|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 10:51:59   
emina_h
Ma nase zdravstvo je u haosu,to je nazalost realnost.
Korupcija je realnost i nije nikakva tajna.
Ja smo po prirodi mirna osoba,ali sam na porodu imala los tretman,jako drsko osoblje.I to je cinjenica,dok je zena koja je bila u sobi do moje imala super tretman jer je osoblje podmitila,a zalila se i tusila ih za sve i svasta..Porodila se 5 minuta iza mene i lezala je u susjednoj sobi.Ja sam bila u sobi sama,i cijelu noc nisam mogla spavati i slusam babicu kako doktori govori moramo zenu obilaziti.Cijelu noc su tu zenu obilazili a meni do ujutro niko nije u sobu ni zavirio.Nije tajna ni o kome se radi to je bila babica Sabaheta i doktor Miseljic iz Opce bolnice.Bila sam anemicna i vrtilo mi se u glavi a beba je plakala,ali sam iz revolta prema njima nazor ustala i bebu stavila pored sebe.
I zalosno je da se moras vise bojati reakcija med.osoblja nego samog poroda.
Samo eto kod mene je hvala Bogu sve proslo uredu,ali malo treba poslusati i one koji nisu imali srecu da se sve tako zavrsi pa onda realno prosudjivati.
Mi se sa Zapadom nazalost ne mozemo ni s cim usporedjivati.
Manimo se one suplje price nasi doktori najbolji,nasi strucnjaci najbolji iz ovog ili onog,da je Bogdom sve tako svima bi nama bilo bolje.


(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 15:25:02   
Dalia05
mamy2 gledas previse gluposti. Emina svaka cast. I nemam vise komenta na ovu temu.

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 16:28:09   
kana
hvala Bogu da nemas user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 16:46:07   
Dalia05
Ti sa nekoga ko nema sta da kaze na ovu temu vidim cesto se javljas.Otvori dusu lakse ce ti bitiuser posted image   NEvolim osobe koje govore okolo na okolo napisi sta imas pa da ti odgovorim. user posted image Bash si slatka sa svojom cinicnim tipkanjem. Cmoka

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 17:10:48   
Amrino
Boze sacuvaj.
Pa valjda je svima jasno da je svaka od vas u pravu...Desava se sve to sto ste opisale.
I jedne i druge.
Ima uzasnih doktora i sestara...li ima i uzasnih zena. Nije sve crno i bijelo.
Hajd sad- primirje.




_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 17:15:08   
mamy Sabina
IZVORNA PORUKA: Dalia05

mamy2 gledas previse gluposti. Emina svaka cast. I nemam vise komenta na ovu temu.



S ovim ja definitivno prekidam svaku komunikaciju s tobom!
Nazvati dokumentarce Michaela Moore-a glupostima?user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 18:33:09   
Dalia05
DEmokratska stranka te podrzava. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hhhahahahahhahahahha stvarno sam se nasmijala

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 19:58:26   
kana
hvala na tom slatkauser posted image
iskreno,ni nemam sta za reci sto vec nije receno
user posted image
ps:Pogledaj od kada sam clan ,a ako ti ne bude mrsko i moje postove,pa mozda nesto i naucisuser posted image

< Poruku je uredio kana -- 1.11.2008 20:01:14 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 21:18:18   
Lulu_
eh kano da i ja zapljescem user posted image  user posted image  user posted image
molim te nauci nesto...
dalia vidim kako ne trazis da ti pljescmemo a u svakom tvom postu pise neki AH TAKO TESKI detalj sa poroda.
da nisam pustila niti jedan glas jer upravo ne mislim da su druge zene duzne da ga cuju...i upravo zbog toga ne mislim da sam bolja nego ostali...
izvini pitanje ...ISKOMPLEKSIRANA...hahahaha
iskompleksirana sam zato sto ti nemas cinjenica i nazivas dokumetacije gluposcu.koje ovdje iskompleksiran ti ili ja.
zena koja ne doji i pri tom govori AKO MI IKO PRIDJE PUKNUT CU JE STOSOM hahahahaha ne da je ne pismena vec je divljakusa
ja nikom nisam marke dala a nije ni kana koliko se sjecam iz postova pa opet misli da zene pretjeruju.
ti slavni doktori u americi hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
hvala sto me zabavi svojim postom

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Porodiliste u Zenici
1.11.2008 23:47:36   
Dalia05
JA vama  dodjem kao neka terapija bash mi je dragouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sta mene briga ko je koliko clan i sta pisete.Ja imam pravo na svoj opinio i pisacu ga dok me prsti ne zabole. Samo zato sto si clan duze nego ja ili neka od ovi zena ovde to ti nedaje za pravo da budes i na svakom forumu da se pravis pametna.Mislim u negativnom smislu hahahahahahhahahahahhaha Moracu doci u Zenicu kad budem dolazila u Bosnu da me vas dvije nalupate hahahahahah. Mozda bi vam tad bilo lakse. Sigurno kuci nema te skim da se svadjate pa ovde na forumu trazite zrtvu hahahahah. KAd daje te svoj opinio ocekuje te da vas ljudi podrzavaju i da vam pljescu i da vam govore oh draga, mila ,,cico maco haha a jeli jedna od zena na ovom forumu napisala nesto sto se vama nesvidja pocnete da se svadjate. Ma ko vas sisa idemo dalje za iste pare. I dalje ostajem na tome da si iskompexsirana jer nemozes da svatis da svako ima pravo na svoj opinion.
Hvala na paznji puno puno
Aldijana

< Poruku je uredio Dina RR -- 3.11.2008 10:47:11 >


_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Porodiliste u Zenici
2.11.2008 18:32:32   
ElmaB
Ja se zaista nisam htjela javljati na ovu temu, jer ne zivim u Zenici i ne znam kakvo je porodiliste, ali ovo je preslo svaku granicu dobrog ukusa!!!
Dalia05, ne znam da li si prije koristenja foruma procitala pravila, ali vrijedjanje je apsolutno zabranjeno!!! Jako bi bilo lijepo da pokusas to izbjegavati, a ja se iskreno nadam da ce te MODERATORI na vrijeme upozoriti!!!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.

Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Porodiliste u Zenici
29.11.2008 23:31:52   
bubuli
tema je porodiliste u Zenici...ja koliko znam u Ze nema babica Sabaheta ni dr.Miseljic...da nisi malo zalutala?

(odgovor članu emina_h)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Porodiliste u Zenici
30.11.2008 0:55:52   
Pankica
Nije zalutala. Tema jeste porodilište u Zenici, ali žena spominje dr. Miseljića iz Opće bolnice u Sarajevu. Vidiš da je žena iz Sarajeva. Govori općenito o zdravstvu kod nas u Bosni, nije mislila isključivo na Zenicu.user posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Porodiliste u Zenici
30.11.2008 8:07:36   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Dalia05

JA vama  dodjem kao neka terapija bash mi je dragouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Sta mene briga ko je koliko clan i sta pisete.Ja imam pravo na svoj opinio i pisacu ga dok me prsti ne zabole. Samo zato sto si clan duze nego ja ili neka od ovi zena ovde to ti nedaje za pravo da budes i na svakom forumu da se pravis pametna.Mislim u negativnom smislu hahahahahahhahahahahhaha Moracu doci u Zenicu kad budem dolazila u Bosnu da me vas dvije nalupate hahahahahah. Mozda bi vam tad bilo lakse. Sigurno kuci nema te skim da se svadjate pa ovde na forumu trazite zrtvu hahahahah. KAd daje te svoj opinio ocekuje te da vas ljudi podrzavaju i da vam pljescu i da vam govore oh draga, mila ,,cico maco haha a jeli jedna od zena na ovom forumu napisala nesto sto se vama nesvidja pocnete da se svadjate. Ma ko vas sisa idemo dalje za iste pare. I dalje ostajem na tome da si iskompexsirana jer nemozes da svatis da svako ima pravo na svoj opinion.
Hvala na paznji puno puno
Aldijana


opet lupanje
pa rekle smo ti vec da mi ovdje nismo neke koje se udaraju
MI SMO DAME
to ponasanje ostavi u svom ghettu odakle dolazis
a ne ovdje
mi zene u bosni se ne UDARAMO nie to nas nivo
a sto se tice misljenja razmisli malo tko zeli da mu se pljesce
eto sad sam ti iskompleksirana a kad si mi dosadjivala na pp nisam bila
da nismo malo dvolicniuser posted image
dakle dobra sam sa tobom dok mislis kao ja ali ako kazes svoje misljenje ne valjas vise
strasno
jesi li to naucila u americi

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Porodiliste u Zenici
4.12.2008 16:43:22   
Dalia05
Sto se tice ove teme ja mislim da je ona zavrsena prije 2 mjeseca neznam zasto se opet na nju javljas.Sto se tice tog da sam ti dosadjivala na pp ja koliko se sjecam da sam ti samo napisala da ti je djecija soba preljepa. Ako je tebi kompliment dosada onda nek ostane po tvom. A sto se tice lupanja sama si napisala gore kako bi nalupala zene koje se deru poslje poroda. I ti mi pricas o nekoj kulturi. I za mene je ova tema zavrsena ja koliko se sjecam moderator je izbrisao neke postove tako da nisi mogla sve da vidis sta sam napisala. I draga gospodjo ostajem na tome da trebas da pustis i ostale zene da ovde iznesu svoje misljene a ne da kao kobac napadas svaku koja iznese svoj opinion.

_____________________________

Mamina sreca 7-9-2005=)

"Brak se mora neprestano boriti protiv nemani koja sve proždire- protiv navike."
Hanore de Balzac

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Porodiliste u Zenici
14.12.2008 0:35:04   
sweet
Drage moje,

nisam dugo bila na forumu pa sam sada procitala sto se desavalo. Najmanje od svega je bilo komentara kako je u rodilištu, a nažalost najviše "prepucavanja". Ja nisam još rađala i nadam se tome svim srcem.
Ali bih voljela da cujem recimo kako izgleda rađaona, kako izgledaju porođajni kreveti kao ginekološki ili??? Da li boli kada usivaju, kako ste prosli s rađanjem posteljice? Nadam se da nije puno što pitam.

Samo mali osvrt na ranije komentare o mjestima rađanja i ljekarima....različiti smo svi, na sreću, tako da svima nije isto. Nemamo svi isti prag boli, neki smo pozitivni neki ne, neki mogu podnijeti vise a neki manje.....šta ćemo tako je, ali ako se držimo svi zajedno možda se nešto nabolje može i promjeniti.

Ja sam ležala na ginekologiji mjesec dana-vanmaterična trudnoća- mogu samo da kažem da je osoblje bilo korektno, jako puno sam ispitivala i dobivala odovore, a što se smještaja tiče--nadam se da će biti bolje nekada....pusa svima

(odgovor članu Dalia05)
Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Porodiliste u Zenici
14.12.2008 9:24:49   
Amrino
Draga sweet- nadam se da ce se naci neka forumasica (ili vise njih) koja ce ti dati odgovore na pitanja koja te zanimaju i da ce ova tema konacno postati teme na kojoj ce se govoriti o onome sto stoji u naslovu.
Ja ti samo mogu reci da "radjanje" posteljice jako brzo bude gotovo...za sivanje ti daju neku anesteziju koja brzo popusti ali nije to neka velika bol...Ugl. kada krenes prema sali- ma to je gotovo user posted image .
Samo se opusti i sretno!!! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Porodiliste u Zenici
14.12.2008 10:12:05   
nikka
Sala za rađanje je ok čini mi se sve novo uredno i čisto,hej toga se sjećam jer sam na stol legla bez bolova pa sam dobila drip od onda se slabije sjećamuser posted image ,kreveti u sobama prilično zavaljeni u sredini pa se teško dignuti iz njih.
Tuševi su jako neuredni,tko je zaslužan za to nećemo sad da se nepokrene lavina.
Spavaćice uglavnom poderane,ali svoju ionako nemožeš obući jer je zabranjeno.
Poneseš papuče,hrana je no coment,zato ti preporučam ponesi slanih grickalica i vode ili sok,drugo ništa što nije zapakovano se nesmije unositi od hrane,izdržaćeš jedan dan,ako sve bude uredu nećeš dulje ni biti.
U bolnici takođe stanuju žohari,pa malo pripazi na bebu kad bude pored tebe.
Osoblje je prema meni i ostalim rodiljama taj dan bilo uglavnom neljubazno,možda su imali loš dan.
O mitu doktoru i sestrama prosudićeš sama kad dođeš,ja nisam imala potrebe da razmišljam o tome jer je doktor sam tražio unaprijed od muža novac,kako je rekao
"ona je u godinama(30)prvi porod to je jako rizična trudnoća"
kad je dobio 100eura rekao je "ja ću nju poroditi do večeras" i tako je bilo.
Takođe da bi vidio mene i bebu,muž je morao  da plati,ali mislim da se to promijenilo i da muževi mogu da prisustvuju porođaju ako želiš.
Eto takvo sam ja stanje zatekla,iskreno se nadam da se danas nakon dvije godine promijenilo na bolje.
Kako god,kad dođeš da se porodiš,misliš samo na to,proći će imaću svoju bebicu u rukama i idemo kući,ja sam tako razmišljala i to me držalo.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Porodiliste u Zenici
14.12.2008 17:41:32   
MELLI
Možda ova tema ipak krene u pravom smjeru?!
Rodila sam dva puta u zeničkom porodilištu i mogu reći da je sve što sam doživjela tamo bilo otprilike kako sam i očekivala(više dobro, nego loše).Nikakvu primjedbu nemam liječničkom osoblju,svi su bili fer i korektni.Novac niti je ko od mene tražio niti sam kome nudila.
RAĐAONA je prostorija sa dva kreveta(mene podsjećaju na one zubarske krevete, samo što ovi imaju rupu na sredini)odijeljena paravanima.Iza ovih imaš još jedan krevet na kojem ležiš dva sata nakon poroda,pa te onda prebacuju u sobu sa ostalim porodiljama.DA se ne bavim detaljnim opisom prostora preći ću na tvoje drugo pitanje .
POSTELJICA se lako i brzo rađa,meni je dr. samo pritisnuo stomak i ona je "izletila".A što se šivanja tiče-UH .Meni je to bilo gore od poroda. Spavaćice više nisu poderane,higijena je...Što se tuševa tiče svakoj savjetujem da ponese plastične papuče u kojima će se tuširati.Ako te još nešto zanima samo pitajuser posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Porodiliste u Zenici
15.12.2008 11:17:47   
Nana_Ze
Ja sam se dva puta porodila u zeničkom rodilištu i nemam nikakvih primjedbi(još sam bila po sedam dana, jer je bio carski). Mogu samo reći da su one sestre heroji. Za mizernu platu svašta rade, mene su prvi dan presvaličile, dodavale mi uloške, pomogle mi da ustanem prvih par puta, mijenjle posteljnu. A što se tiče mita i korupcije, od mene i muža niko ništa nije tražio. Svako na kraju balade može odlučiti hoće li doktora ili sestru počastiti, a to nije mito za mene. I to ako je neko nekoga počastio ne treba na sva zvona oglašavati, mislim da je to ružan način da se nečiji autoritet dovodi u pitanje.
Što se tiče žohara, ima ih zaista i to puno više na patologiji trudnoće. Na porođajnom skoro da ih nema, jer tamo je ipak zabranjeno donositi svakakvu hranu..
U rađaoni nisam bila, ali sam provirila. Imaju dva predivna stola za rađanje, jako moderna, u predivnim bojama. Baš sam se oduševila kad sam vidjela ambijent.
Sve u svemu, kakva nam je država takvi i uslovi....

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Porodiliste u Zenici
15.12.2008 15:41:48   
emina24
drage moje,

ja sam se porodila u julu ove godine i porodio me dr.Zijo-arap. kada sam skontala da će me on poroditi krv mi se sledila u žilama jer su mi naumpala sva porođajna iskustva negativna sa arapima u Zenici a koja sam pročitala na ovoj temi. međutim, sam porod je trajao kraće nego šivanje rane, nekih 10 min max, a bolova se ne sjećam, tako da mislim da nisu bili jaki
za dr. Ziju imam samo riječi hvale kao i za babicu koja je bila na porodu.
doktoru smo dali nešto para nakon poroda u znak zahvale, a on je zauzvrat i bebu i mene, odmah nakon šivenja, izveo u hodnik da vidimo bebinog tatu user posted image iako se to ne praktikuje.

trudnice, nemojte se opterećavati previše jer sam porod zavisi od vas samih. priznajem smještaj je daleko od idealnog ali je čisto i med.sestre su ok ako  da taj dan budu dobrog raspoloženja user posted image . na vama je da se porodite, neka lakše neka teže, ali na kraju ste sve nagrađene stoga hrabro.

_____________________________

MAK 13.07.2008.

(odgovor članu Nana_Ze)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Porodiliste u Zenici
16.12.2008 22:52:20   
dinaa
I ja sam svoju curicu rodila u Zenici,sto se tice osoblja kao i svagdje ima ih i neraspolozenih i raspolozenih,ja sam imala srecu da mi je babica bila Edina i svaka joj cast nikada u zivotu necu zaboraviti njenu ljubaznost,smjestaj onako kreveti bi mogli biti i malo udobnijiuser posted image  a radjaone se i ne sjecam od bolova znam da imaju dva stola i onaj krevet sto odlezis dva sata poslije poroda,eh to radjanje posteljice je meni bilo gore nego porod,jer je bila prirasla odnosno zalijepila se skroz i pored silnih pokusaja da izadje prirodno nije islo pasu je instrumentima izvadili,a meni samo nije jasno zasto su mi to radili bez anestezije kad sam cula da se tada porodilje uspavaju,ali eto i to se prezivi i sad se sve zove juce,puno srece svim trudnicama.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu emina24)
Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Porodiliste u Zenici
17.12.2008 16:44:56   
pitalica
Danas je tačno 4 sedmice kako sam se porodila u porodilištu u Zenici.Moj cjelokupan dojam je dobar,možda zato što sam imala lagan porod,jako brzo sam na kratko ustala i išla u wc.Primjedbi na osoblje i nemam(mada sam zapamtila jefnu sestru kad sam bila u predrađaoniuser posted image koj nimalo nije simpatična)jer ljudi rade svoj posao onako kako imaju uslova i koliko su za to plačeni(pri tome ne mislim na doktore nego na sestre).O doktorima ne bih,oni su za mene neka čudna sorta ljudi,čast izuzetcima.Ono što mi je najteže palo su takoooooooooooo loši uslovi za pacijente,kreveti su katastrofa,visoki sa lošim odvratnim madracima,kupaonica koja nema ni vješalice,pa pobogu zar se ekser ne može zakucati na vrata da se može peškir okačiti???Najviše sam mrzila kad sam morala ići piškiti,onaj wc prljav,nemožeš nita obaviti kako treba...a joj majko moja ja crnjaka.Ali eto izdržala sam 5 dana i ostala živa.Sad se i ne sjećam toga,jer bi  se isplatilo i da sam mjesec morala ležati i ići u wc sa flašicom u ruci da bih se oprala.sada imam moj mali paketić zbog kojeg se svaka patnja isplatila.Sve u svemu pohvale za osoblje porođajnog i ginekološkog odjela u KBZ i hvala im veliko što su samnom zajedno donijeli na svijet ovo moje maleno čedo!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Porodiliste u Zenici
23.12.2008 0:37:27   
sweet
evo mene opet s pitanjima? Koliko vam je koristila skola za trudnice ako ste je pohađale? Da li su ljekari radili s vama , mislim da li su vam govorili kako prodisati bolove itd...da li su vas pitali prije no što su vas sjekli (zalim sto koristim taj termin ali bojim se da nesto ne lupim a ovako ce svi shvatiti). I da da li je ikada iko pitao da li se u našoj bolnici daje epiduralna anestezija?

I cure hvala vam puno, ja se nosim bolje sa stvarima o kojima nesto znam tako da cijenim vašu pomoć.

(odgovor članu pitalica)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Porodiliste u Zenici
23.12.2008 1:50:13   
MELLI
Draga sweet, iz mog iskustva,kakva si ti,takvi su i doktori.Ako ne paničariš i sarađuješ s njima maksimalno se trude.Meni je babica objasnila kada i kako da dišem,a doktor Šestić se stvarno trudio da mi olakša porod.DA sjekli su me, bez najave i upozorenja.Šivanje me boljelo više od poroda.
Na drugom porodu zadesio me neki mladi dr.Jasmin Hodžić,bio je takođe jako fin i ljubazan,ali zamjerim mu što me je zbog fudbalske utakmice,otvorenu 9 prstiju,ostavio potpuno samu u rađaoni.Porod je srećom bio lagan,a maks.podršku pružila mi je babica Fadila koja me je uprkos prijedlogu dr.Hodžića,da me sijeku, uspjela dovoljno raširiti tako da je beba izašla i bez epiziotomije.Jako sam joj zahvalna na tome jer sam već drugi dan mogla sjediti.Davala mi je upute kako da dišem i cijeli porod učinila nekako lakšim i opuštenijim.
Za epiduralnu nisam čula da rade.Ako imaš još nejasnoća pitaj,rado ću ti odgovoriti.Samo hrabro naprijed, nije svaki porod težak.

(odgovor članu sweet)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *