|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 9:16:16   
Anushka
ma ja sam nekako uspjela objasniti da uobrocavanje i samotjesenje dovodi do zastoja u psih razvoju pa zato imamo ovoliko pusaca i pretilih odraslih, te ovisnika (alkohol, droga kocka ali i emocionalnih ovisnika itd)- oralni karakter a ako prodje tu fazu OK ovo sa tutom dovodi do razvoja tzv analnog karaktera i realno, jaako malo odraslih ljudi ne spada u jednu od ovih kategorija upravo zbog ovih efikasnih nacina odgoja... pa izmedju ostalog i ta potreba za kontrolom i forsiranje vlastite nepogresivosti i "sveznalosti" je rezultat ovakvog odgoja... nedavno sam imala priliku pricati sa svojom bakom kako je nju njena majka odgajala, pa ona moju mamu, pa mama mene i sad ja alena... i hvala Bogu, ona je u svojoj poznoj starosti dovoljno lucidna da uvidi greske koje se prenose sa generacije na generaciju.. ali su to rijetki  primjeri...

(odgovor članu ivana199974)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 9:41:50   
acudesa
U moru svakojakih savjeta ti više ne možeš skontati koji je ispravan, treba SVE saslušati, sabrati-oduzeti i donijeti svoju odluku.

Evo jednog od primjera kad je snaha trebala poslušati svekrvu; ne radi se o meni, ali o bliskoj osobi da: Dijete se tek rodilo, snaha u svom modernom stanu svime "ugodila" djetetu, zamračila mu sobu svilenim zastorima i dijete po cijeli dan u toj sobi. Svekrva joj je rekla: Traba djetetu svjetlosti, skloni zastore.....
hahhaha..da vam ne prepričavam snahinu reakciju, kao i svaka moderna-pošizila:eto, ja ništa ne znam, ti znaš...bla, bla...dijete je bilo u stomaku, tamno mu je bilo-logičnije je da mu je i sada zatamljeno...ok, svekrva ušutila...ali, dijete je dobilo žutilo i u bolnici zaglavilo 7 dana....
Snaha priznala da je pogriješila i Boga mi malo bolje sasluša svekrvu i razmisli, ipak, o njenim savjetima...

Ali, ne treba slijepo slušati, treba napraviti kombinaciju tradicionalnog i modernog, ono što TI lično smatraš da je najbolje...


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 10:07:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja sam alergicna na to nece mu biti nista,stvarno nisam neka babroga ali to daj mu ovo,daj mu ono,kao da mu je godina a ne 5 mjeseci me izluduje,jer ako ja necu nema se tu sta navaljivati,kao npr.povijat cemo dijete,ja rekla necemo nema potrebe,odmah belaj kako ja necu nista da poslusam i tako dalje,ali ne mogu da shvatim da oni onda cak govore kako ja ne zelim dobro svome dijetetu,ma gluposti.Dosta toga se promijenilo u odnosu na prije jer se dosta toga pokazalo pogresnim kao naprimjer hodalice da vise odmazu nego sto pomazu,ali ti to ne mozes dokazati nasem narodu,zato ne treba se previse obazirati na to prst  uho i po svome barem ja nastojim tako


izvini Emice, nemoj da me pogresno shvatis, da mislis da zelim neko prepucavanje, samo zelim razmjenu misljenja...
sto navodis primjer povijanje, kako bi ti komentarisala situaciju da poznajem zenu koja je rodila 3 djece, 3 prekrasne cure, ali niti jednu nije htjela povijati govoreci ma sta cu ih povijati to se radilo prije zato sto nije bilo jednokratnih pelena, pa su se zene lomile dok su stiskale djecu, stezale ih, a poslije se lomile dok bi oprale te iste pelene... sve 3 cure su nosile kajseve zbog nepravilnog razvoja kukova...user posted image
ja sam oboje djece povijala, Sabinu prvih 40 dana, a eto Ermina sam samo mjesec dana povijala, ali taj starinski obicaj se pokazao ispravnim, jer moja djeca danas imaju ispravno razvijene kukove, a Sabina ima noge pravke ko strijele, mogla bih je vec u manekenke upisati... user posted image user posted image  
zasto se bjezi od povijanja, jeli zbog neke stete koje mislite da moze nanijeti djetetu ili zbog jednostavnosti???

(odgovor članu Emica_sa)
  Neposredna veza do poruke: 78
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 10:15:48   
vjestica
iščašenje kukova je urođeno i češće je kod curica
ne nastaje zbog povijanja kukova nit nestaje zbog toga
povijanje je više da se zaštite kukovi zasvaki slučaj dok se ne uradi snimak kukova i vidi ima li luksacije ili displazije kukova


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 10:20:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vjestica

iščašenje kukova je urođeno i češće je kod curica
ne nastaje zbog povijanja kukova nit nestaje zbog toga
povijanje je više da se zaštite kukovi zasvaki slučaj dok se ne uradi snimak kukova i vidi ima li luksacije ili displazije kukova



hvala user posted image

(odgovor članu vjestica)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 11:05:33   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Ja sam alergicna na to nece mu biti nista,stvarno nisam neka babroga ali to daj mu ovo,daj mu ono,kao da mu je godina a ne 5 mjeseci me izluduje,jer ako ja necu nema se tu sta navaljivati,kao npr.povijat cemo dijete,ja rekla necemo nema potrebe,odmah belaj kako ja necu nista da poslusam i tako dalje,ali ne mogu da shvatim da oni onda cak govore kako ja ne zelim dobro svome dijetetu,ma gluposti.Dosta toga se promijenilo u odnosu na prije jer se dosta toga pokazalo pogresnim kao naprimjer hodalice da vise odmazu nego sto pomazu,ali ti to ne mozes dokazati nasem narodu,zato ne treba se previse obazirati na to prst  uho i po svome barem ja nastojim tako


izvini Emice, nemoj da me pogresno shvatis, da mislis da zelim neko prepucavanje, samo zelim razmjenu misljenja...
sto navodis primjer povijanje, kako bi ti komentarisala situaciju da poznajem zenu koja je rodila 3 djece, 3 prekrasne cure, ali niti jednu nije htjela povijati govoreci ma sta cu ih povijati to se radilo prije zato sto nije bilo jednokratnih pelena, pa su se zene lomile dok su stiskale djecu, stezale ih, a poslije se lomile dok bi oprale te iste pelene... sve 3 cure su nosile kajseve zbog nepravilnog razvoja kukova...user posted image
ja sam oboje djece povijala, Sabinu prvih 40 dana, a eto Ermina sam samo mjesec dana povijala, ali taj starinski obicaj se pokazao ispravnim, jer moja djeca danas imaju ispravno razvijene kukove, a Sabina ima noge pravke ko strijele, mogla bih je vec u manekenke upisati... user posted image user posted image  
zasto se bjezi od povijanja, jeli zbog neke stete koje mislite da moze nanijeti djetetu ili zbog jednostavnosti???


Izvini ali ja svoje dijete nisam povijala i isto tako je sve uredu,a moja tetka je povijana i dan danas ima problema sa kukovima,a kao mala je isla da se lijeci i nosila je te kaiseve,a ja sam po zanimanju doktor i znam da se to povijanje pokazalo pogresnim jer su ljudi to pratili godinama i istrazivali ,a sada to sto se tice kukova je sve individualno kao i sve ostalo,ali ne znam samo ako citav svijet ne povija mi se uvijek pravimo pametni i eto u nas u zdravija dijeca,malo sutra.Isti je slucaj sa autosijedalicom svugdje u svijetu ti je dozvoljeno da stavljas dijete bukvalno od rodenja samo u nas nevalja i naljepe te zato,ali Balkan je inace specificna sredina to se da zakljuciti iz mnogo stvari

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 11:14:25   
faris06
malo OT , ali da  vec jednom rijesimo to povijanje i kukovi. Sa iscasenjem kukova se radjas , ono ne nastaje ili nestaje povijanjem ili ne povijanjem, zato se i govori o urodjenom  iscasenju kukova, i za to se UZV radi u  sa 6 do 8 nedjelja. Medjutim dokazano je da i siroko povijanje  (svedske pelene i ostala cuda)nema veze sa pravilnim razvojem  ( naravno ako je na UZV sve ok , ako bebi nema neku displaziju)jer stavljali ga ili ne kukici su takvi kakvi jesu, zbog gore navedenog, tako da se sada ni to ne preporucuje. A prijasnje misljenje o povijanju nije bilo radi kukova nego "da bi noge ispravili".

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 12:31:44   
elkina_mala
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  AJOJJJJJJJ
pa sta ako je prije TAKO bilo jel to znaci da i sada mora biti tako??
ah da trebamo i dalje zivjeti u starom vjeku i nemicati se!!!!!
pa sto onda ljudi zavrsavaju medicinu,zasta ona postoji??
Pobogu....mene ovo nervira pravo..vidi apr primjera:
Jetrva ima 3 djece,najstarije (8 godina) necuje dobro,imao operaciju uha,i oni i dalje se DERUna njega,i to kazu "pa sta ce mu biti"....
onda maloj bebi od nepunih godinu dana sud avali pice koje ima u sebi 1% alkohola,niej to puno al za djecu to nije,nit za njhivo organizam,ja im kazem pa sto radite to,kaze nece joj nista bitiuser posted image user posted image
onda djetetu odmah daju znaci od nekih 3mejseca,zeni je presjeklo mlijeko i ona bebi daje normalno mlijeko kravlje sa keksom..i to djete konstatno svaki dan jede...ja stvarno neznam pobogu zar nemoze kupit hranu za bebe??:s
onda ja imam akvarij 25litara kaze djever "ajde sta ti fali ga iznijeti ence ti nista biti"user posted image user posted image a ja trudna:s a njima to normala..jer je njegova u 5mjesecu regal puno drvo sa jedne strane sobe na drugu SAMAprevukla jer toboze njen muz nije mogao,i eto "nije joj se nista desilo"....uhhhhhhhh
izvinite mene ovo nervira pravo;;;;/°¨pussa

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 14:31:59   
sarayka
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


Neznam, odakle sam ja to mi nepraktikujemo...


ma to je ja mislim u Sjenici, Tutinu zastupljeno a ti si iz Pribojauser posted image


Pik ni u Prijepolju nema toga, časna pionirska user posted image


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 15:00:22   
acudesa
Iskreno, na valja pretjerivati-šta god da je upitanju, ni previše opušteno, ni previše pažnje, a najteže je naći sredinu, a naročito kad ti neko nad glavom sugerira, pa te samo zbuni
mislim da treba biti čvrst u svojim ubjeđenjima, ali ako te neko uvjeri i u suprotno, popustiti, a ne ko pit bul zagristi i ne puštati se svoga-koliko god da je neispravno

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 15:02:03   
Lalana
I ja sam vise puta cula u malo drugacijoj verziji: NE VALJA MUSKO DA CEZNEuser posted image
Nista bezveznije nisam cula, ali ne mozes ti promijeniti neke mozgove nema sanse.
Stvarno cu uvijek saslusati, ali poslusati ono sto mislim i znam da je OK a sad stvari koje ce ugroziti moje dijete i njegovo zdravlje, zbog toga sto je mene stid neposlusati, to nikada necu dozvoliti.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 15:12:57   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Lalana

I ja sam vise puta cula u malo drugacijoj verziji: NE VALJA MUSKO DA CEZNEuser posted image

kad to čuješ, odmah bi se trebala osjećati manje vrijednom što si žensko, ko: A, žensko može čeznutiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 15:17:19   
Lalana

IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

I ja sam vise puta cula u malo drugacijoj verziji: NE VALJA MUSKO DA CEZNEuser posted image

kad to čuješ, odmah bi se trebala osjećati manje vrijednom što si žensko, ko: A, žensko može čeznutiuser posted image

Ma pusti, zaista se ljudi dosta ponasaju kao da je ovo srednji vijek, jos oni neki fazoni da je musko vrijednije.
Cak skoro pricam sa prijateljicom koja je rodila dvije curice i za te tolike godine joj niko od rodbine nije dosao a kamoli cestitao na djeci, rodila je skoro sina, svi se izredali.
Pitam je ja jesi li im bar provukla kroz usi za prijasnje gluposti i ignorisanje njenih ljepotica, kaze jesam ali oni su bukvalno na tome izgleda ostarili. Bas mi se to smucilo. Cini mi se da ih ja ne bih primila, ma necuu opet svasta da govorim.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 15:39:05   
Private
 Meni su govorili da malog naucim na cucu (ovo je savjet MM tetke),umaci je u eurokrem,pekmez,ja svojoj unuki tako.A mali cucu nece.E to da musko negleda smo se izgleda sve naslusale,a sta je sa zenskom djecom,one trebaju da krepaju dok se oni najeduuser posted image Pa nemoj da izlazis do 40 dana posle poroda,moglo bi bebi sta da bude.Rekla sam ja svekrvi fala Bogu kad ja nerodih ovdjeuser posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 18:24:08   
Anoniman
OK, nisam ni ja zadrta u smislu da samo vjerujem u starinski nacin odgoja djeteta, ali opet nisam dobila odgovor:
zasto se bjezi od povijanja???
cijelo vrijeme se kudi to povijanje, ali niko do sada (barem ja nisam vidjela) nije dao konkretan odgovor zasto povijanje ne valja, zasto ne treba povijati dijete?!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 90
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 18:49:33   
Emica_sa
Cisto zato sto nema potrebe,sto to niti ce pomoci niti odmoci i nema nikakve svrhe,niti pomaze kukovima,niti tome da budu ravnije noge to su sve babske price

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 20:03:22   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: sarayka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Adana

user posted image  Mislim da to ima neke veze sa plodnoscu i nastavkom loze u buducnosti. Ili tako nesto... kako sam cula.
Mislim da u Sandzaku se cak i ustaje i sve radi za trudnicu jer se nikada ne znam sta nosi, a ako se zna da je musko svi joj ustaju kada udje u sobu i sl. A malom djetetu - muskom se ustaje kada dodje, cak i najstarija nena, nebitno i daje mu se sta god zatrazi. Pogotovo kao ne valja da musko dijete gleda kada se tucaju orasi a da mu ne das. user posted image


Neznam, odakle sam ja to mi nepraktikujemo...


ma to je ja mislim u Sjenici, Tutinu zastupljeno a ti si iz Pribojauser posted image


Pik ni u Prijepolju nema toga, časna pionirska user posted image


user posted image no komentuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 20:44:25   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Bambi09

OK, nisam ni ja zadrta u smislu da samo vjerujem u starinski nacin odgoja djeteta, ali opet nisam dobila odgovor:
zasto se bjezi od povijanja???
cijelo vrijeme se kudi to povijanje, ali niko do sada (barem ja nisam vidjela) nije dao konkretan odgovor zasto povijanje ne valja, zasto ne treba povijati dijete?!


Ja sam moju povijala do treceg mjeseca i dok je bila povijena spavala je super i masala napredna je i zivahna i ko moja mama sto kaze noge ko strijele prave ;) mene je mama povijala do 4 mjeseca a moj brat vazda bio miran, njega je povijala do 7 mjeseca i hvala Bogu nijednom nam nista nefali...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:06:04   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Bambi09

OK, nisam ni ja zadrta u smislu da samo vjerujem u starinski nacin odgoja djeteta, ali opet nisam dobila odgovor:
zasto se bjezi od povijanja???
cijelo vrijeme se kudi to povijanje, ali niko do sada (barem ja nisam vidjela) nije dao konkretan odgovor zasto povijanje ne valja, zasto ne treba povijati dijete?!


Ja sam moju povijala do treceg mjeseca i dok je bila povijena spavala je super i masala napredna je i zivahna i ko moja mama sto kaze noge ko strijele prave ;) mene je mama povijala do 4 mjeseca a moj brat vazda bio miran, njega je povijala do 7 mjeseca i hvala Bogu nijednom nam nista nefali...

ako mislite na ono povijanje kad se citava beba umota kao vekna, meni je to katastrofa! nikad to ne bih uradila svojoj bebi, isto mumije, mogu mislit kako im je jadnima onako zavezanima bez ikakve slobode da mrdnu nogicom ili rucicom. budalastina ne moze bit veca. hvala bogu pa se to vise nigdje u svijetu ne radi. a ako je to tako dobro bilo za ravne noge itd, zasto je onda toliko puno krivonogih u nasoj generaciji a i medju starijima i mladjima? nema to nikakve veze sa povijanjem, sve je to genetika. ako su roditelji zgodni i imaju prave noge nema sanse da dijete bude krivonogo osim ako je neka anomalija u pitanju, a isto tako ako roditelji imaju krive noge, mozete povijati bebu koliko hocete i nece ispasti ravne.

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:16:30   
lilith
potpisujem teacher...povijanje ke cistsa glupost...jadne male bebice tako sputane...a krive ili prave noge zavise od genetike iskljucivo...i jedino se kod nas gleda i postoji taj izraz krive/prave noge

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:31:03   
Anoniman
daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lilith)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:33:10   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: lilith

potpisujem teacher...povijanje ke cistsa glupost...jadne male bebice tako sputane...a krive ili prave noge zavise od genetike iskljucivo...i jedino se kod nas gleda i postoji taj izraz krive/prave noge


Ja kako znam Tina Turner je poznata radi svoji nogu... znaci ne samo kod nas da ima taj izraz...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:33:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Bambi09

daj lilith ne bi ti valjda bilo svejedno da ti kcerka ima noge ko u Safeta Susicauser posted image user posted image user posted image user posted image

sumnjam da bi joj povijanje ispravilo noge, da je tako svi bi mi bili manekeni, jer su nas sve povijali

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:37:02   
Ilhana RR
Hvala Bogu pa sam uspijela postati majka za vrijeme dok moj muz ima zive nane pa da sta od njih naucim....

Tako mi je cudno, svi su protiv tih stari dobri stvari... a NIKAD nije postojalo vise bolesni kao sto postoji sada... kako su prije svi bili zdraviji, zivili duze i nisu bili ni gojazni... sto po mom misljenju znaci da su oni ipak uspijeli sa svim tim "losim" stvarima koje mnoge ovde su protiv toga....

Dok sam ziva prvo cu traziti savijet kod stariji pa onda kod doktora, jos mi nijednom nije doktor izlijecio dijete bez antibiotike...

Danas odes kod doktora i oni gledaju sta ti je s pomocu Google i Wikipedije...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: "hajde ba,nece mu nista biti"
3.4.2010 21:42:04   
elkina_mala
ilhana to sto su bili zdraviji i ne gojazni,to je nasa hrana iz baste,a ne kao sada koju mi jedemo iz konzervi koja je bogzna kako pripremana is ta je u nju stavljano...i sve utice na los zivot,dezodoransi razni mirisi ,i stres je se najvise povecao..pussa tebi:)

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *