trebaju vjernice da znaju da  im je to haram. 

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *