|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste u Zenici
28.3.2009 18:27:58   
bubuli
Malo za promjenu mogle bi malo iz pocetka bar za one koje nemaju iskustvo nikakvo...

Kad krene porod ( bilo da dobijete bolove ili da vam je pukao vodenjak ili da jednostavno morate u bolnicu na lezanje) primremite se i psihicki i fizicki u svakom pogledu...

Kad dodjete na I sprat pred porodjajno,ima zvono,pozvonite i izat ce vam sestra koja ce vas odvesti u prijem preko puta...

U prijemu dajete sestri dokumente-OBAVEZNO:licna karta,uputnica u bolnicu,ovjerena zdravstvena knjizica,trudnicki karton i sve nalaze vezane za trudnocu.
Dok sestra ispisuje potrebnu papirologiju,morate skinuti sve sa sebe i dobijete ogrtac...Potom ide mjerenje visine,tezine,mjerenje karlice,krvnog pritiska..(prije toga vas ispita koji vam je porod,kad je termin,koliko imate godina i tako to) Potom poziva doktora i on dolazi da vas pregleda vaginalno...Zavisno od vaginalnog nalaza moze vas vratiti kuci,smjestiti na trudnicki odjel,pred radjaonu ili radjaonu...Dobijete klizmu,u wc ispraznice crijeva i sestra vas vodi gdje vec trebate...
Znaci to je prijem.
Ponijeti sa sobom dokumente,pribor za licnu higijenu(cetkica,kaladont,sapun,peskir,maramice obicne,vlazne,kremu,kupku,barem 2-3 pakovanja obicnih ulozaka-najbolje mrezastih) carape,gumene papuce,mobitel,kredit,punjac,nesto za citati,par sokova,grickalica...to je osnovno za pocetak sto treba a sve sto zatreba muz moze donijeti naknadno...
Ukoliko trudnica ima vec neku terapiju recimo za visok pritisak obavezno ponijeti lijekove sa sobom...

Po dolasku u predradjaonu skidate ogrtac,oblacite spavacicu koju dobijete kakvu takvu(sve je do srece) snima se ctg,vade nalazi,mjeri tlak,temperatura,zavisi sta kome treba...Tu se ceka da se dovoljno otvorite,dobijete bolove...Sestre obilaze,slusaju bebu,doktor dolazi da pregleda....

Kad je nalaz "dobar" prelazi se u radjaonu na sto i tu se lezi,hoda do poroda...Prima se terapija,slusa beba,snima ctg opet sve zavisi sta kome treba...

Boli,jako boli,malo ko moze reci da ga nije bolilo...nekog manje,nekog vise,neko podnosi bolje,neko slabije,neko ima laksi porod,neko tezi...sve je to lutrija...bice onako kako vam je sudjeno...svi su tu da vam pomognu a ne odmognu...

Kod prvorotke porod po knjigama traje po 48h Od prvog bola koji dobijete od tada se broji porod,svi bolovi i sve spada u porod a sam cin radjanja bebe je brz,jedan napon izdje glava,drugi napon izadje tijelo i gotovo...

Beba se aspirira,potom odvaja od mame,presijeca se pupcanik,opere se,posusi,izmjeri se duzina,tezina,pol,broj,sredi se pupak,stave se tracice oko ruku sa imenom,prezimenom,polom i brojem,umota se u pelene...lezi na bebitermu... Mama i beba imaju iste brojeve...

Potom se poradja posteljica sto netraje dugo i nije bolno ukoliko nije urasla...uvijek postoji "ali"

Potom se dobije lokalna anestezija(kao kad vadite zub) nekome djeluje,nekome ne...kako god opet boli,nekog manje,nekog vise...
Neko pukne sam,nekoga sijeku,neko prodje tip-top...
Obicno se sije jednim duzim koncem a savove niko nebroji...Na jednom mjestu ovdje vidjela sam da je jedna napisala da je imala 47 konaca-uzas i nemoguce...
Ti konci sami ispadaju,bitno se odrzavati higijenu rane,redovno se prati mlakom vodom,da je cista i suha a ne krvava,skorena...

Onda se lezi u radjaoni 2h gdje prate krvarenje,neko krvari manje neko vise...i ide se u sobu kad dolazi beba i to je vec jedan drugi dio....

Zapamtite sve jednu stvar "svi smo individue i sve je individualno" Nismo svi kulturni/nekulturni,seljaci/gradjani,simpaticni/antipaticni,kukavice/heroji,siromasi/bogatuni....
Sve sto mozete sresti u bolnici mozete i u skoli,policiji,opstini,na svakom cosku...
Ako vam doktor/sestra iznudjuju pare-prijavite ih,ali isto tako ako ste nekog pocastili u znak zahvalnosti nemojte ga okolo olajavati i ja dala ovoliko ili onoliko...

Sve bude i prodje,sve se desi i zaboravi,treba samo moliti Boga i biti sretan kad se sve zavrsi kako treba da ste vi dobro i da je beba dobro...a kreveti,spavacice pa nebitno je...mislim bitno je al nezaboravite gdje zivimo,kakva nam je drzava...to je kantonalna bolnica nije klinika Svarcvald...

Nadam se da ce nekome ovo pomoci,sve sto sam napisala je iz licnog iskustva...

Sretno svim buducim porodiljama!!!
Beba i mama imaju isti broj

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: Porodiliste u Zenici
28.3.2009 19:17:21   
nina20
Bubuli svaka čast na ovom tekstu,lijepo je se prisjetit svega,iako neke imamo jako ružna iskustva ali sve se to zaboravi,bitno je samo da nismo to uzalud prošle.
I ja sam se porodila u Zenici,evo za 2 dana moja će princeza imati pola godine!user posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: Porodiliste u Zenici
29.3.2009 11:40:28   
Anushka
Drage moje piiipiii i nita, malo me vucete za jezik... mene su drzali drogiranu na fenolbarbitonu citav dan jer je internisti i neurologu bilo mrsko doci da vide jesam li imala mozdani bez obzira na to ko sam i cija sam. Bebi su mi poderali jednjak ubacujuci sondu i slikali rtg dva puta u prvih 48 sati bez razloga (sa 2250kg). i jos mnogo mnogo toga. Posto sam bila na dva odjela 10 dana nagledala sam se zena i zena i svih vrsta med radnika. Bilo je neugodnih, bilo je ravnodusnih, bilo je divnih med radnika. Posto sam imala srece sa dojenjem, najmanje "paznje" sam dobijala u toku dana, dok su sestre titrale oko ostalih mama uceci ih kako da doje.imala sam istu pumpicu kao i ostale kojima je trebalo. Sve u sobi su oslovljavali sa "duso" isl. Imala sam poderane spavacice, i krvave plahte kao i ostali. Natjerali su me da sama ustanem 7 sati nakon operacije - kao i ostale. Iako mi je previsok krevet bio, sama sam dizala svoje dijete, nosala ga, umirivala, cak sam i tudje bebe dizala i umirivala jer bi sestre spavale. borila se sa zoharima kao i ostali. Dobijala istu hranu kao i ostali. i bas niko u tih 10 dana nije nista trazio niti se i jedna zena zalila (osim na tu sestru mrguda koja je i mene isto tretirala).  sumnjam da su se ustrucavali i pretvarali da su fini tih deset dana da bi ja imala dobro misljenje o njima. Da imam neku stelu do sada bi dobila posao tamo, a ne bi se cudila kako odjednom 4 psih u bolnici bez konkursa kad su me uvjeravali da cim se otvori mjesto da mogu racunati na njih. Ako neko ocekuje da ga nose kao malo vode na dlanu - vara se. budite ljudi i vratit ce vam se ljudski. Ponavljam, bez straha u zenicko porodiliste i sretno.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: Porodiliste u Zenici
29.3.2009 22:05:07   
piiipiii
Drage moje Anushka i bubuli ne bih da ulazim u diskusiju, ali ako ste bile u porodilištu u Zenici, mislim da jaaako dobro znate o cemu ja govorim. Ne trazi niko kliniku Svarcvald, ali ono sto se ne smije izgubiti (nigdje ne samo u takvoj ustanovi poput kantonalne bolnice) to je ljudskost. Jako brzo cete zaboraviti i preboljeti uslove u kojima ste boravili (poderane spavacice, zastarjele krevete i sl.) ali neljudskost ne. Ja sam imala priliku gore biti za vrijeme nogometnog prvenstva i malo je da kazem uzaaas. Kao da im je posao da sve utakmice pregledaju a ne da budu na usluzi pacijentima. Preko puta nas je bila kancelarija pedijatra koji je bezobzirno veoma glasno navijao da smo jednostavno ostajale bez teksta. Necete vjerovati navijalo se i u operacionoj sali. Zato drage moje ako ste imale dobra iskustva hvala Bogu al znajte da ima i onih koji nisu.
Vecina ljekara radi u privatnim poliklinikama pa ako ste bili njihov pacijent tamo onda cete i nekako dobro proci. Niko vam nece iznudjivati novac pred 8 zena niti tako otvoreno kako vi ocekujete, to se radi jako podlo, bez svjedoka.
Nemojte ovo shvatiti kao vucu za jezik, nije mi stvarno do diskusije. Kome se poradja u zenici bujrum, kome ne neka trazi mjesto dostojno covjeka a ne zivotinje.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: Porodiliste u Zenici
29.3.2009 22:41:30   
Ivona
IZVORNA PORUKA: bubuli



U prijemu dajete sestri dokumente-OBAVEZNO:licna karta,uputnica u bolnicu,ovjerena zdravstvena knjizica,trudnicki karton i sve nalaze vezane za trudnocu.



Samo da dodam da nije obavezan trudnicki karton.Mene su izludjivali pricom o trudnickom kartonu,dok sam bila trudna i jedino sam zbog njega htjela otici u polikliniku...Drago mi je sto sam sebe postedila te torture user posted image
Trudnocu sam vodila privatno i kada sam dosla u bolnicu na porod,jednostavno sam uz ostale dokumente (koje je bubuli prethodno navela) predala zadnji nalaz od svog dr.






_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: Porodiliste u Zenici
29.3.2009 23:19:41   
nita

IZVORNA PORUKA: Anushka

Drage moje piiipiii i nita, malo me vucete za jezik... mene su drzali drogiranu na fenolbarbitonu citav dan jer je internisti i neurologu bilo mrsko doci da vide jesam li imala mozdani bez obzira na to ko sam i cija sam. Bebi su mi poderali jednjak ubacujuci sondu i slikali rtg dva puta u prvih 48 sati bez razloga (sa 2250kg). i jos mnogo mnogo toga.

Meni sad ovdje nije ništa jasnouser posted image Prvo si hvalila kako su svi ljubazni, a sad navodiš da ti nisu htjeli provjeriti da li si imala moždani, jesi li živa, a zatim su ti bebici poderali jednjakuser posted image Pitam se šta je tu za pohvaliti?! A za poznanstvo, pa nije bilo ni za očekivati da se tvoji svekar i svekrva, pa i ti znate sa svima. Par puta sam bila u situaciji da se ovdje u bonici susretnem sa nekim poznanicima i slika se odmah mijenjala. Pred porod prilikom nekih pretraga me u ordinaciju uvela jedna poznanica i rekla: "Molim vas ovdje poseban tretman". Tako je i bilo. Kao da sam u sekundi prešla na neko drugo mjesto. Ma, imam puno takvih primjera, ali ne želim sada da navodim da ne bih povrijedila neke ljude koji bi mogli ovo čitati. Da sam htjela povući liniju poznanstva mogla sam to prilikom poroda, ali nisam. Mislila sam da nema potrebe. I grdno sam se prevarila. Usput, da navedem i to da i mm radi u zdravstvu...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: Porodiliste u Zenici
29.3.2009 23:46:58   
piiipiii
... slazem se nita... ili mozda kada sestre na listi koja je na krevetu vide da imas fakultet odmah je drugi tretman...

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 2:16:53   
nita
Negativnosti koje sam navodila, navodila sam iz ličnog iskustva. Ali isto tako bilo je tu i lijepih stvari. Jedna mlađa sestrica, mislim da se zove Alisa, je bila jako prijatna. Ona je došla poslije one koja je ostavljala, kako neko reče traumu kod žena. Sjećam se i prijatne sestre Sifete. Zatim, bile su i dvije sestre koje su se trudile i pomagale ženama oko dojenja. Svakako da nije sve crno. I jedna sestra koja ne voli svoj posao i kojoj je svaka porodilja kriva što je došla njoj na smjenu je previše, a kamoli ako ih ima više. A sigurno da nije samo jedna. Korupcija na tom odjelu, kao i na ostalim odjelima, je svima poznata. Rijetki su ljekari, a i sestre koji odbiju da uzmu novac. Smiješno je da neko tvrdi kako toga nema. Jedno je ne biti prijatan prema pacijentici, ali vikanje, omalovažavanje i zapostavljanje je nešto drugo. Može li iko opravdati sestru koja je dobila zadatak da da injekciju, a ona to ne uradi kako treba (većina injekcije završi raspršena po koži)?! Onaj ko neće da obavlja svoj posao profesionalno, ne treba ga ni raditi. Niko od žena ne traži da je maze kad dođe da se porodi, niti očekuje da će biti lahko, ali sve očekujemo da će imati korektan i profesionalan odnos prema nama. Nije problem u uslovima u kakvim se radi, o spavačicama, krevetima, toaletu ... na to ne možemo uticati. Nekoliko dana se možemo i strpiti. Riječ je o osoblju i korupciji.

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 9:19:16   
Anushka
Zao mi je sto ste naisle na toliko neljudskosti. Ali kao sto rekose ako vam traze novac prijavite ih, ili im dajte i sutite. Ako im nudite novac ili poklone, onda tek nemate sta govoriti. Ako se deru na vas prijavite ih i zavrsit ce na disciplinskoj komisiji, sa mnogo sankcija. A sto se tice gresaka med osoblja, nazalost desavaju se, na svojoj kozi sam ih dosta osjetila, ali i razumijem da su to ljudi koji kao i svi grijese, samo su njihove greske strasnih posljedica najcesce, jeste mi bilo lijepo kad udju sa osmjehom i lijepo nas oslovljavaju, i ispituju isl, ali moglo je i bez toga. Jedino mi je bilo bitno dijete, kao i vecini ostalih. A u svemu se mogu naci dobre i lose strane, meni npr ne bi smetalo navijanje - taman da skrene paznju sa bolova, straha, stresa isl.No svi smo razliciti..
Jos jednom zao mi je ako je nekome najljepse iskustvo pokvareno ljudskim faktorom, ja sam na sve to gledala kao na veliko iskusenje i hvala Bogu prezivjeli smo ga.

(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 9:47:06   
Nedi
Grozno iskustvo, ne zelim se ni prisjecati, sestre su neljubazne, bezobrazne, grube.....uzas....

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 9:48:15   
piiipiii
IZVORNA PORUKA: Anushka

Zao mi je sto ste naisle na toliko neljudskosti. Ali kao sto rekose ako vam traze novac prijavite ih, ili im dajte i sutite. Ako im nudite novac ili poklone, onda tek nemate sta govoriti. Ako se deru na vas prijavite ih i zavrsit ce na disciplinskoj komisiji, sa mnogo sankcija.


Cuj dajte novac i sutite. Pa zbog takvih razmisljanja nam i jest ovako kako jest. Da li znas da je mito strogo zabranjeno kako uzimati tako i davati. Uostalom ima ljudi koji sebi ne mogu priustiti takvo "zadovoljstvo". Nije mi palo na pamet da ikome dajem ista dok se ne porodim (a poklon poslije poroda je nesto drugo i to samo kao znak zahvalnosti tipa buket cvijeca A NIKAKO 500 KM i sl.) . Kada sam vidjela bezobrazluk i masovno iznudjivanje novca nisam dala ni to. Pa zar nemaju plate kao i svi mi za posao koji obavljaju, zar se od nasih plata ne odvaja zdravstveno osiguranje od koga oni imaju primanja. Ponavjam nije mi palo na pamet da dajem novac bez obzira kakav tretman imala, prvenstveno sto mi je to zabranjeno, time bih povrijedila mnogo zena koje taj novac nemaju. A bilo bi lijepo da se poznaju i postuju zakoni ove zemlje, mislim da bi nam tako bilo dosta ljepse zivjeti u njoj.
Kada je u pitanju prijava med. osoblja, moje pitanje je kome ih prijaviti? Nacelniku odjela koji je isti takav.  Apsurdno...

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 9:56:35   
piiipiii
A navijenje tipa "zivjela Njemacka", u operacionoj sali. I "Primarijus pa moral to odmah da se uradi, bas sad kad treba poceti utakmica", to bi tebi dobro doslo... Radi ti se o glavi a oni se prepiru oko utakmice... user posted image

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 13:48:45   
Amrino
Dobro, dobro....svako iznosi pricu iz svog ugla...samo nemojte da predje u vecu raspravu ili svadju...user posted image user posted image user posted image .
Po svemu sto citam- vjerujte mi da ni u Sarajevu nije sad nesto vele bolje. Koliko god je do osoblja- toliko je i do nas samih. Svaka od nas mora za sebe odluciti dali ce davati mito, hoce li dopustiti da je tretitaju na neki nacin i sl.
Po meni je najbitnije odluciti o tim stvarima prije poroda, raspitati se dobro o svemu i ne ocekivati previse. Na kraju krajeva- uvijek ste prepustene same sebi a najvaznije je da i bebica i mama budu dobro i zdravo....
bubuli- super si to sve objasnila! Svaka cast. To bi svaka trudnica trebala procitati nekoliko puta.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 13:51:20   
Emina85
bubuli, hvala na savjetima, al me ostale dame isprepadaše a ja čekam prvu bebu...

_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: Porodiliste u Zenici
30.3.2009 14:21:09   
nita
Emina85, nemoj se prepadati, nego se pripremi kako ćeš reagovati ako se nađeš u nekoj od navedenih situacija. Mnoge žene se boje suprotstaviti sestrici jer ne znaju hoće li se zbog toga ona više iživljavati. Mislim da je to greška. Sada da odem gore sigurno bih joj se suprotstavila. Bila sam nepripremljena za ovakve situacije. Prvi porod mi se brzo odvijao, tako da sam odmah ušla u rađaonu i sa sestricama nisam imala nekog kontakta. Doktor je bio nagodan i nemam zamjerku na njegov rad. Istina, muž je prije poroda na kratko razgovarao s doktorom. Novac mu nije dao. Predlažem, da ukoliko budeš imala nekih neprijatnosti od strane osoblja da odmah javiš mužu i da onda on razgovara s njima. Sigurno da ih u takvim situacijama treba podsjetiti na pisanje prigovora na njihov rad. I to treba i učiniti. Uistinu i ja sam to planirala poslije poroda, ali sam imala raznih komplikacija dva mjeseca poslije, tako da mi nije bilo do toga. Ponovo razmišljam da to uradim bez obzira što je prošlo više od 4 mjeseca od tada. Ustvari, već sam usmeno to rekla načelniku i tada je pokazao interesovanje za to. Ali dok sam mu to govorila (u rađaoni), druga sestra mi je stavila ruku na usta i rekla: "Ma šuti, to je naša kolegica". I kasnije kada me uvela u sobu rekla mi je da to ne radim. Ipak se i one boje posljedica za svoje postupke. Zato, opet kažem budi spremna da se suprotstaviš i ne dopusti da se istresaju na tebe, a molim Boga da ti olakša porod i da u tvojoj blizini bude ono osoblje koje odgovorno i profesionalno obavlja svoj posao. A već sam navodila primjer da ima i takvih.user posted image

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 16:46:09   
bubuli
IZVORNA PORUKA: Ivona

IZVORNA PORUKA: bubuli



U prijemu dajete sestri dokumente-OBAVEZNO:licna karta,uputnica u bolnicu,ovjerena zdravstvena knjizica,trudnicki karton i sve nalaze vezane za trudnocu.



Samo da dodam da nije obavezan trudnicki karton.Mene su izludjivali pricom o trudnickom kartonu,dok sam bila trudna i jedino sam zbog njega htjela otici u polikliniku...Drago mi je sto sam sebe postedila te torture user posted image
Trudnocu sam vodila privatno i kada sam dosla u bolnicu na porod,jednostavno sam uz ostale dokumente (koje je bubuli prethodno navela) predala zadnji nalaz od svog dr.

Sorry sto nisam razdvojila privatne kontrole i "drzavne"...prefolmulisat cu to...sve nalaze koje imate ponesite sto vezane za trudnocu sto vezane za neko oboljenje ako imate,ako ste nesto operisale i sl.



(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 16:58:06   
bubuli
Za ljekare postvoji ljekarska komora a za sestre ima komora zdravstvenih tehnicara pa ko voli nek izvoli...

Mislim da se vas dvije niste dobro skontale-odnosno ti...

Istina je da je i uzimanje i davanje mita strogo zabranjeno i stvarno ako ti neko trazi prijavi...ne samo u bolnici nego opcenito u zivotu al ako si sama nudila i dala "na kafu" onda netreba okretati vodu na svoj mlin pa reci trazili....

Masa ljudi sama nudi pa poslije misli platili smo doktoru pa ko da su "Boga" kupili...

Nicije zdravlje,zivci nemogu se kupiti ili nedaj Boze kad se nesto desi dao bi sve sto imas al kasno je...

Neznam...sve je to komplicirano...

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 17:11:59   
bubuli
Slazem se sa tobom...ni u Zenici ni u Sarajevu kao ni svakom drugom gradu nije bajno...jer zemlja u kojoj zivimo nije bajna...
Znam djevojku koja se porodila u Sa i 2h poslije operacije-carskoj reza morala je pjeske sici sa III na II sprat da legne u krevet (ili je sa II na I) ma nebitno koji je sprat isla je uglavom pjeske frisko operisana do kreveta jer oni nemaju lift...
A bila sam svjedok kad je hitna dovezla trudnicu koju su stavili na "partizanska noslila" i nosali po bolnici jer nemaju lift...
Sve ima gore od goreg i bolje od boljeg...

Poznato je da postoje ljudi koji do podne mrze sebe a popodne cijeli svijet...nas mentalitet je takav na zalost...

Sjecam se da sam u skoli nisam bas voljela uciteljicu a mrzila sam jednu malu koju je ona gotivila...tata joj je radio u Njemackoj i donosio uciteljici razne poklone...mala je primala ocjene "na guzove" a uciteljica je drzala ko kap vode na dlanu...ostali u razredu bili su nevidljivi,neprimjeti...
Zivot je okrutan al ja sam sretna sto sam ziva i sto ga zivim!!!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 17:55:34   
piiipiii


Istina je da je i uzimanje i davanje mita strogo zabranjeno i stvarno ako ti neko trazi prijavi...ne samo u bolnici nego opcenito u zivotu al ako si sama nudila i dala "na kafu" onda netreba okretati vodu na svoj mlin pa reci trazili....




... mislim da prije nego sto komentiras post trebas ga detaljno iscitati...
a ne govoriti po pretpostavci... odakle ti to da sam davala "na kafu"... za tvoju informaciju ponovicu "STROGO SAM PROTIV MITA I NIKADA GA U ZIVOTU NE BI PONUDILA NIKOME, NITI SAM"... Ako si imala dobro iskustvo, shvati da drugi nisu i kao sto ja tebe ne mogu ubjediti u svoje stavove tako ni ti mene neces u svoje, JER SAM IMALA GROZNO ISKUSTVO SA ZENIČKIM PORODILIŠTEM i daj Boze da ga niko vise nikada ne ima u ovoj jadnoj zemlji ...HALO...

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 18:11:15   
dinaa
Iskustva su razlicita i oko toga ne treba raspravljati.

I ja sam prvo dijete rodila u Sarajevu u opstoj bolnici,i imam grozno iskustvo ne volim se ni sjecati sto ne ljubaznosti sto malo tezeg poroda.Drugo dijete sam rodila u Zenici i kad bi se opet poradjala trazila bi(kao sto sam i s drugim djetetom)da idem u Zenicu.Moje iskustvo sa poroda je jako pozitivno,ali za vrijeme trudnoce lezala sam u bolnici skoro mjesec dana i mogu reci svasta sam se nagledala i naslusala.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 18:21:43   
Emina85
Draga nita, hvala ti na ovim riječima!
Vjruješ da sam vać sad počela razmišljati kako ća to gore sve proći, jer ja sam brza na jeziku i mogu šta ''lanut'' ako me budu provocirale...Mada je poznajem sestre gore, ne baš jako dobro, ali znam ih jer sam radila praksu gore...Valjda će pomoći i to što mi svekar radi u bolnici...
Uglavnom, hvala vam svima na lijepim savjetima...


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu nita)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 20:19:55   
Mya_81 RR
Iskreno,  zao mi je sto sam svratila na ovaj dio foruma....cekam prvu bebu u rizicnoj trudnoci i nisam ocekivala ovakvu raspravu i prepucavanje koje je otislo u drugom smjeru.....ova tema bi trebala biti posvecena iskljucivo savjetima, a ja nisam saznala nista novo, samo to da se ne zelim poroditi i vec sad mi se place od straha....

Jasno, nisam jedina, kako su ostali tako cu i ja pretrpiti sve to, ali mislim da smo svi svjesni kakvo je stanje ne samo u nasoj bolnici vec i u svim ostalim bolnicama koje nisu privatne....uostalom, znamo gdje zivimo i sve mi se cini da ce situacija uvijek biti takva, stoga zaista mislim da su vam ove rasprave nepotrebne. Naravno da imate pravo na svoje misljenje, uostalom ne sumnjam da su neke od vas imale losa iskustva, ali nemojte me krivo shvatiti i ljutiti se kad kazem da ste ipak trebale biti malo suzdrzljivije i imati u vidu djevojke koje prvi put trebaju ici tamo i kojima treba koji dobar savjet, a ne da im utjerate strah u kosti.

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 20:27:07   
Anushka
drage buduce mame, drzite se prica o brzim i lakim porodima, ipak ih ima dosta,nadajte se najboljem a kad se bude desavalo ovo vam nece biti ni na kraj pameti, sve najbolje

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: Porodiliste u Zenici
31.3.2009 22:25:17   
nita

... znamo gdje zivimo i sve mi se cini da ce situacija uvijek biti takva, stoga zaista mislim da su vam ove rasprave nepotrebne.


Draga Mya_81, žao mi je što je na tebe ovako djelovala ova razmijena iskustava i mišljenja. Sve ovo što sam ja napisala bio je pokušaj da se iznese stvarna situacija kakva je gore u Bonici i da se nađe neko ko će pokušati ovo promijeniti. Posljednje što nam treba je slijeganje ramena i šutnja o ovome. O nepravdi se treba glasno govoriti, a ne skrivati je. Nismo više u vremenu kad su žene morale zažmiriti na nepravdu. Prije ili kasnije će se sigurno morati rješavati ovaj problem, a na nekim odjelima je, zahvaljujući borbi pojedinaca, mnogo bolja situacija. Nadam se da ti nećeš imati loše iskustvo kao ni ja sa prvim porodom. Već sam pisala da je riječ o nekoliko sestara, ali isto tako da ima i onih koje opravdavaju svoj plemeniti poziv. Ova loša iskustva iskoristi ne kao obeshrabrenje, nego učenje na tuđim iskustvima i da budeš spremna na moguće provokacije. A mogla si ovdje pronaći i savjeta. Rasprava je počela onda kada se počelo navoditi da nema mita ili da u bolnici svi odgovorno obavljaju svoj posao i da su porodilje krive zbog lošeg odnosa prema njima. Na kraju krajeva, to što je sestra bezobrazna neće tebi otežati porod. Puno srećeuser posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: Porodiliste u Zenici
2.4.2009 15:45:12   
bubuli
IZVORNA PORUKA: piiipiii



Istina je da je i uzimanje i davanje mita strogo zabranjeno i stvarno ako ti neko trazi prijavi...ne samo u bolnici nego opcenito u zivotu al ako si sama nudila i dala "na kafu" onda netreba okretati vodu na svoj mlin pa reci trazili....




... mislim da prije nego sto komentiras post trebas ga detaljno iscitati...
a ne govoriti po pretpostavci... odakle ti to da sam davala "na kafu"... za tvoju informaciju ponovicu "STROGO SAM PROTIV MITA I NIKADA GA U ZIVOTU NE BI PONUDILA NIKOME, NITI SAM"... Ako si imala dobro iskustvo, shvati da drugi nisu i kao sto ja tebe ne mogu ubjediti u svoje stavove tako ni ti mene neces u svoje, JER SAM IMALA GROZNO ISKUSTVO SA ZENIČKIM PORODILIŠTEM i daj Boze da ga niko vise nikada ne ima u ovoj jadnoj zemlji ...HALO...




Mislim da ja tebi nista nisam ruzno rekla i ako sam te bilo cim uvrijedila oprosti...nemoras mahnitati i govoriti halooo
I ja sam protiv mita i korupcije a to sam navela ko primjer da ima i toga da da sama pa poslije okolo prica uzeli mi,oteli,trazili....
Imam prijateljicu da radi u bolnici i preko nje sam drugoj sredila abortus,gdje nista nije trebala ni dati ni platiti...ona je insistirala da doktor uzme i poslije meni znas dala sam mu 100km
Ma kontam zaboli me sto meni sad to govoris....Sama pala sama se ubila...
To je bila med.indikacija niti se placa sta niti kome sta treba ona je nudila...a sad sto je u minusu 100km nije moja briga...
Meni je zao sto si imala lose iskustvo i nedo Bog nikome da ikad ista lose dozivi...

(odgovor članu piiipiii)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *