|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:33:21   
veeseelaa
ma slažem se da dijete ne treba forsirati da hoda, da jede nešto što nije u skladu sa dobi djeteta al što neki roditelju mogu biti peglativni i meni dodje da kažem:
hajde ba, neće mu ništa bitiuser posted image
jer smara osim sebe (što me ne zanima uopće) i ljude okolo tj mene user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:37:30   
vjestica
davanje savjeta koji neko nije tražio jest pametovanje
i ne bitno je jeli pametan ili nebulozan savjet
toj mami da je trebalo tuđe mišljenje, tražila bi ga
osim toga mame kad izvedu djecu i na puno manju hladnoću, dobiju tonu  pametovanja od usputnih dušebrižnika


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:39:37   
Anoniman
emmma.L pa nisi ti kriva nista iskreno ja da sam na tvom mjestu bila ja bi rekla da mu nije hladno,da bude na tolikom minusu.Ja anela neizvoim van po minusima jer je jako osjetljiv,probala sam i za par dana je zavrsio na pencilinima.Rekla sam da vise nece proviriti dok nebude bar plus napolju.
Ja kazem svoje misljenje ,nesutim al nepametujem sad nesto nisam ni ja neki naukuser posted image samo recimo kazem iz svog licnog iskustva.Mogu i polsusat necije misljenje,i savjet a na meni je dal cu tako uraditi ili ne.Meni to nije pametovanje vec savjet dobro namjeran.
Jednimo me nervira kad se ko uplice u hranu ,kako i scim da hranim ga...tako od malena al nisam slusala nikog,najvise prica dok je bio manji pa pio ad.Kad to kazem oni se zblehnu,kao moje djete pije kravlje mlijeko od 4mjes.recimo.Neka reko tvoje djete ,tvoja odluka hrane moje djete moja odluka hrane.Licno kazem nemoj mi,o tome sta me briga neka se ljuti tko,hoce i usute.


(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 403
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:40:48   
Blue rose RR
Ako tražim savjet, tražim ga od više ljudi (čije savjete priznajem kao pozitivne), ako ga ne tražim, a isti mi ga dušebrižno uvaljuju, u početku lijepo ignorišem, a ako neko navaljuje cinično ga skinem sa grbače.
Ne zanima me kako neko dijete hrani, oblači, odgaja. Sa svojim mužem, ili prijateljicom mogu da prokomentarišem (ili kako mi to narodski kažemo "otračam"), ali mi ne pada na pamet da nekome solim um.
Tebi tvoje, meni moje.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:41:27   
veeseelaa
e to da hahahah osobito onaj dio kad kažu "čuvaj je" sažaljivim glasom
Eto neću, ti ćeš user posted image user posted image
al u biti ne treba se oko toga nervirati, takav je zeman došao pa svi pametuju

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:43:17   
Anoniman
sad me trenutno nervira svekaruser posted image recimo,kad veceramo trpa anelu zalogaje vise no sebi u ustauser posted image ja fino kazem ne toliko,povratice,pljunit ce isprljat ce mi sve al dzaba on je upravu on je  dvoje svoji odhranio bla,bla.Neprodje sek.anel pljunu eto reko jesam upravu ja saduser posted image Ili,neku noc mu trpa slaninu u usta user posted image kad sam to ugledala trkom sam do njega otsila i izvadila komadinu dok se anel bunio,strah me udavit ce se ....nista drugo,sudzku mu daje,salamu sve sto netreba kaze pusti djete da jede ajd reko nekad al stalno nedam !!!Fino pred njim,izvadim ili bacim .......nebude mu drago al zaboli me dupe

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 406
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:44:58   
veeseelaa
iznenadi me sa slaninom user posted image  il ja dobro ne vidim, malo sam umorna

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:46:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Ako tražim savjet, tražim ga od više ljudi (čije savjete priznajem kao pozitivne), ako ga ne tražim, a isti mi ga dušebrižno uvaljuju, u početku lijepo ignorišem, a ako neko navaljuje cinično ga skinem sa grbače.
Ne zanima me kako neko dijete hrani, oblači, odgaja. Sa svojim mužem, ili prijateljicom mogu da prokomentarišem (ili kako mi to narodski kažemo "otračam"), ali mi ne pada na pamet da nekome solim um.
Tebi tvoje, meni moje.

tako jeuser posted image Da se nadovezem jos samo ovouser posted image user posted image prjateljica mi trudna bila anel imao 6mjes.a on ce MM naravno eto M.ako ti sta zatreba savjet,pomoc samo pitaj moju zenu doslo mu da ga zviznem pred svjetom u facu.Reko posle toj zeni,ma mani se mm.ja se nikom necu nametat i govoriti kako ces sta ces,snaces se sama .Ako te bas nesto,zanima i ako mislis da ja znam pitaj me ako znam pomocu recu ti.
A mm.sam ocitala bukvicu da ubuduce neprica umjesto mene ,i neprica ono nasto ja nisam ni pomislilauser posted image .Da se nekom uplicem u zivot.Pa sta ako joj je prvo djete i meni je bilo naucit ce ,necu se sama nudit ej,ovako ces onako ces.Neka radi kako god hoce .....


(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 408
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:47:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

iznenadi me sa slaninom user posted image  il ja dobro ne vidim, malo sam umorna
vidis dobrouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 409
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:49:53   
ivanam28
hahaha citam ovo sve i vidim da je kod svakoga isto. Moja svekrva je malenom donijela monte puding kad mu je bilo mjesec i par dana,otvorila ga uzela kasiku i krenula da ga hrani.Sreca da sam tu bila i to vidjela.Kad sam joj rekla da je on mali za slatko i za puding (user posted image mjesec i par dana!!!!!!!) pogledala me ispod oka kao ono ˇˇšta ti znasˇ i hladno mi odgovorila da je ona dvoje djece odgojila i da ona bolje zna sta moze a sta ne i da mu nece nista biti!!!!!!!!!! i dan danas se petlja oko ishrane kao nista mu nece biti da kasiku meda (nema ni godinu) da mu da kole ili fante neka proba itd.... jezim se od toga.ako mi ne mozes dati normalan savjet kao savjet bez nametanja nemoj nista ni reci.ja sam uvijek za savjet otvorena ali ovako nesto...kosa mi se na glavi dize

_____________________________

Nas mali princ Filip Noa dosao na svijet 13.01.2010
Prva dva zubica dobio sa 3,5 mjeseca sada ih ima 8:))
06.01.2011 maleni andjelak PROHODAO:))))))

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:51:57   
Skvo RR
Ja zaista nemam tih problema.

U porodici, zna se ko je odgovoran za moje dijete.To sam ja. Niko i nikada od mojih bliznjih nije se do sada, a vjerujem i u buduce, petljao u nacin mog odgoja djeteta, ishrane i slicno. Svi moje "nacine" postuju. To je pravilo uspostavljeno danom kada sam izasla iz bolnice.  O spoljnim ljudima nemam sta ni da napisem.

Savjet je savjet, ako ga ja i iskljucivo ja trazim od nekoga. Sve drugo mi stvara otpor, i kontraefekat. Ista stvar je  i u mom odnosu prema drugima, ako me neko nesto pita, ja mu kazem. 

Medjutim u vecini slucajeva sklona sam da sa nekim ljudima (tu postoje izvjesne gradacije) razmjenjujem ne SAVJETE vec ISKUSTVA.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 28.12.2010 14:57:12 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:52:01   
Dinkica
emmaL,  da sam bila na tvom mjestu i da sam imla rezervne čarapice ili još bolje rukavice ja bih ponudila mami da ih obuče bebi, pa ako hoće hoće a ako neće ništa...to je po meni briga o djetetu ili bilo kome
S druge strane da nisam imala rezervne ne bih govorila ništa jer nemam rješenja i šta ću ženi pristajati na muku i govoriti da je bebi hladno kad nema rukavica....

S druge strane da sam na mjestu te mame a da si mi ti ponudila rukavice ili čarapice obukla bi ih 100 %, nisam jednom bila u prilici da sam svojoj djevojčici obukla tuđi dzemperak ili je pokrila tuđom dekicom jer sam zaboravila naš.

Sve ovo je po meni briga o djetetu i ponudiš jednom i ne dosađuješ, ne smatram se najpametnijom mamom na svijetu tako da sam dosta savijeta od drugih prihvatila i pokazalo se korisnim user posted image a kad osjetim potrebu da dam savjet ja kažem u stilu " ja to radim tako...." , ne kažem "trebaš tako..." pa ako hoće neka posluša nije mrtva glava.



_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 14:58:13   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja zaista nemam tih problema.

U porodici, zna se ko je odgovoran za moje dijete.To sam ja. Niko i nikada od mojih bliznjih nije se do sada, a vjerujem i u buduce, petljao u nacin mog odgoja djeteta, ishrane i slicno. Svi moje "nacine" postuju. To je pravilo uspostavljeno danom kada sam izasla iz bolnice.  O spoljnim ljudima nemam sta ni da napisem.

Savjet je savjet, ako ga ja i iskljucivo ja trazim od nekoga. Sve drugo mi stvara otpor, i kontraefekat. Ista stvar je  i u mom odnosu prema drugima, ako me neko nesto pita, ja mu kazem. 

Medjutim u vecini slucajeva sklona sam da sa nekim ljudima (tu postoje izvjesne gradacije) razmjenjujem ne SAVJETE vec ISKUSTVA.


Potpis!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 15:26:03   
reallove
ja nemam problema sa "hajde ba,nece mu nista biti" kod mene je kontra,pazi da mu ne bude ovo,pazi ono i takouser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 15:32:01   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: reallove

ja nemam problema sa "hajde ba,nece mu nista biti" kod mene je kontra,pazi da mu ne bude ovo,pazi ono i takouser posted image user posted image


e mene moj tata ovim izludi, za sve se boji

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 15:47:45   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

IZVORNA PORUKA: reallove

ja nemam problema sa "hajde ba,nece mu nista biti" kod mene je kontra,pazi da mu ne bude ovo,pazi ono i takouser posted image user posted image


e mene moj tata ovim izludi, za sve se boji

moram se nadovezati na ovo, moji svekar i svekrva isto tako, nemoj ovo pazi ono, neki dan dali oni meni neki album sa slikama mm i njegove sestre kad su bili mali.ja gledam kad ono moja zaova sa nepunu godinu stoji na sred stoa sama a oni je slikaju.kazem ja njima pa sta je ovo kako vas nije bio strah da ce pasti.kaze moja zaova, e moja ti nisu oni nad nama tako strepili kao sad nad unucima i naravno svi se pocnu smijati.
to je samo jedan dokaz da je to baka, dedo, nana sindrom i da to koliko god nas izludjuje normalno je u vecini slucajeva user posted image


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 16:01:31   
ivanak
FELIX jesi li se ti bunila što je on njemu trpao ili što mu je davao slaninu?????

A čuj, moj Antonio, jede stvari koje odrasli ne bi nikada... Npr. kulen, ljuti šipak, slanine, kobasice...
Ali ipak ne pretjerujemo, malo pomalo mu davam.
Neće njemu ništa biti od malo slanine po mom mišljenju, a sad kako ti god hoćeš!

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 16:02:36   
emma.L
IZVORNA PORUKA: ivanak

Neće njemu ništa biti od malo slanine po mom mišljenju, a sad kako ti god hoćeš!


user posted image  super!

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 16:44:22   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: ivanak

FELIX jesi li se ti bunila što je on njemu trpao ili što mu je davao slaninu?????

A čuj, moj Antonio, jede stvari koje odrasli ne bi nikada... Npr. kulen, ljuti šipak, slanine, kobasice...
Ali ipak ne pretjerujemo, malo pomalo mu davam.
Neće njemu ništa biti od malo slanine po mom mišljenju, a sad kako ti god hoćeš!


ovo je poenta kompletne price, bez uvrede.
tvoje dijete i ti radis tako sto ne znaci da drugi trebaju tako i da je ispravno.
ja djetetu svom nikad ne bih dala  suhomesnate proizvode ali to sam ja.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 16:56:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivanak

FELIX jesi li se ti bunila što je on njemu trpao ili što mu je davao slaninu?????

A čuj, moj Antonio, jede stvari koje odrasli ne bi nikada... Npr. kulen, ljuti šipak, slanine, kobasice...
Ali ipak ne pretjerujemo, malo pomalo mu davam.
Neće njemu ništa biti od malo slanine po mom mišljenju, a sad kako ti god hoćeš!
bunila sam se sto mu je davao ogromne komadine u usta ne pomalo vec ko velikom inasanuuser posted image i bojala sam se da neudavi se za mene je anel jos mali da takve stvari moze jesti.I plus bilo mi je preslano,a to mi bas nije dobro ni nama a kamoli djetu.
I bas bas,kad malo razmislim bolje nedaje mi se slanina.Ja to nevolim,i NECU  da jedem Niti sam Kad probala Niti Cu probati.
MM.svekar to jedu kao jetrva i njena djeca ja i sveki smo crne ovce sto nejedemouser posted image user posted image al nasa stvar.
Pa sam mm.govorila da mi nije drago sto anel to jede sta ja znam,svekar kaze nece mu nista biti ma znam da nece al,to je do nase vjere.Sta mene briga sto moj svekar nevjeruje ni usta i MM.isto.Ja vjerujem......i zato nejedem
Odoh ja OT.


< Poruku je uredio felix -- 28.12.2010 17:05:56 >

(odgovor članu ivanak)
  Neposredna veza do poruke: 420
   [Obrisana poruka]
28.12.2010 16:58:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 421
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 17:07:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: ivanak

FELIX jesi li se ti bunila što je on njemu trpao ili što mu je davao slaninu?????

A čuj, moj Antonio, jede stvari koje odrasli ne bi nikada... Npr. kulen, ljuti šipak, slanine, kobasice...
Ali ipak ne pretjerujemo, malo pomalo mu davam.
Neće njemu ništa biti od malo slanine po mom mišljenju, a sad kako ti god hoćeš!


ovo je poenta kompletne price, bez uvrede.
tvoje dijete i ti radis tako sto ne znaci da drugi trebaju tako i da je ispravno.
ja djetetu svom nikad ne bih dala  suhomesnate proizvode ali to sam ja.
mala tvoja stvar tvoja odluka o.k postujem touser posted image .
Kao sto neko daje recimo moj svekar aneluuser posted image a nije mi bas drago al hajd sad nejse.nece vise bar dok ja imam cetvere oci tu pored njega

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 422
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 17:18:41   
Malenaoduvijek
ja to svom svekru ne bih bas pustila tek tako, ne samo svekru nego i mom tati ili bilo kome drugom.nedavno je meni bila kuma i njena sestra i onadaje mom mladjem kolac koji sam ja njoj donijela.ja njoj kaze halo meni se cini da je to za tebe a ne za njega.srecom moj svekar ni svekrva i niko dr od najblizih ne daje mojoj djeci nista sto ja ne dozvoljavam, bilo to slana supa ili kravlje mlijeko, nema ko sta u to da se mijesa.jer ja sam im mama i ja cu biti s njima kad im bude lose ili kad budu povracali a ne taj neko.
ja bih to fino rijesila

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 17:27:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

IZVORNA PORUKA: vjestica

davanje savjeta koji neko nije tražio jest pametovanje



Ne bih se slozila! Da se razumijemo ne volim se petljati ni u ciji odgoj, ali ponekad je savjet dobro dosao.
Recimo, neki dan me zove prijateljica koja je bebi od 3,5 mjeseca počela dodavati i ostalu hranu. Ja svojoj curici ne planiram do 6 mj, al boli me briga sto je ona tako oducila, jer to je iskljucivo njena stvar. Ali kad mi je rekla da joj soli hranu, meni zlo doslo. Ja sam joj na fin nacin dala do znanja da pokusa da ne soli hranu bebi, a sad njeno je hoce li ili nece. Ipak mi je prijateljica, i ja bih poslusala njen savjet.

A sveopce petljanje tipa: daji joj vode, pocni i ti svojoj dodavati, bla,bla,bla okacim macku o rep. Sve zavisi ko ti 'pametuje' i o čemu. Ja recimo neke stvari ne bih ni znala da mi neko nije 'pametovao'...

Ono što uvijek izbjegavam i čega se drzim jeste pametovanje trudnica(naspavaj se,čekaj da rodiš, auuuuu al porod boli...), jadne zenice vec istraumirane od silnih savjeta!!!!



Ni ja se ne bih slozila u nekim slucajevima npr daje djetetov zivot u opasnosti, jer majkane zna ,kad bi cutala tj precutala i rekla ma boli me  neka stvar nije moje dijete tim postupkom dovodim i sama dijete u ivotnu opasnost....
Ima blentavih savjeta milion samih dobila,nemoj ovo, pusti to, stavi daj mu to...Ja jednostavno ignorisem,ali poneke savjete koje sam dobila iako nisam pitala poslusala sam....
Npr sad me ubise sa pitanjima pa kad ce mali progovoriti,sto ne hoda jos??Ja nemogu dijete natjerati na silu ni da prica ni da hoda, cuj  gluposti....Vise i ne odgovaram na ta pitanja???

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 424
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
28.12.2010 17:40:04   
ivanak
MALA jesi li ti pročitala u mom postu da svatko sa svojim djetetom radi što god hoće, u konačnici...
E pa onda ne pričaj svašta, nego pročitaj do kra
ja.
Ja inače nisam za davanje suhomesnatog, ali mali komadićag pršuta ( to je mjere cenat za cenat ) smatram da ne pravi problem malom djetetu. Ali opet ponavljam da svak radi kako god hoće.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *